PDA

Zobacz pełną wersję : A530 i długi czas naświetlania



elipsa
12-01-2007, 23:18
Witam,

zastanawiam się nad zakupem Canona A530 (wiem, że najlepszy jest A610, ale nie mam tyle kasy). W opisie niepokoi mnie to, że aparat nie ma możliwości ręcznego ustawienia czasu naświetlania. Wcześniej, jak chciałem wykonać np. panoramę miasta, to w moim starym aparaciku (Konica KD-300Z) ustawiałem czas na 4 lub nawet 8 sekund i zdjęcie wychodziło. Canon ma ponoć możliwość naświetlania nawet przez 15 sekund, ale z opisu wynika, że musiałbym postawić aparat na statywie, dać manuala z wyłączoną lampą (albo jakiś tam odpowiedni temat - zdjęcia nocne czy coś takiego) i aparat powinien sam sobie dobrać czas naświetlania. Chodzi mi o to, czy ktoś kto posiada A530 i robi zdjęcia nocne na statywie, mógłby się wypowiedzieć, jak ta automatyka w tym przypadku działa - czy czas ustawia się wystarczająco długi, aby zdjęcie nie było przesadnie ciemne, i wystarczająco krótki, żeby nie prześwietlić.

A przy okazji może ktoś wie, dlaczego A510 używane na Allegro kosztują prawie tyle, co nowe A530 - takie dobre są, czy co? Przecież mają 2 megapiksele mniej.

Z góry dziękuję za pomoc.

elipsa
15-01-2007, 22:02
Czy naprawdę nikt nie robił zdjęć Canonem A530 w trybie "zdjęć nocnych" albo "scenerii nocnej"? Bardzo mi na tym zależy.

robk1
18-01-2007, 00:54
Stawiasz aparat na statywie, parametry musisz dobrać indywidualnie do swoich oczekiwań, ustawiasz samowyzwalacz na np. 2s (żeby zdjęcie nie było poruszone przez palec na spuście migawki). Po naświetlaniu chwilę na przetrawienie (przy długich czasach włącza się redukcja szumu), i po chwili oglądasz efekt.

rook_pl
19-01-2007, 14:09
w A530 nie masz preselekcji czasu i przysłony. mają to A510, A520 i A540. bez preselekcji czasu nie poszalejesz w nocy moim zdaniem. w A540 np. ustawiasz czas 15 sekund a aparat sam dobiera przysłonę. W a530 nie masz tych funkcji