PDA

Zobacz pełną wersję : Dywagacje cenowe i podatkowe... D70 po obnizce cen a 300D



lucien
24-01-2005, 00:41
200mm za malo na spacer? Rety... trzeba bylo od razu na 35-350 L zbierac
Vitez, wydaje mi sie, że mówiąć "za krótka" kolega nie miał na myśli ogniskowej, tylko że obiektyw jest za krótki, przez co nie robi należytego wrażenia na dziewczynach w parku :mrgreen:

Na szczęście wrażenia nie muszę robić bo dziewczynę mam, jutro wrzucę jej małą sesję. Co do Sigmy - Vitez - byłem z nią na spacerze (z Sigmą i z dziewczyną) i była za krótka. Wziąłem obydiwe :) na kabaret, na koncert, do parku i cały czas było .... za krótko. Za podobne pieniądze zainwestowane w zestaw 300d black i Sigma nabyłem Nikona d70 i 18-70 oraz 70-300 i jest ok.

Cychol
24-01-2005, 02:57
Widziałeś co jest w nagłówku każdej strony na tym forum napisane??? :|

Vitez
24-01-2005, 10:06
Wziąłem obydiwe :) na kabaret, na koncert, do parku i cały czas było .... za krótko.

Marudzisz ;) . Mi na takie okazje Tamron wystarcza zupelnie. No moze na koncert byloby za krotko :roll: .
zamiast zmieniac body trzeba bylo kupic Tamrona 28-75 i Canona 100-300 :P

lucien
24-01-2005, 14:12
Widziałeś co jest w nagłówku każdej strony na tym forum napisane??? :|

Do czego pijesz dobry człowieku :) ?

[ Dodano: 24-01-2005 ]


Wziąłem obydiwe :) na kabaret, na koncert, do parku i cały czas było .... za krótko.

Marudzisz ;) . Mi na takie okazje Tamron wystarcza zupelnie. No moze na koncert byloby za krotko :roll: .
zamiast zmieniac body trzeba bylo kupic Tamrona 28-75 i Canona 100-300 :P

Inaczej oceniamy okazje :). Pytanie - ile kosztowałyby te 2 obiektywy (nie tanio raczej),
zestaw 300d + sigma kosztował mnie 4000zł (od biedy dostanę 300 zł od canon usa), dołożę torszkę i mam 2 obiektywy (kit nikona jest raczej lepszy w swoim przedziale niż sigma) , polską gwarancję, i 1000 zł zwrotu VAT-u :P

Cychol
24-01-2005, 14:39
Do czego pijesz dobry człowieku :) ?



nie piję, jestem abstynentem :mrgreen:

kavoo
24-01-2005, 14:46
...i 1000 zł zwrotu VAT-u :P
Za Canona tez dostalbys zwrot VAT-u... i to nawet wiecej :lol: Wiec nadal nie wiem gdzie ty ta okazje widzisz ;-)

lucien
24-01-2005, 15:14
...i 1000 zł zwrotu VAT-u :P
Za Canona tez dostalbys zwrot VAT-u... i to nawet wiecej :lol: Wiec nadal nie wiem gdzie ty ta okazje widzisz ;-)
Canon był z USA, VATu skarb państwa z USA nie zwraca. Za 4000-4500 zł można by dostać go ew. u TIP-a, faktury raczej nie dają, pozatym co rozumiesz przez więcej VATu :) ??? jakaś inna stawka niż 22% ? ew. prosiłbym o dokładny adres sklepu lub biura handlowego w Warszawie gdzie to widziałeś. Pozatym - nie tylko ja z forum przesiadłem się na Nikona. Nie chcę tu nikomu nic udowadniać, przekonywać etc. Moje pieniądze, mój wybór, Canon jest fajny, za tę samo można mieć więcej - ok, też fajnie, jednym to się podoba innym nie.

