PDA

Zobacz pełną wersję : problem z serwisem canona



rev
28-01-2005, 13:15
Witam,

Czy ktos z was ma jakies doświadczenia z serwisem canona na żytniej w wa-wie?

Bo własnie wórciła stamtąd znajoma i z jej relacji wynika ze leca sobie w preta po całosci:

Znajoma kupiła ostatnio zestaw 20D (z euro gwarancją) i szkła 17-40L, 70-200 f4L, 50 f1,4 plus dodatki... Niestety gdy podpieła nowe szkła (wczesniej miała 24-85) okazało sie ze jest wyrazny front focus, na wszystkich szkłach... poszła wiec do serwisu :(

... odbierając dzis aparat usyszała ze niestety jest to wina szkieł (wszytskich!!!) pan ustawił body do swojego obiektywu (cieawe jakie ma szkło) i podobno działa super a ona jak chce zeby działało z jej szkłami moze to zrobic za odpłatnością...

Ja sie grzecznie pytam O CO CHODZI??? czy ludzie w ty serwisie sa normalni?
... macie jakies pomysły na rozwiazanie tej sytuacji? moze sa jakies lepsze serwisy w polsce?

gietrzy
28-01-2005, 13:25
Witam,

Czy ktos z was ma jakies doświadczenia z serwisem canona na żytniej w wa-wie?
... odbierając dzis aparat usyszała ze niestety jest to wina szkieł (wszytskich!!!) pan ustawił body do swojego obiektywu (cieawe jakie ma szkło) i podobno działa super a ona jak chce zeby działało z jej szkłami moze to zrobic za odpłatnością...

Dzięki za ostrzeżenie. Trza się trzymać z daleka od takich expertów. Smutne, bo to jedyne autoryzowany w Polsce serwis.

tygryssssss
28-01-2005, 14:01
... Smutne, bo to jedyne autoryzowany w Polsce serwis.

A znasz jakieś inne nie autoryzowane ???

muflon
28-01-2005, 14:06
Ja sie grzecznie pytam O CO CHODZI??? czy ludzie w ty serwisie sa normalni?
Z powyższego opisu - nie, nie są :( I nie ma na to rady.

Ja w serwisie .ch przez ponad godzinę ustawiałem swoje trzy obiektywy razem z serwisantem tak długo, aż byłem zadowolony z efektu.

rev
28-01-2005, 14:08
dziwny jest ten swiat, podobno dodatkowo obsługa była wyjatkowo chamska... znajoma zaraz wybiera sie do centrali na mołdawską moze tam cos wskóra :(

jesli nie... to ma eurogwarancję, moze w niemczech, na litwie maja lepsze serwisy :)

p13ka
28-01-2005, 14:17
... odbierając dzis aparat usyszała ze niestety jest to wina szkieł (wszytskich!!!) pan ustawił body do swojego obiektywu (cieawe jakie ma szkło) i podobno działa super a ona jak chce zeby działało z jej szkłami moze to zrobic za odpłatnością...


Obawiam się, że serwis na Żytniej jest jedynym autoryzowanym serwisem Canona w Polsce.
Byłem na Żytniej z 10D i 50 f/1.4. FF na całej linii. Sprawdzają poprawność działania AF w body posługując się swoim egzemplarzem 70-200 f/2.8 i softem. Wszystko było OK więc nic nie ruszali i odradzali dociągania AF, bo z pozostałymi szkłami się rozjedzie (jeśli z innymi ostrzy dobrze - a u mnie tak było). W sumie mogli mi skalibrować i skasować mnie na parę złotych (sprzęt nieobjęty gwarancją) jednak tego nie zrobili. Sprawdzenie było za darmo. Ostatecznie wymieniłem szkło i pomogło.
U Ciebie sprawa jest inna - wszystkie szkła do wymiany :?: :shock:
Mało prawdopodobne aby były walnięte. Skoro w serwisie powiedzieli, że wszystko jest OK to może znajoma robi jakieś błędy techniczne i/lub ma nieprawidłowo poustawiane parametry w 20D :?:

rev
28-01-2005, 14:53
hmm, nie wiem czy mozna cos przestawic w aparacie... jest tam funkcja "zrób nieostre zdjęcie" :)

a tak serio to własnie dostałem fotki, przed wizyta w serwisie aparat ostrzył przed punktem (cykałem osobiscie:) a po wizycie... prosze... jak dla mnie za :)

200mm f4 ostrzone na 10cm http://sztybel.w.interia.pl/200mm.jpg
50mm f1,4 ostrzone na 40cm http://sztybel.w.interia.pl/50mm.jpg

skala 1:1

pozdrawiam...

p13ka
28-01-2005, 15:20
hmm, nie wiem czy mozna cos przestawic w aparacie... jest tam funkcja "zrób nieostre zdjęcie" :)

