PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S3, a może Fuji FinePix S6500fd



Lenik
01-02-2007, 11:22
Znajomi chcą kupić aparat i zastanawiają się nad tymi dwoma modelami.
Na temat S3 sporo im powiedziałem (i sami poczytali na forum), ale o Fuji nic nie wiem :sad: Może spotkał się ktoś z tym aparatem i mógłby w skrócie go scharakteryzować. Tylko błagam nie piszcie, że wybór zależy od tego czego oczekujemy od aparatu itp. itd. Nie chcę żeby ktoś zdecydował za nich, tylko powiedział jakie są odczucia z używania tych zabawek zwłaszcza Fuji. Dzięki :-)

esteper
01-02-2007, 11:31
Ja miałem do czynienia z tym Fuji. Wygodny w obsłudze, jednak tylko od strony zmiany ogniskowej i MF, od strony menu dla mnie beznadzieja (ale do wszystkiego można się przyzwyczaic ;) ). Jak na kompakt spory aparat dobrze leżący w dłoni. Zdjęcia typowe dla Fuji, szum bardziej wygląda jak ziarno (moim zdaniem). Szybkośc działania nie jest zła (napewno lepiej niż Sony H2 :p ). Jedno co mi przeszkadzało to to że AF potrafił się zgubic (może jakąś felerną sztukę miałem w rękach, nie wiem).

Kubak82
03-02-2007, 23:37
Jedno co mi przeszkadzało to to że AF potrafił się zgubic (może jakąś felerną sztukę miałem w rękach, nie wiem).

nie, miales normalna sztuke ;-) .. AF fuji w porownaniu do s3 nie wypada najlepiej :???: .. ma za to lepsza matryce, szeroki kat ktorego Canonowi brak i regulacje na pierscieniu.. z rzeczy malo waznych - plastik po prostu smierdzi gdy aparat jest nowy :wink: .. gdyby jeszcze mial Canonowski IS :roll:

mimo wszystko Fuji to fajny sprzet, ladnie odwzorowuje kolory, matryca daje duze mozliwosci w gorszych warunkach oswietleniowych.. moja rada - jesli znajomi lubia sie pobawic w manualu - niech kupia Fuji.. jesli ma to byc aparat na wycieszki i zdjecia w trybie zielonego kwadracika (bez sarkazmu - czasem po prostu nie chce sie ustawiac wszystkiego recznie bo np. liczy sie czas) - niech kupia Canona s3 8-)