PDA

Zobacz pełną wersję : bezmarkowy aku



kawo
28-01-2007, 00:05
kupiłem właśnie takiego za 30 zł i właściwie jest ok, ale... naładowałem go juz dwa razy i dwa razy również aparat po zrobieniu dosłownie 15 fotek pokazał już zużycie aku tzn. zniknęł a ta pierwsza kreska. musze przyznać ze aku po jego wyjęciu i ponownym włożeniu znowu ukazał sie na wyświetlaczu jako naładowany... i póki co wszystko gra. Pytanie: czy ten bezmarkowe (premium gold) sprzety tak mają? i czy mam go lecieć wymienić na nowy? 30 zł żaden pieniądz, ale wolałbym zeby wszystko grało tak jak należy... z oryginałem nic mi sie nie dzieje takiego...

avic
28-01-2007, 00:12
Ja też mam Premium Gold, bp-511 do 300D... niewiele jeszcze używany, ale nic takiego jak piszesz się nie dzieje. Spróbuj go całkowicie rozładować i naładować 2 razy, może formowanie coś pomoże.
btw: ja tak jak piszesz mam z oryginałem- kilka zdjęc i znika ta "pierwsza kreska", a potem mogę spokojnie jeszcze kilkaset zdjęc zrobić.

eternus
28-01-2007, 00:29
W innym watku bylo o tym zjawisku - ten pomiar ile baterii zostalo, jest bardzo nieprecyzyjny. Mi zas szczegolnie brakuje 4-tego poziomu (poza full, zero i polowa) - a mianowicie takiego - ze zostalo 10-20 zdjec do rozladowania.

pito
28-01-2007, 00:43
W przypadku Premium Gold to normalne, po chwili pokazuje czesciowe rozladowanie i ciagnie na tym baaardzo dlugo. Po prostu trzymaj go dopoki nie zdechnie, wtedy poznasz ile wytrzymuje.

arturs
28-01-2007, 00:48
Ten pomiar to baaardzo zgrubny, sprawdź na ile zdjęć starczy to bedziesz wiedział.. u mnie z gripem jak są dwa to po parudziesięciu już jest na wskaźniki połowa, a potem to ponad 600 zdjęć spokojnie się zrobi

Pozdr
Artur

Kolekcjoner
28-01-2007, 01:41
Jeśli robisz na nim kilkaset zdjęć to olał bym sprawę i się nie przejmował :).

Blindseeker
28-01-2007, 01:56
Dokładnie, olej to. Jeśli to jest zamiennik (rozumiem, że uzywasz go GDY wyczerpie się oryginalna bateria), to jak zrobisz na nim nawet 200-300 klatek, to będzie dobrze.
Z mojego doswiadczenia mogę powiedzieć, że 500-600 to minimum :-)

kawo
28-01-2007, 09:41
Dokładnie, olej to. Jeśli to jest zamiennik (rozumiem, że uzywasz go GDY wyczerpie się oryginalna bateria), to jak zrobisz na nim nawet 200-300 klatek, to będzie dobrze.
Z mojego doswiadczenia mogę powiedzieć, że 500-600 to minimum :-)

ok. dzeiki wszystkim za odpowiedz i uspokojenie. jesli wszystkie premium goldy tak mają to ok. myslałem ze tylko mój jest taki i juz miałem go oddawać, ale jesli jest tak jak mówicie to to oleje. moze napiszeci ejeszcze jakie bezmarkowe aku nie mają tego drobnego defektu. co sądzicie o hanel? ztym ze one juz na allegro stoją po 70-80 zł, wiec to już nie jest byle 30 zł....

M@riusz
28-01-2007, 11:28
co sądzicie o hanel?
Używam Hahlel jako dodatkowego. Wytrzymuje mi mniej więcej tyle, ile oryginał (~5%). Polecam.

M@riusz

JARCOS
30-01-2007, 16:55
premium gold wytrzymuje ok. 300-500 zdjęć, w zależności od temperatury i wykorzystania lampy.