Zobacz pełną wersję : szukanie laptopa
WItam wszystkich
mam nadzieje ze dobry wonetek wybralem mam taki dylemat
szukam laptopa
moj juz sie zestarzal i mam problem z wyborem
co byscie mi mogli polecic
mam aktualnie toshibe sat 1955-s803
a fundusz to ok 4200
wymagania:
core duo
wifi
min 80GB dysk
matryca min 15''
milo by bylo jak by byl BT
czytnik kart SD
bateria min 3 h
a i szklana matryca
zastanawiam sie nad toshiba znowu ale moze cos innego byle nie Acer
dziekuje za wszystkie odpowiedzi/podpowiedzi i
pozdrawiam
Nie wiem czy sie zmiescisz z funduszami, ale polecam ACER Aspire 5670 (w wersji z 1 GB RAM).
Po dlugich analizach zdecydowalem sie na niego i nie zaluje
HP Pavilion, ostatnio weszły do sklepów w Polsce, za około 4200 masz wersję spełniającą wszystkie Twoje wymagania, a nwet sporo więcej. Używam poprzedniej wersji Paviliona, ściągniętej z US, i polecam.
Zostań przy Toshibie, to dobre laptopy. Możesz jeszcze pomyśleć o Fujitsu, od roku mamy kilka w firmie i są o.k.
Moim typem jest jednak Dell ale to spory wydatek.
Moim typem jest jednak Dell ale to spory wydatek.
A moim MacBook Pro - ale to tez nie malutko :mrgreen: :wink:
Wiesiek_TGT
07-01-2007, 12:20
Popatrz
http://www.allegro.pl/item154858821__new_ibm_t43_sxga_1_86_1gb_dvdr_wifi _gw_vat.html
Dysk mały ale masz matryce typu IPS.
Da sie obrabiac zdjecia , jest rewelacyjna.
Nie wiem czy sa jakieś jeszcze notebooki oprócz Lenova z matrycami IPS.
Nowy T60 to jednaj duży wydatek
Wiesiek
Popatrz
http://www.allegro.pl/item154858821__new_ibm_t43_sxga_1_86_1gb_dvdr_wifi _gw_vat.html
Ale z tego co czytalem post pytajacego :idea: , to nie sadze zeby byl zadowolony z tego procesora :roll:
Kupowalem laptopa w zeszlym tygodniu, wiec temat jak dla mnie jeszcze bardzo cieply. Mialem mniejszy budzet, bo 3500 brutto i moj wybor padl na Asusa F3F AP075- ma bardzo dobre opinie. Moge go szczerze polecic, ma wszystko o czym pisales i wiecej :) Jedynie bateria nie spelnia kryteriow, bo trzyma ok 2:40h (pojemnosc 4800), w zaleznosci oczywiscie od tego co sie robi na lapie. Producent jednak oferuje do tego modelu baterie o pojemnosci chyba 7200, 9-ogniwiwa, wiec moglbys kupic od razu taka. Przejrzyj jeszcze portale www.notebookcheck.pl i http://forum.laptopy.info.pl/. Za mojego Asusa zaplacilem 3409 zl w MTS Notebook w Poznaniu, kupowalem osobiscie. Warto zaprzyjaznic sie z www.skapiec.pl i www.ceneo.pl
troche taniej, nie ma BT, reszta chyba sie zgadza.
Toshiba A110-195 Yonah T2250(1.73) 512MB 80GB 15,4''(TB) DVD-SM WiFi XPH. normalnie kosztuje ok 3700 a z tego co sie orientuje to do 11 stycznia jest promo w MM za 3200.
za 4200 - znow Toshiba ale tym razem z BT i nie Core Duo tylko Core 2 Duo - A100-811 T5600(1.83) 512MB 80GB 15.4''(TB) DVD-SM BT XPHPL
Fujitsu sobie odpusc jesli nie chcesz miec problemow serwisowych.. tak jakby juz cos sie kiedys stalo :]
Uwaga na acery z matryca cristarbight czy jakos tak delikatna zmiana kontu patrzenia i sie rozjezdzaja kolory.
w ogole uwaga na acery i fujiki ze wzgledu na serwis choc w tych pierwszych serwis podobno (podobno!) sie poprawil ale kto by chcial tam ryzykowac.. a w tych drugich zrobil sie taki jak kiedys byl w tych pierwszych..
Uwaga na acery z matryca cristarbight czy jakos tak delikatna zmiana kontu patrzenia i sie rozjezdzaja kolory.
?????
obawiam sie ze masz kompa do serwisu :(
Miedzy innymi to jest zaleta Crystal Bright ze maja glebsza czern i zwiekszony "roboczy zakres katow" patrzenia na ekran.
Wada tego typu monitorow jest za to silne odbijanie sie zrodel swiatla (odbicia prawie jak w lustrze)
emisiaczek
07-01-2007, 14:34
@blum
ech widze ze ACER jest jak nikkon zly i niedobry szumi i w ogole czarna rozpacz, wlasnie muflon mnie o tym uswiadomil, az mi wstyd byc canonierem ale coz :) Niestety musze stanac w obronie ACERA w koncu obrazac mozna nie tylko ludzi ale firmy i ich dorobek za to jednak worna sie nie dostanie bo kogo obchodzi chinczyk pracujacy po 12 godzin za friko zaby 400d byl jeszcze tanszy niz plastik ;). Przejolem sie postem bo nie lubie gdy ktos oczernia firme, skasowalem jednak posta bo nie warto. Zycze milego popoludnia.
Polecam tego Asusa z serii Z którą robią dla Vobisa, kupiłem i jestem w 150% zadowolony. http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874701 Pavulona mi odradzali. 30% procent wraca do servisu.
Ja poleciłbym Della... tyle że ich polityka w Polsce jest co najmniej hmm... dziwna. Na stronie nie jest dostępna najniższa seria (Inspiron), która jest naprawdę bardzo przyzwoita (spokojnie zmieściłaby się w założonych kryteriach). A Lattitude dla indywidualnego użytkownika jest drogie, nawet jak na nie-polskie warunki.
Tym niemniej, jeśli ktoś ma możliwość za ludzkie pieniądze, to polecam. W sumie w domu przewinęły mi się trzy Delle (kiedyś Inspiron 4100, aktualnie Latitude D420(ja) i Inspiron 6000(żona)), w pracy to nawet nie wspomnę. I nie chodzi o to, że wszystko jest super-hiper-bezawaryjnie - takiego sprzętu nie ma, a każdy kto twierdzi inaczej, kłamie :mrgreen: Ale mimo, że zdarzają się wpadki - w moim pierwszym inspironie po kilku latach zwariował trackpoint, w pracy były w jednym sprzęcie jakieś jaja z baterią - to... jednak ciągle te Delle kupuję i za nimi gardłuję :) A to chyba o czymś świadczy :-D
w ogole uwaga na acery i fujiki ze wzgledu na serwis choc w tych pierwszych serwis podobno (podobno!) sie poprawil ale kto by chcial tam ryzykowac.. a w tych drugich zrobil sie taki jak kiedys byl w tych pierwszych..
