PDA

Zobacz pełną wersję : Co powiecie o green clean, pomóżcie



adobija
30-01-2007, 12:22
Witam, czy ktoś miał już możliwość wyczyszczenia matrycy zestawem green clean? Mam kilka paprochów na matrycy i przymierzam się do zakupu owego zestawu? czy ktoś już tego może używał?

Dzięki wszystkim za podpowiedzi

Arek

DoMiNiQuE
30-01-2007, 12:31
Kup sobie gruszke w aptece, taka w rozmiarze XXL i pol litra na odwage (bedzie na pare czyszczen) i wyjdzie Ci na to samo a nawet troszke kasy w kieszeni zostanie :)

tpop
30-01-2007, 12:38
i pol litra na odwage (bedzie na pare czyszczen)taa i zacznie codziennie czyscic :D

piszczal
30-01-2007, 12:39
niepotrzebne wydawanie kasy na opakowanie i ładną nazwę
poszukaj na CB rad czym i jak i czy wogóle czyścić

DoMiNiQuE
30-01-2007, 12:43
taa i zacznie codziennie czyscic :D
No jak ktos lubi miec czysta matryce to czemu nie :mrgreen::mrgreen:

franker
30-01-2007, 16:00
prosz... http://fotopolis.pl/index.php?n=5310

Cyborg
30-01-2007, 18:27
prosz... http://fotopolis.pl/index.php?n=5310
Nie no, profesjonalizm tego "testu" wymiata :mrgreen:

franker
30-01-2007, 19:16
I klasa...:D
hasselblady czyszczą w servisie za 315 Euro netto...

Kolekcjoner
30-01-2007, 23:28
Na przyklejone brudy to czasem i dmuchanie :mrgreen: nic nie pomaga :).

mattnick
30-01-2007, 23:44
no mi nie pomaga i zamówiłem zestaw patyczaków...zobaczymy jakie effecty bedom :)

mattnick
02-02-2007, 23:38
[Połączone]

Z związku ze stanem mojej matrycy postanowiłem zakupić to cudo (a w zasadzie jego okrojoną wersję tzn. tylko szpatułki). Czekałem na przesyłkę a potem na wieczorne czyszczenie. Stan mojej matrycy był no eee...tłusta była no :). Uradowany z nowego gadżeta przystąpiłem (po uprzedniej lekturze o szybkim wysychaniu płynu) do otwarcia obu saszetek:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/my.php?image=gcvc8.jpg)
Wyjąłem gąbeczkę no i pucu pucu...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img267.imageshack.us/my.php?image=gc1my7.jpg)
panta rei normalnie ale myślę sobie tak ma być...przepucowałem normalnie i sięgam po patyczek ze szmatką co ma to wsiąc...tę wodę znaczy się...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img65.imageshack.us/my.php?image=gc22mt1.jpg)
wycieram, wycieram (nadal mokro więc...wycieram)...ok...sucho !!!
W tym momencie pomyślałem sobie, ze wypadałoby obadać efekty bądź co bądź zmudnego czyszczenia...
Wyłączam aparat...już mam przykręcać mojego ostrego jak brzytwa KIT'a...zerkam na ścierkę a tutaj...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img65.imageshack.us/my.php?image=gc2kq4.jpg)
Ta ścierka się kłaczy !!!! Co to k**wa ma być ?? Jak można kłaczącą ścierką wycierać matrycę ?? Sensor clean...zaglądam do środka a tam jakbym zdjęcia u fryzjera zaraz przy linii cięcia robił bez obiektywu...także jedna konkluzja...nie polecam...a druga jeśli ktoś ma tłustą matrycę to fajnie schodzi tłuszcz oczywiście a nie matryca czy tam filtr.
Czynnośc oczywiście powtórzyłem a efekty były takie same....

szycho
03-02-2007, 00:05
No to mi teraz Mattnick porobileś. Nabyłem takie samiutkie szpatułki jakiś czas temu i się zbierałem i zbierałem do czyszczenia matrycy. Rozważałem pomysł Muflona z patyczkami do grzebania w uchu. Wewnętrzna wojna. Czyszcić czy zostawić (tragicznie jeszcze nie jest). Raz patrze Green Clean?? Może z takowymi szpatułkami bedzie lepiej...A teraz?? Jak już się zdecydowałem... Dobrze,że byłeś pierwszy;) Ja jeszcze troche poczekam.

