PDA

Zobacz pełną wersję : S1 - długość jednorazowego zapisu sekwencji video



Korek !
29-01-2005, 12:14
Mam pytanko w/s S1
Jeśli kupię kartę np. 1 GB , to czy zapis video jest ograniczony tylko pojemnością karty, czy jak to bywa na przykład w NIKON CP 5700 po zapisie 1 minuty następuje przerwa i musimy uruchomić zapis ponownie? Jak to jest w S1?

yasin
29-01-2005, 15:59
dlugosc karty tylko, ale chyba nie wiecej jak 1gb z uwagi na system plikow, czyli na 4gb to bedzie 4 filmy po 1gb

lucien
29-01-2005, 22:43
dlugosc karty tylko, ale chyba nie wiecej jak 1gb z uwagi na system plikow, czyli na 4gb to bedzie 4 filmy po 1gb

niestety nie masz racji, jeden film może być tylko do 180s (3 minuty), nawet jeśli masz większą kartę po 3 minutach następuję przerwanie rejestracji musisz zaczynać jeszcze raz dalsze nagrywanie (czyli tak jak w nikonie)

mgregor
30-01-2005, 00:51
Lucien, co Ty opowiadasz?! Skad ta (dez)informacja?! :shock:

Yasin ma "stety" 100% racji!
I co to jest za argument "czyli tak jak w nikonie"?
Przypomne temat tego postu tyczy sie canona PowerShot S1 IS.

Pozdrawiam

yasin
30-01-2005, 01:50
dlugosc karty tylko, ale chyba nie wiecej jak 1gb z uwagi na system plikow, czyli na 4gb to bedzie 4 filmy po 1gb

niestety nie masz racji, jeden film może być tylko do 180s (3 minuty), nawet jeśli masz większą kartę po 3 minutach następuję przerwanie rejestracji musisz zaczynać jeszcze raz dalsze nagrywanie (czyli tak jak w nikonie)

a to ciekawe bo ja mam S1 IS i nagrywalem juz filmy 1GB (mialy po ok. 10 minut), dziwny ten twoj S1 albo glupoty opowiadasz :o raczej to drugie :evil:

Korek !
30-01-2005, 14:05
:mrgreen: Właśnie skończyłem zabawę z NIKONEM CP 5700, za miesiąc zacznę bawić się S1 i raczej przy S1 pozostane, bo Niki jakoś nie spełnił moich oczekiwań, natomiast miałem okazję popstrykać A 85 i był on o wiele bardziej przyjazny. Dzięki za odpowiedzi i pozdrowionka. :mrgreen:

lucien
31-01-2005, 12:05
a to ciekawe bo ja mam S1 IS i nagrywalem juz filmy 1GB (mialy po ok. 10 minut), dziwny ten twoj S1 albo glupoty opowiadasz :o raczej to drugie :evil:

Miałem S1 i kartę 256 MB Sandisk Ultra II , ZAWSZE po 3 minutach nagrywania wyłączało się ono i trzeba było zaczynac od nowa, pytałem w salonie Canona czy to się da zmienić - powiedzieli, że nie. Na takiej praktyce bazuję, jeśli masz do tego wątpliwości to mogę Ci dać telefon do gościa, który kupił to S1. Może masz nowy Soft (?) , nie wiem. Co do języka polskiego - jeśli piszesz do kogoś w liście/poście warto uzywać dużej litery (np. w wyrazie Twój) , warto też zastanawiać się nad niektówymi słowami.

Krótka lektura forum i dostajemy tremat z listopada:
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1599

jacura napisał:
- Czy jeśli miałbym kartę większą niż 1 GB, to aparat nie nagra więcej?

Vitez:
Nie nagra wiecej.

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/s1is_pg4.html
"Movie mode lets you record high-quality motion video with audio at 15fps or 30fps. The image size can be 640x480 Fine, 640x480 or 320x240. The maximum length of capture in any mode is limited to 1GB which in our testing produced:

640 x 480 pixels Fine (max. 9:09 at 30fps)
640 x 480 pixels (max. 12:23 at 30fps)
320 x 240 pixels (max. 26:41 at 30fps)

W poście w temacie sprzed miesiąca pisałem to samo i nikt nie oponował (?)
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1932&start=0

yasin
31-01-2005, 16:17
a ty dalej swoje glupoty :o
naucz sie angielskiego, a potem cytuj bo wychodzisz na ...

