PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie karty pamięci



mspider86
01-02-2007, 14:13
Czy szybkie karty pamięci mają znaczenie wyłącznie przy robieniu filmów, czy przyspieszają w jakiś sposób pstrykanie zdjęć? Zasadniczo różnica w cenie niewielka, ale jeżeli wybór zwykłej karty pamięci nie miałby żadnego wpływu na zdjęcia to można by zaoszczędzić te kilka dyszek ;)

PrzemeS
01-02-2007, 14:34
Jezeli chodzi o filmy to nie wiem. Za to zdjecia... W szczegolnosci da sie to odczuc podczas robienia serii zdjec. Im szybciej zdjecie zostanie zapisane na karte, tym mniejsze szanse na zapchanie bufora aparatu. Przy seriach jest to o tyle wazne, zeby jej nie przerwac.
Osobiscie uzywam Sandisk Ultra II i jestem zadowolony. Przy rawach, to dopiero po 8 zdjeciach, bufor sie zapycha. Przy JPG natomiast, to jakos nie udalo mi sie zapchac bufora. :)

Kolekcjoner
01-02-2007, 15:54
Czy szybkie karty pamięci mają znaczenie wyłącznie przy robieniu filmów, czy przyspieszają w jakiś sposób pstrykanie zdjęć? Zasadniczo różnica w cenie niewielka, ale jeżeli wybór zwykłej karty pamięci nie miałby żadnego wpływu na zdjęcia to można by zaoszczędzić te kilka dyszek ;)

To jeszcze wszystko zależy o czym mówimy. W jednych aparatach ten efekt jest bardziej odczuwalny w innych mniej.

mspider86
01-02-2007, 16:38
powiedzmy że mówimy o canonie A630 ;)

vesper
01-02-2007, 17:16
jak a630 to nie ma co przesadzać ja mam a610 i zwykłego kingstona 512 MB i powiem ze z początku myślałem że zapisuje długa ale jest funkcja wyśfietlanie kontrolne i jak to wyłączyłem to myślałem że się zepsuł i nie robi:> po prostu przy fotkach to żadnego nie ma zwolnienia w ogóle nie zauważalne, przy filmach już trochę może przymulić no i chyba że długie serie ale takto powiem Ci że jestem zadowolony kumpel mi mówił żeby brać szybką ale ja mówię poczekam jeszcze trochę i jestem zadowolony (u kumpla w jakimś panasonicu to miał elite pro i tak stawała że to aż nerwy brały) a tu nic, to chyba ten digic

Krzych
01-02-2007, 17:20
Uf...

pionaj
01-02-2007, 18:18
jakby na to nie patrzeć to ceny szybkich kart prawie nie różnia się od normalnych tak więc jak ktos ma możliwosć kupienia jakiegos highspeeda i to tanio to dlaczego nie :-)
o tu mamy przykład
http://www.zadowolenie.pl/?send=szukaj&category=293&dostepne=1

1GB SD Platinum HS która prędkością nie ustępuje Kingstonom Elite Pro
kosztuje 40 zł !!!

mspider86
01-02-2007, 18:24
platinum? a to nie znam.. dobre to chociaz? :lol:

pionaj
01-02-2007, 18:50
moim zdaniem bardzo dobre:-P można poczytać
http://www.bestmedia.de/sd_cards.htm

Fakungio
02-02-2007, 15:56
Bardzo szybka karta warta jest zakupu tylko gdy dysponujesz szybką lustrzanką i strzelasz seriami.

Ja mam Sandiska Extreme III i Pretec *80. Różnica jest odczuwalna na korzyść tej pierwszej oczywiście.

Warto jeszcze wspomnieć, że profesjonalne karty mają bardzo długą żywotność i są niezawodne.

Vitez
03-02-2007, 20:01
Warto jeszcze wspomnieć, że profesjonalne karty mają bardzo długą żywotność i są niezawodne.

A z tym bym sie (na bazie opinii przeczytanych tu na forum i nie tylko tu) nie zgodzil. "Profesjonalne" karty maja tylko wieczysta/dlugowieczna gwarancje. Co wcale nie znaczy ze sa niezawodne (i Kingstony i Sandiski i Pretec potrafia pasc, gwarancja niestety nie obejmuje odszkodowania za utracone dane).

Tak wiec jesli juz - to miec kilka szybkich ale nie za duzych kart roznych producentow, a nie slepo wierzyc "jest niezawodna" .

Kolekcjoner
03-02-2007, 20:53
A z tym bym sie (na bazie opinii przeczytanych tu na forum i nie tylko tu) nie zgodzil. "Profesjonalne" karty maja tylko wieczysta/dlugowieczna gwarancje. Co wcale nie znaczy ze sa niezawodne (i Kingstony i Sandiski i Pretec potrafia pasc, gwarancja niestety nie obejmuje odszkodowania za utracone dane).

Tak wiec jesli juz - to miec kilka szybkich ale nie za duzych kart roznych producentow, a nie slepo wierzyc "jest niezawodna" .

Dokładnie z kartami niestety jest loteria. Znam wiele przykładów, że padły właśnie te najdroższe (ostatnio kolega miał problem z SanDiskiem EIII).

PrzemeS
03-02-2007, 22:44
"Profesjonalne" karty maja tylko wieczysta/dlugowieczna gwarancje.

A najgorsze jest to, ze czasem ta wieczysta gwarancja, trwa do wyczerpania zapasow. :|

Fakungio
04-02-2007, 00:37
A może "szukacie dziury w całym"?


Pozdro.


A z tym bym sie (na bazie opinii przeczytanych tu na forum i nie tylko tu) nie zgodzil. "Profesjonalne" karty maja tylko wieczysta/dlugowieczna gwarancje. Co wcale nie znaczy ze sa niezawodne (i Kingstony i Sandiski i Pretec potrafia pasc, gwarancja niestety nie obejmuje odszkodowania za utracone dane).

Tak wiec jesli juz - to miec kilka szybkich ale nie za duzych kart roznych producentow, a nie slepo wierzyc "jest niezawodna" .

Ale wiem, że zawsze wybierzesz te "uznanych marek"...No nie?

Vitez
04-02-2007, 00:55
Ale wiem, że zawsze wybierzesz te "uznanych marek"...No nie?

Tak, ale nie dlatego ze sa "niezawodne i maja dluga zywotnosc" a dlatego ze maja mniejsza szanse na awarie jak i lepszy serwis, obsluge klienta, oraz specyfikacje bardziej odpowiadajace rzeczywistosci.

ishi
09-02-2007, 01:39
ostatnio "baardzo okazyjnie" zakupiwszy karte 4GB Platinium HS (zdradze, ze cena zakupu tych CF przez molochy foto to albo 0 albo 26zl ) ;) , miałem pewne obawy; jednak nie potrzebuje mega szybkiej kary i taką otrzymałem -porównując z 1GB Kingston ElitePro zapisuje odczuwalnie wolniej... (350D + RAW ->7 w serii, ale to zasługa bufora, .......poźniej "trawi bardzo wolno")