Chciałbym zdementować plotkę o serwisie F-S. Mam w pracy sporo sprzętu Fujika, dwa razy miałem okazję serwisować je i zawsze było szybko i sprawnie. W lapie wymienili uszkodzony flaczek i odesłali sprzęt, przy PDA - przysłali nowe PDA. Po gwarancji sprzęt naprawiam w nieautoryzowanych serwisach (lapy, PDA etc.) - mały koszt i fachowa obsługa (Katowice).
Co do Toshiby - ze swojej jestem generalnie zadowolony, ale absolutnie nie polecalbym jej do obroki foto - ekran do tego zupelnie sie nie nadaje. Dlatego teraz z laptopa generalnie korzystam do wszystkich dzialan komputerowych z wyjatkiem foto.
Co do Toshiby - ze swojej jestem generalnie zadowolony, ale absolutnie nie polecalbym jej do obroki foto - ekran do tego zupelnie sie nie nadaje.
No ale to mocno zależy od konkretnego modelu. Chyba u każdego producenta (choćby i IBMa) można znaleźć zarówno sprzęt kiepski jak i doskonały pod tym względem...
Mam w pracy sporo sprzętu Fujika, dwa razy miałem okazję serwisować je i zawsze było szybko i sprawnie.
ja sprzedaje F-S'a i serwisowalem wiecej niz dwie sztuki..
No ale to mocno zależy od konkretnego modelu. Chyba u każdego producenta (choćby i IBMa) można znaleźć zarówno sprzęt kiepski jak i doskonały pod tym względem...
Slusznie - mialem na mysli mojego Satellite A105
Muflon mam podobne doświadczenie z Dell'ami co Ty, to poprostu solidny sprzęt chociaż trzeba za niego sporo zapłacić no chyba, że pracujesz w firmie, która ma wynegocjowane specjalne ceny a wówczas świat staje się piękny. Poza tym Dell ma bardzo dobre matryce i szybki serwis.
Pikczer znam Twoją miłość do Mac'a PowerBook Pro jest świetny miałem i mam nadal prywatnie na niego ochotę, tyle, że kosztuje sporo ale jest super. Nie mniej nasz kolega pytał o wersję PeCetową...
FS mamy trzy w firmie od roku i chodzi to o.k. z tego co słyszałem jest różnica czy kupuje się linię produkowaną dla hipermaketów czy nie.
ASUS dla mnie za ciężki, osobiście szukam czegoś lekkiego powiedzmy do 1.3 kg.
Muflon mam podobne doświadczenie z Dell'ami co Ty, to poprostu solidny sprzęt chociaż trzeba za niego sporo zapłacić
No ale właśnie niekoniecznie! Porównując ceny z lokalnymi discountami wychodziło mi najczęściej, przy porównywalnych parametrach, że Delle były tańsze od innych "średnio-markowych" (większość firm które się do tej pory pojawiły w wątku) sprzętów! W działce "consumer" Dell ma naprawdę bardzo agresywną politykę cenową. No ale patrz wyżej, o polskim oddziale... :?
Polski oddział nastawiony jest tylko na rynek biznesowy czy korporacyjny i niestety nie oferuje serii Inspiron. Może sytuacja ulegnie trochę zmianie po uruchomieniu produkcji w Łodzi.
Poza tym wydaje mi się, że Dell stwierdził, że rynek laptopów budżetowych jest dla niego nieopłacalny w Polsce ale to tylko moje podejrzenie. Może pogadam z kimś z Dell Polska i czegoś się dowiem.
Zwróć uwage też na inne szczegóły np. multibay'a - jest u della i ibm fajna rzecz: potrzebujesz napędu, dysku to go montujesz, a jak chcesz mieć długi czas bez baterii to montujesz dodatkową baterię. Oczywiście zależy czy to ma być "laptop" czy zastępczak do stacjonarnego, zwróć uwagę na wagę, fajnie jakby lekki był. Co do grafiki, to jak nie chcesz grać w super gru to zintegrowana - wystarczy na nawet niezłe gry, a nie będzie tak zużywać baterii. Ekran - miałem szklane i miałem zwykłe - moja rada dobrze obejrzyj go przed zakupem, lepiej weź zwykły o wyższej rozdzielczości, te szklane mogą być upierdliwe bo dają refleksy - ja mam swojego dosyć - wymienię na zwykły SXGA. Aha i pomyśl czy chcesz panoramiczą czy zwykła, ja np. często używam swój do prezentacji i np. wiele rzutników nie bardzo współpracuje z panoramicznymi (obraz jest przycięty, albo masz rozjechaną rozdzielczość) Zobacz ile portów usb i jak rozmieszczone - jak masz z tyłu to czasem przeszkadza w opieraniu laptopa, WiFi to prawie każdy ma, poszukaj też z Bluetoothem. Dysk to nie szykaj super szybkich bo zużywają więcej energii, lepiej dokup ramu i wyłącz wirtualną pamięć.
Osobiście polecam ci HP jest taki model (nie pamiętam w tej chwili)ma matrycę SXGA, czytnik kart, klawiaturę odporna na zalanie, możliwość doczepienia dodatkowej baterii, no i HP ma niezły serwis. Oprócz tego przejrzyj Della, można kupić całkiem tanio, ale niestety jak nie firma to nie będzie serwisu "next bizness day", co jest całkiem przyjemne i działa ;)
Ekran - miałem szklane i miałem zwykłe - moja rada dobrze obejrzyj go przed zakupem, lepiej weź zwykły o wyższej rozdzielczości, te szklane mogą być upierdliwe bo dają refleksy - ja mam swojego dosyć - wymienię na zwykły SXGA
To ja się zamienię :) Bo jak pierwszy raz zobaczyłem ten "szklany" ekran w Macbooku 13" to przez moment moja niechęć do sprzętu z jabłkiem w logo uległa poważnemu zachwianiu ;-)
obserwator
07-01-2007, 19:41
Witam, oprócz tego co napisał wyżej Trigger.....
