PDA

Zobacz pełną wersję : Canon jako dysk?



Vangelis
26-01-2007, 11:23
Witam!
Czy jest możliwość spowodowania, aby Windows XP widział aparat Canon S2 IS jako dodatkowy dysk (oznaczony kolejną literką alfabetu)? Jakiś sterownik, programik? Potrzebne jest mi to do odzyskania jednego, skasowanego zdjęcia z karty aparatu. Chcę uniknąć kupowania czytnika kart. Programów do odzysku nie brakuje, ale te które testowałem odczytują jedynie dane z dysków.

micles
26-01-2007, 14:35
niestety, ale z tego co się orientuję, to nie ma żadnych sterów/programów/itp do zrobienia dysku z aparatu. Też miałem z tym problem, ale wolałem wydać 40zł na czytnik 32 in 1 + hub USB.

Vangelis
26-01-2007, 18:25
Trochę powalczyłem i muszę przyznać Ci rację. Nie da się :( W każdym razie dzięki za odzew.

shipa
19-03-2007, 16:25
witam jestem nowym użytkownikiem.Mam od niedawna Canon Power Shot A 700 i w związku z tym mam pytanie.Dlaczego komputer nie widzi mojego aparatu po jego podłączeniu przez USB jako dodatkowego twardego dysku tak jak to mam miejsce w innych aparatach cyfrowych.Czy istnieje możliwość przesłania czegoś z komputera do aparatu.

shipa
19-03-2007, 16:48
a gdybym przez czytnik kart wgrał jakiś np. film czy po włożeniu karty do aparatu jest możliwe że oglądnę go na aparacie

micles
19-03-2007, 19:52
Niestety, ale już z tym kombinowałem, nie da się.

cienty
28-03-2007, 20:06
witam

Niestety nie macie racji, Canon może służyć jako dysk. Trzeba tylko do TC wgrać odowiedni plugin.

pozdrawiam Jarek

rolaj
28-03-2007, 20:14
witam

Niestety nie macie racji, Canon może służyć jako dysk. Trzeba tylko do TC wgrać odowiedni plugin.

pozdrawiam Jarek

Rzeczywiście. Ale ten plugin nie obsługuje wszystkich modeli. Np. nie dotyczy 20D i 30D. Na stronie TC PL jest dokładna lista wspieranych aparatów. Nie wszystkie się łapią. Rzecz w tym, że mając nikona d100 nie musiałem mieć pendraka, każdy XP widział go jako dysk i mogłem sobie przenosić na aparacie cokolwiek. Z canonami jest inaczej. W najlepszym wypadku niektóre mogą służyć jako dysk i tylko tam gdzie jest ww. wtyczka.

micles
28-03-2007, 20:40
Tylko skąd będziesz miał TC z pluginem na nieswoim kompie/kompie bez neta/kompie bez uprawnień? Będziesz latał z dyskietką? :D

schabu
28-03-2007, 22:36
kiedys w pracy mialem nikona d100.bylem mocno zdziwiony jak kupilem 300D i nie moglem sobie wgrac na karte danych przez aparat. nie wiem, moze sie myle i nich ktos mnie poprawia - ale przeciez taki "myk" to zaden problem dla canona. nawet dla sony:D

blum
28-03-2007, 22:51
Tylko skąd będziesz miał TC z pluginem na nieswoim kompie/kompie bez neta/kompie bez uprawnień? Będziesz latał z dyskietką? :D

z pendriv'em na szyi na smyczy CB? ;-) ja mam na takim poczte, komunikator i wlasnie tc ale z pluginem do pda :)

cienty
29-03-2007, 00:39
@micles piszesz że kombinowałeś i nie mogłeś, to Ci piszę że można. Teraz mówisz że nie będziesz latał z dyskietką. To pewnie będziesz latał z czytnikiem.

micles
29-03-2007, 07:31
Jak na moje, to łatwiej jest jednak wydać 20zł na czytnik niż codziennie chodzić do szkoły/pracy/innego miejsca z aparatem za 2000+ zł i do tego z pendrive'em + TC + plugin. Czytnik to czytnik - transfer ~12 razy szybszy, a jak ci się rozwali to nie bulisz 2000+ tylko 20.

