PDA

Zobacz pełną wersję : Andrew1973 a Canon S2 IS



Andrew1973
27-01-2007, 19:32
Postanowiłem opisać ten problem pomimo że dla mnie okazał się mało uciążliwy gdyż mam w laptopie wbudowany czytnik (ale wiem że nie każdy ma). Otóż przez dłuższy czas zmagałem się z tym że po podłączeniu kabla USB windows XP nie rozpoznawał aparatu. Na nic zdawał się cały zainstalowany w tym celu soft Canona. Okazało się że przyczyną jest konflikt sterowników aparatu i skanera Mustec. No ale przecież nie będę pozbawiał się możliwości korzystania ze skanera po to tylko żeby zgrywać fotki na kompa :)
Niestety jedyne wyjście w tym przypadku to albo odinstalowanie skanera albo zakupienie czytnika kart (tanie są).

Andrew1973
27-01-2007, 19:41
Pozwolę sobie opisać moje doświadczenia z wyrobami jednej firmy -SELCO. Na początku zakupiłem telekonwerter x2 tej firmy. Niestety wbrew deklaracjom producenta nie pasuje on do aparatu dla którego jest dedykowany. Zdjęcia ostre są wyłącznie w centrum a po bokach robią się coraz bardziej rozmyte. Wymieniłem go na wide (szerokokątny) 0,5 x 58 mm i ten spisuje się dobrze. Występuje w nim już lekki efekt rybiego oka ale to normalne.

P.s.
Jeżeli ktoś wie gdzie można kupić jakiś pasujący do S2 telekonwerter to będę wdzięczny za info :)

Andrew1973
27-01-2007, 19:49
Wrzuciłem ją u siebie na serwer bo zgłasza się do mnie tyle osób w sprawie tej instrukcji że nie jestem już w stanie każdemu z osobna tego udostępniać. Proszę sobie ją ściągnąć klikając w ten link: http://www.atj.piasta.pl/pliki/Canon%20PowerShot%20S2%20IS.pdf

Ps.
Dokument .pdf był prawdopodobnie robiony przy pomocy programu do automatycznego rozpoznawania tekstu bo zawiera trochę typowych dla takich programów literówek (litery są czasami błędnie rozpoznane jako cyfry i odwrotnie) nie przeszkadza to specjalnie w korzystaniu z instrukcji, ale dobrze o tym wiedzieć. Ja zanim połapałem się o co chodzi trochę się "zakręciłem". W razie jakichś pytać proszę pisać. Na ile jestem w stanie postaram się pomóc.

Ps. 2
Polityka Canona w tej kwestii to czysta kpina...

http://picasaweb.google.pl/atj.architect/Bialystok

Vitez
28-01-2007, 02:14
Pozwolilem sobie polaczyc gdyz 3 osobne watki na temat tej samej osoby z tym samym aparatem to letko za duzo.