PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lampą...



mieto
19-01-2007, 22:50
Witam.

Posiadam EOS-a 300D i ostatnio mam z nim mały problem, a dokładniej z wbudowaną lampą błyskową. Gdy chcą zrobić zdjęcie z lampą wyświetla mi się błąd ERR05,(zdjęcia nie robi) w instrukcji napisali że trzeba wył. i wł. aparat i tak robie, nadal to samo. (zdjęcia bez lampy, wszystko OK)

O co chodzi? i ile ewentualnie może kosztować naprawa?

Pozdrawiam

MacGyver
20-01-2007, 03:22
Jeśli lampa się nie podnosi to można próbować naprawić aparat u jakiegoś speca od naprawy lustrzanek analogowych (koszt takiej usługi to 90-120 zł, ceny wrocławskie), jeśli otwiera się inie błyska to gorzej, bo bez schematów elektroniki aparatu nikt się raczej nie podejmie tego ruszać. Pozostaje więc wysłać aparat na Żytnią, lub do nieautoryzowanego serwisu w Poznaniu. Koszt trudno określić, zwłaszcza że nie podałeś żadnych szczegółów, ja za naprawę układu zewnętrznej lampy na Żytniej zapłaciłem 160 zł.

Mac
20-01-2007, 11:15
Wygląda to na elektronikę, sugeruję abyś wybrał się do serwisu na Żytnią lub do tego w Poznaniu za radą MacGyver'a.

Arek Piekarz
20-01-2007, 22:12
BTW jaki jest adres tego poznańskiego serwisu? Ma on niższe ceny od autoryzowanego? Ktoś ma z nim doświadczenie?

MacGyver
20-01-2007, 22:18
Serwis w Poznaniu:
http://fototechnik.pl