PDA

Zobacz pełną wersję : BG-E1 zamiast BG-E2 ??? Czy to możliwe?



Silwe
05-02-2007, 22:22
Tak sobie dumam właśnie nad tym, czy jest to możliwe. Czy da się zamontować Grip od Canona EOS 300D do EOSa 20D.

Baterie są te same, mocowanie też jest bardzo podobne. Właściwie to aby przykręcić Grip BG-e1 do 20D trzeba było by dokonać kilku naprawdę minimalnych modyfikacji ( przynajmniej jeżeli chodzi o samo dopasowanie gripa)

I teraz mam pytanie, czy ktoś z was spotkał się z taką operację gdzieś w sieci?

Zauważyłem ze Grip Bg-E1 ma jeden przycisk więcej od BG-e2. Natomiast 300D wewnątrz ma dwa Piny więcej niż 20D. Co ciekawe grip w obu aparatach nie wykorzystuje tego trzeciego rzędu pinów. Bo ma tylko dwa rzędy, o takim samym rozstawie.

PrzemeS
05-02-2007, 22:27
A przypadkiem grip od EOSa 300 nie jest mniejszy? 20D jest chyba wiekszym aparatem.

Czy to tylko moje widzimisie? :)

Cyborg
05-02-2007, 22:29
A nie prościej przeprowadzić taka operację na płaszczyźnie handlowej?
Sprzedać jeden, kupić drugi... :roll:

Silwe
05-02-2007, 22:46
Może i prościej, ale na pewno nie taniej. Poza tym mnie akurat takie majsterkowanie sprawia przyjemność. Ale robię to z głową tak żeby niczego nie popsuć. Dlatego ten post. A nóż widelec ktoś już tego przede mną próbował.

Natomiast jeżeli chodzi o wielkość Canona 300D i Canona 20D to są one praktycznie identyczne. Wiem bo mam oba. Tak samo wnioskując po zdjęciach gripy są bliźniaczo do siebie podobne a różnią się drobnymi szczegółami. Wiem że spokojnie mogę przerobić tak ten grip BG-E1 że będzie pasował bez problemu do 20D. Problem raczej tkwi w tym czy np. nie są inaczej zamienione styki w aparatach( jest ich ta sama ilość)

Przypuszczam że sama koncepcja zasilania aparatu jest do zrobienia na 100% bez specjalnych problemów. To znaczy że sam uchwyt razem z akumulatorami będzie działał na 99% jako zasobnik energii. Natmioast nie jestem pewien co do działania poszczególnych guzików ( typu spust migawki pionowy, kółko nastawcze, itp. )

Mała adnotacja:

Grip BG-E1 może spełniać rolę zarówno lepszego uchwytu jak i podwójnego zasilania bateriami PB-511. To znaczy przed chwila sprawdziłem to w działaniu. Natomiast wydaje mi się przyciski i kółko nastawcze nie będą działać. Przynajmniej nie mogę tego sprawdzić bez ingerencji w budowę gripa. Czekam w takim razie czy ktoś może ma jakieś doświadczenia w tej materii albo może zetknął się z jakimś opisem w sieci.

jotes25
05-02-2007, 23:18
Na pewno temat wart zainteresowania. 300D kiedyś się wykruszą, a gripy raczej zostaną. Jak nie do 20D, to do 30D.

Kolekcjoner
06-02-2007, 02:43
Wiesz jeżeli ten grip jest tak samo "wygodny inaczej" :mrgreen: jak ten orginalny to chyba szkoda zachodu. Zwłaszcza że z dopasowaniem elektronicznym może być spory problem.

Silwe
06-02-2007, 13:03
BG E1 z 300D idealnie leży w ręku. Aparat jest wtedy niesamowicie wygodny, więc przypuszczam że z 20 będzie tak samo.

Rpoto
07-02-2007, 11:26
Praktycznie w srodku jest to samo.
To tak jak z węzykiem. Inna wtyczka, gniazdo.

Tu jest inna obudowa.
Inaczej umiejscowiony kołek centrujący grip, śruba mocująca.
Odległość styków może być różna wynikająca z różnej obudowy body.
Obciąć kołek, ale co ze śrubą?
I czy styki będą przylegać?

Pozostaje wolny wybór, czy sprzedać sprawny grip i kupić nowy.
Czy przerobić i mieć sprawny inaczej, ale czy w 100%?;-)