PDA

Zobacz pełną wersję : A60 & A70



i.zorg
07-03-2004, 13:01
Mam dylemat A60 (900PLN) czy A70 (1300PLN)
Rozumiem, a przynajmiej mi się tak wydaje sprawę matrycy.
Gnębi mnie jednak zapis video, czy 640X480(30s) w A70 jest użyteczny w wystarczającym stopniu by być argumentem w tej walce.
Z moich informacji wynika że inne parametry są identyczne, jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

Vitez
08-03-2004, 00:47
czy 640X480(30s) w A70 jest użyteczny w wystarczającym stopniu by być argumentem w tej walce.
Nie. Jak chcesz nagrywac filmy to kup kamere cyfrowa. To jest _aparat_ . Filmiki to tylko bajer marketingowy.


Z moich informacji wynika że inne parametry są identyczne, jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Nie mylisz sie. Glowna roznica miedzy nimi to kwestia potrzeby. Jesli potrzebujesz na pewno wyedytowac, przyciac po zrobieniu zdjecie to raczej A70. Jesli raczej bedziesz drukowal jak lecie nie bawiac sie za bardzo w obrobke komputerowa - to A60.
No i stereotypowo - jesli potrzebujesz odbitek wiekszych niz 10x15 to tez A70 (ale to uogolnienie).

hazan
08-03-2004, 01:11
czy 640X480(30s) w A70 jest użyteczny w wystarczającym stopniu by być argumentem w tej walce.
Nie. Jak chcesz nagrywac filmy to kup kamere cyfrowa. To jest _aparat_ . Filmiki to tylko bajer marketingowy.


Z moich informacji wynika że inne parametry są identyczne, jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
Nie mylisz sie. Glowna roznica miedzy nimi to kwestia potrzeby. Jesli potrzebujesz na pewno wyedytowac, przyciac po zrobieniu zdjecie to raczej A70. Jesli raczej bedziesz drukowal jak lecie nie bawiac sie za bardzo w obrobke komputerowa - to A60.
No i stereotypowo - jesli potrzebujesz odbitek wiekszych niz 10x15 to tez A70 (ale to uogolnienie).

Z tymi filmami to bym sie nie zgodzil - ja mam calkiem duza frajde z krecenie ktorkich dziwnych filmow i wieksza rozdzielczosc na pewno by sie przydala ( no i nie trzeba do tego od razu kupowac za pare tysiecy kamery )

i.zorg
09-03-2004, 09:38
Dziękuje za informację, ale chodziło mi bardziej o wypowiedź kogoś mającego A70, na temat jakości takiego filmu.
Obawiam się bowiem że kupię, a te 30s będzie tak dalekie od VHS że się rozczaruje.
Domyślnie bowiem planuje że 95% zdjęć na zawsze pozostanie na PC, i zasadniczo 2Mil.
powinny wystarczyć(nie pamientam żebym z analogowego robił więcej niż 10X15)
Obróbka na PC teoretycznie wchodzi w grę, ale czy to warte 400PLN?

i.zorg
09-03-2004, 13:14
:lol:
Może znalazł by się tak miły właściciel A70, który nagrał by kilkunasto sekundowy film z jakimiś ruchomymi scenami w 640X480 i 320X240 i przesłał na e-mail
(oczywiście ktoś z stałym łączem)

Vitez
09-03-2004, 15:27
Jesli dla ciebie naprawde najwazniejszym kryterium w aparacie cyfrowym jest jakos nagrywanych filmikow (Boze, widzisz i nie grzmisz :? ) to pomysl nad Canonem S1 IS - 640x480 30fps dobrej jakosci a z nieograniczonym czasem, do tego 10x zoom optyczny (+ cyfrowy), do tego stabilizator obrazu itp. Jedyna wg mnie godna uwagi tego typu hybryda na rynku - czyli polaczenie kamery cyfrowej z aparatem fotograficznym i do obu zastosowan bardzo dobrze sie nadaje :) . Nawet sam do celow turystyczno/rodzinnych bym sobie go kiedys kupil (glownie jako kamere).