Oczywiście takiej funkcji nie ma, chodziło mi raczej o ustawienie AF One Shot z punktem centralnym (bo można np. pozostawić automatyczny wybór AF).


a tak serio to własnie dostałem fotki, przed wizyta w serwisie aparat ostrzył przed punktem (cykałem osobiscie:) a po wizycie... prosze... jak dla mnie za :)

To w końcu coś zrobili z AF? Nie rozumiem... :roll:
A te fotki to robione na pełnej dziurze ze statywu z ew. mirror lockup?

muflon
28-01-2005, 15:23
a tak serio to własnie dostałem fotki, przed wizyta w serwisie aparat ostrzył przed punktem (cykałem osobiscie:) a po wizycie...
A może to właśnie w serwisie przestawili AF na centralny? ;)

rev
28-01-2005, 15:26
tak - pełna dziura,
statyw - mam nadzieję ze - tak (nie napisali w extifie :)

mirror - raczej watpie by kolezanka na to wpadła, ale w wypadku tych fot chyba nie ma to większego znaczenia, bo ewidentnie widac ze ostrzy za punktem i zadna blokada lustra tego nie zmieni :)

ps. punkty ostrzenia raczej wybierała ręcznie...

pozdrawiam

[ Dodano: 28-01-2005 ]

A może to właśnie w serwisie przestawili AF na centralny?

a mogli se przestawic, na zdjeciach tak czy siak ostrosc była mierzona centralnym punktem - sprawdziłem :)

p13ka
28-01-2005, 16:16
tak - pełna dziura,
statyw - mam nadzieję ze - tak (nie napisali w extifie :)
mirror - raczej watpie by kolezanka na to wpadła, ale w wypadku tych fot chyba nie ma to większego znaczenia, bo ewidentnie widac ze ostrzy za punktem i zadna blokada lustra tego nie zmieni :)
ps. punkty ostrzenia raczej wybierała ręcznie...


W takim razie najbardziej prawdopodobnym winowajcą może być AF w body bo trudne do uwierzenia jest, aby te wszystkie 3 szkła były spartolone.
Pozostaje wojna z serwisem ale obawiam się, że będzie długa :(

kavoo
28-01-2005, 16:32
... odbierając dzis aparat usyszała ze niestety jest to wina szkieł (wszytskich!!!) pan ustawił body do swojego obiektywu (cieawe jakie ma szkło) i podobno działa super a ona jak chce zeby działało z jej szkłami moze to zrobic za odpłatnością...
Powiedz znajomej, zeby poszla tam jeszcze raz i poprosila tego pana, zeby to jej powtorzyl w obecnosci swojego przelozonego i przy wlaczonym dyktafonie ;-)

DarekSzu
28-01-2005, 16:47
Ale kanał ......... ja płaciłem więc testowali do mojego 50 mm

TomekD
28-01-2005, 17:15
ja tam byłem 2,5 roku temu z paprochem w nowym obiektywie.
Panna z obsługi była wyjatkowo hamska, ale serwisanci ok, zrobili w ramach gwarancji bo sprzęt miał kilka dni... Chociaz musiałem przekonywać że tak jest od nowości i nigdzie jeszcze nie chodziłem z tym szkłem żeby samo się samo zabrudzić.

Shadow
28-01-2005, 20:28
hmm, nie wiem czy mozna cos przestawic w aparacie... jest tam funkcja "zrób nieostre zdjęcie" :)

a tak serio to własnie dostałem fotki, przed wizyta w serwisie aparat ostrzył przed punktem (cykałem osobiscie:) a po wizycie... prosze... jak dla mnie za :)

200mm f4 ostrzone na 10cm http://sztybel.w.interia.pl/200mm.jpg
50mm f1,4 ostrzone na 40cm http://sztybel.w.interia.pl/50mm.jpg

skala 1:1

pozdrawiam...

Nie no tak się nie testuje AF. Zobacz jak to powinno wyglądać, aby wyniki były wiarygodne:
http://www.fotoroman.cz/techniques/autofocus.htm

rev
28-01-2005, 20:41
sorry ale co róznica czy płaszczyzna fotografowana bedzie pod katem 45 do osi pionowej czy poziomej? dla mnie jeden pies...

... równie dobrze mógłbym to wyczaic na klawiaturze kompa czy innym zywym modelu, nie ostrzy tam gdzie powinno/ostrzy dalej niz powinno na wszytskich szkłach i dla mnie to jasne i wystarczy...

