PDA

Zobacz pełną wersję : canon a710 is wyświetlanie zdjęć w komputerze



grzegorzlot
06-02-2007, 10:39
Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum jak i również canona a 710is.
Pierwszy z problemów jaki napotkałem na mojej drodze przy tym aparacie to, to że po zrobieniu zdjęć, wrzuceniu ich do komputera a następnie gdy już je przeglądam to zdjęcia robione w pozycji poziomej są dobrze wyświetlane (czyli w poziomie), a zdjęcia które robiłem w pionie są wyświetlane źle (czyli w poziomie) i trzeba każde zdjęcie obrać, żeby można było je normalnie obejrzeć .
:? Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić żeby było ok!!:?

Kaworu
06-02-2007, 11:14
na przykładzie ACDSee - zaznaczasz wszystkie zdjęcia - tools - rotate, wybierasz 'exif' czyli ostatnie po prawej, i 'start' - po czym masz automagicznie wszystkie zdjęcia poobracane jak powinny być ;)

grzegorzlot
06-02-2007, 11:35
Ale mój problem polega na tym że w przeglądarce windowsowskiej jak i innych programach zdjęcia z innych aparatów wyświetlają się ok (bez żadnych ustawień) a z mojego canona źle.
czyli problemem jest raczej aparat a nie program
Dzieje się to samo na innych komputerach.

chavez
06-02-2007, 13:12
Ale mój problem polega na tym że w przeglądarce windowsowskiej jak i innych programach zdjęcia z innych aparatów wyświetlają się ok (bez żadnych ustawień) a z mojego canona źle.
czyli problemem jest raczej aparat a nie program
Dzieje się to samo na innych komputerach.

Może dlatego, że właściciel innego aparatu wcześniej obrócił sobie zdjęcia?
No chyba, że ma aparat, który sam je obraca (np. dSLRa).

grzegorzlot
06-02-2007, 13:59
no niestety, też nie to bo te inne zdjęcia były robione przeze mnie HP-kiem i Kodakiem, i to do tego słabiutkie aparaty były i nie było nic przestawiane,
więc trzeba dalej kombinować co to może być, a może ktoś ma taki aparat i nie ma z nim problemów.
nie wiem co jest grane dzisiaj jeszcze będę próbować, ale jak ktoś ma coś konkretnego (jakiś pomysł lub rozwiązanie mojego problemu) to piszcie

co to znaczy (dSLRa)?

ishi
06-02-2007, 14:42
na codzień pracuje w sklepie foto i stwierdzam, że niestety nie jesteś jedyny któremu tego typu sprawy przeszkadzają... (ehh)

używaj ZoomBrowsera dodanego razem z aparatem i problem zniknie...

chavez
06-02-2007, 15:21
co to znaczy (dSLRa)?
dSLR to lustrzanka cyfrowa (SLR - analogowa)

micles
12-02-2007, 22:56
Mam Canona A95 z sensorem ustawienia aparatu(każdy starszy lub nowszy canon go ma), który automatycznie sprawdza jak ustawiony jest aparat przy każdorazowym zrobieniu zdjęcia i tą informację dorzuca do pliku ze zdjęciem(a dokładniej do Exif'a). Możesz sprawdzić czy jest coś nie tak włączając funkcję "Auto Rotate" w aparacie i zrobić ze 4 zdjęcia, każde w innym ustawieniu aparatu. Jeżeli w podglądzie zdjęć w aparacie będą one wyświetlane dobrze, to masz syfną przeglądarkę zdjęć na kompie(chociaż z AcdSee ja osobiście nie mam problemów, ona też obsługuje obracanie wg exifa). Jeżeli zdjęcia w aparacie nie są dobrze obrócone, to tak samo jak mi(cholera!) popsuł się czujnik ustawienia aparatu.