PDA

Zobacz pełną wersję : Z jakiej wersji językowej photoshopa korzystasz ?



Tomasz1972
02-02-2007, 13:06
Niedługo pojawi się CS3 , czy warto więc czekać na PL czy tez kupic EN ?
Czy istnieją jakieś zasadnicze różnice w pracy na różnych wersjach językowych ?

Obecnie używam 7 PL .

yogi-bear
02-02-2007, 13:10
Nie wiem dlaczego ale polskojęzyczne wersje programów graficznych jakoś źle na mnie działają ;) Spolszczone nazwy niektórych narzędzi itp. - straszne. Pracuję na EN.

DoMiNiQuE
02-02-2007, 13:10
Jedyna sluszna wersja szopa to EN. Jak zasiadam do PL to zastanawiam sie co tlumacz mial na mysli. Polapac sie nie mozna, istny horror :)

EDIT:
W sumie to wiekszosc softu jak i system mam EN. Polskie wersje sa jakies takie niedorobione z regoly ;)

Viracocha
02-02-2007, 13:13
Jedyna sluszna wersja szopa to EN. Jak zasiadam do PL to zastanawiam sie co tlumacz mial na mysli. Polapac sie nie mozna, istny horror :)


Ja mam podobne odczucia odnośnie wersji polskiej. Próbowałem też włoskiej. To dopiero była jazda...

Zielony
02-02-2007, 13:19
PS 7 mam EN i na nim pracuję najwięcej. Ostatnio miałem 'przyjemność' zasiąść przed CS'em PL i połapać się nie mogłem :lol:

esteper
02-02-2007, 13:34
Ja używam CS 2, w angielskiej wersji językowej. Polska jakoś do mnie nie przemawia :p

zOOn
02-02-2007, 13:43
Mnie skutecznie, z uzywania spolszczen, wyleczyly polskie wersje Corela i AutoCada gdzies tak w 93/94. Polskiego PS-a nawet nie widzialem - nie odwazylem sie :).

Ostatnie programy po polsku, jakie uzywalem, to byl zestaw do kosztorysowania i aplikacja do PIT-ow.

Tak, to wszystko EN. Photoshop tez.

Tomasz1972
02-02-2007, 13:45
A czy jest różnica pomiędzy wersją EN , a CE ( PL ) przełączoną na EN ?

fredi
02-02-2007, 13:58
EN. Kiedys PL, ale EN wychodzi wcześniej... a trudno pamiętać oba nazewnictwa, wiec trzeba sie na cos zdecydować (nie wszytko sie robi skrótami).

Vitez
02-02-2007, 15:26
Kos tu widze Drozdiemu robote podbiera ;) .

U mnie CS2 EN, upgrade do 6 EN kupowany w PL (Deltasoft czyjakmutam).

Tomasz1972
03-02-2007, 11:14
Widzę że wersja PL nie jest zbytnio lubiana . Trzeba popróbować EN i ewentualnie odzwyczaić się od PL :)

Maris
03-02-2007, 11:51
To kwestia przyzwyczajenia. U mnie zaczęło się od piątki w wersji EN i tak już zostało :-)

adamek
03-02-2007, 13:01
dominique: mam dokładnie tak samo jak koledze miałęm coś zrobić. ;)

dobrze, że pamiętałem gdzie z grubsza leży funkcja której szukam, bo bym się nei połapał.
;)

radzio
03-02-2007, 19:19
Ja też wolę EN. Jakoś tak bardziej naturalne dla mnie i podobnie jak yogiego mnie też przerażają nazwy nietkórych narzędzi :D

Tomasz Golinski
04-02-2007, 18:40
Niby nie mam shopa, ale też się wypowiem ;)

Wszystko mam w EN, po polsku to nawet nie rozumiem, co do mnie komputer pisze ;)

kanonier
04-02-2007, 20:46
Oczywiscie, ze angielska.
PS jest tworzony po angielsku,
wersje jezykowe to tylko nakladki, mniej lub wiecej udane.

Jerry99
04-02-2007, 21:54
EN... gdyby PL był spolonizowany tak jak śp MacOS 9.x to może bym zaryzykował...

tomaj_2
04-02-2007, 21:56
Odkąd w wersji 4 Photoshopa pojawił się klawisz "poniechaj" (choć zwykłe anuluj by wystarczyło)... stwierdziłem, że nie będę już się męczył :D
Do dzis korzystam z angielsko języcznych programów (mowa o graficznych)
Kwestia przyzwyczajenia oczywiście...8)

DoMiNiQuE
04-02-2007, 22:01
Odkąd w wersji 4 Photoshopa pojawił się klawisz "poniechaj" (choć zwykłe anuluj by wystarczyło)... stwierdziłem, że nie będę już się męczył :D
Akurat Poniechaj jest poprawna forma. Anuluj to wymysl PL wesji Windowsa, ktora ma imo duzo bledow, ale z racji duzej popularnosci zostala z biegiem czasu uznana za poprawna.

