PDA

Zobacz pełną wersję : Czcionka Canon



Gooferek
04-02-2007, 22:36
Witam

Znacie moze nazwe lub posiadacie linka do pliku czcionek uzywanych przez Canona? Interesuje mnie czcionka uzywana w napisie "Canon" i czcionka, ktora na pasku aparatu wyszyty jest napis np. EOS DIGITAL. Chcialem uzyc jednej z tych czcionek w moim portfolio, bo ladnie beda mi sie komponowaly wizualnie z reszta grafiki. Z gory dziekuje za wszystkie posty.

Pozdrawiam

miszaqq
04-02-2007, 23:35
'fake' bedziesz robil w PS :lol: ?

czornyj
04-02-2007, 23:49
Przy opracowywaniu znaków słowno-graficznych projektuje się liternictwo specjalnie na tą jedną okazję. Zaprojektowanie korporacyjnej identyfikacji wizualnej jest rzeczą dość istotną oraz piekielnie kosztowną, dlatego nikt nie używa w takich wypadkach powiedzmy Ariala...

chavez
04-02-2007, 23:55
'fake' bedziesz robil w PS :lol: ?
Dokładnie o tym samym sobie pomyślałem.

Gooferek tylko zrób coś tak dobrego jak bonk :mrgreen: .

oszołom
05-02-2007, 00:04
Przy opracowywaniu znaków słowno-graficznych projektuje się liternictwo specjalnie na tą jedną okazję. Zaprojektowanie korporacyjnej identyfikacji wizualnej jest rzeczą dość istotną oraz piekielnie kosztowną, dlatego nikt nie używa w takich wypadkach powiedzmy Ariala...

Też się nad tym zastanawiałem. Dzięki Czornyj za wyjaśnienie.

slawi_3000
05-02-2007, 00:30
Jest font zwany electronics, w którym jest logo C jako znak. Nie mam linku, ale było na forum

DoMiNiQuE
05-02-2007, 01:03
W fontach nie pomoge, ale gdyby ktos potrzebowal logotyp Canona to moze go pobrac stad. (http://www.logotypes.ru/list_e.asp?Form=1&search=canon&x=0&y=0)

pito
05-02-2007, 01:53
jesli chodzi o rozpoznawanie fontow to polecam ten link:
http://www.myfonts.com/WhatTheFont/

wrzucasz obrazek z napisem i jest on porownywany do fontow z obszernej bazy danych. jesli nie znajdziesz danej czcionki to na ogol da sie znalezc bazowa, z ktorej powstalo logo. nie zawsze projektanci robia wszystko od zera, czesto sa to lekkie przerobki juz istniejacych :)

Gooferek
05-02-2007, 09:38
Jest font zwany electronics, w którym jest logo C jako znak. Nie mam linku, ale było na forum

Dzieki, tego fonta juz znalazlem ale mi jest potrzebny caly plik czcionek podobnych do kroju napisow zawartych w moim poscie. Widze ze bede musial poszukac :D