PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S1 - ziarno na ręcznych ustawieniach



szczepko
02-02-2007, 15:45
Witam!

Jakiś czas temu zakupiłem Canona S1. Przez prawie rok używałem głównie ustawień automatycznych lub zdefiniowanych profili. Zdjęcia wychodzily super. Miałem chwilę czasu i zacząłem wertować instrukcję w celu nauczenia się ręczne obsługi. Jakieś podstawy miałem wcześniej bo miałem kilka lustrzanek.
Pobawiłem się w ustawienia przesłony, czasu wyzwalacza, czułości itd. Niestety za każdym razem występuje jeden problem. Zdjęcia wychodzą jakby z ziarnem. Szczególnie te które są robione w domu.
Powoli mnie szlag trafia bo nie wiem czy dałem ciała przy zakupie i mam uszkodzony aparat czy robię jeszcze jakiś błąd w ustawianiu parametrów.
Będę wdzięczny jeśli ktoś mi okaże pomocną dłoń i poduczy mnie ustawień.

Prosze Was o wskazówki!

Pozdrawiam

JAH-EL
02-02-2007, 23:19
A może jakimś cudem ISO ustawia się na maksimum?

Ramirez
03-02-2007, 00:46
Albo krótki czas i mały otwór przysłony a ISO na auto.

urban1982
03-02-2007, 01:08
generalnie przesłona na wartość f2.8, iso na pewno nie 400 bo wlaśnei wtedy wychodzi ziarenko, iso 200 jest w miare bezpieczne, wydłuż czas naświetlania no i lampa trza używac lampy. na poczatku tez miałem problemy z ziarnem

szczepko
05-02-2007, 09:06
Moje przypuszczenia poszły tez w kierunku ustawień ISO.
Faktycznie było ustawione na 400 i po zmianie na 200 musze powiedzieć że jest lepiej.
Eksperymentowałem przez weekend z aparatem i ręcznymi ustawieniami i powiem, że wiem więcej i prawie wiem jak go ustawiać.

Dzięki za pomoc, bo i Wasze opinie pomogły mi dotrzeć do rozwiazania!

Pozdrawiam

JAH-EL
05-02-2007, 11:16
ach to ISO ;) dobrze, że wszystko się dobrze skończyło
ciekawe co mnie spotka co przesiadce na cuś nowszego
ale liczę, że też ktoś mi pomoże :)