A więc tak, z racji, że na co dzień (broń boże ;) nie pracuję w sklepie komputerowym itp.) mam doczynienia z większością notebooków dostępnych w Polsce i każdy z nich przeszedł przez moje ręce, mogę co nieco powiedzieć na ich temat. Jest kilka ważnych elementów składających się na to czy laptop warto nabyć czy nie, m.in. cena, parametry. Ale to mamy na wierzchu - resztę doświadczamy po kupnie i tak:
1. Fujitsu Siemens - seria Amilo i Amilo Pro - laptopy konstruowane zdecydownie przez księgowych - czyli amatorska linia - średniej jakości matryce i same laptopy nagrzewają się dość mocno przez co głośne. Awaryjność na europejskim poziomie, serwis także - wszystko sprawdzone przeze mnie. Wersje profesjonalne to FSC Lifebook - tutaj wszystko na najwyższym poziomie, może za wyjątkiem matrycy w Serii C. Serie S, E, P - godne polecenia - ciche i bezawaryjne, matryce 1400x1050 to tak jak i u IBM - rewelacja. Najwyższa półka u FSC to CELSIUS MOBILE H - modele h230 i H240 to szczyt technologii mobilnej dla grafików komputerowych i projektantów CAD - rewelacyjne matryce (aż do 1600 x 1200) i bezawaryjność oraz stabilność pracy w połączeniu z cichą pracą i potężną wydajnością gwarantuje komfort pracy - wada to wysoka cena - nawet do 17tyś zł - ale można znaleźć takie laptopy w drugim obiegu jeszcze na gwarancji za przyzwoitą cenę. Gwarancja Lifebooków to 48h - tyle maksymalnie może być laptop w serwisie, a więc z praktyki od momentu awarii mija 72h i mamy laptopa spowrotem. Uwaga na wersje Amilo z Vobisu - tych modeli nie ma w oficjalnym kanale sprzedaży Fujitsu.. -są to laptopy w wersji księgowej tylko dla Vobisu produkowane (a także MM itp.) - aby było najtaniej i aby Vobis i inny market jak najwięcej mógł na nich zarobić - straszne mydło i kiepska jakość.
2. Acer - tak jak w przypadku Fujitsu Siemens serii Amilo - księgowi byli decydentami - uwaga na matryce Crystal Bright i wszystkie pochodne z połyskiem - nie da się pracować latem w terenie lub nasłonecznionym pokoju - będziecie przeklinać. Poza tym najgłośniejsze notebooki z wszystkich, które testowałem, dlatego, że bardzo kiepsko zaprojektowany system chłodzenia. Aha w 5 na 10 odpadały lub przestawały po jakimś czasie działać niektóre klawisze. Serwis Acer w Czechach, choć daleko, nie jest długotrwały - max. 15 dni. Wady to m.in. waga i kiepski plastyk.
3. IBM - chińskie Lenovo od niedawna. Brzydkie laptopy ale rewelacyjnie wytrzymałe, do dziś ok 20 laptopów posiadamy - różne modele, ale nadal stabilne, ciche i niezniszczalne. Matryce po latach tylko troszkę straciły na jakości. A te pracujące natywnie 1400x1050 to arcydzieło. Wady - te lepsze ważą ok.3-3,5kg.
4. Toshiba - świetne kiedyś (6 lat temu i więcej) teraz jadą tylko na legendzie (jak Nikon ;)) - mnóstwo plastyku kipeskiej jakości i elementów, które po 2,3 latach już nie funkcjonują - opinię oparłem na kilku modelach, które pracowały u nas. Wady to takie, że te "wypasione" dodatkowo ważą dużo w porównaniu do konkurencji. Tak jak i gdzie indziej uwaga na matryce z połyskiem :). Serwis pozostawia wiele do życzenia, trwa dość długo.
5. Dell - poza wybuchającymi bateriami - dobre sprawdzone produkty. Choć polityka Dell w Polsce jest lekko mglista a dodatkowo teraz fakt, że największa ich ilość na tle konkurencji posiada niebezpieczne baterie - trudno przewidzieć przyszłość.
6. HP i ex.Compaq - tani plastyk i kolorowe diody a do tego matryca z połyskiem to wady. Jeśli na nie nie patrzeć to zdecydowanie polecam serię Pavilon - świetny stosunek ceny do jakości. Choć głośne, nie są aż tak ciężkie.
7. Asus, Maxdata, LG, Actina, Aristo - nie zajmujemy się tą półką i tymi markami. Ale wiem, że dobre bo tanie :) Reszta wyjdzie w praniu, za rok, dwa, trzy.
8. Apple - poza konkurencją i nie można go tu porównywać z innymi :))
Reasumując:
- rocznie ok.100-200 laptopów kupuję dla moich partnerów biznesowych (od 2500 do 20tyś za szt.)
- zwracam uwagę na bezawaryjność, pracę w terenie (waga, baterie, matryca)
- spróbujcie popracować głośnym laptopem w łóżku, kiedy obok śpi ktoś ;)
- warunki gwarancji - najmniej istotne przy kupnie u wielu kupujących, najważniejsze po kupnie :)) - zwracam uwagę na to zdecydowanie.
- tańsze modele zawsze będą miały problemy z nowoczesnymi akcesoriami- sprawdzone i przetestowane przeze mnie - urządzenia GPS, komórki na bluetooth, karty i urządzenia GPRS, EDGE, UMTS - w większości przypadków problemy z pracą. Z urządzeniami droższymi - już problemy znikają.
- czas życia laptopa do poważnego użycia to 3 lata, wyjątek IBM i FSC - niektóre pracują 7 rok bez awarii i trudności z pracą.
- można się sugerować tym co napisałem, ale moja ocena jest oparta o własne doświadczenia i doświadczenia moich pracowników.
Sam używam FSC Lifebook P1510 - dlaczego- waga 0,9kg; parametry przywoite, obracam ekranik i mam tablet PC, cichy, 5h na bateriach - wyjście na monitor zewntrzny 1600x1200 - komfort pracy w biurze - w terenie nie do pobicia - miesci się w każdej torebce, plecaczku. W aucie jako odtwarzacz filmów dla córki. Jednak ja dodatkowo posiadam jeszcze komputerek stacjonarny PowerMac G5 - także nie sugerować się moim dziwnym wyborem laptopa ;).
Pozdrawiam
DoMiNiQuE
07-01-2007, 19:51
Jednak ja dodatkowo posiadam jeszcze komputerek stacjonarny PowerMac G5
Wlasnie sie zastanawialem czy nie klikasz z jakiegos appla bo zostawiasz * za polskimi znakami co czesto sie zdarza jak ktos pisze spod Safari (niewiedziec czemu) :-)
obserwator
07-01-2007, 19:54
racja Dominique (gwiazdka powstaje, bo szybciej stawiam spację, zanim popuszczę alt -wcześniej używając go do polskiego znaku. Podczas pisania tego nie widać, ale gdy wyślę wiadomość to już widać) :)
fotomaniak1
07-01-2007, 21:46
Zostań przy Toshibie, to dobre laptopy. Możesz jeszcze pomyśleć o Fujitsu, od roku mamy kilka w firmie i są o.k.
Moim typem jest jednak Dell ale to spory wydatek.
Popieram kolegę :). Też mam Fujitsu-Siemens. Laptop z dużymi mozliwościami i po sensownej cenie. Mam juz ponad rok i bez problemów. Jest z serii AMILO.
Patrz tez pod kontem ewentualnego serwisu. Ja jestem z Łodzi, a serwis tego laptopa też jest w Łodzi, więc nie ma problemu w razie problemów :).
bylem dzisiaj w paru sklepach i zaczolem sie intensywnie interesowac Pavilion DV6140 w kareten za 4499 ale jest maly problem ;/
zaczolem czytac ten temat na forum kttore znalazlem o laptopach i sie troche przerazilem tym piszczenia
wie ktos cos o tym ?
link do tematu (http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=4809&postdays=0&postorder=asc&highlight=pavilion+dv6140&start=0)
p.s. dziekuje bardzo za wszelka pomoc dalej szukam czegos moze jutro sie przejade do sklepu jeszcze obejzec tego HP
kanonier
08-01-2007, 08:55
Acer - ... Poza tym najgłośniejsze notebooki z wszystkich, które testowałem, dlatego, że bardzo kiepsko zaprojektowany system chłodzenia.
