PDA

Zobacz pełną wersję : prośba o poradś dotyczącą servisu 30D -- mam wątppilwości



Kisstyla
08-01-2007, 20:44
Witam Cie Szanowny Użytkowniku! :smile:
Mam pytanie. Otóż kupiłam na Allegro Canona 30D od uzytkownika Macio_Krakow. ( w listopadzie)
Sprzet sprawdzalam na miejscu, i wszystko wydawało sie działać poprawnie. Użytkownik wzbudził we mnie zaufanie. Mam też wszystko, co potrzeba aby oddac sprzed do naprawy na gwaracji (mam nadzieję, ze nie zostałam też w tym aspekcie oszukana), czyli pudełko,karta gwarancyjna, faktura zakupu, kable, etc. Byl zakupiony w Media Markt w Niemczech.
Ma jeszcze gwarancje do maja.
Po wykonaniu kolo setki zdjec zauwalam, iz wszytkie te zdjęcia są "nieostre".
W jednym z serwisów w Krakowie zostalam poinformowana, iz aparat mam back focus. Uzywam obiektywu SIgma EX DG 24-70 1:2.8. Ale przymierzalam inny obiektyw np Canonowska 50 mm, i kit'a ale za kazdym razem wystepuje "back focus".
Pocieszam sie, ze podobno jest to dosc czeste w Canonach 30D, ale tylko servis Canona w Warszawie jest w stanie ta wade naprawic.
W zwiazku z tym nie wiem, czy mam po prostu wyslac DHL aparat i tylko go ubezpieczyc na np. 7 tysiecy zlotych? Wiem, ze moze przesadzam, ale zakładajac taka sytuacje, ze aparat sie gubi w drodze. Albo odsylaja mi tylko body bez obiektywu?
Czy jest jakis sposob, aby sie "zabiezpieczyc". Bardzo dlugo odkladalam pieniadze na ten sprzet a tu taka wpadka :(
Czy moge od Ciebie dostac jakas porade? Prosze.

mkwiek
08-01-2007, 21:52
jak widze ilość tych postów z BF/FF to się dziwie, że u mnie tego nie ma. a może po prostu ja tego nie widzę?

ja myślę, że powinnaś wysłać kurierem. nie miałem kontaktu z żytnią do tej pory ale wątpię żeby mogli kogokolwiek oszukać. zaraz by ich ktoś zjechał na forum.
możesz pokazać te BF?

marekb
08-01-2007, 22:26
własnie we czwratek poszedł DHL-em na żytnia z trzema szkłami na koszt canona
przy przesyłce podajesz wartość przesyłki a tu masz coś podobnego: http://canon-board.info/showthread.php?t=18178

Vitez
09-01-2007, 12:52
jak widze ilość tych postów z BF/FF to się dziwie, że u mnie tego nie ma. a może po prostu ja tego nie widzę?


A co widzisz w wiadomosciach? Same wojny, trzesienia ziemi, wypadki, morderstwa... jest to u ciebie?

Taka juz specyfika forum - laduja tu glownie ludzie z problemami... bo jak sprzet nie wykazuje problemow to o czym pisac?
Dlatego FF/BF jest tak upublicznione i rozdmuchane... podczas gdy tak naprawde stawialbym ze to max 1% wszystkich body moze miec tego typu problem. Tyle ze te setki tysiecy uzytkownikow body bez tego problemu po prostu o tym nie pisza, bo nie widza potrzeby.

mkwiek
09-01-2007, 13:01
Vitez - ciężko się tu z Tobą nie zgodzić :)
dobrze, że nie trafiłem do tej mniejszości :)

Kisstyla
15-01-2007, 11:04
Witam!
Dziekuje za odpowiedzi.Dalej mi mam pojecia ile moze kosztowac regulacja, a moj obiektyw nie jest Canonowski, wiec policza mnie tez za przesylke.
Ale jesli bym wyslala tez kit'a? (pożyczonego od znajomego)? BF jest ze wszyskimi obiektywami..