blum
29-03-2007, 09:31
łatwiej jest jednak wydać 20zł na czytnik niż codziennie chodzić do szkoły/pracy/innego miejsca z aparatem za 2000+ zł i do tego z pendrive'em + TC + plugin.
TC + plugin znajdowalby sie w pamieci pendriva wiec nie nosisz osobno ;-) nosilbys tylko aparat + pendrive + kabelek :rolleyes:
to nie lepiej juz chodzic z plyta rw.. bo rozumiem, ze w szkole nie chcesz robic zdjec tylko je pokazywac.. chyba ze kompy u Ciebie w szkole nie maja napedow optycznych :roll:
jesli ich nie maja to IMHO najlepiej czytnik.

cienty
29-03-2007, 09:33
przecież ja nie rozważam co lepiej!! Pisałeś że kombinowałeś i nie dałeś rady, więc chciałem Ci pomóc, a Ty teraz udowadniasz co lepiej. Mam gdzieś to, czy będziesz używał TC czy będziesz używał czytnika. Na marginesie,A95 nigdy nie kosztował 2000zł.

micles
29-03-2007, 15:48
Przepraszam, moja wina, ok przyznaję rację, idzie canona jako dysk używać. Nie wiem czy nazwałbym to dyskiem, bo szybkość transferu jest porównywalna z szybkością zapisu na dyskietce, ale mniejsza o to.

A co do ceny, to jakiś rok po premierze kupowałem za 1600 z Niemiec, więc strzelam, że mogłoby być jednak kiedyś za 2k.

rolaj
29-03-2007, 19:13
Panowie, sprawa wygląda tak: używanie canona (oprócz wielu powszechnie stosowanych modeli, np 20 i 30D gdzie to jest chyba jednak niemożliwe) jako pendraka (dysku otwierającego się pod windą) do zapisywania i przenoszenia danych nie ma sensu, jeśli aby użyć aparatu jako pendraka trzeba mieć drugiego pendraka z pluginem do TC. Owszem, da się tak zrobić (nie dla wszystkich aparatów), ale to czysta sztuka dla sztuki. Tak jak pisał schabu pod tym względem d100 nikona był świetny.

Docent68
30-03-2007, 23:52
Wziąłem, zainstalowałem plugina.
Komputer zobaczył Canona i zdjęcia jako pliki w TC. Kopiować mogę, ale tylko w jedną stronę tzn z aparatu do komputera. W drugą stronę nie: wyświetla błąd.
I choć w sumie raczej mi to nie będzie potrzebne, to wolałbym wiedzieć, czy coś jest źle, czy nagrywania ta wtyczka nie umożliwia.

micles
31-03-2007, 07:00
HaHaha! Nie działa! Sukces! :D. Nie wiem dlaczego, niech odpowiedzą ci, co walczyli "za".

Docent68
31-03-2007, 10:54
HaHaha! Nie działa! Sukces! :D. Nie wiem dlaczego, niech odpowiedzą ci, co walczyli "za".

Mylisz się, lub nie znasz znaczenia słów w języku polskim. Sukces to pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, osiągnięcie zamierzonego celu.
No chyba, ze twoim celem było udowodnienie, że się nie da, no bo po co wychodzić na (...), że się wydało 40 zł, jak zaraz potem okazało by się, że jednak można...


niestety, ale z tego co się orientuję, to nie ma żadnych sterów/programów/itp do zrobienia dysku z aparatu. Też miałem z tym problem, ale wolałem wydać 40zł na czytnik 32 in 1 + hub USB.

Ja jednak wolałbym nazywać sukcesem POZYTYWNE zakończenie przedsięwzięcia jakim było podłączenie Canona "jako dysk" do komputera.

micles
31-03-2007, 16:11
No chyba, ze twoim celem było udowodnienie, że się nie da.

Właśnie tak, a raczej że nie ma to sensu.



Ja jednak wolałbym nazywać sukcesem POZYTYWNE zakończenie przedsięwzięcia jakim było podłączenie Canona "jako dysk" do komputera.

Czy ja wiem czy pozytywne? :


używanie canona (...) jako pendraka (...) nie ma sensu


Kopiować mogę, ale tylko w jedną stronę tzn z aparatu do komputera. W drugą stronę nie: wyświetla błąd.

wamnok
14-05-2007, 19:11
Widzę, że jednak nie ma sensu używać Canona jako dysku przenośnego, niestety producent nie zadbal o to aby słuzył jako dysk przenośny, ale nie ma co od razu plakać, przecież kupowaliśmy aparat bardziej z myślą robienia fotek i ewentualnie zgrywania ich na kompa niż jako dysk przenośny.