Mam Acera kilka miesiecy - nie slychac nawet, ze jest wlaczony !
Ale byc moze Acer USA a Acer Polska to calkiem cos innego.
jakos do acera mam dystan
i nie chce miec sprzetu tej marki oczwywiscie nie twierdze ze cos tam ale poprostu wole dolozyc i kupic hp or toshibe
czytam sobie fachowców i mi ręce opadają ..... tak naprawdę to nie wiem skąd informacje ..... w/g mnie
Acer - bardzo fajne komputerki dobry stosunek cena/jakość można mieć wypasa dużo taniej niż inne ... aha Acer w zeszłym roku sprzedał najwięcej laptpów na świecie ... i IMHO nie ma już jakiejś specjalnej różnicy jakości ze "starymi markami" a nawet jest lepszy od serii entry level większości z nich ....
Asus - to marka która z laptopami wyszła stosunkowo niedawno 4-5 lat temu co niezmienia faktu że od 10 jest jednym z najwuiększych producentów laptopów OEM dla innych często dużych marek !!! (podobno ok 25% wszystkich laptopów jest produkcji asusa) niestety słaba dystrybucja i serwis w naszym kraju ..... (firma która produkuje ARISTO)
BTW wydaje mi się że laptopy podonbnie jak inne rzeczy (telefony telewizory itp) produkowane są teraz z obliczeniem na 3-4 lata max i skończyła się epoka laptopów na 10lat ....
HP- NIGDY kto był w serwisie to wie ... żeby mi dopłacali to bym olał ......... serwis jest zły, bezczelny i mało ich obchodzi klient, robią co chcą a odwołać się można w parapet... przyklad oddajesz prawie nowego laptopa z uszkodzoną płytą główną a oni oddają inną sztukę chodzoną ale nie zniszczoną (pewnie refurb) i GÓWNO ICH TO OBCHODZI tak samo z innym sprzętem HP (jest to zgodne z prawem)- NIGDY HP
BTW wydaje mi się że laptopy podonbnie jak inne rzeczy (telefony telewizory itp) produkowane są teraz z obliczeniem na 3-4 lata max i skończyła się epoka laptopów na 10lat ....
Cos w tym jest, bo tez zauwazylem, ze rzeczy wokol nas sa coraz gorzej wykonane. Boli mnie to, ze nawet w tych z najwyzszej polki (np. kom. Nokii) schodzi farba, zcieraja sie przyciski itp. itd...:twisted:
Jednak jesli chodzi o komputery... coz - ja nigdy ich nie kupowalem na 10 lat :wink:
obserwator
08-01-2007, 10:33
Potwierdzam to co pisze POPMART, nie serwisowałem jeszcze żadnego laptopa HP, ale drukarek kilkanaście i faktycznie oddają w większości przypadków inne sprawne nie nowe urządzenie :( Nie jest to wesoła wiadomość.
Pozdrawiam
Potwierdzam to co pisze POPMART, nie serwisowałem jeszcze żadnego laptopa HP, ale drukarek kilkanaście i faktycznie oddają w większości przypadków inne sprawne nie nowe urządzenie :( Nie jest to wesoła wiadomość.
Pozdrawiam
ja tam byłem osobiście i widziałem te stosy najtańszych drukarek do wymiany ... przychodzi klient, gość sprawdza ekspertyzę w kompie , podchodzi do stosu wybiera sprawną naprawioną inną drukarkę, spisuje numery wydaje z papierem i na pytanie klienta o to co widział zbywa go natychmiast i gburowato pokazując odpowiednie przepisy zamieszczone na ścianie.... podejrzewam że z notebookami jest dość podobnie choć pewnie na mniejszą skalę i na zapleczu ... serwisowałem dużą drukarkę za ok 15000pln i także przysłali inną ... była chryja bo właściciel miał ją jako środek trwały i wiecie numery te sprawy dokumenty itp jednym słowem nie był szczęśliwy ...
oddajesz prawie nowego laptopa z uszkodzoną płytą główną a oni oddają inną sztukę chodzoną ale nie zniszczoną (pewnie refurb)
nie spotkalem sie z czyms takim :-? poza tym wlasnie zapytalem serwisanta i rowniez twierdzi, ze takiego przypadku nigdy nie bylo.
no to sory ale mało widocznie widział.... ja tam bywałem osobiście i znam wielllluuu ludzi którzy mieli problem z serwisem HP cóż ...
obserwator
08-01-2007, 11:11
Serwis HP od kilku lat cetralnie zarządzany jest z niemiec i tam też wszystko idzie co zepsute i stamtąd właśnie trafiały przez lokalny autoryzowany serwis HP do nas wymieniane drukarki - oczywiście pracownicy hp zawsze tłumaczą się, że to nie oni tak robią tylko centrala i wskazują na mapę niemiec :)
Można się odwoływać, ale te wymiany są zgodne z ich przepisami.
no tak, ale nie kupujecie laptopa po to aby się zepsuł... HP jest lepsze jakościowo niż acery i inne maxdaty... minusem jest to, że są drogie... wole mieć podstawową wersję np volkswagena passata niż poloneza z klimatyzacją, dvd...
1: nie "ich przepisami" tylko gwarant ma prawo wymienić na inne sprawne i równorzędne !!
2: uproszczenie i porównywanie WW do poloneza w kontraście Acer- HP jest błędne i kłamliwe samochodowo to raczej : chciałbyś POLO czy Oktawię ??? i tu odpowiedź nie jest już taka prosta poza tym mało widziałeś ja tam różne marki przepuszczałem i śmię twierdzić że taki acer to wielki koncern teraz jest i może śmiało konkurować ze "starymi markami". Ja broń Boże nie namawiam na siłę ja po prostu nie zgadzam się z tym stereotypem
3: Actina, Maxdata, Geo, Aristo , Optimus to zupełnie inna liga lokalni Składacze jak byś się uparł to w Chinach można sobie także notebooka poskładać jak u nas PC z różnych części "NO nAME i NAME" i te marki wykorzystują to w europie ...
__________________
no to sory ale mało widocznie widział
albo potrafi zalatwiac sprawy porzadnie 8)
ale jak powaznie takie cuda Wam sie trafiaja to nie kupujcie HP i juz ;-)
ja osobiscie pierwszy raz na tym forum takie rzeczy slysze :shock:
co do Acera.. plastik fantastik nie jest i juz kilka razy widzialem zlamanie mocowania matrycy (chodzi mi o czesc "zawias" na ktorej sie otwiera matryca) albo odbite spacje na matrycy.. w innym markach tego nie spotkalem.
obserwator
08-01-2007, 11:27
Popmart, ok, ok - po prostu są "na prawie".