Poniezej link do zdjecia z Sigmy.
http://plfoto.com/1117408/zdjecie.html

popmart
15-01-2007, 11:14
1: spróbuj ostrzenia manualnego ! jeśli na kilka zdięć na manualu nie uda ci się złapać ostrości to może byc problem wadkliwego obiektywu...
2: spróbuj zrobić zdięcie np regału z książkami pod kątem celująć w jedną daną pozycję ... jeśli ostrość na kilku kolejnych fotkach będzie gdzie indize to FF/BF jeśli jej nie będzie nigdzie to czytaj: pkt1
3: na jakich przysłonach robisz może na 2,8 poprostu masz nieostro a na 5,6 będzie zupełnie OK ...

pozdrawiam

Kisstyla
15-01-2007, 13:58
Moj obiektyw jest nowiutki, takze nawet sie nie zdazylam nim nacieszyc.
Bylam w grudniu w najlepszym servisie w Krakowie (zapomnialam teraz ulicy).
Pan robil testy. I byl bardzo zdziwiony, poniewaz im WIĘKSZA przysłona, tym wiekszy BP.
Tez probowal ze swoimi dwoma obiektywami (Tamronem i Canonem) i bylo to samo. Robil test na wydrukowanej z drukiem kartce papieru. Mam te zdjecia. Wkleje je pozniej.

MMM
15-01-2007, 14:18
Jeżeli ze wszystkimi szkłami masz BF to zrób sobie kluczyk do regulacji, będzie najszybciej i najpewniej.
Poszukaj w Tips&Tricks.

Kisstyla
16-01-2007, 17:10
MMM to ciekawe. Sprobuje. A czy jest jakies miejsce na stronie z ktorego moge sciagnac i wydrukowac test autofocusa?

Sibil
16-01-2007, 17:29
Strona 18 ;) http://focustestchart.com/focus21.pdf

1507
23-01-2007, 23:22
Jeżeli ze wszystkimi szkłami masz BF to zrób sobie kluczyk do regulacji, będzie najszybciej i najpewniej.
Poszukaj w Tips&Tricks.

to jakiś żart z tym kluczykiem?

Kubak82
24-01-2007, 00:01
to jakiś żart z tym kluczykiem?

nie, oni tak na powaznie :twisted:

http://canon-board.info/showthread.php?t=15851&highlight=regulacja+af

Rafał Gutowski
24-01-2007, 11:43
Zastanów się... jeżeli masz jeszcze gwarancję... może jednak warto z niej zrobić użytek. W myśl niemieckich przepisów, gwarancja obowiązuje 2 lata od zakupu danego produktu (w ciągu 14 dni masz prawo zwrócić nieużywany artykół do sklepu - bo np. Ci się nie podoba - to tak na marginesie).
Co do samego faktu współpracy w niemieckim MM to muszę powiedzieć, że życzył bym sobie, żeby i w Polsce tak było. W przypadku reklamacji stosują w 99% przypadków, zasadę, że klient ma rację i nie wdają się w zbędne dyskusję tylko najczęściej wymieniają sprzęt na nowy. Wiem z własnego doświadczenia...
A jeszcze jedno - reklamację możesz zgłosić w dowolnym sklepie MM, niekoniecznie w tym gdzie sprzęt był kupiony.

popmart
24-01-2007, 12:00
ale żeby u nas tak samo było to jeszcze kanał dystrybucyjny musi być dostosowany a nie jest .... wyobrażam sobie sklep który skladuje wymieniony towar i ponosi tego koszty ... a dystrybucja ma to w nosie .... jak zwykle ...

Widocznie w Niemczech dystrybucja jest znacznie bardziej " uległa" niż u nas .... bo ja jakbym mógł bez problemu przekazać taki wymieniony towar dalej to także bez problemu bym wymieniał na nowy ale tak nie ma .

dentharg
24-01-2007, 12:25
No i jak body kupione w Niemczech, to czy Żytnia nie będzie kręciła nochalem na regulację gwarancyjną..

