PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia i akwarystyka!



Kuba C.
28-01-2005, 22:15
Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem A80. Jestem takze zapalonym akwarystą.
Próbowałem robić fotki mojego zbiornika ale jakoś nie za bardzo mi szło. Większość zdęć wychodziła albo nieostrych albo za ciemnych.
I tu mam prośbe, czy możecie mi polecić jakieś konkretne ustawienia aby fotki były ok??? Próbowałem juz wiele ale nie osiągnąłem zadowalających efektów! :(

Pozdrawiam Kuba

Cychol
28-01-2005, 22:27
Jeżeli w Google wpiszesz "fotografia akwarium" to piąty link jest taki Fotografowanie ryb akwariowych (http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady/artykuly/fotografowanie_ryb/fotografowanie.php) fajnie i przystępnie napisane. Dalej nie sprawdzałem :lol:

Kuba C.
29-01-2005, 10:54
Dzięki. Czytałem już podobny tekst ale mi chodzi głównie o ustawienia samego aparatu typu migawka, przesłona itp.

Pozdro, Kuba

Vitez
29-01-2005, 23:58
Dzięki. Czytałem już podobny tekst ale mi chodzi głównie o ustawienia samego aparatu typu migawka, przesłona itp.


Nie ma czegos takiego jak ksiazka kucharska fotografii.
Nie dostaniesz przepisu "jesli chcesz sfotografowac to i to - uzyj migawki i przeslony tyle i tyle" .
W calym tym tekscie masz bardzo duzo wskazowek - pozostale, podstawowe parametry ekspozycji musisz dobrac sam tak by zastosowac sie do otrzymanych wskazowek.

block5
02-02-2005, 16:05
witam

Też mam podobny problem ale ze względu na posiadanie cyfrówki mogę sobie pozwolić na robienie testów i doszedłem już wniosków. Oczywiście pewnie zastosowana technika była by inna, ale ze względu na to co mam, robię tak. Używam takiego aparatu jak w stopce razem z kitowym obiektywem i lampą wbudowaną lampą błyskową. Zdjęcia wykonuje wieczorkiem, z za okna nie wpada dodatkowe światło, w pokoju są też wygaszone wszystkie światła, jedynie włączone jest oświetlenie akwarium. Ustawiam się pod odpowiednim kątem z aparatem względnie szyby akwarium, takim aby światło lampy się nie odbiło (to bardzo ważne). Co do czułość to nie przesadzam nie więcej niż 400. Problem z ostrością i nie zawsze nadążający autofokus rozwiązuje poprzez pracy na manualu z potwierdzeniem ostrości. Dokładnie nie bawię się w kręcenie szkiełkiem, a raczej oddalaniem i przybliżaniem się do szybki akwarium (to mi się sprawdza), przysłona i czas testowałem różne ustawienia i mniejwięcej OK. jest na przysłona 16 i czas 1/125s. Przy okazji postaram się coś z fotek rybek umieścić albo podać link.

Pozdr