Jarek Jaworski
08-01-2007, 11:48
Z laptopem jest prosta sprawa:
Lapiesz go zamknietego po przekatnej i lekko skrecasz. Jesli trzeszczy to zostaw ten model i sprawdz nastepny.
Jesli intensywnie uzywasz notebooka w terenie, nosisz takze w plecaku, a nie tylko postawiony na biurku i czasem przewozony w samochodzie. To taki trzeszczacy w koncu ci sie zepsuje, czesta przyczyna to uszkodzenia plyty glownej.
Jak chcesz miec "pewnosc" to niestety trzeba kupowac te drozsze modele "korporacyjne" sa po prostu znacznie solidniejsze.
Mam dwie Armady Compaqa M700, oba notebooki maja po 7 lat i jeden z nich jest mocno eksploatowany i odpukac nic sie nigdy nie stalo.
W HP jest taka dodatkowa gwarancja "Care Pack" za 600 zl mozna wykupic 3 letnia gwarancje, z serwisem u klienta, w nastepnym dniu roboczym. Drogo, coz troche spokoju musi kosztowac
a 2 lata sa za free a 3 rok za 600zl
jakos nie widze tego zebym wykupywal rok gwarancji za 600zl
jezeli w pierwszych 2 latach nic sie nie wydazy nie walnie martyca itd to znaczy ze juz powinno byc wszystko dobrze
pozdrawiam
...w pracy używamy modeli Tecra ...O problemów, ostatnio sprawilem sobie Toshiba Tecra A-7 248 jak dla mnie rewelka
...w pracy używamy modeli Tecra ...O problemów, ostatnio sprawilem sobie Toshiba Tecra A-7 248 jak dla mnie rewelka
Tak, tylko że Tecra to takie dellowe Precision ;-) Top of the line... cenowy też niestety ;-)
..po częsci się zgadzam choć osobiście wolę uzbierać i kupić rzecz porządną, sprawdzoną a cenowo Toshiba nareszcie zmieniła politykę :-)
jakos tecra mi nie pasuje
no nie wiem wole satelite pro od tecry :)
jakos tecra mi nie pasuje
A co ja mam powiedzieć jak nie pasują mi IBMy/Lenovo, niezależnie od serii? :mrgreen:
hmm kupic toshibe albo hp :P
Oakhallow
09-01-2007, 03:38
bylem dzisiaj w paru sklepach i zaczolem sie intensywnie interesowac Pavilion DV6140 w kareten za 4499 ale jest maly problem ;/
zaczolem czytac ten temat na forum kttore znalazlem o laptopach i sie troche przerazilem tym piszczenia
wie ktos cos o tym ?
link do tematu (http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=4809&postdays=0&postorder=asc&highlight=pavilion+dv6140&start=0)
p.s. dziekuje bardzo za wszelka pomoc dalej szukam czegos moze jutro sie przejade do sklepu jeszcze obejzec tego HP
To obejrzyj sobie jeszcze test: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Pavilion-dv6140ea.2525.0.html
Ja mam odlozony egzemplarz w Vobisie do czwartku, ale ostatecznie chyba zrezygnuje i zostane przy Toshibie.
Do tej pory wydawalo mi sie, ze wszelkie matryce TruBrite, Crystal i cokolkwiek tam jeszcze duzo lepiej oddaja kolory i kontrast. Tymczasem po przejrzeniu testow jawia sie one jako utrapienie.
Oakhallow
chyba zrobie to samo to ty ale mam pytanie jaką bys/byście polecali toshibe do 4500 i podobnymi parametrami co HP bo chyba takiej nie ma ;/
pozdrawiam
Oakhallow
09-01-2007, 09:17
Ja typuję następujące modele dla siebie:
TOSHIBA Satellite A100-847 (bo core 2 duo)
TOSHIBA Satellite Pro A100-243 (bo porzadna karta graficzna)
Toshiba Sat A100-196
Z tego co widzialem w testach na www.notebookcheck.pl to w tej chwili Pro A100 moze sie poszczycis matryca o dosyc dobrym kontrascie, okolo 217:1. Nie jest to Qosmio z 674:1, ale ten znowuż jest mało mobilny.
Oakhallow
Hallgerd
09-01-2007, 23:20
Mam podobny problem, szukam laptopa do obróbki zdjęć. Stacjonarrny ze względów osobisto-lokalowych i innych nie wchodzi niestety w grę. Fundusze do ok. 5000. Na razie wybrałam TOSHIBA Satellite P100-257 (http://www.ps.com.pl/index.php?module=sklep&ga=460&gb=82&gp=28&ix=92959), (bo 17 cali) tylko RAM-u od razu dokupię. Trochę się boję, że wydam tyle pieniędzy, a monitor nie będzie dobry (tyle tu się naczytałam o odbiciach, zmianach koloru itp.). Chociaż moje porównania nie odnoszą się do jakiegoś dobrego, profesjonalnego monitora. W tej chwili czasem udaje mi sie usiąść przy starym komputerze z monitorem LG flatron ez T710BH.
szczerze to nie wiem co to jest Packard Bell ale jest cos takiego:
W8933 17'' WSXGA DV T2300 1.66 GHz 1024MB 120GB DVD+/-RW DL X1600 WiFi XP HE PL - ~5400,-
Klasa produktu: Notebook; Rodzina produktów.: EasyNote; Klasa procesora: Intel Core Duo; Kod procesora: T2300E; Prędkość procesora: 1,66 GHz; Częstotliwość szyny FSB: 667 MHz; Pojemność pamięci podręcznej: 2 MB; Technologia Hyperthreading: Nie; Technologia Centrino: Nie; Technologia Centrino Duo: Tak; Pojemność dysku: 120 GB; Zainstalowana pamięć: 1024 MB; Rodzaj pamięci: DDR2; Maksymalna wielkość pamięci: 2048 MB; Ilość banków pamięci: 2 szt.; Ilość wolnych banków pamięci: 0 szt.; Przekątna ekranu LCD: 17 cali; Typ ekranu: TFT WXGA Diamond View; Maksymalna rozdzielczość LCD: 1440x900; Maksymalna rozdzielczość karty: 2048x1536; Typ karty graficznej: ATI Mobility Radeon X1600; Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB; Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci: Przydzielana dynamicznie do 512MB; Karta dźwiękowa: AC97 6-cio kanałowy; Napędy wbudowane: DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM, DVDąR/ąRW); Typ gniazda rozszerzeń: 1 x Express Card/54; Urządzenia wskazujące: Touchpad; All-in-one: Tak; Rodzaj baterii: Li-Ion; Przybliżony czas pracy na bateriach do:: 2 godz.; Złącza zewn.: 1x FireWire (IEEE1394), 1 x DVI, 4 x USB 2.0, TV-out (s-video), 1x RJ45 (LAN), 1x RJ11(Modem), S/PDiF, 1 x line-in, wyjście słuchawkowe, wejście na mikrofon, Wejście zasilania (DC-in); Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak; Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11a/b/g; Bluetooth: Nie; IR (podczerwień): Nie; Czytnik kart pamięci: Tak; Typy odczytywanych kart pamięci: MemoryStick, MemoryStick Pro, MultiMedia Card, SecureDigital Card; Wyposażenie standardowe: 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45), Modem 56K V.92, głośniki stereo + subwoofer; Dołączone oprogramowanie: Norton Internet Security™ 2006 (zawiera bezpłatne aktualizacje w ciągu 90 dni), Norton Antivirus (90-dniowa darmowa wersja), Cyberlink PowerDVD, Ulead Photo Impact 10, Ulead Video Studio 8.0 SE, Ulead Video Tool Box 2 SE, Skype, Sonic; Stacje dokujące (opcja): UWAGA: brak złącza Port Replikatora; Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL; Gwarancja/rękojmia: Gwarancja producenta 24 msc; Dodatkowe informacje o gwarancji:: 24 miesiące w serwisie; Głębokość: 275 mm; Wysokość: 38 mm; Masa brutto: 3,7 kg; Dodatkowe informacje: Klawiatura numeryczna, Panel dotykowy - Multimedia, Aluminiowe oparcie dłoni, Dysk: Fujitsu (MHV2120AT) Ultra ATA 100, 8MB Cache.