1507
24-01-2007, 14:30
No i jak body kupione w Niemczech, to czy Żytnia nie będzie kręciła nochalem na regulację gwarancyjną..


nie bo 2 lata to eurogwarancja , a w polsce masz na taki "niemiecki" sprzęt 12 m-cy, gwarancja musi być podstęplowana i musisz mieć dowód zakupu i po kłopocie

paweleverest
25-01-2007, 22:09
Testowałem takie wysyłki juz dwa razy:
Sprawa wyglada tak: wysyałasz dhl'em na koszt odbiorcy jezeli masz chćby jedną część zestawu na gwarancjie - w twoim przypadku body. Żeby mieć pewność ze wszystko dojedzie w kompleie wypełniasz list przewozowy z podaniem ilości sprzetu i jego nr seryjnymi doadtkowo możesz ubezpieczyć przesyłke na dowolbną sume do 50 000 zł za jakięs 2zł albo coś w tym stylu.
Na miejscu chłopaki dokonuja kalibracji aparatu i jezeli jest ok to ci go odsyłają. Jezeli okazże się ze aparat jest ok a szkło nie to robią kalibracje obiektywu ale... jeżeli bedzie to sigma to chyba jej nie rusżą bo to nie ich dziłaka trzeba bedzie szukać serwisu sigmy jeżeli się okaże że wina jest po jej stronie.
Na koniec jedna rada niezaleznie czy teraz aparat wspólpracuje ci dobrze z częścią obiektywów czyt też nie zacznij proces kalibracji od aparatu i do niego dopasowuj obiektywy w przeciwnym razie przy każdym zakupie bedziesz miała wątpliwości gdzie lezy wina ( pisze to żeby nie decydować się na opcje kalibracji obiektywu do body bez sprawdzenia czy body jest ok )

Kisstyla
28-01-2007, 14:15
A czy jakbym wgrała nowego soft'a do aparatu to by cos pomoglo?
Od znajomego znajomego słyszałam, ze miał podobna sytuacje, tylko nie znam szczegółów, czy BF czy FF, ale zdjęcia były "nie ostre".
Po wgraniu nowego soft'u problem jakby zniknął. :roll:
Gdzie mogę znalezc nowa wersje softu? Bo chyba to nie to?
http://software.canon-europe.com/products/0010298.asp

Chciałabym sie jeszcze upewnić, czy wszystkie dokumenty, jakie mam do mojego Canona sa kompletne. (kupiłam używany)
Poniżej, to co mam: http://kejth.w.interia.pl/IMG_0813small.jpg
i http://kejth.w.interia.pl/IMG_0816small.jpg

paweleverest
28-01-2007, 19:03
W serwisie tak czy siak wgrają ci nowy soft .Nie wydfdaje mi się natomiast żeby jego wgranie pomogło na BF/FF bo tam trzeba kluczykiem krecić koło lustra :). Dokumenty które przedstawiłas wydają sie być ok ( rozumiem że jest to gwarancja i dowód zakupu - tyle wystarczy )

MMM
03-02-2007, 17:41
A czy jakbym wgrała nowego soft'a do aparatu to by cos pomoglo?
Od znajomego znajomego słyszałam, ze miał podobna sytuacje, tylko nie znam szczegółów, czy BF czy FF, ale zdjęcia były "nie ostre".
Jeśli aparat jest nieskalibrowany to nic nie pomoże żaden soft. Chyba zbyt pochopnie ci doradziłem ten kluczyk, jeśli podnoszenie lustra palcem i grzebanie metalowym kluczykiem w okolicach migawki powoduje u ciebie dreszczyk to lepiej tego sama nie rób. Samo testowanie i wyciąganie z testowych zdjęć jakiś sensownych wniosków też wymaga sporej wprawy, więc lepiej wyślij do serwisu, nic to nie kosztuje. Zrób porządnie zabezpieczoną paczkę, zamów kuriera DHL i za tydzień będziesz miała wszystko z powrotem.

U mnie kluczyk zadziałał świetnie, wyregulowałem aparat tak perfekt że po regulacji przez Żytnią osobno mojego obiektywu do referencyjnego body wszystko się pięknie zgrało.

