PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obiektywem EF 75-300 mm III USM



magik83
19-01-2005, 13:05
Mam problem z obiektywem EF 75-300 mm III USM a mianowicie nie moge wysunac go w pelnym zakresie. Przekrecajac slysze trzaski i w pewnym momencie oprór, ktorego nie chce na sile przelamywac.

Czy wogole jest mozliwosc naprawy ?
Jesli jest to ile moze kosztowac naprawa usterki
oraz kogo byscie polecili (Białystok i okolice) ?

eternus
19-01-2005, 19:30
Trudno cokolwiek wyrokowac - rownie dobrze moze to byc banalna usterka -bo cos przeskoczylo i wpadlo nie tam gdzie trzeba za kilkadziesiat zlotych, a rownie dobrze moglo stac sie cos powazniejszego.

Ja przed oddaniem do naprawy sprobowalbym potelepac obiektywem dosc solidnie - na roznej ogniskowej, to moze cos co sie tam we wnatrz np. zablokowalo, wyleci.

Cychol
19-01-2005, 21:21
:shock: potelepać ? a jak soczewki powypadają :lol:. Ja bym nie ryzykował, to dosyć delikatne urządzenie :wink:

eternus
19-01-2005, 21:30
Z umiarem... w torbie tez Ci sie szklo telepie, a soczewki nie wypadaja.

tpop
19-01-2005, 22:38
:shock: potelepać ? a jak soczewki powypadają :lol:. Ja bym nie ryzykował, to dosyć delikatne urządzenie :wink:
Powypadają? :shock: No chyba zartujesz. Nie panikuj.

Cychol
19-01-2005, 22:53
Wszystko zależy od tego jakie jest uszkodzenie, oczywiście że soczewki nie powypadają :D, nie zauważyłeś uśmiechu???, ale telepaniem skoro już coś jest luźne, to można raczej bardziej zepsuć niż naprawić. Jeżeli do środka się coś dostało i blokuje mechanizm, to się najprawdopodobniej przylepiło się do smaru i przez telepanie tego nie usuniesz. Tym bardziej, że to jest coś maluśkiego i pewnie lekkiego. Jak ktoś ma zdolności manualne, a obiektyw jest po gwarancji, to może próbować sam go rozkręcić i wyczyścić, w innym wypadku proponuję serwis :D

tpop
19-01-2005, 23:14
przez telepanie tego nie usuniesz.
tez mi sie wydaje ze telepanie nic tu nie da

eternus
19-01-2005, 23:26
Nie mowie, ze prawdopodobienstwo jest wielkie, ale moze nie koniecznie to cos zostalo w smarze i a noz (widelec) cos w ten sposob sie uzyska.

Pszczola
20-01-2005, 01:16
Zdecydowanie serwis! Ale wczesniej przed naprawa poprosic o jej wycene i dopiero pozniej sie decydowac.

magik83
21-01-2005, 16:13
Dzieki za podpowiedzi. Telepac raczej nie bede :wink:
Dogadalem sie z czlowiekiem, ktory naprawia obiektywy i jutro wioze lufe.
Gdy obiektyw wroci do mnie powiem co z nim bylo nie tak i ew. ile kosztowala naprawa.