kavoo
24-01-2005, 15:39
Canon był z USA, VATu skarb państwa z USA nie zwraca.
Jak sie go przywozi "na szyi" to nie zwraca, jesli sie go przywozi oficjalnie to czemu mialby nie zwrocic?


pozatym co rozumiesz przez więcej VATu :) ??? jakaś inna stawka niż 22% ?
Przez "wiecej VAT-u" rozumiem to, co sie odnosi do przytaczanego w mojej wypowiedzi cytatu, czyli "wiecej niz 1000zl"... to pewne jak smierc :lol: :D

lucien
24-01-2005, 15:51
Canon był z USA, VATu skarb państwa z USA nie zwraca.
Jak sie go przywozi "na szyi" to nie zwraca, jesli sie go przywozi oficjalnie to czemu mialby nie zwrocic?


pozatym co rozumiesz przez więcej VATu :) ??? jakaś inna stawka niż 22% ?
Przez "wiecej VAT-u" rozumiem to, co sie odnosi do przytaczanego w mojej wypowiedzi cytatu, czyli "wiecej niz 1000zl"... to pewne jak smierc :lol: :D

Przywozi oficjalnie ? Co przez to rozumiesz ? 4000 zł zapłaciłem bez polskiego vatu przewożąc aparat na szyi, żeby odzyskać VAT najpierw bym go musiał zapłacić co raczej nie ma sensu prawda. Nadal nie rozumiem o co Ci chodzi z tym "więcej niż 1000 zł". Zestaw Nikona kosztuje 4500 zł, VATu z tego 1000 zł, żeby z zakupów Canona wyciągnąć więcej niż 1000 zł trzeba odpowiednio więcej wydać (to prosta zależność :) ), im więcej wydasz tym masz więcej VAT-u, aczkolwiek ja więcej NIE MAM i nie stać mnie na dokupienie Canona 100-300 USM.

Arkan
24-01-2005, 17:22
Nie ma co się spierać -prawda jest taka, że Nikon ma najlepszą ofertę cena/możliwości. Za 4700 brutto jest do kupienia D70 + kit + 70-300 + 12 miesięcy gwarancji Nikon Polska. Nie widzę możliwości skompletowania w Canonie zestawu o takich parametrach (tylko mi nie piszcie że 300D=D70 :roll: ), za takie pieniadze i jeszcze z polska gwarancją. Jeśli ktoś ma od zera budować system i nie chce wydać fortuny to wybór naszej ukochanej firmy Canon jest błędem - i nie jest to kwestia sprzętu, tylko polityki cenowej Canon'a (np. 20D = 1500$, a D2H = 2000$)

Arkan

Krzychu
24-01-2005, 17:25
Canon był z USA, VATu skarb państwa z USA nie zwraca.
Jak sie go przywozi "na szyi" to nie zwraca, jesli sie go przywozi oficjalnie to czemu mialby nie zwrocic?


Z prostego powodu nie istnienia takowego podatku w USA.

kavoo
24-01-2005, 18:05
Jak sie go przywozi "na szyi" to nie zwraca, jesli sie go przywozi oficjalnie to czemu mialby nie zwrocic?


Z prostego powodu nie istnienia takowego podatku w USA.
Zaraz zaraz... albo ja czegos tu nie rozumiem, albo ty ;-)

Przywoze z USA nowy aparat w pudelku - na granicy musze zaplacic clo (?) i VAT w wysokosci 22%. I co... nie moge sobie tego VAT-u odliczyc, jesli jestem platnikiem VAT i aparat kupilem w celu zarobkowego wykorzystywania go w ramach mojej dzialalnosci gospodarczej? :shock:

[ Dodano: 24-01-2005 ]

żeby z zakupów Canona wyciągnąć więcej niż 1000 zł trzeba odpowiednio więcej wydać (to prosta zależność :) )
No wlasnie i o to mi chodzilo, stad ta emotka na koncu ;-) I z tego sie wlasnie smialem, bo jako jedno z kryteriow decyzji podales ten 1000 zl zwrotu... z Canona mialbys wiecej ;-) :lol: :D