tomaj_2
04-02-2007, 22:21
Akurat Poniechaj jest poprawna forma. Anuluj to wymysl PL wesji Windowsa, ktora ma imo duzo bledow, ale z racji duzej popularnosci zostala z biegiem czasu uznana za poprawna.
Hmmm słowo cancel używane w tym (i nie tylko) programie ma tłumaczenie wg słownika anulować. Z kolei słowo poniechaj...no cóż np. słownik na interii http://tlumacz.interia.pl/angielski/szukaj/?utf8=1&q=poniechaj&jezyk=an%7C1%7C2
Nie mówię, że to reguła...ale www.translate.pl/ też tak pokazuje :roll:

Takie OT oczywiście :D

sandr
04-02-2007, 23:34
Widzę że wersja PL nie jest zbytnio lubiana . Trzeba popróbować EN i ewentualnie odzwyczaić się od PL :)

Kwestia gustu i przyzwyczajenia, ja nie narzekam na PL. Jeżeli pracujesz od lat na 7PL - to wydaje mi się, że przechodzenie na wersję EN mija się z celem...

DoMiNiQuE
04-02-2007, 23:54
Hmmm słowo cancel używane w tym (i nie tylko) programie ma tłumaczenie wg słownika anulować. Z kolei słowo poniechaj...no cóż np. słownik na interii http://tlumacz.interia.pl/angielski/szukaj/?utf8=1&q=poniechaj&jezyk=an%7C1%7C2
Nie mówię, że to reguła...ale www.translate.pl/ też tak pokazuje :roll:

Takie OT oczywiście :D
Translatory to jedno a opinie specjalistow od poprawnej polszczyzny to drugie :) Jak znajde linka do wypowiedzi "fachowca" w tej dziedzienie to wrzuce :)

KORD/EPKK
05-02-2007, 05:28
Ja korzystam z wersji 7.0 PL ale na lapie z angielskim systemem jest po angielsku. Na drugim kompie ma po polsku bo tam mam wersje krajowa windy...

krzysp
30-06-2007, 12:23
Witam,
Zastanawiam się nad tym, którą wersję PS CS3 wybrać.

Czy to prawda, że w polskiej wersji językowej mogą występować błędy nie mające miejsca w wersji angielskiej?

W necie znalazłem wiele wzmianek dotyczących PS w wersji 7 i CS, gdzie niektóre funkcje, działające w wersji angielskiej sypały się w wersji PL ?

Czy w dostępnej na rynku literaturze autorzy bazują na nazewnictwie polskim czy angielskim ?

Dziękuję za odpowiedzi.

RaV22
30-06-2007, 12:54
Wprawdzie nie CS3 lecz 2, wybrałem w wersji PL....
...ponieważ był tańszy i z darmowym upgradem do 3.
Niestety programy tanie nie są i kosztem oszczędności gotów jestem zrezygnować z komfortu. Wszystko zależy na której wersji pracowałeś dotychczas. Nie zauważyłem żeby jakieś konkretne funkcje programu w wersji PL stwarzały problemy (oczywiście poza skrótami).

Arek Piekarz
30-06-2007, 13:07
Nie zauważyłem żeby jakieś konkretne funkcje programu w wersji PL stwarzały problemy (oczywiście poza skrótami).
Mam rozumieć, że skróty klawiszowe są inne w wersji PL niż w ENG?

SAM
01-07-2007, 23:42
Mam rozumieć, że skróty klawiszowe są inne w wersji PL niż w ENG?

A dlaczegóż to, język polski używa również liter łacińskich.

brzoza
05-07-2007, 09:04
Widzę, że jestem w mniejszości, ale od paru lat używam w firmie i w domu (niech żyje licencja Adobe na dwa komputery :-)) wersji PL, teraz upgrade do CS3 też mam po polsku - przyzwyczaiłem się :-)

pozdr.

David
08-07-2007, 00:16
Od wersji 4 do CS2 był zawsze do angielsku. Kiedy otworzyłem firmę kupiłem pakiet CS2. Miał być po angielsku, a przysłali mi przez pomyłkę po polsku. Najpierw byłem wściekły i chciałem to wymienić. Ale po dwóch tygodniach pracy na wersji PL w całym pakiecie CS2 przyzwyczaiłem się i teraz nie widzę różnicy :grin: . Nie będę wnikał w szczegóły, ale w wersji PL CS2 jest lepsza obsługa polskich czcionek - dotyczy to Photoshopa, Illustratora, Indesigna i Acrobata.

Jest jeszcze kwestia uaktualnień. W wersjach narodowych ukazują się one trochę później niż w wersji angielskiej.

Obiektyw
08-07-2007, 00:57
W domu ENG International w pracy FR.

Wersji polskiej nigdy nie probowalem. Wystarczy jezykowa poprawnosc wersji francuskiej (ustawa o jezyku, ktorej tutaj sie bardzo przestrzega ...czego i Polsce zycze. Na pohybel "polskim" akantom, kopyrajterom itp. ...bo to razi nie tylko w targeta, ale i w nich samych. LETS KLIN POLISZ!)

newday
08-07-2007, 09:55
Zaczynałem od ps 3.0 en potem pl chyba na wersji 5 i potem już leciało dalej do dziś na en. To chyba przezwyczajenie.