PDA

Zobacz pełną wersję : Wycofanie z produkcji 400/5,6 L. Czego można się spodziewać?



Ornitolog
11-01-2007, 21:52
Mam pytanie do "biegłych" w rynku foto. Od pewnego czasu "chodziły słuchy" o wycofaniu z produkcji tego szkła ( w niektórych sklepach internetowych ta informacja podawana była od kilku tygodni). Dzisiaj zaglądając na stronę Pstryka zauważyłem, że tutaj także to szkło jest w kategorii "wycofany z produkcji". Przymierzałem się do zakupu tego obiektywu i zastanawiam się: czekać na rozwój sytuacji, czy brać póki jeszcze jest w sprzedaży? Zakładając, że Canon wypuści wersję tego obiektywu z IS to czy obiektyw bez IS stanieje (jeśli tak, to w jakim stopniu) i przez jaki czas będzie można jeszcze kupić nówkę bez IS:?:

moregun
11-01-2007, 22:09
tez jestem przed zakupem tego obiektywu.
odpowiem ci tak jak mielaem kupic 20d to akurat wycofali ja i zastapili 30d ale ja poczealem jeszcze pare tyg i kupilem za grosze - teraz mozna ja kupisc jeszcze tanmiej i caly czas nowa bo magazynowana a gwarancja firmowa jest na niej. a czym jest tak bardzo gorsza od 30d??

mysle ze tak samo bedzie i z 400L ztanieje szybko ale bedzie dostepna dłuższy czas - to jest L-ka najlepszy obiektyw do ptaków i bedzie kupowana bo przez ok rok czy półtora bedzie ogromna różnica w cenie z ewentualną 400 L IS. wiec ludziska beda ja kupowac a sprzedawcy przetrzasac magazyny w jej poszukiwaniu.

Kubak82
11-01-2007, 22:10
Zakładając, że Canon wypuści wersję tego obiektywu z IS to czy obiektyw bez IS stanieje (jeśli tak, to w jakim stopniu) i przez jaki czas będzie można jeszcze kupić nówkę bez IS:?:

patrze w moja szklana kule i widze, ze ostatni taki obiektyw obiektyw bedzie dostepny w ostatnim sklepie jeszcze przez 354 dni i 8 godzin :lol:

a tak na powaznie - spodziewalbym sie raczej ze ta wersja z IS-em bedzie dorzsza a 400 bez IS-a pozostanie w dotychczasowej cenie lub minimalnie (z nasickiem na "minimalnie") stanieje..

jesli rece Ci nie lataja na prawo i lewo - bralbym juz teraz.. jesli czujesz ze IS Ci sie przyda - poczekaj i zaoszczedz w miedzyczasie dodatkowe $ na wersje z IS ktora pewnoie bedzie o jakies 1,5 tys. drozsza..

tyle moich zgadywanek :-)

edit: moregun, dobre szkla maja to do siebie, ze ich ceny spodaja o wiele, WIELE wolniej niz ceny puszek.. postep technologiczny w aparatach jest szybszy niz ten w optyce.. chocby dlatego niektorzy jeszcze z powodzeniem stosuja m42 i uzyskuja swietne rezultaty ktorych czase nie mozna odroznic od dzisiejszej "pierwszej ligii" :smile: ..

Skipper
11-01-2007, 22:22
edit: moregun, dobre szkla maja to do siebie, ze ich ceny spodaja o wiele, WIELE wolniej niz ceny puszek..

do niedawna napisałby to samo ale dziś juz nie byłbym tak zdecydowany w ocenie odkąd widze jak poleciały na ryj ceny na rynku wtórnym 70-200 f4 odkąd weszła wersja z IS. za ok 420 euro kupisz juz 3-6 miesieczny taki obiektyw z gwarancją na jeszcze kilkanascie miesiecy bo kazdy na ISa wymienia.

i tu moze byc to samo :)

snowboarder
11-01-2007, 22:25
Obys mial racej, choc ja o wycofaniu go slysze od kilku lat.
Jesli jedyne zrodlo to ten polski sklepik, to znaczy, ze bzdura.
A nawet jesli pokaza wreszcie cos w zamian, to zwykle tych
starych nie "wycofuja"...

arturs
11-01-2007, 22:26
A czy masz o tym wycofaniu informację z jakiejś angielskojęzycznej strony (najlepiej Canona) - bo w polskich sklepach ta informacja już była dobre 2 lata temu i nie bardzo była potwierdzona z innych źródeł..

