PDA

Zobacz pełną wersję : Znikający Pomiar



CeErIOiKs
28-01-2007, 18:06
Witam
Mam takie pytanie, moze ktos zna sie lepjej na tej specyfikacji ;]
W moim 400D po nacisnieciu spustu zaczyna sie pomiar expozycji ...po 2-4 sekundach znika ...z wizjera i LCD. Aby znów widziec pomiar swiatła musze znów wcisnac do połowy spust.
Mialem wczesniej N i tam pomiar był ciągły. Czy tutaj jest tylko taki, ograniczony czasowo ? :evil: To troche męczące i nijak mi sie do tego przyzwyczaić

PLS - HELP :confused: :roll:

Krisspy
28-01-2007, 18:10
Wydaje mi sie, że niestety tak...

jatzzek
28-01-2007, 18:26
Witam
Mialem wczesniej N i tam pomiar był ciągły.


Jak to? Chcesz powiedziec ze wlaczales aparat i ten od razu mierzyl swiatlo i podawal parametry ekspozycji? Te parametry caly czas byly wyswietlane w wizjerze, nawet wowczas gdy nie robiles halfpresa? (Przepraszam za ten neologizm ale jezyk polski w niektorych przypadkach mnie dobija: "gdy nie miales wcisnietego do polowy spustu migawki"... dziekuje za tak dluga wypowiedz na temat tak prostego faktu).

Czy to znaczy ze N caly czas zuzywal baterie na pomiar i wyswietlanie parametrow eskpozycji w wizjerze i na bocznym LCD?

Kolekcjoner
28-01-2007, 19:29
Mierzy po naciśnięciu spustu i wyświetla przez bodajrze 6 sekund. Wszystkie canon-y które miałem tak mają :).

CeErIOiKs
29-01-2007, 01:26
jatzzek no zdziwił bys się :]
Tam jakos nie było problemu bo nigdy nie musiałem dociskac spustu, dobierałem pomiar na zywca w manualu wystarczyło wcisnac migawka/kombinacje przesłona i wyswietlał. Tu tak nie ma ( to chyba odpowiedz na 1 częsc twojego postu ).
Poza tym nie za bardzo go rozumiem . "gdy nie miales wcisnietego do polowy spustu migawki" to są twoje słowa, sam dajesz do nich komentarz ? hmm...
Apropo halfpressa, nie uwazam aby bylo konieczne pisanie tego w ten sposób chocby tyczyło sie to terminologii fizyki kwantowej. Ty to zrozumiałeś inny również zrozumie, a wolałem dla ogułu nie dla niektórych :)


Kolekcjoner, dzięki.
Nie ma to jak zostac uświadomionym i utwierdzonym :)

Pozdrawiam

jatzzek
29-01-2007, 22:35
Z tym tekstem "gdy nie miales wcisnietego do polowy spustu migawki" to nie byl cytat tylko tak zapodalem co mi do glowy przyszlo gdy myslalem o zastapieniu slowa "halfpres"... sorki male nieporozumienie wyszlo, bo wygladalo to jak cytat z np. twojej wypowiedzi. A z tym dziekuje to chodzilo o to, ze za tak dlugi zastepnik slowa "haflpres" to JA podziekuje...wole juz haflpres. To tylko moje nieumiejetne uzycie cudzyslowow :)

Ale z tym manualem i ekspozycja wyswietlana w wizjerze caly czas to chyba nie zalapalem. Moglbys mi to wyluszczyc dokladnie?

Kolekcjoner
30-01-2007, 01:19
(...)Ale z tym manualem i ekspozycja wyswietlana w wizjerze caly czas to chyba nie zalapalem. Moglbys mi to wyluszczyc dokladnie?

No w sumie ja też nie do końca jarzę o co chodzi. W sobotę znów robiłem trochę zdjęć D50-tką (N) i działa tak samo jak u canona?

CeErIOiKs
30-01-2007, 10:10
Tak samo ? Juz tłumaczę...hmmm. Wydaje mi sie ze tam aby pomiar zadziałał ( bo nie twierdze ze byl non stop ) wystarczyło zaczac bawic sie migawką etc. u Canona natomiast tylko po wcisnieciu spustu ( halfpres ;) ). Moze po prostu działał tam o wiele dłuzej niz te kilka sek. w C... No nie wmawiajcie mi ze sie doszukuje dziury w całym jesli chodzi o Canona :D

Kolekcjoner az sam musze sprawdzic bo czuje sie conajmniej oszukany , tylko nie wem czy przez Ciebie czy przez siebie juz teraz :D

Dzieki za zinteresowanie :)
Pzdr