PDA

Zobacz pełną wersję : Ile fotek w AI Servo ? ? ?



trampek
25-01-2007, 00:40
Jak bylo to przepraszam ale nie moglem znalesc przez wyszukiwarke.
Ile stosunkowo zrobie mniej zdjec jezelo wszystkie bede wykonywal w trybie AI Servo w stosunku do trybu one shot. gwoli wyjasnienia dodam ze ma 20d i bg e2 i wydaje mi sie ze jest to okolo 50% mniej ale chcialem was spytac o zdanie.

piast9
25-01-2007, 01:20
Według mnie jak się postarać to można mniej zrobić w one shot, np. przymierzać się po 20x do każdej fotki. A w serwo strzelać zaraz po wyostrzeniu.

ukA
25-01-2007, 07:58
Moim skromnym będzie mniej bo przed każdym klapnięciem musi być pomiar ostrości w body info do obiektywu, reakcja silnika i klap. A o ile mniej ?. To chyba zalezy od szybkości szkła, światła oraz obiektu jaki będziesz fotografował. Czyli ta wartośc nigdy nie będzie stała.

Kolekcjoner
25-01-2007, 12:25
Zależy od wielu czynników tak jak napisał kolega wyżej. Głównie od jasności i szybkości szkła.

Skipper
25-01-2007, 14:56
od wszystkiego co powyżej ale najbardziej chyba od temperatury otoczenia w jakiej bedziesz te zdjęcia wykonywał :)

M@riusz
25-01-2007, 20:31
I układu czarnych plam na słońcu... :twisted:

M@riusz

muflon
26-01-2007, 15:36
Zakładam, że nie chodzi tu o różnicę między trybem pojedynczym i seryjnym ;-) jak zdają się sugerować niektóre odpowiedzi. No hmm, różnica jest. W Single Shot 20D w zasadzie wyrabia swoje teoretyczne 5fps. W AI Servo... różnie, ale prawie zawsze mniej, tak na moje oko subiektywnie gdzieś w porywach do 2x wolniej.

BTW, z 1D jest podobnie ;-)

trampek
27-01-2007, 08:59
Zakładam, że nie chodzi tu o różnicę między trybem pojedynczym i seryjnym ;-) jak zdają się sugerować niektóre odpowiedzi. No hmm, różnica jest. W Single Shot 20D w zasadzie wyrabia swoje teoretyczne 5fps. W AI Servo... różnie, ale prawie zawsze mniej, tak na moje oko subiektywnie gdzieś w porywach do 2x wolniej.

BTW, z 1D jest podobnie ;-)


w sumie to nie:) chodzilo mi ile na jednym zestawie bateri zrobie fotek w tych dwoch trybach w powiedzmy "normalnym" uzytkowaniu wiem ze roznica jest tylko zastanawiam sie jaka...

muflon
27-01-2007, 16:22
w sumie to nie:) chodzilo mi ile na jednym zestawie bateri zrobie fotek w tych dwoch trybach w powiedzmy "normalnym" uzytkowaniu wiem ze roznica jest tylko zastanawiam sie jaka...
Aaaaa :oops: No to IMHO pomijalna, ja jej nie zauważyłem :)