PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa 10-11.02.2007] Wystawa kotów rasowych



Vitez
09-01-2007, 16:27
Stowarzyszenie Miłośników Kotów Jedynka zaprasza serdecznie na

VI & VII MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ KOTÓW RASOWYCH

10 i 11 lutego 2007r (sobota-niedziela)

WARSZAWA , HOTEL GROMADA, ul. 17 STYCZNIA 32

10.02.2007 - sobota TOP 2006 Kotów Syberyjskich i Show Kotów Rudych
11.02.2007 - niedziela TOP ONE 2006 (SMK Jedynka) i NFO Hobby Show

PROGRAM WYSTAWY

SOBOTA
9.00 - 11.00 - Przyjmowanie kotów
10.30 - 11.00 - Korekta klasyfikacji kolorystycznej
11.00 - 16.30 - Ocena kotów
16.30 - 17.30 - SHOW KOTÓW RUDYCH - Zapraszamy rude solidy i pręgusy oraz rude pointy
17.30 - 19.00 - Best In Show i zakończenie wystawy

NIEDZIELA
7.00 - 8.30 - Przyjmowanie kotów
8.30 - 9.00 - Korekta klasyfikacji kolorystycznej
9.30 - 15.00 - Ocena kotów
15.00 - 16.00 - HOBBY SHOW KOTÓW NORWESKICH LEŚNYCH - Zapraszamy Hodowców i Miłośników Norwegów do wspaniałej zabawy
16.00 - 18.30 - Best In Show i zakończenie wystawy


Ja bede sie staral pojawic w sobote ok 10.

Vitez
17-02-2007, 00:26
Zdjecia tu: http://www.pbase.com/vitez/wystfpl4

Nemeo
17-02-2007, 00:31
Fajne fotki.

PS.

Super jest ten kot, czy wiesz może co to za rasa ?

http://i5.pbase.com/o6/93/703993/1/74450065.srgNYydt.IMG_2662.jpg

Vitez
17-02-2007, 01:08
Maine coon. Jedne z najwiekszych kotow "domowych" (nastepne w kolejce sa syberyjskie, brytyjskie, norweskie lesne).
Ten mial na oko z 6-7 kg wagi a to nizsza srednia dla tej rasy (dla porownania przecietne dachowce osiagaja 3-4 kg).

suchyHc
17-02-2007, 14:41
Nie burza sie ludzie jak pstrykasz lampą po kociakach?? - ja zawsze mialem opory ;)

Vitez
17-02-2007, 21:08
Nie burza sie ludzie jak pstrykasz lampą po kociakach?? - ja zawsze mialem opory ;)

Czasem... ale bardzo rzadko. Zreszta lampa tylko doswietlam (no w tej galerii akurat mimo korekty -2/3 lampa bywa niestety zbyt widoczna - wina czulosci 1600) w trybie Av i dosc delikatnie dzieki softboxowi swieci. Jak widze ze jednak kot boi sie lampy to wylaczam.

miszaqq
17-02-2007, 22:12
niektore naprawde baaardzo fajne, i kotki i fotki, moj faworyt to zdecydowanie ta:

http://www.pbase.com/vitez/image/74450044

swietne wykorzystanie GO, naprawde swietnie wyeksponowana przez to glowa kociaka, no i te oczy wpatrzone w obiektyw - miodzio

ale co do niektorych zdjec to napisze jak neiktorzy tutaj pisywali oceniajac galerie innych: przebrac i wybrac najlepsze, 57 zdjec to raczej slaba selekcja, tak ze 20 jakbys wybral i nad nimi popracowal to byloby fajnie, a tak trzeba sie przekopywac :/

suchyHc
17-02-2007, 22:17
Czasem... ale bardzo rzadko. Zreszta lampa tylko doswietlam (no w tej galerii akurat mimo korekty -2/3 lampa bywa niestety zbyt widoczna - wina czulosci 1600) w trybie Av i dosc delikatnie dzieki softboxowi swieci. Jak widze ze jednak kot boi sie lampy to wylaczam.