i.zorg
10-03-2004, 04:30
Jesli dla ciebie naprawde najwazniejszym kryterium w aparacie cyfrowym jest jakos nagrywanych filmikow (Boze, widzisz i nie grzmisz :? ) to pomysl nad Canonem S1 IS - 640x480 30fps dobrej jakosci a z nieograniczonym czasem, do tego 10x zoom optyczny (+ cyfrowy), do tego stabilizator obrazu itp. Jedyna wg mnie godna uwagi tego typu hybryda na rynku - czyli polaczenie kamery cyfrowej z aparatem fotograficznym i do obu zastosowan bardzo dobrze sie nadaje :) . Nawet sam do celow turystyczno/rodzinnych bym sobie go kiedys kupil (glownie jako kamere).

Najważniejszym kryterium jest cena i jakość zdjęć(w nie do końca zbadanej proporcji)
ale skoro sami przyznaliście że poza odbitkami pow.10x15 między A60 a A70 nie ma właściwie różnicy (pomijając obcinanie na PC) to film pozostaje jedynym kryterium poza ceną.
Co do S1 to zaraz sprawdzę, ale obawiam się że sprawa rozbije się o cenę.

i.zorg
10-03-2004, 04:34
Sprawdziłem cenę :shock: polecam wszystkim, bo setnie się ubawiłem :lol:

Vitez
10-03-2004, 12:07
Sprawdziłem cenę :shock: polecam wszystkim, bo setnie się ubawiłem :lol:

A gdzie sprawdzales? Wg mnie cena A70 (3 mpix, 3x zoom, ograniczone filmiki, starszy procesor)250$ a cena S1 (kilkukrotnie lepszy od A70 pod kazdym wzgledem) 400$ nie jest az taka straszna roznica.

Co do kryteriow: filmik nie jest zadnym kryterium, ot wstawienie nowego algorytmu. To co podbija cene A70 to wlasnie matryca. Skok miedzy 2 mpix a 3mpix to wlasnie skok miedzy totalna amatorka (robisz zdjecie i wywolujesz 10x15) a zaawansowana amatorka (robisz zdjecie, obrabiasz i dopiero robisz odbitki). Wieksza cena bo to aparat dla tych co juz chca sie pobawic. Choc ci co naprawde umieja sie pobawic w komputerze potrafia przygotowac zdjecie z ciachnietych 2 mpix tak ze odbitka 10x15 tez spokojnie wyjdzie.

Ogolnie: jesli naprawde filmik stawiasz jako kryterium to bierz A60. I tu 30 sec i tu 30 sec, a jakosc i tak taka sobie - bo to aparat nie kamera.

i.zorg
15-03-2004, 09:25
:mrgreen: Dziękuję wszystkim za cierpliwość, cena i ma amatorszczyzna zwyciężyła
kupiłem A60.
A tak przy okazji, poszukuję polskiej instrukcji(całej) może być wersja elektroniczna
gdyby ktoś mógł pomóc!!!!

Pozdrawiam.

lukas_78
26-03-2004, 13:30
hej hej ja tez wtrace swoje trzy grosze mam canona a 70 i jestem naprawde zadowolony z filmików 640*480 to duzy przeskok, jesli nadal jestes zainteresowany filmikami moge ci cos przesłac podaj mail :) :lol:

i.zorg
26-03-2004, 16:12
Już po obiedzie, dzięki.

Vitez
27-03-2004, 06:03
jestem naprawde zadowolony z filmików 640*480

A nie za szybko sie urywaja te filmiki? ;) (hint: jesli juz to S1 do filmow )

arti100
27-03-2004, 10:51
Ja mam A70 i prawdę mówiąc filmiki są tylko miłym dodatkiem. To jest przede wszystkim aparat nie kamera.