Pozdrawiam
Artur
Edit: Snowboarder mnie ubiegł ;-)

paweleverest
11-01-2007, 23:10
Własnie ta informacja o wycofaniu z produkcji jest już od dawna ale tylko w polskich sklepach internetowych ( ja osobioście widziełem ją na fotonet.pl )
Prawdopodobnie nawet jak wersja z IS wyjdzie to od razu nie wycofają bez IS tak jest z 70-200 2,8 i 4,0 ktre w obu wersjach istniej z IS i bez IS.
To że potaniały 4,0 na rynku wtórnym to sprawa chwilowa bo częśc ludzisk napaliło się na IS w nowym szkle i chcą zmienić więc sprzedają na gwałt.
Sytuacja unormować się powinna niebawem :). Co do 400 to mam wersje bez IS i powiem szcerze że jakoś nie jestem do końca przekonany że zamieniłbym ją na IS szczególnie przy konieczności dopłaty :) ( niestety ciążą na mnie niemiłe doświadczenia odnoścnie przesiadek z 300 4,0 L na 300 4,0L IS )

Kolekcjoner
12-01-2007, 05:27
W Canon USA nadal jest w ofercie i nawet obecnie (jak prawie na wszystko) z rabatem:
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ProductCatIndexAct&fcategoryid=154

Ornitolog
12-01-2007, 08:24
Wysłałem zapytanie do Canon Polska. Ciekaw jestem co odpowiedzą (jeżeli w ogóle!) Te rabaty są zastanawiające, czyżby chcieli opróżnić magazyny?

paweleverest
12-01-2007, 08:29
nie sądze teraz kupe szkieł jest objetych rabatami:

tutaj masz liste: http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-Lens-Reviews.aspx

Ornitolog
12-01-2007, 18:50
Otrzymałem odpowiedź z "Pstryka" na temat wycofania tego szkła z produkcji. Według nich sprawa wygląda następująco:
1) "obiektyw ten od kilku lat nie jest oferowany przez Canona w Europie";
2) "...w ostatnim czasie zainteresowanie tym szkłem bardzo spadło (nie dziwię się - przy ich cenach!), wynika to głównie z jego niezbyt dobrej współpracy z korpusami cyfrowymi":confused: (słyszał ktoś o tym?);
3) "w/g Canon Polska obiektyw nie jest produkowany"
I co wy na to?

lukep
12-01-2007, 19:21
W!

Wedlug mojej wiedzy, takze z Canona w Irladii, to szklo nie jest juz produkowane od 15 mc. Stany magazynowe sa wysprzedawane jedynie teraz. Amen


Zdrowko

Kolekcjoner
12-01-2007, 19:22
2) "...w ostatnim czasie zainteresowanie tym szkłem bardzo spadło (nie dziwię się - przy ich cenach!), wynika to głównie z jego niezbyt dobrej współpracy z korpusami cyfrowymi":confused: (słyszał ktoś o tym?);


Tjaaa zawsze można dorobić teorię do rzeczywistości. Szkoda tylko że Panowie z Pstryka nie pofatygują się zobaczyć za ile można to szkło kupić w necie zamiast tworzyć idiotyczne teorie.

paweleverest
12-01-2007, 22:11
2) "...w ostatnim czasie zainteresowanie tym szkłem bardzo spadło (nie dziwię się - przy ich cenach!), wynika to głównie z jego niezbyt dobrej współpracy z korpusami cyfrowymi":confused: (słyszał ktoś o tym?);
I co wy na to?