mattnick
03-02-2007, 00:11
Może gdzieś popełniłem błąd ale wątpię...ten patyk tak wygląda po kontakcie z matrycą...patrząc na fotopolis panowie raczej nie wytarli jej do sucha...

marekb
03-02-2007, 00:12
toalet papier miekki na palec i potem dmuchnąc gruchą:mrgreen:

Nemeo
03-02-2007, 00:13
mattnick, miałem właśnie coś takiego kupić, ale widzę że papier ścierny jest tak samo dobry do "czyszczenia matrycy" jak ten szajs.:twisted:

snow
03-02-2007, 00:14
Może ci rozpuściło filtr na matrycy ? :P Najlepsze jest Mr Muscle ;) sam testowałem :)

Tomasz1972
03-02-2007, 00:16
Tak to jest jak się kupuje okrojone wersje . W pełnej wersji miałbyś odkurzacz do kłaczków :):):)

mattnick
03-02-2007, 00:16
mattnick, miałem właśnie coś takiego kupić, ale widzę że papier ścierny jest tak samo dobry do "czyszczenia matrycy" jak ten szajs.:twisted:

do gabki nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Gąbka jest supcio !!!! gorzej z tym czymś niebieskim...

btw...zestaw świetnie czyści okulary :)

Skipper
03-02-2007, 00:39
Najlepsze jest Mr Muscle ;) sam testowałem :)

Ty nie pisz takich rzeczy bo jeszcze ktoś sprobuje i cie zaskarży :D

ZBAZ
03-02-2007, 00:51
Witam, czy ktoś miał już możliwość wyczyszczenia matrycy zestawem green clean? Mam kilka paprochów na matrycy i przymierzam się do zakupu owego .....


Zakupiłem green clean w ubiegłym roku jak gruszka i inne sposoby nie dawały rady .Efekt jest niezły ale coś zostało może byłem mało precyzyjny przy tym czyszczeniu.

Kubaman
03-02-2007, 00:55
połączyłem wątki w jeden

piast9
03-02-2007, 01:34
OMG... Zestaw za paręset złotych? 3 szpatułki za 80? Producent kosi siano lepiej niż wytwórca audiofilskiego lakieru do tranzystorów. Gruszka za dychę + szpatułki z łazienki za darmo ;) + izopropanol za nie_wiem_ile_bo_bardzo_dawno_kupowałem_litrową_f laszkę_ale_coś_20PLN funkcjonuje równie dobrze. Trochę trzeba wprawy bo nie zalatwia się jednym pociągnięciem całej szerokości matrycy, ale dziala świetnie.

Przeczytałem sobie ten test w fotopolis... Napięcie rosło tak dramatycznie, że zacząłem się obawiać czy ze stresu zawału nie dostaną.

mattnick
03-02-2007, 01:59
szpatułek jest 6 :)

Może ktoś jest chętny kupić 1 zestaw pałeczek tzn. 2 pałeczki??

http://www.green-clean.at/index.php?id=2

Dajcie na wet&dry..po 5 kliknięciu patrzcie na lewą stronę matrycy na tego kłaka z tej ścierki...:)

donald7000
11-02-2007, 14:23
Czy ktos wie ile kosztuje czyszczenie matrycy na Zytniej ?
Dmychnolem sobie na matryce i tetno wzroslo mi do 120 jak zobaczylem co narobilem. Niestety po przeczytaniu kilku watkow dotyczacych czyszczenia matrycy nadal nie zwalnia.

mattnick
11-02-2007, 14:46
bierz bawełniany patyk do ucha i szuruburu :)

donald7000
11-02-2007, 14:48
NIestety chyba nie pomoze bo zostawilem na niej probke swojego DNA :)
Szukam miejsca gdzie moge kupic izopropanol.
Mikrofibre czy mikrofaze w Vision Express.
Jeden z Kolegow wspominal cos o plynie Hama do optyki, mam taki ale troche zlatuje spirytusem.

mattnick
11-02-2007, 15:00
i tak czyścisz szklany filtr przed matrycą...

donald7000
12-02-2007, 17:02
Dzisiaj zapytalem jakie sa warunki czyszczenia matrycy na Zytniej, to co mi napisali:

ZASADY CZYSZCZENIA MATRYC W LUSTRZANKACH CYFROWYCH

Czyszczenie matrycy jest czynnością którą użytkownik aparatu może wykonać samodzielnie (umożliwia to fukcja SENSOR CLEANING dostępna w Menu aparatu). Jeśli jednak chce powierzyć tę czynność serwisowi to musi zaakceptować poniższe punkty:
- standartowe czyszczenie matryc wykonywane jest bez demontażu aparatu i matrycy
- serwis jest w stanie wyczyścić zanieczyszczenia tylko z powierzchni filtra matrycy(zanieczyszczenia które dostały się pomiędzy filtr matrycy a powierzchnię światłoczułą w trakcie produkcji są w warunkach serwisowych niemożliwe do usunięcia).
- serwis nie daje żadnej gwarancji czasowej na wykonaną usługę (już w krótkim czasie po czyszczeniu na matrycy mogą pojawić się nowe zanieczyszczenia ze względu na obecność kurzu w powietrzu).
- wyznacznikiem jakości wykonanej usługi jest zdjęcie testowe wykonane po czyszczeniu przeanalizowane programem Digital Image Analizer (zdjęcie jest do wglądu na punkcie przyjęć).
- koszt czyszczenia matryc:
- aparaty EOS D30, D60, 10D, 20D, 30D, 300D, 350D, 400D to 61zł (50 + VAT)
- aparaty EOS 1D, 1Ds, 1DMkII, 1DMkIIN, 1DsMkII, 5D to 122zł (100 + VAT)
bez względu na ilość czasu i zużytych materiałów.
- czyszczenie matrycy jest wykonywane na godz. 13 następnego dnia po oddaniu aparatu
- serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia (porysowania powierzchni) filtra matrycy spowodowane nieumiejętnymi próbami czyszczenia matrycy przed oddaniem aparatu do serwisu.

Klient powinien zapoznać się z powyższymi zasadami ze szczególnym zwróceniem uwagi na początkową część pisma.

mattnick
12-02-2007, 17:05
wow...ale elaborat :)...patyk do czyszczenia uszu w łapkę i heja :). Czyli na dobrą sprawę mogą w ogóle nie czyścić i skasować 50 lub 100 bo przecież oni gwarancji nie dają :).

Muszę na giełdzie się ogłosić...też gwarancji nie będę dawał :)

frikmen
12-02-2007, 20:04
Jakiś czas temu przeczytałem w necie jak czyszczona jest matryca gdzieś serwisie Nikona / USA/
Używają technicznego "odkurzacza" który zasysa pyłki. NIE PRZEDMUCHUJE!

Zrobiłem to samo aparat na statyw, korpus pionowo w dół (tak jak do reprodukcji) lustro do góry. Domowy odkurzacz ustawiony na minimum (siła ssania) stoi sobie w pokoju obok a do rury przedłużka z igielitowej rurki która delikatnie zasysa..
Ważne aby odkurzacz /nawet jeżeli ma filtry/ nie stał w tym samym pomieszczeniu /ruch powietrz, kurz itp./

matówkę łatwiej jest odessać z pyłków wymontowaną!
Odkurzam raz w tygodniu /używam kilku stałek/ i jest niezle


Green Clean - tez jest odkurzaczem działa na podobnej zasadzie
/250 zł zestaw bruttodo 5D/ czyli dwa czyszczenia na Żytniej

Nic nie wiem o skuteczności szpatułek…

PMfoto
12-02-2007, 20:34
czytałem tutaj, ze ktoś cyścił tak jak ty i mu migawke wessałdo. :mrgreen:

donald7000
12-02-2007, 20:38
czytałem tutaj, ze ktoś cyścił tak jak ty i mu migawke wessałdo. :mrgreen:

Bez zartow, opluta matryca to nie powod do takich smiechow.
Ja jutro wysylam body do serwisu, trudno, stalo sie, za glupote trzeba placic.

krzypol
12-02-2007, 20:54
W "PC Format" 3/2007 jest 3 stronicowy artykuł o czyszczeniu matrycy.

mattnick
12-02-2007, 20:56
demonizujesz...jeśli teraz nie spróbujesz to zawsze już będzeisz wysyłał...izopro i czyścik do uszu...

Krisspy
12-02-2007, 21:08
W "PC Format" 3/2007 jest 3 stronicowy artykuł o czyszczeniu matrycy.

No to prosimy grzecznie o skan i trzeba gdzieś wstawić :-)

Vitez
13-02-2007, 13:17
No to prosimy grzecznie o skan i trzeba gdzieś wstawić :-)

Przy okazji nie zapominajac o prawach autorskich, copyrights itp :roll: .

donald7000
13-02-2007, 21:04
Wystraszeni czytelnicy postem powyzej chyba zrezygnowali z ..., ale pozadek musi byc.

