PDA

Zobacz pełną wersję : CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434



tomgda
10-03-2004, 15:31
HEY!Chcem kupić aparat do 1100zł.Zastanawiam sie właśnie nad tymi modelami. CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434.W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność) Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach,i mam teraz problem.Może któryś z Panów styknoł sie z tym aparatem.Prosze o wasze opinie

Vitez
11-03-2004, 10:31
W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność)
Canon A60


Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach

Testy w gazetach sa sponsorowane(ot np w Chipie). Szczegolnie w gazetach komputerowych - one nie znaja sie na aparatach. Tak samo jak firma Pentagram nie jest znana na rynku fotograficznym, wiec pewnie ma plastikowe obiektywy i jakosc wielu innych podobnych pseudofirm. Popatrz np po najbardziej znanych lustrzankach i kompaktach w sklepach i cyfrowki wybieraj tez tych firm: Kodak, Minolta, Nikon, Canon, Olympus, Fuji, Sony (kolejnosc przypadkowa).
Tak wiec w tym twoim wyborze - zapomnij o sponsorowanym ale zapewne badziewnym Pentagramie, najbardziej zadowolony bedziesz z Canona A60.

hazan
12-03-2004, 01:25
HEY!Chcem kupić aparat do 1100zł.Zastanawiam sie właśnie nad tymi modelami. CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434.W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność) Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach,i mam teraz problem.Może któryś z Panów styknoł sie z tym aparatem.Prosze o wasze opinie

Bedac obiektywnym :) A60 - Pentagram to mi sie jedynie z tanimi modemami za 50 PLN kojarzy.

mroczny
12-03-2004, 09:49
CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM
Bierz A 60 Canona, a pentagram to od czasu do czasu zakładaj na łańcuch i na meszkęczarną pod cmyntorz 8) Pentagram robi baaardzo dużo sprzętu elektronicznego, a z reguły są to po prostu zapychacze rynku, na rynek fotografii cyfrowej się chyba wprosił 2 lata temu i to apratami, które robiły za kamery internetowe poprzez USB do kompów, a właśniwie to tylko kamery, a aparat od parady, bo jakość była wręcz fatalna. Canon wie co robi i robi bardzo dobrze. Poczytaj trochę na grupach googla, a sam się przekonasz.

tomgda
12-03-2004, 23:41
Dzięki!!!Już dokonałem wyboru i padł on na CANONA(poszperałem w internecie i robi on naprawde ładne i nasycone zdjęcia).Tylko teraz sie zastanawiam czy A60 czy A70.Czy oprócz różnicy miliona pixeli i ceny róznią sie one jakościa wykonywanych zdjęć?.POZDROWIENIA :wink:

Vitez
13-03-2004, 18:07
Tylko teraz sie zastanawiam czy A60 czy A70

Sugestie masz pare watkow nizej:
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=227

tomgda
13-03-2004, 18:56
Tak tylko mi nie chodzi o nagrywanie filmów a kąkretne porównanie jakości zdjęć.Na tej stronie http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM po przyrównaniu A60 I A70 widać jednak pewne różnice.A60 jak by miał tak na oko bardziej nasycone kolory.Czy tak jest w rzeczywistości,czy to oni robią tak dziwnie te zdjęcia :mrgreen::?:

Vitez
13-03-2004, 20:33
Tak tylko mi nie chodzi o nagrywanie filmów a kąkretne porównanie jakości zdjęć.