To akurat bzdura z moim 30D dziła świetnie

Krzysztof Bieliński
14-01-2007, 18:59
... 400L z(błąd)tanieje szybko ale bedzie dostepna dłuższy czas - to jest L-ka najlepszy obiektyw do ptaków

jest jeszcze kilka trochę lepszych do ptaków, jaśniejszych i dłuższych, 400 akurat nie jest jakoś powalająca, chyba, że do wróbli na balkonie ;-)

paweleverest
14-01-2007, 19:19
jest jeszcze kilka trochę lepszych do ptaków, jaśniejszych i dłuższych, 400 akurat nie jest jakoś powalająca, chyba, że do wróbli na balkonie ;-)


Ale ze względu na mała wage i szybki AF jest powszechnie uznawane za najlepsze do fotografowania ptaków w locie

arturs
14-01-2007, 19:51
jest jeszcze kilka trochę lepszych do ptaków, jaśniejszych i dłuższych, 400 akurat nie jest jakoś powalająca, chyba, że do wróbli na balkonie ;-)

Pewnie że jest ich więcej, tylko które z nich jest w podobnej cenie do 400/5.6 i ma zalety wymienione przez poprzednika? Bo większość ma cenę prawie przyzwoitego samochodu i przeciętny amator-hobbysta raczej nie bardzo może sobie na nie pozwolić.

Pozdr
Artur

mariusz11
14-01-2007, 22:31
przeciętny amator-hobbysta raczej nie bardzo może sobie na nie pozwolić.


w Polsce:mrgreen:

paweleverest
14-01-2007, 23:23
w Polsce:mrgreen:

No nie zupełnie. Na zagranicznych forach też ludziska wzdychają do tych armat :) - choć napewno odsetek posiadających do wzdychających jest nieporównywalnie większy :). A tak swoją drogą to analizowałem ostatniu z pewnym jegomościem przy piwku ;) wszystkie za i przeciw i w sumie wyszło że aż tyle plusów te monstery nie mają.

Na minus jest to że :

-Jest co nosić i nie wszędzie się z tym wejdzie.
-bez statywu ani rusz i czasmi zanim się rozłożesz to model zwieje. '
-trzeba obrabować bank żeby kupić ;)
-fotografuje się z wiekszej odległości więć ilość powietrza między obiektywem a celem jest więkasza co negatywnie wpływa na ostrość:):):) to ostatnie jest dośc kontrowersyjne ale faktycznie opinie takie pojawiają sie w sieci :)

Dyskusja jednak była prowadzona w trakcie nieustannego zwiekszania się pozoimu chmielu w organiżmie więc nie zaprzeczam że mogliśmy się zagalopować w osądach :)

Wkażdym bądź razie biorąc pod uwage te wszystkie w/w negatywne cech oraz inne nie wymienione tu " wewnętrzne FUJ'e :)" chciałbym być posoadaczem takiej lufy :)

muflon
14-01-2007, 23:27
Wkażdym bądź razie biorąc pod uwage te wszystkie w/w negatywne cech oraz inne nie wymienione tu " wewnętrzne FUJ'e :)" chciałbym być posoadaczem takiej lufy :)
Dokładnie :) Ja po chwili zabawy 500/4IS stwierdziłem że to chyba nie dla mnie (nawet abstrahując od $$$)... ale jakby tak ktoś sprezentował... hmm ;-)

adamek
14-01-2007, 23:43
a ja z innej beczki.
Czemu zawsze przy okazji długich jasnych stałek pojawia się statyw?
Są przecież monopody... Fotoreporterzy używają tych drugich, zatem -> mnopody dają radę.
Chyba, że chodzi o kwestię parugodzinnej przyczajki, to trzymanie obiektywu na monopodzie pare godzin w tej samej pozycji może rzeczywiście być irytujące. ;]

paweleverest
14-01-2007, 23:48
a ja z innej beczki.
Czemu zawsze przy okazji długich jasnych stałek pojawia się statyw?
Są przecież monopody... Fotoreporterzy używają tych drugich, zatem -> mnopody dają radę.
Chyba, że chodzi o kwestię parugodzinnej przyczajki, to trzymanie obiektywu na monopodzie pare godzin w tej samej pozycji może rzeczywiście być irytujące. ;]