Kurde... wrociem dzisiaj po 5 tygodniach urlopu do pracy, wiec to ja raczej powinienem przejawiac brak poczucia humoru ;-) A tymczasem to wlasnie ja mam dobry humor i nastroj do dowcipkowania, a na kogo innego nie spojrze to "pana smutnego" widze ;-) :D

Vitez
24-01-2005, 19:04
Jeśli ktoś ma od zera budować system i nie chce wydać fortuny to wybór naszej ukochanej firmy Canon jest błędem - i nie jest to kwestia sprzętu, tylko polityki cenowej Canon'a (np. 20D = 1500$, a D2H = 2000$)


I ja sie pod tym podpisuje - obnizka D70 to zauwazalna i skuteczna konkurencja... Niedzwiedz, Cichy, JaW,lucien, Spontan i pewnie wielu innych - R.I.P. ;) (choc niektorzy z nich jeszcze przed obnizka - 300D mial zbyt slaba funkcjonalnosc a D70 niewiele drozszy).

Ciekawe czy/kiedy i w ogole Canon sie zorientuje... i czy bedzie nowe body/zestaw/promocja w takiej cenie i z takimi cechami. Bo D70 ledwo odstaje od 10D funkcjonalnoscia a cena za nowe, z gwrancja PL body - zabija :roll:

Spontan
24-01-2005, 19:08
D O K Ł A D N I E ;)

Za to co oferuje nikon w tej cenie grzech nie brać! :mrgreen:

woland
24-01-2005, 20:46
Czy jakas dobra dusza moze mnie oswiecic, bo tematy vatowe i ogolnie podatkowe mnie nie dotycza wiec zupelnie sie nie orientuje. Przeczytalem wlasnie, ze wydajac 4500 na Nikona z faktura vat, majac swoja dzialalnosc gospodarcza, mozna liczyc na zwrot 22%, czyli wychodzi ze koszty sprzetu to ok 3500, tak? dobrze mysle? Czy zwrot vatu to 100% pewnosci, czy sa tez jakies szczegolne obwarowania prawne? Pytanie tylko czy musi byc to dzialalnosc stricte fotograficzna, czyli zaklad foto, uslugi foto itp., czy tez moze to byc dzialalnosc nie zwiazana z foto, ale taka do ktorej kupno aparatu na firme byloby uzasadnione, a jesli tak to jakiego typu musialaby byc to dzialalnosc? Czy tez obojetnie jaka dzialalnosc a vat i tak bedzie mozna odliczyc? Wybaczcie OT ale temat mnie zainteresowal.

Pozdrawiam

Spontan
24-01-2005, 21:00
ja tam pisze zawsze że w celu wykonania folderu reklamowego i już :)

kavoo
24-01-2005, 21:22
Pytanie tylko czy musi byc to dzialalnosc stricte fotograficzna, czyli zaklad foto, uslugi foto itp., czy tez moze to byc dzialalnosc nie zwiazana z foto, ale taka do ktorej kupno aparatu na firme byloby uzasadnione, a jesli tak to jakiego typu musialaby byc to dzialalnosc?
Odliczyc mozesz generalnie wszystko ;-) Jest tylko jeden warunek - musisz logicznie i przekonujaco zargumentowac konkretny zakup przed fiskusem... tym logiczniej i bardziej przekonujaco, im miej wspolnego ma on z profilem dzialanosci gospodarczej ;-)

Ale generalnie nie powinno byc wiekszego problemu - np. moj brat cioteczny grzebie sie w instalacjach sanitarnych i klimatyzacji, a bez stresu kupil sobie aparat na firme. Argument: dokumentacja zrealizowanych zlecen 8)