Wlasnie o to chodzi w tamtym watku. Ze poza nagrywaniem dluzszych, lepszej rozdzielczosci filmow i poza iloscia pikseli (potrzebna do zapasu przy obrobce zdjec) to nie ma roznicy pomiedzy tymi aparatami. Co do tego imaging-resource to tak - oni tak dziwnie robia.

alien
24-03-2004, 18:54
Hejka ...w najnowszym chipie są testy cyfrówek do 1100 złotych własnie i pentagram oraz canon a300 zostały wyróznione a60 nawet nie był klasyfikowny więc powaznie zastanów sie nad kupnem cyfrówki.Testy w chipie były bardzo dokładne i szczerze polecam jego lekturę...ponizej zostawiam kilka opini na temat a300 prosto z chipa :

Mimo ceny w granicach 1000 złotych aparat ma wiele ciekawych opcj.Jedną z nich jest szybki autofocus z systemem AiAF.Dzięki tej funkcji ostrość ustawiana jest nie tylko w środku,ale również w 4 innych ustalonych punltach kadru.Model ten oferuje również możliwość zmiany sposobu pomiaru światła na punktowy i centralnie ważony.Funkcja ta jest szczególnieprzydatna w nietypowych warunkach oświetleniowych.Jako jedyny aparat w tescie posiadał manualne ustawienia balansu bieli!!!Aparat charaktyzuje sie bardzo dobrą jakością zdjęć zarowno w trybie normalnym jak i makro!Duży wpływ na poprawe jakości zdjęć ma zastosowany w konstrukcji aparatu procesor DIGIC.Nic tylko kupować!!!Mam nadzieje ze recenzja sie przydała i juz wiesz dlaczego ten model warto kupić.Podkreślam jednak jest to aparat dla tych którzy prefrują zdjecia rodzinne i podczas wakacji czyli dla tych którzy wiedza i umieją cieszyc sie z życia a do tego chcą je uwiecznic dla potomstwa naprzyklad :lol: POZDRAWIAM!!!

Vitez
24-03-2004, 22:05
pentagram oraz canon a300 zostały wyróznione a60 nawet nie był klasyfikowny
Bo z polska gwarancja i faktura VAT A60 przekracza ta kwote :roll: .


Testy w chipie były bardzo dokładne i szczerze polecam jego lekturę...

A ja szczerze odradzam jego lekture. Dlaczego? Owszem - testy sprzetu komputerowego mozna w nim poczytac... ale nie testy sprzetu fotograficznego!
Tak samo moglbys polecac testy aparatow fotograficznych np z gazety "Zycie na goraco" "Fakt" czy "Pani Domu".
Aparaty fotograficzne, ich jakosc i uzytecznosc to glownie optyka, budowa i ergonomia a nie uzyta matryca i software. Chip zna sie na tych dwoch ostatnich aspektach, ale na optyce to raczej nie bardzo a tym bardziej jakosci zdjec, uzytecznosci itp - nie maja doswiadczenia w tej dziedzinie i miec nie beda, a testy pisza tylko z powodow marketingowych "bo wszyscy pisza o cyfrowkach to i my cos musimy - STaszek wez zbierz pare najtanszych modeli, wypisz pare ich cech i wybierz najlepszy tzn ten z najwieksza matryca za najmniejsza cene" - podejrzewam ze tak sa opracowywane testy w Chipie. Tak - czytalem je i tak - mam wiele zarzutow. A glownym zarzutem jest to ze testy w Chipie (i innych gazetach komputerowych, jak rowniez nie tylko testy cyfrowek w tychze gazetach) sa po prostu sponsorowane. Pentagram to producent taniego sprzetu komputerowego (vide wypowiedz mrocznego) a nie aparatow fotograficznych. I lepiej niech sie dalej tym zajmuje a nie sponsorowaniem testow by wylansowac produkt wchodzacy na nieznany sobie ale niezle zapchany rynek - ot wystarczy tu i tam sypnac kasa by ladne testy napisali i juz forsa jest bo osoby nie znajace sie a slepo polegajace na opinii niektorych gazet (mimo ze gazety komputerowe sa zadna opinia jesli chodzi o sprzet fotograficzny) kupia w ciemno "bo ma pierwsze miejsce" .
Szczerze odradzam Chipa i inne gazety komputerowe jak tez slepe podazanie owczym pedem za slangiem "kupywac bo ma pierwsze miejsce" - nalezy rozsadnie sie zastanowic w jakiego typu rankingu ma pierwsze miejsce i czy ten ranking zostal rozsadnie ulozony a nie tylko gladkimi slowkami doprowadza klienta do (niestety zlego) wyboru.