Makudonarudo
16-05-2007, 10:10
ja NIGDY nie używam aparatu jako dysku i nie podłączam go do kompa .
A nuż jakieś złe prądy na niego przepłyną?:)
a taki czytniczek to bezpieczna sprawa:)

a w nowym kompie to zamiast FDD mam czytniki kart więc tu w ogóle problem nie istnieje.

Dobra , raz podłączyłem jak chciałem wgrać inny dźwięk migawki , ale do migracji danych z/na kartę pamięci tylko czytnik.

popmart
16-05-2007, 11:49
kurde ludzie dzisiaj pendrive kinga 1 GB mozna mieć za 30pln kurde 30PLN ... czy wy nie przesadzacie z problemem ?

BTW ... wgrać dzwiek migawki od marka III i bedzie GIT :loL:

CookieMonster
29-05-2008, 17:51
wie ktos moze jak zrobic zeby eosa 400d wykrywalo jako dysk??
potrzebuje tego do odzyskania zdjec z karty CF...
nie posiadam czytnika

jacekxyz
29-05-2008, 22:35
Nie prościej będzie kupić choć tani czytnik, na allegro uniwersalne już od 15 zl a dobry Hamy za 35, prościej i bezpieczniej.

Misiaque
29-05-2008, 23:02
Wydaje mi się (wydaje), że się nie da. Jest jakiś tryb w którym będzie można zgrać zdjęcia jakby były plikami na jakimś nośniku bez dodatkowego oprogramowania, ale to raczej nie jest bezpośredni dostęp do karty i jej systemu plików.

Mellan
30-05-2008, 00:17
wie ktos moze jak zrobic zeby eosa 400d wykrywalo jako dysk??
potrzebuje tego do odzyskania zdjec z karty CF...
nie posiadam czytnika

A problem taki czytnik posiadać??? Po co na siłę komplikować rzeczy proste?

C80
30-05-2008, 06:01
Chyba część osób źle zrozumiała pytanie. Chodzi aby komputer wyświetlał aparat jako kolejny dysk a nie jako urządzenie "Skanery i aparaty" bez przyporządkowanej litery dysku. Tak aby w "Mój komputer" wyglądał jak np. inna partycja czy pendrive.

Pisząc "kup sobie czytnik" nie pomagacie, ci ludzie zdają sobie sprawę że najprościej jest kupić czytnik, ale stawiają konkretne pytanie.

micles
30-05-2008, 08:57
Canon and most of others use PTP (Picture Transfer Protocol) to transfer photos from camera to computer. PTP does not allow you to transfer files from computer to camera by design.

As others mentioned here, it is absolutely a wrong tool to use an expensive camera instead of an inexpensive card reader you can buy in US for around $10. KONIEC DYSKUSJI!

Vitez
30-05-2008, 09:37
KONIEC DYSKUSJI!

Ale... mój kompakt HP jaki miałem przed 400D miał taką możliwość! Do d... te Canony!!!1!1!111

micles
30-05-2008, 10:53
Jak ktoś jest taki zdolny, to może napisać sterownik do 400d, żeby widziało go jako dysk. Pewnie nie obyłoby się również z wrzuceniem do 400d przerobionego firmware'a. Powodzenia. Ja wolałem wydać 30zł na czytnik i cieszyć się pełnym transferem karty. (2gb = 3min)

Musical box
01-06-2008, 10:28
Mam problem tak jak w temacie. Usilnie próbuję wgrać zdjęcia na kartę compact flash, ale nie posiadam czytnika kart. Aparat który posiadam to 30D. Jeśli wiecie jak poradzić to proszę piszcie.
P.S. sprawa jest dosyć pilna.

Musical box
01-06-2008, 13:35
------
mojego posta można uważać za nieważnego. Został przyklejony. A po przeczytaniu tego wątku do którego został podpięty znalazłem odpowiedź, a raczej pewność że jej nie znajdę.

mor_feusz
01-06-2008, 15:08
------
mojego posta można uważać za nieważnego. Został przyklejony. A po przeczytaniu tego wątku do którego został podpięty znalazłem odpowiedź, a raczej pewność że jej nie znajdę.
A chocby 2 posty wyzej. NIE da sie - mam nadzieje ze odpowiedz udzielona