Kisstyla
09-02-2007, 10:47
Wyslalam aparat ...w koncu :)
Nie wspominam juz o tym, ze trzy dni po rzad (robocze, of course) kurier nie przyjechal, dopiero na 4 jak zadzwonilam do DHL :)
Dziwne.

Kisstyla
22-02-2007, 20:30
Dostałam dzis aparat z powrotem. Nie widze poprawy. Dalej ma back focus.
Z Sigma (ale jej nie dotykali) i z Kitem.
Byl regulowany do serwisowego obiektywu.
Czy ktos moze wiesz, o co w tym chodzi??
:/

Vitez
22-02-2007, 23:00
Sprobuj podpiac inne obiektywy Canona. I Sigmy ogolnie i kit nie grzesza skutecznoscia i celnoscia AF.

bebesky
23-02-2007, 09:32
Co do samego faktu współpracy w niemieckim MM to muszę powiedzieć, że życzył bym sobie, żeby i w Polsce tak było. W przypadku reklamacji stosują w 99% przypadków, zasadę, że klient ma rację i nie wdają się w zbędne dyskusję tylko najczęściej wymieniają sprzęt na nowy. Wiem z własnego doświadczenia...


w polskim mm zdarzyło mi się kilkakrotnie oddawać płyty i kasety wideo. ostatnio kasetę wideo wymieniłam na płytę dvd praktycznie bez podawania przyczyn. Nic nie sprawdzali o nic nie pytali

Kisstyla
25-02-2007, 18:43
Vitez, jesli mam na karcie gwarancyjnej napisane, ze "aparat regulowany do serwisowego obiektywu" to nie wiesz moze do jakiego go regulowali? Do 50 mm?

I jeszcze jedno pytanie, jesli w srodku w Canonie G7 w obiektywie, miedzy soczewkami jest taki wloso-klak, dlugosci jakies pol centrymetra, to czy da sie go samemu usunac?

Vitez
25-02-2007, 21:17
Vitez, jesli mam na karcie gwarancyjnej napisane, ze "aparat regulowany do serwisowego obiektywu" to nie wiesz moze do jakiego go regulowali? Do 50 mm?

85 1.8 o ile dobrze pamietam.


I jeszcze jedno pytanie, jesli w srodku w Canonie G7 w obiektywie, miedzy soczewkami jest taki wloso-klak, dlugosci jakies pol centrymetra, to czy da sie go samemu usunac?

Jesli umiesz rozlozyc i zlozyc obiektyw tak by zadne czesci nie pozostaly to smialo ;)

JaBlam
26-02-2007, 15:22
Kristilla. Ja jestem z Krakowa tez z 30 D.. Jak bardzo chcesz to sie mozemy umowic, ja podepne Twoje szkla do mojego body , tobie moge dac 2 canony i Tamrona i zobaczysz po czyjej stronie jest wina (mam nadzieje) Jakby co to GG 7072307 . Inaczej mozesz sobie dlubac i dumac. Ja bylem pewny ze moj canon jest zwalony, w serwisie tez mi nic nie zrobili. Jak pozbylem sie obiektywow Sigma i zaczalem na Canonach to problem jakby zniknal?


Dodane 2go marca...

No i sie okazalo.. Kaska byla u mnie i wyszlo ... mydlo. Niestety dokladnie to co podejrzewalem czyli... Sigma ze swoim szklem dala ciala bo po podpieciu moich canonow okazalo sie ze aparatowi nic nie dolega.. Szkoda ze az 2 kawalki ten obiektyw kosztowal. Szkoda kasy

Kisstyla
02-03-2007, 10:10
Zgadza sie Jablam. A tyle zamieszania.Tyle miesięcy nie robienia zdjec! Winny nowiuśki obiektyw Sigma, ktorą podejrzewałam jako ostatnia...

jaceksw
02-03-2007, 11:18
No właśnie, po podpięciu obiektywów Canona, aparaty zdrowieją. Ja też dałem sie jakiś czas temu nabrać na Tamrona 17-50 i ... nigdy więcej. Kupiłem Canona.

J.