Cychol
28-01-2005, 22:11
Kiedy czytam te skargi przychodzi mi tylko jedno do głowy: nie wiem jaka jest struktura przedstawicielstw Canona, ale pewnie jest jakiś Canon Europa. Proponuję poszukać i napisać jakąś skargę, jak przyjdzie takich kilkadziesiąt to może kogoś na tej Żytniej opierniczą, raz drugi, trzeci i może coś się zmieni. Najważniejsze, żeby nie popuszczać tylko pisać do przełożonych. Bo takie skargi na forum mogą nic nie pomóc.

king_nothing
28-01-2005, 22:38
Ja dzisiaj tam zanioslem moja 20d z zacinajacym sie spustem, ktora odebralem pare dni wczesniej. To moja czwarta (!) wizyta tam z tym samym problemem. Serwisant - pan Krzysio - jest bardzo mily i wszystko byloby OK gdyby umial naprawic usterke w moim aparacie... Raz juz nawet doszedl do tego co sie stalo ale nie mial czesci, jak przyszedlem po swietach to juz nie pamietal o co chodzilo... :? Obsluga ujdzie, jest mily brodaty pan, wszystko zalatwia bezproblemowo, gorzej jak sie trafi na wasatego babochlopa - ta juz robi problemy i sprawia wrazenie jakby sie jej nie chcialo... :evil: Generalnie nie umywa sie do serwisu np. Della. Jak ktos mial przyjemnosc to wie o co chodzi :wink:

L
28-01-2005, 23:45
Cześć, właśnie odwiedziłam główna centralę w Warszawie na Mołdawskiej w sprawie canona 20D, o który pytał rev. Uważam, że to wszystko są żarty pomijając chamskie uwagi, jakie można usłyszeć na żytniej pod tytułem "może sobie Pani nareperować usterkę odpłatnie, lub do redukcji takich błędów są programy graficzne, lub, co spowodowało, że zamarłam 'jak sie Pani nie podoba może Pani kupić sobie inny lepszy sprzęt". Jak by to usłyszeli producenci canona to chyba, od jutra, Panowie wygłaszający rady i opinie tam by już nie pracowali. Jestem oburzona, wściekła, i oczywiście z nienaprawionym aparatem.
Cóż począć,Panowie na żytniej chyba czuja się monopolistami w Polsce i mogą mówić wszystko, co im ślina na język przyniesie. Jestem tylko ciekawa, co na to góra? Zgodnie z prośba złoże pismo i będę czekała z niecierpliwością .... nie mając, na czym pracować........

Cychol
29-01-2005, 00:21
Nie wiem, czy to najlepsza rada, ale ja bym próbował tu:
Rüdiger März GmbH
Kurfürstendamm 102
10711 Berlin
Tel.: 0 30 / 3 41 69 93
Fax: 0 30 / 34 70 98 18
to autoryzowany serwis w Berlinie, wiem, że Tobie to nie po drodze. Serwis masz w Warszawie i jesteś z Warszawy. Ale do Berlina jechać nie musisz (kurierzy), a pewnie obsługa tam na zdecydowanie wyższym poziomie :lol:

fi5h
29-01-2005, 02:37
Tych na zytniej to ja znam od baaardzo dawna :) W tygodniu wysylam srednio 10 aparatow do nich :)
Nie zawsze jest tak zle jak by sie wydawalo :) czesto naprawili mi nawet sprzet porzadnie rozjechany i to na gwarancji :) Tak wiec ogolnie powiedzmy ze za kilka baboli jakie im sie trafialo zrobic nie bylo tak zle :) (czasem przeciagaja troche z naprawami ale to robia wszystkie serwisy).

Vitez
29-01-2005, 03:35
W tygodniu wysylam srednio 10 aparatow do nich :)

Moze dlatego masz lepsze doswiadczenia niz niehurtowi uzytkownicy? :roll:

fi5h
29-01-2005, 09:53
Sam nei wiem, wydaje mi sie ze lepiej powinni wlasnei szanowac takiego malego detaliste/usera ktory przyjdzie z problemem.
Jak ja im wysle w ciagu miesiaca 35 aparatow to jak maja poslizg w naprawie 10 to mnie to nie zrobi specjalnie bo wiem o tym ze oni tak pracuja i z tym sie licze. Jak uzytkownik jakis pojdzie z aparatem do serwisu i nie zrobia na czas lub zrobia jakos go "zaocznie" nie zagladajac naprawde do niego, to ma wielki zal i zadaje sobie pytanie "czemu mnie to spotyka" dla takiej osoby wali sie swiat nagle :) Moze dlatego ze mam inne podejscie to widze ten serwis inaczej:)