[ Dodano: 24-01-2005 ]
A co do samej promocji Nikona na D70 - mi to wyglada na akcje w stylu "tonacy brzytwy sie chwyta" ;-)
Osobiscie zamiast puszczac do ludzi mojego pierwszego dSLR-a i zamieniac go na klase nizszy sprzet tylko po to, zeby miec jedno szklo wiecej ;-) nie mam zamiaru 8) A to, ze sprzet Canona jest drogi... coz... a Nikkory to co, za darmo rozdaja? :lol: Jak ktos chce miec szklo klasy canonowskich eLek to bez wzgledu na system bedzie musial zaplacic podobna kwote... wiec IMHO sprzedawanie ledwo co kupionego sprzetu by kupic tanszy to "gowniana oszczednosc" - polowe z tego, co sie oszczedza na roznicy ceny nowego sprzetu, traci sie na odsprzedazy starego :P

Poza tym Canon to Canon i basta 8)

woland
24-01-2005, 21:33
Dzieki serdeczne za odpowiedzi :) Moglibyscie potwierdzic jeszcze moje przypuszczenia z pierwszej czesci postu, czyli te, ze sprzet w ostatecznosci wychodzi 3500- juz po zwrocie podatku, no chyba ze jest jakis haczyk? Nie chodzi mi tu o zakup akurat nikona, chce raczej poznac te mechanizmy, moga sie przydac na przyszlosc :)

lucien
24-01-2005, 22:00
Dzieki serdeczne za odpowiedzi :) Moglibyscie potwierdzic jeszcze moje przypuszczenia z pierwszej czesci postu, czyli te, ze sprzet w ostatecznosci wychodzi 3500- juz po zwrocie podatku, no chyba ze jest jakis haczyk? Nie chodzi mi tu o zakup akurat nikona, chce raczej poznac te mechanizmy, moga sie przydac na przyszlosc :)

Cahczyk jest taki, że musisz mieć (lub znajomy) zarejestrowaną działalność gospodarczą, czyli na dzień dobry 700 zł na ZUS miesięcznie za nic :). Jak już znajdziesz kogoś takiego kto to płaci to on pisze, że aparat był mu potrzebny do zdobycia dochodu - musi to LOGICZNIE udowodnić, czyli zakup na zakład szewski odpada :D , taka osoba płaci mniejszy podatek (zakup aparatu idzie w koszta) a państwo zwraca po miesiącu vat.

woland
24-01-2005, 22:13
Dzieki za wyjasnienie tych malo fotograficznych zagadnien

pozdrawiam

Jac
26-01-2005, 23:20
sie przydac
to jeszcze jedna ciekawostka, mozna jeszcze amortyzowac zakup jako koszty uzyskania przychodu, czyli jeszcze de facto zmniejsza sie dochod firmy a co za tym idzie placi mniejszy podatek na koniec miesiaca w zaleznosci od stawki dla danej firmy czyli w moim wypadku 20D KIT kosztował ~4550 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: z gwarancja PL

gietrzy
27-01-2005, 07:36
w moim wypadku 20D KIT kosztował ~4550 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: z gwarancja PL
Niby tak, ale ja jakoś wolę zapłacić cenę premierową za aparat z gwarancją TommytheJ i nie mieć nic wspólnego z KRUzusEM :mrgreen:
Szczególnie po ostatnich złodziejskich pomysłach podwyższenia składki.

Lolomil
27-01-2005, 09:26
.... czyli na dzień dobry 700 zł na ZUS miesięcznie za nic :).
lub pracować w firmie która odprowadza składki na ZUS prowadzić dodatkowo firmę płacąc jedynie 160zł zdrowotnego :)

Aszu
27-01-2005, 11:41
A że forum jest o Canonie, to temat ląduje w HYDEPARKU.

Vitez
27-01-2005, 15:30
A że forum jest o Canonie, to temat ląduje w HYDEPARKU.

Pudlo... jak najbardziej "Sprzet fotograficzny - inny" :P . Przeczytaj opis tego podforum :roll: .