Pozwole sobie skonfornotwac powazniejsze zarzuty z tego marketingowego belkotu o A300:

"Mimo ceny w granicach 1000 złotych aparat ma wiele ciekawych opcj" - typowy chwyt ... wbijaja czlowiekowi na dzien dobry w glowe ze to jest TYLKO 1 tys zl... choc za ta cene mozna miec aparaty z lepszymi funkcjami.

"Jedną z nich jest szybki autofocus z systemem AiAF" - mialem A100, bawilem sie A300, mialem nawet o kilka klas wyzszego G3 - to NIE jest szybki AF, zaden kompakt cyfrowy nie ma szybkiego AF.

"Model ten oferuje również możliwość zmiany sposobu pomiaru światła na punktowy i centralnie ważony.Funkcja ta jest szczególnieprzydatna w nietypowych warunkach oświetleniowych." - prawdziwy pomiar punktowy to 1 stopien katu widzenia niezaleznie od ogniskowej. Ten tutaj ma okolo 11 stopni katu widzenia - czyli pomiar OBSZAROWY a nie punktowy - kolejna marketingowa zacheta dla tych co nie wiedza co to pomiar punktowy ale lubia sie rzucac na chwytne haselka.

"Aparat charaktyzuje sie bardzo dobrą jakością zdjęć zarowno w trybie normalnym jak i makro!"
O jakosci zdjec to prawda... ale co do makro - to znowu haselko. Nalezy najpierw uscislic sobie co to sa zdjecia macro a dopiero potem przyrownywacc taki kompakcik do obiektywow makro :>

"Duży wpływ na poprawe jakości zdjęć ma zastosowany w konstrukcji aparatu procesor DIGIC."
Prawda.

"Nic tylko kupować!!!"
O jaaaa... juz lece do sklepu! :twisted:

"Podkreślam jednak jest to aparat dla tych którzy prefrują zdjecia rodzinne i podczas wakacji czyli dla tych którzy wiedza i umieją cieszyc sie z życia a do tego chcą je uwiecznic dla potomstwa naprzyklad"

Do zdjec rodzinnych i wakacyjnych zdecydowanie lepszy jest A60 - z powodu zoomu optycznego a takiej samej jakosci zdjec w tej samej cenie - dla tych co umieja szukac (chociazby google) po sklepach internetowych (albo Allegro) aparatow w odpowiednio rozsadnej cenie.

kajman
25-03-2004, 20:43
a gdzie mozna znalezc przykladowe fotki z tego slynnego pentagrama? ja jakos znalezc ich nie moge a ciekawym ogromnie jak wygladaja zdjatka zwyciezcy wszystkich testow ! :)

szfak
27-03-2004, 12:07
tutaj jest jakis test... http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentagram_photon


ps: wlasnmie sobie spojrzalem na fotki.. narazie jestem na fotce tego gianta... oł maj gaaad... łot di fak iz dis? is dis aj dzołk? przyznam szczerze ze jestem lajkonikiem w sprawach fotografii cyfrowej ale jakies tam oko mam i to co widze mnie kłuje w rzeczone oko... ałć... polecam wszystkim zainteresowanym... zaleca sie nalozenie odziezy ochronnej

ps2: i ten pseudo aparat dostal Chip TIP Power... tak dla jasnosci... ciekawe co to znaczy w takim razie to slowo POWER? czy ze najgorszy czy co? moze ktos mnie oswiecic..?

Vitez
28-03-2004, 00:12
ciekawe co to znaczy w takim razie to slowo POWER?

