PDA

Zobacz pełną wersję : krótkie pytanie o C50 1.8



kawo
11-01-2007, 19:39
dziś włąsie nabyłem ten wynalazek i niestety rzuciło mi się w ocZy to, ze w 80% ustawia ostrość tuż przed obiktem fotografowanym, ma lekkiego front focusa... myśle ze granicach okolo 1 cm... i teraz w tym obiektywie to normale? czy iść jutro do sklepu i starać sie wymienić? jak wam ostrża te obiektywy? porównałem go z miom kitem i sigma 70-300 APO i te oba ostrza w punkt, dlatego nie rozumiem co jest grane z ta 50-ką? Czy wasze 50-ki ostrzą w punkt i jak dokładny jest AF? Czesto się myli z tym obiektywem? Tylko nie mówcie mi zeby,mm wstawiał zdjęcia, bo:
1. nie umie jeszcze tego robic,
2. nie mam dzis niestety czasu:)

CYNIG
11-01-2007, 19:44
...
2. nie mam dzis niestety czasu:)

Ty nie masz czasu wstawic swojego zdjecia a chcesz od nas poglowkowania i odpowiedzi gdzie lezy Twoj problem????
Nieco dziwne podejscie.

Ale odpowiadam: skoro nie pokazales zdjecia, nie podales parametrow naswietlania, nie dales zadnych informacji jak robiles zdjecia to pomoc moze jedynie szklana kula... do powrozenia.

Kubak82
11-01-2007, 21:17
2. nie mam dzis niestety czasu:)

wystaw jutro - to nie nam spieszy sie by poznac przyczyne ;-)

i napisz jeszcze na jakiej przyslonie jest ten ff.. af w 350d nie jest szczytem marzen z jasnymi (i ciemnymi tez naturalnie ;-) ) szkłami - np. slawetny ff w tamronach 2,8 na szerokim koncu.. podejrzewam, ze w 50tce na 1,8 moze sie pojawiac ten sam problem..

M@riusz
11-01-2007, 21:35
i teraz w tym obiektywie to normale?
Czy w tym obiektywie to normalne nie wiemy. Nikt z nas nie jest użytkownikiem tego obiektywu.
Spora część z nas ma takie obiektywy jak Twój. Ten masz tylko Ty.

czy iść jutro do sklepu i starać sie wymienić?
Nie wiem. Bez sampli raczej nie można odpowiedzieć...

jak wam ostrża te obiektywy?
Mnie ostrzy bardzo ładnie.

porównałem go z miom kitem i sigma 70-300 APO i te oba ostrza w punkt, dlatego nie rozumiem co jest grane z ta 50-ką?
Ja też. Szczególnie bez szczegółów i zdjęć.

Czy wasze 50-ki ostrzą w punkt
Moj tak.

i jak dokładny jest AF?
Bardzo dokładny.

Czesto się myli z tym obiektywem?
Nie.

Tylko nie mówcie mi zeby,mm wstawiał zdjęcia, bo:
1. nie umie jeszcze tego robic,
2. nie mam dzis niestety czasu:)
Więc nie wstawiaj i idź do wróżki.

M@riusz

kawo
12-01-2007, 17:22
Czy w tym obiektywie to normalne nie wiemy. Nikt z nas nie jest użytkownikiem tego obiektywu.
Spora część z nas ma takie obiektywy jak Twój. Ten masz tylko Ty.

Nie wiem. Bez sampli raczej nie można odpowiedzieć...

Mnie ostrzy bardzo ładnie.

Ja też. Szczególnie bez szczegółów i zdjęć.

Moj tak.

Bardzo dokładny.

Nie.

Więc nie wstawiaj i idź do wróżki.

M@riusz

ha ha ha ale zeście sobie na mine pouzywali ze ho ho, a ja do 1 w nocy pisałem uzasadnienie wyroku i tyle. zamykam temat. obiektyw oddany, w poniedziałek bedzie nowy i mam nadzieje, że bedzie ok. Co do tej przysłony 1.8, to prawda, ze wiekszość zdjęc własnie na niej robiłem zastanawiam minie tylko po co jest ten nr przysłony skoro na nim moga występowac takie zakłocenia? ale pozostawny to pytanie jako retoryczne.

arturs
12-01-2007, 23:58
a ja do 1 w nocy pisałem uzasadnienie wyroku i tyle.

OT.. Chyba objawił się na forum prawnik (a może nawet sędzia) .. może zechce wypowiedzieć się w tym (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=18469) wątku.

Przepraszam za OT

Pozdrawiam
Artur