PDA

Zobacz pełną wersję : padl monitor - seriwsowac czy nowy?



Kalina
31-01-2007, 17:09
Padl mi monitor. Tak po prostu. 19 stka Neca. Diagnozy, ktore udalo mi sie zebrac telefonicznie to "bezpiecznik", "a moze kabel". Kabel jednak nie, bo dzilala na innym sprzecie.
Monitor byl calkiem w porzadku, trzyletni, wiec dawno po gwarancji. Utrzymuje kontakt z komputerem (udalo mi sie nawet nowrmalnie wylaczyc windows przy pomocy klawiatury), tylko nic sie nie wyswietla i nie swieci sie zielona lapka. Kiedys mialam podobny feler z telewizorem i naprawili. Choc moja znajoma twierdzi, ze w przypadku monitorow nikt sie w tym nie chce dlubac.
Moze to bylby i dobry pretekst do kupienia nowego, ale z tego starego bylam naprawde zadowolna - nie jestem fetyszystka, monitor dla mnie musi byc dobry, a nie doskonaly.
Jakies rady? pomysly? namiary na serwis?

Dzieki z gory.

Teraz pisze ten post na cudnej czternastce, okraglej jak pilka:) Swoja droga niesamowite jak dziala siec wzajemnej pomocy - kilka telefonow do znajomych i okazuje sie, ze dokladnie dwie ulice dalej znajoma znajomej chce od dawna pozbyc sie monitora. W niecale 20 minut mam nowy monitor. Wprawdzie z dziwnymi kolorami i wypuklosciami, ale niech tam.
Przy okazji, moze ktos bedzie refelktowal na calkiem sprawna czternastke? Za kilka dni bede chciala jej sie pozbyc.

blum
31-01-2007, 17:16
Monitor byl calkiem w porzadku, trzyletni, wiec dawno po gwarancji.

gwarancja na monitory jest 3letnia.. przynajmniej z innymi sie nie spotkalem :smile: sprawdz to.

Tomasz Golinski
31-01-2007, 17:21
Jeśli byłby to sony, to bym powiedział, żeby nie serwisować, bo szkoda zachodu. Ich serwis jest pancerny...

Ale mam EIZO T962 i serwisowałem "u Heńka w piwnicy" i jest ok. Możesz oddać do fachowca z prośbą o wycenę naprawy.

Kalina
31-01-2007, 17:21
Nie ma co szukac nawet. Jak kupowalam 3 lata temu uzywany, to juz mial pol roku.

KMV10
31-01-2007, 18:28
Zapytam tak - a próbowałaś dowiedzieć się na giełdzie pod GUS-em? Jak tam rozłożą ręce to faktycznie może dopiero warto poszukać czegoś nowego...

Vitez
31-01-2007, 20:46
Padl mi monitor. Tak po prostu. 19 stka Neca. Diagnozy, ktore udalo mi sie zebrac telefonicznie to "bezpiecznik", "a moze kabel". Kabel jednak nie, bo dzilala na innym sprzecie.
Monitor byl calkiem w porzadku, trzyletni, wiec dawno po gwarancji. Utrzymuje kontakt z komputerem (udalo mi sie nawet nowrmalnie wylaczyc windows przy pomocy klawiatury), tylko nic sie nie wyswietla i nie swieci sie zielona lapka.

Serwisowalem 19" CRT NEC (FE991SB) tutaj:
"Serwis monitorów NEC/Mitsubishi na terenie całej Polski:

Computer Service Support
43-300 Bielsko Biała
ul. Emilii Plater 14
0 (prefiks) 33 829 82 90
0 (prefiks) 33 829 82 90

W przypadku problemów technicznych z monitorami NEC lub Mitsubishi w pierwszej kolejności należy skontaktować się z powyżyszymi numerami telefonów. Pod wskazanymi numerami otrzymają Państwo fachową informację o procedurze serwisowej.

Konsultanci czekają na Państwa telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. "

Uszkodzenie mialem bardzo podobne - bezpiecznik na plycie glownej monitora siadl. Kosztowalo to ok 250zl o ile dobrze pamietam, rok temu (monitor byl wtedy wart 600-700zl, dzis jest wart 200-300 :? ).
Mimo ze mialem gwarancje to placilem bo uszkodzenie wyniklo z winy uzytkownika, jedynie za transport kurierem nie placilem w obie strony 8) .

Kontakt z serwisem bardzo dobry, obsluga mila, naprawa zrobiona szybko i fachowo - do dzis smiga bez zarzutu.

lukep
31-01-2007, 20:56
W!

Vitez, my w serwisie te bezpieczniki w ramach gwarancji wymieniamy, przede wszystkim nie strzelaja one z winy uzytkownika, tylko wadliwego warystora przed nim, to ze go tez wymienili podczas naprawy to juz nie zostales poinformowany pewnie...

Zdrowko

Kalina
31-01-2007, 21:07
Uszkodzenie mialem bardzo podobne - bezpiecznik na plycie glownej monitora siadl. Kosztowalo to ok 250zl o ile dobrze pamietam, rok temu (monitor byl wtedy wart 600-700zl, dzis jest wart 200-300 :? )
No wlasnie. A nawet mniej:) I dlatego decyzja zapadla, kupuje nowy:-)
Jakies godne polecenia sklepy w duzym wyborem CRT 19-21 cali?

czornyj
31-01-2007, 21:14
I dlatego decyzja zapadla, kupuje nowy!
Jakies godne polecenia sklepy w duzym wyborem CRT 19-21 cali?

Ten dowcip bardzo Ci się udał :lol:

Kalina
31-01-2007, 21:20
vitez: a tak z ciekawosci, na jakiej zasadzie serwis moze swierdzic, ze bezpiecznik przepalil sie z winy uzytkownika? Co ty z tym monitorem robiles, ze tak orzekli?

lukep
31-01-2007, 21:24
W!

Kalina, nie z winy uzytkownika a pewnie bardziej napiecie lub innych historii zwiazanych z pradem. Generalnie bezpieczniki traktowane sa zwykle jako material eksploatacyjny, ktory nie podlega reklamacji.

Vitez
01-02-2007, 09:27
vitez: a tak z ciekawosci, na jakiej zasadzie serwis moze swierdzic, ze bezpiecznik przepalil sie z winy uzytkownika? Co ty z tym monitorem robiles, ze tak orzekli?

Wyrazny zapach kocich sikow i kocie klaki w srodku. Monitor sluzyl wiernie rowniez jako cieply zapiecek dla kotow az w koncu ktoras wariatka stwierdzila ze go sobie 'oznaczy' jako swoj :? .
Teraz polozylem jakies nierowne graty na wierzchu i koty nie maja szans sie na nim polozyc.
Mam nadzieje lukep ze to wyjasnia twoje watpliwosci i przestaniesz szydzic :p .

Co do kupna dobrego, nowego CRT 19-21 cali - zapomnij:
http://canon-board.info/showthread.php?t=19151

A potem ew zajrzyj tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=15798