To ze producent danego sprzetu najwiecej zaplacil za test...

alien
28-03-2004, 00:15
witek a tobie ile placa za wypisywanie takich bzdur :lol:

alien
28-03-2004, 00:20
BZDURA NO.1 :)
Vitez napisales w jednej z powyzszych wypowiedzi "Tak samo jak firma Pentagram nie jest znana na rynku fotograficznym, wiec pewnie ma plastikowe obiektywy " a nastronie http://twojepc.pl/artykuly.php?id=pentagram_photon jest wyraznie napisane "Dzięki kompaktowej obudowie, 4-megapikselowej matrycy Sony, 3-krotnemu zoomowi optycznemu (szklany obiektyw Konica, odpowiednik 38-115 mm dla aparatu małoobrazkowego) oraz 4-krotnemu zoomowi cyfrowemu, dostajemy do dyspozycji naprawdę nieźle wyposażoną cyfrówkę" Wiesz jesli o czyms nie masz pojecia to nie pisz :lol: Witek na Twoim zdaniu polegac nie mozna...ale pewnie ty i tak nie przyznasz sie do bledu..co mnie nie dziwi :lol: POZDRO!!!

mroczny
28-03-2004, 16:10
No to zaczynamy, alien napisał <tudzież zacytował> "szklany obiektyw Konica" okej, pokaż mi obiektyw, który szkalny nie jest, a Vitezowi chodziło prawdopodobnie o obudowę obiektywu lub była to zwykła szydera wymierzona w firmę Pentagram (moje zdanie o tej marce już znacie, jak nie patrzcie wyżej>
Kolejny kosmiczny cytat brzmi: "Wiesz jesli o czyms nie masz pojecia to nie pisz". Kolego, życzę ci szczerze takiego pojęcia o fotografii jaką ma Vitez, a czepiając się byle czego jedyne co osiągasz to odpowiednia do komentarzy reputacja na forum :!:
Wyalienowany dorzucił pod koniec: "Witek na Twoim zdaniu polegac nie mozna...ale pewnie ty i tak nie przyznasz sie do bledu". Patrz powyżej, w/g mnie za grosz szacunku.
I spointował całą wypowiedź: "co mnie nie dziwi POZDRO!!!" A skąd takowe przypuszczenie panie kosmiczny. Zastanów się poprostu, czy na twoje impertynencje w ogóle warto cokolwiek napisać :!:

Vitez
28-03-2004, 19:38
"szklany obiektyw Konica" okej, pokaż mi obiektyw, który szkalny nie jest
W chyba wszystkich komorkach z cyfrowkami obiektyw jest z plasitku. W wielu tanich cyfrowkach typu Aptec, Mustec, Trust, Premiere itp rowniez sa obiektywy z plastiku. I chodzi mi o powierzchnie obiektywu a nie obudowe - plastik jest tanszy i lzejszy a da sie go wyprofilowac i wyszlifowac by pelnil role soczewki, niestety o wiele gorszej jakosci niz soczewka szklana.

alien
28-03-2004, 21:06
Vitez w takim razie na przyszlosc wyrazaj sie jasniej a nie "wiec pewnie ma plastikowe obiektywy " nie kazdy "zna" sie tak na fotografii jak Ty...mroczny skoro Vitez jest taki niesamowicie mądry i inteligentny to po co go bronisz?:>...czyzbys w to wątpił?? :lol: Ciesze sie chłopaki ze nie jestem wam obojetny :lol: POZDRO!!!!

Vitez
28-03-2004, 21:49
Vitez w takim razie na przyszlosc wyrazaj sie jasniej a nie "wiec pewnie ma plastikowe obiektywy "

Sam siebie wkopales takim cytatem. Nie rozumiesz znaczenia slowka "pewnie" w mojej wypowiedzi? Znaczy ono "nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze ma plastikowy obiektyw" , tak wiec nie moge sie jasniej wyrazac skoro uzywam slowka znaczego ze "nie jestem pewien" . Za malo ksiazek czytasz i stad twoje niezrozumienie wypowiedzi. Btw... chyba tylko ty nie zrozumiales tego, co napisalem... czuj sie wyjatkowy 8)

tomgda
30-03-2004, 00:21
Panowie a jak fachowo oceniacie zdjęcia wykonane "pentagram vs nicon" na linku który podał kolega wcześniej :?: :wink:

Vitez
30-03-2004, 16:28
Panowie a jak fachowo oceniacie zdjęcia wykonane "pentagram vs nicon"
Nie te forum? :P

szfak
30-03-2004, 16:33
fachowcem nie jestem totez nie do mnie to pytanie ale wtrace swoje trzy grosze :) .... pentagram ma chyba klopoty z kolorami... wystarczy spojrzec na fotki komorki, auta i tych roslinek, gdzie sie podzial kolor bialy (tudziez szary i pochodne)? jakosc tez lepsza tych z nikona... petagramowskie fotki wygladaja jak ze skanera a nie z cyfraka... to tylko moje czysto subiektywne odczucia i jesli komus sie one podobaja to pewnie sa ladne.. dla tego kogos.. wszak mawial ktos ze piekno lezy w oku patrzacego... i ja sie zgadzam an awet jestem przeciw albo lepiej.. wstrzymuje sie od glosu.. kolega z lawy zaglosuje tak jak ja bo go nie ma... troche sie rozpedzilem...


============================EOF=================== ========

znafca
04-04-2004, 15:02
Forum jest jak najbardziej na miejscu(to do Viteza)W końcu autor wspomniał w temacie o Canonie a300 oraz a60 a że chce je porównać akurat z Pentagramem Photon 434 to tym bardziej zasługuje na brawa.Bo ostatnio ten kompakcik dostaje mase wyróznien i rzeczywiscie niektórzy mniej doswiadczeni klienci moga gosobie kupic.Jednak nie bedzie to niestety dobry wybór.Co prawda ostatnio dostał w "DigiCam" wyróznienie ale ma on sporo wad...Przypomne jeszcze ze firma Pentagram do tej pory specjalizowala sie w sprzecie komputerowym na naszym rynku.No ale do rzeczy ..nie warto kupowac Photona 434 bo :
- opoznienie migawni wynosi 0,3 sekundy..nie jest to dużo jak na taki aparat ale sporo żeby coś nam "umkneło " z kadru :(
- fotografie robione przy świetle mieszanym wpadaja w ciepla kolorystykę a balans bieli niestety nie potrafi nam tutaj zbytio pomóc przy redukcji np. czerwonego kolorku:(
- niestety wyraznie zauważalna jest dystorsja beczkowata:(
-winietowanie też(zaciemnienia w rocahc zdjęć) :(
- kolory są słabo nasycone :(
na usprawiedliwienie powiem jedno...Od aparatów tej klasy nie ma co oczekiwać supernaturalnego oddania kolorów skóry,ultra-ostro rysującej optyki.Nie wezmiemy tez tego aparatu na reportaż,ale...nie wydamy na niego kroci :) Słowem dobry stosunek jakości do ceny,dla typowego fotoamatora.
P.S Jeśli macie konkretne pytania co do tego modelu to piszcie na mojego maila!

Vitez
04-04-2004, 18:03
Forum jest jak najbardziej na miejscu(to do Viteza)W końcu autor wspomniał w temacie o Canonie a300 oraz a60 a że chce je porównać akurat z Pentagramem Photon 434 to tym bardziej zasługuje na brawa

Kolega chcial porownac Pentagram vs Nikon i do tego porownania odnosila sie moja wypowiedz ze "nie te forum" , bo porownanie Pentagram vs A60 czy A300 to jak najbardziej te forum.

znafca
04-04-2004, 20:20
Podejrzewam że autorowi chodziło o aparat Nikon Coolpix 2200.W gruncie rzeczy nie taki zly aparacik jak za taką cenę(999zł.)Posiada dużo ustawień manualnych jak za tą cenę.Jednak ma też 2 główne wady - w przypadku zdjęć pod światło widoczne są bliki
- lampa błyskowa mimo że rozswietla całą płaszczyzne równomiernie,zdjęcia wykonane przy jej użyciu są trochę zbt mocno wypalone
Pozatym to naprawde dobry aparat!POLECAM!
P.S Jeżeli ktoś bedzie miał ochotę dowiedziec sie o tym modelu czegoś więcej niech pisze na mojego maila.Mam mase informacji na jego temat.