Majac problem opisywany w tym watku, kupilem w/w periodyk i zanuzylem sie w lekturze artykulu dotyczacego czyszczenia matryc CCD.
Autor opisuje metode sprawdzenia stanu zabrudzenia matrycy robiac zdjecie bialej kartki papieru z przyslona 22.
Opisuje rowniez czyszczenie za pomoca gruszki, ale oczywiscie podkresla, iz nie moze to byc gruszka kupiona w aptece.
Wspomina rowniez o czyszczeniu odkurzaczem podcisnieniowym i przestrzega przed "dmuchaniem" bezposrednio na matryce, wymianiajac w artykule nazwe odkurzacza- Green Clean Mini-Vacuum V3000.
Niezabraklo rowniez opisu inwazyjnych metod czyszczenia matryc.
Pisza o elektrostatycznym pedzelku, lub o zastosowaniu bardzo miekkiego pedzelka z wlosia syntetycznego toray, o szerokosci 10-15mm. W opisie postarano sie o doskonale wytlumaczenie jak taki pedzelek przygotowac do ostatecznej rozgrywki z matryca.
Ostatnia metoda inwazyjna prezentuje Sensor Swab i plyn Eclipse. Podali rowniez miejsce gdzie mozna to kupic. Adres www tej firmy byl juz publikowany chyba w tym watku.
Nie zapomniano rowniez o wymienieniu sponsora w/w artykulu.
Jest nim oczywiscie jeden ze sklepow internetowych.

mattnick
14-02-2007, 17:52
moje qwczorajsze boje z green clean...:)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/7827/matrycatx1.jpg)

jakieś pytania jeszcze ??

snow
14-02-2007, 17:55
Jedno z twoich lepszych zdjęć ;)

mattnick
14-02-2007, 18:00
dzięki snow...
mogę je wstawić do galerii skoro jest tutaj ??

piast9
14-02-2007, 20:15
Opisuje rowniez czyszczenie za pomoca gruszki, ale oczywiscie podkresla, iz nie moze to byc gruszka kupiona w aptece.
Jakoś to uzasadnia?

Kupiona w obuwniczym może być?


przestrzega przed "dmuchaniem" bezposrednio na matryce
Czy to też zostało uzasadnione?


Nie zapomniano rowniez o wymienieniu sponsora w/w artykulu.
Ach tak...

donald7000
14-02-2007, 23:03
Skoro sponsor w/w artykulu pisze o spacjalnych srodkach do czyszczenia to wiadomo ze odradzi prostych i tanich metod.

szycho
15-02-2007, 15:01
moje qwczorajsze boje z green clean...:)
...

Ojeju Mattnick, to co ty wyprawiasz ze swoją puszką, że takie wynalazki masz??:)

PS. Daje się to w ogóle usunąć, czy GreenClean tylko konserwuje syf na matrycy/filtrze:confused:

roa
15-02-2007, 15:27
Nie widzę przeciwwskazań uzywania gruchy z apteki. Jedyną rzeczą jaka należy wcześniej zrobić to wyplukać ją od środka gorącą wodą, by usunąć z niej talk. Potem można juz dmuchać w sensor, tyle ze chyba lepiej jak aparat jest bagnetem w dół. Wówczas nie przedmuchujemy syfa z kąta w kąt, większe prawdopodobieństwo że wypadnie ;)

Oczywiscie guma rysuje, to wiedzą wszyscy. A ja wiem z doświadczenia na mojej matrycy, sobie wywinąłem gruchą (końcówką) piękny szlaczek. :mrgreen: Potem patyczek, kusteczka higieniczna i szuru buru delikatnie. Nie ma śladu.

mattnick
15-02-2007, 15:32
da się doczyścić

wern
22-05-2007, 20:06
Bawiłem się zestaw, Green Clean - miałem kilka małych plam - pomyślałem spróbuje. Zużyłem 4 zestawy. I powiem wam, że efekt jest super - Jedna ważna uwaga szpatułką suchą należy czyścić jeden raz dana powierzchnią.
Robię to tak: Wet - smaruję całą matryce - kilka razy, (aby rozpuściło się to, co przyklejone) tak, aby matryca była czysta. Potem Dry - i tu uwaga torebka ma być otwarta (niewyciągnięta) ściąga kurz. I szybko, ale bez nerwów czyścimy jedną stroną od prawej do lewej i drugą od lewej do prawej. I to wszystko. (Delikatnie dociskając. Użyłem kilka razy bo efekt był nie zadawalający. Cóż te nerwy!