Na pocieszenie powiem ze z innymi serwisami jest jeszcze gorzej, a z niektorymi to jest tragicznie tak wiec w swetle innych serwisow i nas w Polsce to canon wypada nawet niezlem, powiedzialbym ze w czolowce tych lepszych :)

andy28
29-01-2005, 15:36
Panowie jastem przerażony tym co piszecie :( Po waszych wypowiedziach wygląda na to że każdy ma jakis problem ze sprzetem Canona !! Co to może znaczyć ? Ja mam od nie dawna D20 i jestem pełen obaw ze tez spotkają mnie takie kłopoty ! czy to jest reguła że trzeba naprawiać nasze Canony ? Przecież ten sprzet nie jest taki tani i jest najwyszszej klasy do cholery! A po waszych wypowiedziach wyglada na to ze czesto co s nie działa tak jak powinno !!! Napiszcie czy taka jest prawdziwa rzeczywistość z Canonami czyli problemy problemy problemy !!!

rev
29-01-2005, 15:55
wiesz co, mysle ze nie ma reguły, wszystko sie psuje...

canon dość czesto wypuszcza do sprzedazy nowe modele, na tyle czesto ze tak naprawde nie ma dosc czasu na nalezyte przetestowanie, stąd moze coraz więcej problemów z nowymi konstrukcjami,

kiedys apart był urzadzeniem strikte mechanicznym, dzis coraz wiekszy procent konstrukcji opanowuje elektonika a znią i nowe problemy typu np. nieszcesne błedy w oprogramowniu...

reasumując,myslę ze nie ma co demonizowac, ot postęp :)

Cychol
29-01-2005, 15:59
...wygląda na to że każdy ma jakis problem ze sprzetem Canona !! Co to może znaczyć ?

... to znaczy, że czytasz tylko tych co mają problemy, ja o problemach nie piszę (jak i wielu, wielu innych) bo ich nie mam. :lol:

Pozatym to wysoko zaawansowane technicznie urządzenia i więcej kłopotów sprawia ich prawidłowa obsługa, czytanie i stosowanie sie do instrukcji itd, a że czasem się psują? Takie jest życie, a im urządzenie ma więcej elementów tym jest większe prawdopodobieństwo, że coś nie zadziała... :mrgreen:

andy28
29-01-2005, 16:52
To sie ciesze ze nie wszyscy maja problemy :D No bo czytając o tym servisie Canona to sie przeraziłem. he he

Ja jestem początkujacym na lustrzance cyfrowej i dopiero poznaje jej mozliwosci !

Vitez
30-01-2005, 00:08
Po waszych wypowiedziach wygląda na to że każdy ma jakis problem ze sprzetem Canona !

Nie kazdy. Ja ze swoim zestawem nie mam zadnych problemow - wszystko smiga 8) .

jadeit
30-01-2005, 20:04
jest taka firma w Warszawie: http://www.fotoservice.pl/www/index.php

jest tam napisane ze od 1989 są autoryzowanym serwisem canona
miesci sie na ul. Nowogrodzkiej
widziałem pracownika tej firmy który naprawiał aparaciki
we Wrocławiu podczas targów pod koniec zeszego roku

pozdrawiam

fi5h
31-01-2005, 02:11
coz moge powiedziec z reka na sercu ze sprzet canona psuje sie o wiel wiel wiel wiel razy rzadziej niz innych firm. Znam to z doswiadczenia. Zebyscie wiedzieli jak sypia sie aparaty HP czy Kodaka :D O olympusach nie wspomne bo to standard chyba :)

Pod tym wzgledem Canon wypada naprawde BDB :)

tygryssssss
31-01-2005, 09:17
jest taka firma w Warszawie: http://www.fotoservice.pl/www/index.php

Zamierzam skorzystać z ich usług oczywiście podzielę się spostrzeżeniami- może ktoś już coś tam naprawiał ???

sauat
01-02-2005, 13:21
Wszedłem na stronę fotoservice.pl. Jest tam zakładka z cenami i terminami ("Poniżej znajdziesz informacje dotyczące typowych przykładów napraw") a w niej coś w rodzaju kalkulatora cen(?). Wpisałem canon/lustrzanka cyfrowa/naprawa expresowa/10D. Wyszło 1351.23zł i 3 dni. Ładnie, jak na typową naprawę... Za to w standardzie tylko 900 i 7 dni. Trochę bez sensu moim zdaniem. Mogli choć podać rodzaj usterki, określić, czego dotyczy typowa naprawa, napisać, ile za samą ekspertyzę, itp

gietrzy
01-02-2005, 14:06
Zebyscie wiedzieli jak sypia sie aparaty HP :D
Skanery też :twisted:

Pod tym wzgledem Canon wypada naprawde BDB :)
No nie powiedziałbym (nie biorę pod uwagę HP z oczywistych względów).
Co chwile jakiś "LENS" , "E018".
Z mojego podwórka: z chęcią bym sobie kupił Ixusa na urlop, ale jak kumpel mi powiedział, że 14 dni po gwarancji na jego egzemplarzu wyświetlił się E018 to mi ręcę opadły.
BTW. Jak mu odpowiedzieć na pytanie:
"To co cyfrówkę* co rok trzeba zmieniać na nową?"

* - z tych tańszych do serii G