lub za ~4700,-
SW61-203 17'' DV Turion 64 X2 1.6GHz 1024MB 120GB DVD+/-RW DL GF7300 TV WiFi XP
Klasa produktu: Notebook; Rodzina produktów.: EasyNote; Klasa procesora: AMD Turion 64X2; Kod procesora: TL-50; Prędkość procesora: 1,6 MHz; Pojemność pamięci podręcznej: 512 kB; Technologia Hyperthreading: Nie; Technologia Centrino: Nie; Technologia Centrino Duo: Nie; Pojemność dysku: 120 GB; Zainstalowana pamięć: 1024 MB; Rodzaj pamięci: DDR2; Maksymalna wielkość pamięci: 2048 MB; Ilość banków pamięci: 2 szt.; Ilość wolnych banków pamięci: 0 szt.; Przekątna ekranu LCD: 17 cali; Typ ekranu: TFT WXGA Diamond View; Maksymalna rozdzielczość LCD: 1440x900; Maksymalna rozdzielczość karty: 2048x1536; Typ karty graficznej: NVIDIAŽ GeForce™ Go 7300; Zainstalowana pamięć wideo: 64 MB; Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci: Przydzielana dynamicznie do 512MB; Karta dźwiękowa: AC97 6-cio kanałowy; Napędy wbudowane: DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM, DVDąR/ąRW); Typ gniazda rozszerzeń: 1 x Express Card/54; Urządzenia wskazujące: Touchpad; All-in-one: Tak; Rodzaj baterii: Li-Ion; Przybliżony czas pracy na bateriach do:: 2 godz.; Złącza zewn.: 4 x USB 2.0, 1x FireWire (IEEE1394), TV-out (s-video), 1x RJ45 (LAN), 1x RJ11(Modem), 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor), S/PDiF, wyjście słuchawkowe, wejście na mikrofon, Wejście zasilania (DC-in); Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak; Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11a/b/g; Bluetooth: Nie; IR (podczerwień): Nie; Czytnik kart pamięci: Tak; Typy odczytywanych kart pamięci: MemoryStick, MemoryStick Pro, MultiMedia Card, SecureDigital Card; Wyposażenie standardowe: 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45), Modem 56K V.92, głośniki stereo, Hybrid TV Tuner; Dołączone oprogramowanie: Norton Internet Security™ 2006 (zawiera bezpłatne aktualizacje w ciągu 90 dni), Norton Antivirus (90-dniowa darmowa wersja), Cyberlink PowerDVD, Ulead Video Studio 8.0 SE, Ulead Photo Impact 10, Ulead Video Tool Box 2 SE, Skype, Sonic; Stacje dokujące (opcja): UWAGA: brak złącza Port Replikatora; Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL; Gwarancja/rękojmia: Gwarancja producenta 24 msc; Głębokość: 276,5 mm; Wysokość: 35,7 mm; Szerokość: 393 mm; Masa brutto: 3,7 kg; Dodatkowe informacje: Aluminiowe oparcie dłoni, Klawiatura numeryczna, Dysk: Seagate ST9120822A Ultra ATA/100, 8MB cache, 5400 RPM, TV TUNER DIGITAL Life View zewn. Express Card, Pilot zdalnego sterowania (Notebook, TV Tuner).
jezeli to cos nie za bardzo to nic ciekawszego od Toshiby P100-257 nie znalazlem :]
co do powloki "szklanej" na lcd - siedze wlasnie przy monitorku NEC 20WGX2 z taka wlasnie powloka (opticlear) - idzie sie przyzwyczaic ale znowu laptopa sie przenosi i uzywa czasami przy swietle slonecznym..
LINK (http://www.karen.com.pl/KatList.asp?r=6&konfProducentVal=2500&konfCPUVal=0&konfPriceValod=0&konfPriceValdo=0)
brzoza_tb
10-01-2007, 01:53
Kupiłem 6 miesięcy temu Asusa F2J 5D002...Jak narazie nie miałem z nim najmniejszego problemu...Wykorzystuje go głównie do ACad-a, PS, 3ds...Pracuje mi się na nim bardzo wygodnie i sprawnie... Wtedy zapłaciłem za nigo ok 4600pln ale teraz spokojnie kupic go można za ok 4300...Szczerze go polecam, bo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł...
Na razie wybrałam TOSHIBA Satellite P100-257 (http://www.ps.com.pl/index.php?module=sklep&ga=460&gb=82&gp=28&ix=92959), (bo 17 cali)
Asusa F2J 5D002
15"
Hallgerd'owi chyba glownie chodzi tutaj o wielkosc matrycy :roll:
to ja szukam wlasnie z matryca 15.4 mailem 16 i to za duzo komputer juz nie staje sie mobilnym
a co myslicie o TYM (http://allegro.pl/item155163954_dell_inspiron_e1505_6400_core2duo_t7 200_2ghz_2gb.html)
dellu bardzo mi sie podoba i wlasnie nie wiem ;/
Hallgerd
10-01-2007, 08:27
To prawda, mobilność nie jest u mnie kryterium, raczej wielkość i jakość matrycy za rozsądną cenę. Gdybym mogła z pewnością kupiłabym stacjonarny.
Może ktoś wie, czy monitoty tego laptopa można porównać ze zwykłymi, crt. (LG)
A i imię Hallgerd, jak i inne żeńskie imiona obce kończące się spółgłoską, raczej się nie odmienia :wink:
A i imię Hallgerd, jak i inne żeńskie imiona obce kończące się spółgłoską, raczej się nie odmienia :wink:
o rany :mrgreen: bylo pozno, ja zmeczony.. reszte sobie dopowiedz ;-)
a co myslicie o TYM (http://allegro.pl/item155163954_dell_inspiron_e1505_6400_core2duo_t7 200_2ghz_2gb.html)
wydaje sie fajny ale czy przy 15.4" rozdzialka 1680 x 1050 bedzie ok? nie bedziesz narzekal na zbyt male wszystko? ja mam tyle przy 20.1" na NEC'u 20wgx2.
Może nieco zboczę od tematu ale mam jedno pytanko w sprawie zakupu laptopa.
Czy moge zakupić laptop na firmę na przyklad w Irlandii ??
Firma to dzialalność gospodarcza zarejestrowana w Polsce.
Panowie! Pozwólcie, że się podepnę.
Bratu zachciało się laptopa. Przebywa aktualnie na wyspach i prosił mnie o pomoc w wyborze. Ma to być laptop dla średnio zaawansowanego użytkownika PC - ma służyć do wszystkiego; do codziennego użytku.
Generalnie zapodał mi dwie opcje:
- PIERWSZA (http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0601471292.116981072 4@@@@&BV_EngineID=ccdkaddjmdehkhecflgceggdhhmdgml.0&page=Product&sku=474716&tabIndex=1)
- DRUGA (http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0601471292.116981072 4@@@@&BV_EngineID=ccdkaddjmdehkhecflgceggdhhmdgml.0&page=Product&sku=773711&tabIndex=1)
Kurde, nie wiem co mu doradzić - a chcę żeby w tym przedziale cenowym wybrał najlepszą opcję.
Pytanie do speców od komputerów - czy warto wziąć któryś z nich???
Czy może jednak dołożyć trochę i wziąć coś innego - inna firma, inny model?? Jeśli tak to co???
Czy może jednak najlepszą opcją było by zakupić laptopa u nas w PL (taniej?) ??? Może jest tak, że w PL można dostać coś lepszego za podobną cenę?? Generalnie jakie firmy polecacie z laptopów do codziennego, normalnego użytku. Osobiście pracuję na HP-Pavilion - jestem zadowolony, mimo, że się starzeje.
Ceny w/w kompów podane w specyfikacji.
Aha, zauważyłem że w/w kompy mają różne matryce? Która lepsza? Tylko nie mówcie, że żadna :P
Proszę o porady.
Aha, zauważyłem że w/w kompy mają różne matryce? .
Wg mnie obie te same: 15,4" i IMHO niestety obie złe.
Po co komu panorama w laptoku?? DVD będziesz na tym oglądał?
Bo do zdjęć to bez sensu, do www także nieszczególne, dokumenty też w większości pionowe...
Nie rozumiem czemu ta panorama ma służyć? Mógłby mnie ktoś oswiecić...
DoMiNiQuE
26-01-2007, 14:12
Wg mnie obie te same: 15,4" i IMHO niestety obie złe.
Po co komu panorama w laptoku?? DVD będziesz na tym oglądał?
Bo do zdjęć to bez sensu, do www także nieszczególne, dokumenty też w większości pionowe...
Nie rozumiem czemu ta panorama ma służyć? Mógłby mnie ktoś oswiecić...
Widac, ze nigdy nie pracowales na 16:10. Mam taki ekran (tylko, ze 20") pracowalem na 15,4" i nie wyobrazam sobie innego. Imo standarowy ekran kwadracaik to jest nieporouzmienie ergonomiczne. Popracuj troszka na panoramie to zrozumiesz.
Widac, ze nigdy nie pracowales na 16:10. Mam taki ekran (tylko, ze 20") pracowalem na 15,4" i nie wyobrazam sobie innego. Imo standarowy ekran kwadracaik to jest nieporouzmienie ergonomiczne. Popracuj troszka na panoramie to zrozumiesz.
ale mogłbyś mi to przybliżyć?
Bo ja to widzę taK:
- zdjęcia
-- przeglądanie - po bokach zostaja czarne pasy.
-- obróbka - OK, jest miejsce na narzędzia PS (ale czy na lapku będziesz obrabiał zdjęcia?)
- www - kompletne nieporozumienie. Przeglądając strony ciągle je przewijamy. Do www to nawet pivota stawiam do pionu :-)
- dokumenty (word, itp.) - na moje oko 90% dokumentów ma pionowy układ strony. Znowu nieporozumienie z tą panoramą. i znowu jeśli jest pivot, to najczęściej stawiam do pionu.
Gdzie jest ta cała ergonomia?
Bo wg mnie cała ta panorama to jest jedno wielkie marketingowe oszustwo. dlaczego? ano popatrzmy: w reklamach podaje się przekątną. 15,4" zawsze więcej niz 15"!
Ale prawda jest taka, ze im bardziej różnią sie proporcje boków, tym przy danej przekątnej mniejsza jest powierzchnia całego ekranu:!:
gwozdzt: tak.
jak wysylam zdjecia i nie jest to sobota to praktycznie tylko na lapku. :)
DoMiNiQuE
26-01-2007, 14:32
Gdzie jest ta cała ergonomia?
eee widze, ze masz jakies stare PRLowskie przyzwyczajenia jesli chodzi o komputeryzacje ;) Mam Ci zapodac screena jakie cuda mozna robic z okami na pulpicie gdy pracuje sie na wide-screen? O photoshopie nie musze wspominac. Tak, na laptopie tez mozna z niego korzystac. Czarne paski po bokach przy ogladaniu zdjec? Chyba tych z kompakta ;) Strony www? A prosze bardzo, mozesz sobie dwa okna obok siebie usatwic. Tak samo z wordem, dwa dokumenty obok siebie. To abrdzo wygodne. A to, ze czasem trzeba cos przewinac w dol? I co z tego? W kwadraciaku tez przewijasz.
P.S.
co prawda nigdy nie uzywalem wide-screen pod windowsem, ale mysle ze chyba nie powinno tu byc jakis dziwnych ergonomicznych roznic.
Mam Ci zapodac screena jakie cuda mozna robic z okami na pulpicie gdy pracuje sie na wide-screen?
na 20" może tak.
ale gdyby te 20" było 4:3 to miałbyś jeszcze większe pole do popisu :-)
... Tak, na laptopie tez mozna z niego korzystac.
Mozna, ale wszystkie ikonki stają koszmarnie małe.
Oglądałem się ostatnio za laptopami w sklepach i na żywo gołym okiem widać, że jak obok tych wszystkich panoram 15,4" leży jakiś tradycyjny 15" to jego pole powierzchni ekranu jest większe!
Zrozum, to jest gratka dla marketoidów! liczba większa - ekran mniejszy!
Czarne paski po bokach przy ogladaniu zdjec? Chyba tych z kompakta ;)
Przy tych z kompaktów te paski są jeszcze grubsze.
Oczywiscie przy tradycyjnych wyświetlaczach 4:3 i zdjęciach z lustrzanki paski są u góry/na dole, ale juz zdjęcie z kompaktu dokładnie pokrywa ekran.
DoMiNiQuE
26-01-2007, 14:56
na 20" może tak.
ale gdyby te 20" było 4:3 to miałbyś jeszcze większe pole do popisu :-)
Oj wlasnie, ze nie. Obok stoi 22" CRT (1600x1200) i jego przestrzen robocza ma sie nijak do 20" WIDE (1680x1050). Po prostu pracujac na kwadraciaku zawsze zostaja mi jakas niewykorzystana przestrzan na dole a po bokach zawsze mam za malo :)
ale mogłbyś mi to przybliżyć?
Bo ja to widzę taK:
-- obróbka - OK, jest miejsce na narzędzia PS (ale czy na lapku będziesz obrabiał zdjęcia?)
Tak.
Wybacz, ale co jest nie tak z DOBRYM laptopem, ze obrobka zdjec na nim to abstrakcja? :roll: Nie mowie teraz o zastosowaniu profi (np. do druku), ale zdjecia z plenerku - czemu nie? :roll:
Poza tym sa jeszcze inne programy, ktorych sie uzywa - Illustrator, Flash itp. W obu sa paletki i w obu panorama sie przydaje.
Nikt nie odpowiedział na moje pytanie, bo być może zginęło w offtopie które się utowrzyło :?
No nic. Padło jednak na ACER'a.
Co sądzicie? ACER (http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0726061783.117025944 3@@@@&BV_EngineID=ccchaddkdffdfmlcflgceggdhhmdgmk.0&page=Product&fm=null&sm=null&tm=null&sku=354714&category_oid=-27751)
Do wyboru była jeszcze Toshiba (http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0688263088.117025904 6@@@@&BV_EngineID=ccdkaddkdffdhfgcflgceggdhhmdgmj.0&page=Product&sku=438559&fm=null&sm=null&tm=null&tabIndex=1)
Hę?? Dobry wybór??
mor_feusz
31-01-2007, 18:31
To ja powiem tak Obecnie Mam 2 x Dell i 1 x Asus + w robicie jescze wiecej Dell'i Sony, Samsung. Powiem tak PACKARD BELL'owi mowimy nie.
Kupujcie wszystko tylko nie Packard Bell (to moje prywatne zdanie). Packard Bell to czesc firmy NEC. Mam kulku znajomych co maja te laptopy i 1dno co moge powiedziec Kazdy laptop ma praktycznie te same bebechy (procek, dysk, pamieci, chipset'y itd.) niestety laptopy firmy Packard Bell sa srednio 20-30% wolniejsze od czegokolwiek porownywalnego. Nie wiem jak ni to robia ale jakos zwalniaja co sie da (nie pomaga dowalenie pamieci i wymiana dysku ma szybszy - sprawdzone kilkukrotnie).
Co sądzicie?
W 1 nie podoba mi sie procesor, pojemnosc HDD i karta graficzna. W drugim nie podoba mi sie karta graficzna i system operacyjny.
No ale zalezy od wymagan... tak pobieznie przegladajac laptopy to ja chyba nie znajde spelniajacego moje wymagania :roll: .
W 1 nie podoba mi sie procesor, pojemnosc HDD i karta graficzna. W drugim nie podoba mi sie karta graficzna i system operacyjny.
No ale zalezy od wymagan... tak pobieznie przegladajac laptopy to ja chyba nie znajde spelniajacego moje wymagania :roll: .
No tak właśnie myślę -że każdy ma w zasadzie trochę inne zdanie i inną opinię.
Tak jak mówiłem - to ma być do codziennego netowania, filmów, muzyki, zrzucania fotek itp. Nic zaawansowanego. Więc myślę, że to im wystarczy a w czasie się okaże czy rosną ich potrzeby komputerowe.
Słyszałem kiedyś, że ACER'y się nadmiernie grzeją. Natomiast dziś kumpel mi gadał, że dobrze że wybrał tego ACER'a bo się mniej grzeją od Toshiby. Że niby ACER'y się mocno poprawiły.
PS. Wiem Vitez, że ten Intel byłby lepszy od AMD'ka. Chyba nawet mniej prądu żre, stąd bateria w Toshibie trzyma o godzinę dłużej. Ale czy to najważniejsze???
Z kolei w ACER'rze jest kamerka :lol: i nie trzeba dokupywać osobno - stwierdzili ;-)
Także to działa na tej zasadzie. Normalni (nie w pełni świadomi, średnio-zaawansowani) użytkownicy sugerują się czasem takimi rzeczami/wyglądem laptopa/bajerami. I też tak wybrali. Parametry nie są przecież najgorsze - będzie dobrze. Ma o wiele lepsze parametry od mojego laptopa, a ja na mojego nie narzekam - choć już stary ;-)
drugi (jak juz wspomnial Vitez) ma system WMC ale za to ten upgrade do Visty wychodzi jakos niedrogo a na Turionie i 1gb ramu dalby juz jakos rade. wiadomo, ze Vista bedzie dobrze dzialac za rok, moze dwa (SP1, 2, 3..:mrgreen: ) ale tak czy inaczej przesiadka bedzie (z czasem) nieunikniona.
Na 'Viście' mi specjalnie nie zależy. Na razie nie ma takiej potrzeby. Zwykły XP wystarczy.
Nikt nie odpowiedział na moje pytanie,
Lączę się z Tobą w sprawie wyboru. Ale to tak jak z komórką :mrgreen:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=13246
O i znalazlem pasujaca mi konfiguracje:
Latitude D820
Procesor
Intel Core Duo T2400 1.83 GHz
2 MB Cache, 667 MHz FSB
Pamięć RAM
1024 MB DDR2 667MHz
Karta graficzna
nVIDIA Quadro NVS 120M 512MB
Matryca LCD
15.4 " WSXGA+ (1680x1050)
Twardy dysk
100 GB 7200 rpm
Napęd optyczny
24 x CD-RW/DVD Combo zewnętrzny
Bateria
Litowo-Jonowa 85 WHr 9-cell
Teraz tylko gdzie taki znalezc do kupienia w cenie ponizej 6 tys :roll: .
Tak apropo acera to nie ma w Polsce serwisu (był ale już jest zamknięty) - w razie czego czeka cię wysyłka do Czech - zawsze sporo zamieszania. Oprócz różnych parametrów (typy prcesory itp) zwróć uwagę na rodzaj wyjść jakie ma, gdzie są rozmieszczone, wilekość baterii, możliwość dołączenia drugiej (super srawa multibay) - w przypadku laptopa to chyba czasem ważniejsze niż procko-dysko-ramy
wilekość baterii, możliwość dołączenia drugiej (super srawa multibay)
Taktaktak! Miałem w Dellu Inspironie 4100 i bardzo się przydawało. Bo te 6h pracy na bateriach reklamowane w Latitude D420 to niestety teoria... :(
Tak apropo acera to nie ma w Polsce serwisu (był ale już jest zamknięty) - w razie czego czeka cię wysyłka do Czech - zawsze sporo zamieszania.
Wiem, że wygooglować można, ale powiedz mi gdzie w Czechach jeśli wiesz?
Generalnie to rzut beretem do Czech mam. Tak czy siak brat przebywa w UK więc o to się nie martwi. W razie czego odda do sklepu i tyle.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.