PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu szumy Nikon vs Canon



emisiaczek
21-01-2007, 15:46
Wyciagniete stad: http://canon-board.info/showthread.php?t=18878

Nikon moze i dba nie wiem, ich puszki sie poprostu lepiej trzyma, niestety fotki nie sa takie jakby sie chcialo, szkoda - wystarczylo by tylko dac cmos i juz cala sprawa rozwiazana. Nie jest prawda, ze wygoda nie ma znaczenia - ma i to ogromne bo cala radosc tworzenia ginie wsrod slow na k i ch gdy palec wskazujacy szuka spustu a maly chce wygrzebac baterie spod spodu. Poczatkujacy fan fotografi ktory nie ma kasy na 30d cierpi katusze w imie dobrej jakosci matrycy i nie ma bata wmawiac sobie musi ze nie jest zle. Podobnie jak nikonowcy maja radosc pstrykania ale po powrocie do domu tlumacza sobie "co za wariat w ogole potrzebuje iso 1600/800" pija piwko i spedzaja godziny z ninja noise/cs/... zeby tylko fotka wygladala tak aby chcialo sie na nia patrzec.

Patryk
23-01-2007, 13:40
Podobnie jak nikonowcy maja radosc pstrykania ale po powrocie do domu tlumacza sobie "co za wariat w ogole potrzebuje iso 1600/800" pija piwko i spedzaja godziny z ninja noise/cs/... zeby tylko fotka wygladala tak aby chcialo sie na nia patrzec.


Nie zgadzam sie. Dostalem niedawno (w prezencie) Nikona D80 (mimo ze zbieralem na Canona 20d ...) i przetestowalem go w na fotkach nocnych i nie ma zadnego problemu z szumem. Szum byl podobno w D70 ale foty robione na wysokich czulosciach z dlugim czasem naswietlania przez D80 sa naprawde bardzo dobrej jakosci.

qwerty1237
23-01-2007, 14:22
Nie zgadzam sie. Dostalem niedawno (w prezencie) Nikona D80 (mimo ze zbieralem na Canona 20d ...) i przetestowalem go w na fotkach nocnych i nie ma zadnego problemu z szumem. Szum byl podobno w D70 ale foty robione na wysokich czulosciach z dlugim czasem naswietlania przez D80 sa naprawde bardzo dobrej jakosci.

Zgadza szumu w D80 w wysokich ISO nie widac tak samo jak detali :-), co nie zmienia faktu ze to dobra puszka.

emisiaczek
23-01-2007, 14:51
hmm wzoruje sie bardziej na d70s/d50 ... ogolnie gdy zrobilem sobie losowy przeglad fotek z pbase dot nikon/canon to wyszlo mi ze amatorskie fotki z canona sa naprawde lepszej jakosci, chodzi mi o plastyke obrazu, nikon z kitem robi jakies takie dziwne fotki - plamy artefakty dziwne, trzeba sie naprawde przylozyc zeby bylo ok. Jesli podpiac do nikona 50/1.8 to zaczyna sie robic naprawde pieknie. Samego d80 nie komentuje ale widomo wolalbym sto razy nim robic zdjecia niz plastikiem canona, niestety jednak efekt koncowy wole z canona - ech bol istnienia ;)

Zaku
23-01-2007, 15:01
podpisuje się pod powyższym postem rękoma i nogam ;)

Obraz z canona reszta nie już będzie z nikona :mrgreen:

Patryk
23-01-2007, 16:46
hmm wzoruje sie bardziej na d70s/d50 ... ogolnie gdy zrobilem sobie losowy przeglad fotek z pbase dot nikon/canon to wyszlo mi ze amatorskie fotki z canona sa naprawde lepszej jakosci, chodzi mi o plastyke obrazu, nikon z kitem robi jakies takie dziwne fotki - plamy artefakty dziwne, trzeba sie naprawde przylozyc zeby bylo ok.

Mam kit'a 18 - 135 (kitowy ale jednak dosc wysoko oceniany http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/993/cat/13 ) i nie narzekam chociaz wcale nie nastawialem sie ani na ten aparat ani tym bardziej na nikon'a gdyz mialem juz lustrzanke canon'a i chcialem wykozystac obiektywy ale darowanemu koniowi ...

Nie bardzo wiem o co ci chodzi w tej plastyce obrazu. Trudno porownac foty robione w roznych sytuacjach, roznymi obiektywami przez osoby z roznym doswiadczeniem i w dotatku przetworzone (w wielu przypadkach na maxa) w PS ... Trzeba bylo by sie kiedys umowic i porobic razem w tym samym czasie te same rzeczy wtedy mozna by bylo cos nie cos powiedziec ;-) !

Patryk
23-01-2007, 16:54
Zgadza szumu w D80 w wysokich ISO nie widac tak samo jak detali :-), co nie zmienia faktu ze to dobra puszka.

Wiem, widzialem gdzies testy ze jak sie wlaczy odszumianie tych nocnych to zacieraja sie detale :sad: . Ja robilem nocne bez tej funkcji odszumiania (long exp. noise reduction OFF) i bylo calkiem dobre (5.6, 20 sekund), ale jeszcze sie pobawie i porownam.

emisiaczek
23-01-2007, 18:26
Do d80 nic nie mam naprawde, ba nawet jak sie patrzy na testy to widac ze ccd dobrze trzyma szumy. Z nieznanych mi powodow w zyciu codziennym tajemnicza opinia publiczna widzi golym okiem ze jednak testy testami a zycie zyciem. Cykalem sezon d50 i poprostu cos nie tak z tymi fotkami, lato plaza, iso 200 a na niebie szum i to taki nieprzyjemny plackowaty. Ostrosc gdzies leciala zeby to jeszcze ladnie leciala jak w kitach canona - nie ona byla postrzepiona dziwacznie ... nie wiem jak to opisac, te same bajery widze na pbase.

Ostatnio robilem male kalkulacje, zobaczylem ze body d70s jest smiesznie tanie - 1650pln wiedzac ze dobrze lezy w dloni chcialem nawet kupic, niestety nikon zyczy sobie za 18-55 500pln jak podliczylem impreze to wyszlo mi ze lepiej doplacic 500pln do 400d z kitem, musze tu zaznczayc ze nie uwazam kita nikona za szczegolnie lepszego od canona, kupujac za to kit canona nalezy trzymac w pogotowiu kupon lotto bo byc moze to nasz szczesliwy dzien.

przejzyj jak chcesz pbase pod katem fotek typowo rodzinnych robionych przez ludzi, latwo je kazdy rozpozna jakas rodzinka sie sciska w pokoju albo na grillu, porownaj te z nikona i canona by kit - widac golym okiem ze te z nikona sa "dziwne" ech nieladnie tak pisac ale sa najczesniej szare, mdle, plaskie, twarze trupie, cos jakby za duza kompresja jpg - wiem ze mozna kombinowac z saturacja, odszumianiem itp. itd. ale no bez przesady.

ogolnie najbardziej to chcialbym wejsc do sklepu i kupic dziadka 10d za te 1650pln ... niczego procz denek juz od zycia bym nie potrzbowal a kieszen zostala by cala.