Myśle że poza oczywistymi argumentami typu wieksza stablinośc dochodzi to pewnego rodzaju zabezpieczeni sprzętu wartego $$$$ - statyw jednak stoi sam i to na 3 nogach :)

Kolekcjoner
15-01-2007, 07:35
a ja z innej beczki.
Czemu zawsze przy okazji długich jasnych stałek pojawia się statyw?
Są przecież monopody... Fotoreporterzy używają tych drugich, zatem -> mnopody dają radę.
Chyba, że chodzi o kwestię parugodzinnej przyczajki, to trzymanie obiektywu na monopodzie pare godzin w tej samej pozycji może rzeczywiście być irytujące. ;]

Raczej zdecydownie tak. Stanie z czymś takim dłuższy czas może skutecznie niejednego zniechęcić do fotografii. A tak to stołeczek :), piwko (oczywiście żartuję ;)) itd. :lol:.

paweleverest
15-01-2007, 08:25
Raczej zdecydownie tak. Stanie z czymś takim dłuższy czas może skutecznie niejednego zniechęcić do fotografii. A tak to stołeczek :), piwko (oczywiście żartuję ;)) itd. :lol:.

Piwko :) jakby tylko zrobili takie bezzapachowe - było by idealne w plener ;)

nex
15-01-2007, 09:05
jest jeszcze kilka trochę lepszych do ptaków, jaśniejszych i dłuższych, 400 akurat nie jest jakoś powalająca, chyba, że do wróbli na balkonie ;-)

Do wróbli na balkonie to moze jakies M42, albo 300/4L IS:grin:, jakość i szybkość 400/5.6 to najwyższa camuniowa półka, szkoda że ta ciemność ale coś za coś...:-D

mariusz11
15-01-2007, 09:35
[QUOTE=paweleverest
-Jest co nosić i nie wszędzie się z tym wejdzie.
-bez statywu ani rusz i czasmi zanim się rozłożesz to model zwieje. '
[/QUOTE]

przecież to jest wybitnie zasiadkowy sprzęt:shock:

moregun
15-01-2007, 09:52
przynajmnej ja tak mysle ze jak ktos decyduje sie na 400L to jest na takim poziomie fotografii ze nie obce są mu szłasy w lesie i czekanmie na skraju łączki na tego wymarzonego wróbla

paweleverest
15-01-2007, 11:37
przecież to jest wybitnie zasiadkowy sprzęt:shock:

Zasiadkowy nie zasiadkowy ale jak trzeba bedzie zasiadke na drzewie zrobić i tam się z tymi kilogramoami wdrapać to wnoszenie 300 4,0L a 500 4,0L IS to bedzie jednak spora różnica :) odzwierciedlona niestety w pożniejszej jakości zdjęcia :)

moregun
15-01-2007, 14:59
a propo zasiadek zapraszam do puszczy białowieskiej w tym tyg widziane były przeze mnie łabedzie i stadko zurawi - przypominalm ze jest styczen - ale sie porobiło

Ornitolog
15-01-2007, 16:45
Moregun, te żurawie to chyba "zeszłoroczne"?

Mont
09-03-2007, 23:55
Czy wersja IS obiektywu 400/5,6 była już zapowiadana?? Coś wiadomo n/t nowości ??

Kolekcjoner
10-03-2007, 01:17
Czy wersja IS obiektywu 400/5,6 była już zapowiadana?? Coś wiadomo n/t nowości ??

Póki co nic. Canon raczej milczy do chwili premiery :).