"The maximum length of capture in any mode is limited to 1GB which in our testing produced" - napisalem dokladnie to samo, przetlumacze ci, dlugosc nagrywania sekwencji video jest ograniczona do 1gb, tak jak to napisalem wczesniej, zapomnieli tylko dodac (moze nie wiedzieli), ze wynika to z systemu plikow FAT32, jakim posluguje sie ten aparat

"640 x 480 pixels (max. 12:23 at 30fps) " - tak dokladnie taka jest maksymalna dlugosc sekwencji video (ponad 12 minut), ktora jak juz mowilem wynika z systemu plikow, nie ma zadnego ograniczenia, ktore wprowadzil canon

"320 x 240 pixels (max. 26:41 at 30fps) " w tej rodzialce wynosi ona tyle (ponad 26 minut), co potwierdza, ze nie ma zadnego ograniczenia

ps. zanim zaczniesz pisac na jakis temat to najpierw sie doucz, ja mam zwyczaj nie pisac glupot jak czegos nie wiem, i z tego wynika moj brak szcunku wyrazony malymi literami

lucien
31-01-2005, 17:03
,dziwny ten twoj S1 albo glupoty opowiadasz Surprised raczej to drugie Evil or Very Mad

a ty dalej swoje glupoty :o
naucz sie angielskiego, a potem cytuj bo wychodzisz na ...



Widać lubisz pisać głupoty, w pierwszym poście założyłeś, że albo mój aparat był dziwny, albo ja piszę głupoty i sam sobie na to odpowiedziałeś, tak jak pisałem - dam Ci telefon do gościa, który kupił to S1, mieszka w Warszawie, wsadź tam swoją kartę a potem odpowiedz sobie na pytanie z pierwszego posta.

Co do cytatu to pochodzi z wypowiedzi Viteza, nie mam czasu na czytanie tego co przytoczył w swojej wypowiedzi, jeśli masz jakieś uwagi to pisz do niego,a nie do mnie. Na .... wychodzisz Ty - zanim coś sprawdzisz (może ten mój S1 jednak był inny ??? ) sam sobie odpowiadasz na pytania, wywodzący się stąd brak szacunku jak dla mnie jest oznaką chamstwa, niczego innego.

yasin
31-01-2005, 19:02
normalnie bym cie zignorowal, ale rozsiewasz dezinformacje jak juz to zostalo tutaj powiedziane, wiec wyprostuje to co zamieszales, sumujac ta dyskusje w ten sposob, dla 100% S1 nie liczac aparatu twojego kolegi norma jest to co napisali na dpreview, czyli nie ma zadnego ograniczenia na dlugosc filmow wprowadzonego przez canona

krwisty
31-01-2005, 19:41
Tzn. wydaje mi sie, ze wlasnie jedna z rewelacji co do S1 IS bylo to, ze filmy nie byly ograniczane softwareowo, a mozna krecic dlugie na ile starczy karta. Tak tez pisze na dpreview i tak mowi kolega Yasin... :roll: wiec chyba cos w tym jest ;)

Vitez
01-02-2005, 14:03
Lucien zauwaz pewna niescislosc. Ty piszesz o karcie 256MB ja pisalem o karcie 1GB.
Na 256 po prostu nie zmiesci sie wiecej niz 3 minuty w najwyzszej jakosci (proporcjonalnie, steve podaje dla 1GB ok 12 min, 256 to 4 razy mniej niz 1GB wiec ok 3 minuty sie zmieszcza) - dlatego tobie po 3 minutach przerywalo ale pewnie zostawalo jeszcze pare MB na kilka zdjec.

Tak wiec przestancie sie tu "glupkami" przerzucac bo obaj macie racje - lucien ma racje ze na 256MB wiecej niz 3 min nie nagra, yasin ma racje ze na 1GB nagra 12 min - oczywiscie caly czas przyjmujac maksymalna jakosc... a jest calkiem mozliwe ze obaj operujecie w roznej jakosci/rozdzielczosci filmow.
I jednoczesnie ja mam racje ze na karte 2GB ni nagra 2GB (czyli np 24 minut) - a tylko max 1GB za kazdym razem (czyli ok 12 min) a nie 3 minuty :roll: .

Korek !
01-02-2005, 19:02
Ups :roll: Bez negatywnych emocji poproszę. Dzięki za wyjaśnienia i pozdrowionka. :mrgreen: