PDA

Zobacz pełną wersję : 300d- problem z AF przy pl menu



mar0001
23-01-2005, 01:49
wlasnie wgralem polskie menu,wszystko jest ok poza tym ze na namualnych ustawieniach aparat nie moze ustawic ostrosci,ciagle kreci w lewo i prawo i trzezba dlugo czekac az sie ustawi,wrocilem do oryginalnego firmware i wszystko jest ok. Czy ktos mial juz taki problem??Prosze o pomoc.

Mirek.c
23-01-2005, 02:16
Mam wgrane pl menu i AF na manualu chodzi poprawnie :D

Shadow
23-01-2005, 12:28
Dziwne. W końcu firmware podmienia tylko czcionkę nie ingerując w inne ustawienia. Dlaczego miałby szwankować AF. Zrób kilka porządnych prób z tym samym obiektem i przy identycznym oświetleniu.

Cychol
23-01-2005, 13:01
Dziwne. W końcu firmware podmienia tylko czcionkę nie ingerując w inne ustawienia. Dlaczego miałby szwankować AF. Zrób kilka porządnych prób z tym samym obiektem i przy identycznym oświetleniu.

Nie podmienia czcionki, tylko zmienia opisy funkcji ;-), pamiętaj, że firmware to jakby system operacyjny aparatu i błędy w nim mogą powodować niedziałanie jakichś funkcji. Błąd mógł powstać podczas przesyłania przez sieć, podczas rozpakowywania, podczas kopiowania do aparatu. Proponuję jeszcze raz ściągnąć plik, jeszcze raz rozpakować i jeszcze jedną próbę z nowym plikiem. No i tak jak przedpisca sądzi, błąd mógł wystąpić przez operatora aparatu. Przyczyną może też być jakiś paproch na lustrze, czy obiektywie, który uniemożliwia zadziałanie AF. :D

Vitez
23-01-2005, 18:06
Przyczyną może też być jakiś paproch na lustrze, czy obiektywie, który uniemożliwia zadziałanie AF. :D

I ten paproch jakims cudem znikl po wgraniu oryginalnego firmware? ;)

krecio
23-01-2005, 18:36
[ Dodano: 23-01-2005 ]
Bo w krainie cudow rzecz sie dzieje :twisted:
Az sam sprawdzilem czy moje dwa wloski maja wplyw na AF. I cud sie stal. Ani przy AF ani przy MF nic dziwnego sie nie dzieje... Cud pewnikiem sie zdazyl :roll:

[ Dodano: 23-01-2005 ]
Wloski na lustrze of course.

maku
23-01-2005, 19:15
No a niby jak włoski na matówce miały by wpłynąć na pracę AF?
Co innego gdyby były na czujniku AF.

Cychol
23-01-2005, 19:16
I ten paproch jakims cudem znikl po wgraniu oryginalnego firmware? ;)

jasne żeby wgrać firmware trzeba ruszyć aparatem :lol:

krecio
23-01-2005, 23:07
O lusterko sie rozchodzi. Poprawilem.

[ Dodano: 23-01-2005 ]
Poza tym tak mi przyszlo do glowy, ze musialby to byc jakis gigant paproch zeby zablokowac wszystkie czujniki AF.

pipi
24-01-2005, 19:44
wlasnie wgralem polskie menu,wszystko jest ok poza tym ze na namualnych ustawieniach aparat nie moze ustawic ostrosci,ciagle kreci w lewo i prawo i trzezba dlugo czekac az sie ustawi,wrocilem do oryginalnego firmware i wszystko jest ok. Czy ktos mial juz taki problem??Prosze o pomoc.

Po wgraniu PL menu do 300D nie zauważyłem żadnych zmian in minus. Natomiast poprawnie zaczęło działać ustawianie sekwencji ekspozycji Canon ma standardowo 0,-,+; a ja cały czas chciałem nieć -,0,+ i to dopiero się dało ustawić po wgraniu PL, na Wasi nie działało na moim aparacie.
Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, próbowałem przechodzić na polskie menu od razu z Wasi i po wgraniu PL na wyświetlaczu pojawiła się ikonka redukcji czerwonych oczu, mimo że aparat nie miał tej funkcji załączonej, ikonka ta pojawiała się migocząc z częstością ok 2 Hz bez obiektywu. Z obiektywem nie prawdzałem. Zainstalowanie firmware Canona spowodowało zniknięcie ikonki. Zaznaczam, że nie resetowałem ustawień, które daje Wasia np. FC czy OS AF
Wydaje się, że system operacyjny aparatu ma jeszcze dużo funkcji ukrytych (być może jakieś regulacje czy menu serwisowe dostępne po naciśnięciu kombinacji klawiszy) bowiem próba zmiany języka po upgradzie Wasia > Pl Menu zaowocowała napisem na wyświetlaczu (nie na ekranie) coś tam "function A?? not avaliable" czy jakoś tak.
Czy ktoś z was może miał podobne przypadki?

mar0001
29-01-2005, 21:56
Niestety,sciagnalem jeszcze raz polskie menu,ponownie wgralem zgodnie z instrukcja i ten sam problem,na oprogramowaniu oryginalnym wszystko jest ok(tylko miga mi redukcja czerwonych oczu).Po instalacji firmwera Wasi sa te same objawy, na manualnych ustawieniach aparat na AF nie moze ustawic ostrosci, nie da sie zrobic zdjecia,nie ma zadnych paprochow, aparat jest nowy.Chyba nie uda mi sie pracowac z pl menu.Jesli ktos bedzie mial podobny przypadek i poradzi sobie z nim to prosze o wiadomosc mar0001@wp.pl Dzieki. Pozdrawiam

McKane
29-01-2005, 22:26
A nie przelaczyles przypadkowo ustawiania ostrosci na AI Servo ? Ustawia sie to strzalka w lewo

mar0001
30-01-2005, 00:00
Wielkie dzieki McKane.Faktycznie w tym byl problem,dziwne tylko ze oryginalne oprogramowanie mialo standartowe ustawienie af a1, a jak wgrywalem inne to ten parametr byl przestawiony.Poniewaz nie jestem jeszcze dobry w tych sprawach sprawilo to dla mnie powazny problem.Myslalem ze cos nie tak z moim Eosem.Pozdrawiam. Marcin