Softbox kierowałeś na kociaka, czy odbijałeś od sufitów, ścian?

Sorki za pytanie, ale do tej pory, kociakom na wystawach, robiłem zdjęcia tylko telefonem :smile:

Vitez
18-02-2007, 00:32
ale co do niektorych zdjec to napisze jak neiktorzy tutaj pisywali oceniajac galerie innych: przebrac i wybrac najlepsze, 57 zdjec to raczej slaba selekcja, tak ze 20 jakbys wybral i nad nimi popracowal to byloby fajnie, a tak trzeba sie przekopywac :/

Wiem o tym ale... galerie te maja inny cel niz pokazac najlepsze. Sluza one glownie hodowcom, wystawcom, znajomym kociarzom. Ich glowny cel to pokazac roznorodnosc ras, do zobaczenia na wystawach, a dopiero na drugim miejscu stawiam jakosc zdjec (choc wiadomo ze staram sie jak moge).
Wiem, ze moglbym przebrac bardziej, ale specjalnie tego nie robie i glowni odbiorcy tych zdjec sa dzieki temu bardzo zadowoleni :) .

Moze jak kiedys dorosne do osobnej strony portfoliowej kategorii "best of the best" to wtedy oczywiscie beda bardziej przebrane.



Softbox kierowałeś na kociaka, czy odbijałeś od sufitów, ścian?


Softbox (http://www.lumiquest.com/lq925.htm) sluzy tylko i wylacznie do strzelania na wprost.
Jedzie do mnie tez bouncer i on sluzy do odbijania od sufitu/scian/strzelania pod katem 45 stopni, mozna z nim tez strzelac na wprost.
Bouncer bedzie uzywany w innych sytuacjach - do rozpraszania swiatla przy szerszych katach, w pomieszczeniach glownie, np przy zdjeciach pomieszczen/grupowych.


Sorki za pytanie, ale do tej pory, kociakom na wystawach, robiłem zdjęcia tylko telefonem :smile:

Wspolczuje 8) , wiem jak trudno zlapac ostrosc i zrobic nieporuszone zdjecie kotom na wystawach kompaktem... telefonem musi byc jeszcze trudniej.
Wlascicielom telefonow moge raczej radzic - zamiast meczyc sie ze zlapaniem ostrosci/walka z poruszeniami - nagrajcie po prostu filmik!

suchyHc
18-02-2007, 13:02
Apropos tego softboxa, to nie wstydzisz sie troche chodzic z takim nietoperzem na aparacie? :wink: :twisted:

Apropos zdjec telefonem, to jesli chodzi o moj K750i to robi ********e fotki przy dobrym zewnetrznym swietle. Wiekszosc nie do odroznienia od kompakta z taka sama matryca (2mpix). No a najlepiej prezentuja sie, jesli pokazuje sie je na tym wlasnie telefonie :) Tak jakos nigdy nie zabralem aparatu na kociaki i zawsze pozostawal mi tylko telefon :mrgreen:

Vitez
18-02-2007, 15:23
Apropos tego softboxa, to nie wstydzisz sie troche chodzic z takim nietoperzem na aparacie? :wink: :twisted:

Jakos nie... co w tym wstydliwego? To tak jakby policjant wstydzil sie w mundurze chodzic ;) .
Uzywam takiego sprzetu jaki mi odpowiada - grunt to pewnosc siebie :p .


Apropos zdjec telefonem, to jesli chodzi o moj K750i to robi ********e fotki przy dobrym zewnetrznym swietle.

Skoro tobie jakosc odpowiada to dobrze, grunt zebys ty byl zadowolony z osiaganych efektow.
A chodzilo mi glownie o szybkosc lapania ostrosci i czasy naswietlania przy zdjeciach kotow. Te spiace grzecznie bez problemu sie lapia. Te bawiace sie (np abisynczyki) - powodzenia ;)