PDA

Zobacz pełną wersję : [Jan Saudek]



slick
05-01-2007, 20:50
jak w temacie.
ciekaw jestem Waszych opinii.

http://www.saudek.com/cs/Jan/Fotky.html

pozdrawiam
slick

pazurek
06-01-2007, 00:01
klasyka :)

gola modelka + brudna sciana = saudek :)

iczek
08-01-2007, 15:00
Niestety, pomimo tego ze uznane to zostanie za bluznierstwo to ja nie kumam juz takiej fotografii. To jak ogladac dinozaury. Kompletnie archaiczne. Nudne.

Kalina
08-01-2007, 15:07
Saudek to Saudek. Klasyka forever.
Ze dinozaur? Moze, ale przebrany za Pamele Anderson;)

slick
08-01-2007, 17:54
rzecztwiście trochę zalatuje naftaliną.
ładnych parę lat temu, kiedy jeszcze nie interesowałem się fotografią, wpadł mi przypadkowo w ręce foto_album Saudka. byłem zachwycony. teraz gdy trafiłem na jego stronę w internecie, zrobiło mi się jakoś smutno;] zupełnie nie rozumiem, dlaczego czas tak negatywnie działa na jego prace.

minek
09-01-2007, 01:25
Za dużo fotoszopa. Zwłaszcza w tych kolorowych sprzed 80 roku.

(hej, tam nie wszęzdie jest **** na ścianie! Na niektórych są fajne pejzaże i inne obrazki z życia też!)

mario1275
09-01-2007, 14:37
minek czego za dużo?? PS ?? on efekty które są na jego fotach uzyskiwał metodami fotograficznymi :) a z djęcia - cóż sztuka - jednym się podoba innych odstręcza ale niewątpliwie wzbudza emocje:)

minek
10-01-2007, 14:39
minek czego za dużo?? PS ?? on efekty które są na jego fotach uzyskiwał metodami fotograficznymi

Dlatego dodałem, że te sprzed 80go roku... sądzilem, że to wystarczy aby się zorientować, iż ironizuję sobie radośnie i wesoło, w celu zwrócenia uwagi, że bez elektronicznych narzędzi da(ło?!) się robic niegorsze rzeczy niż dzisiejsze cudaki na polfotach.


pejzaż pisze sie przez 'ż' minek :)

łups, poprawiłem (-:

Skipper
10-01-2007, 17:28
momentami to nie wiem czy to jeszcze zdjęcie czy juz obraz... czesc to naprawde wygląda jak reprodukcja obrazu

izibukasession
29-06-2007, 17:37
Saudek jest bardzo zakręconym wariatem, który wiekszą cześć życia spedzał w tej zapyziałej melinie z oknem i z odrapanymi ścianami. Ja podziwiam ludzi którzy wszystkie swoje dziwactwa mogą przelać na papier fotograficzny. Efekty robił recznie owszem przy wywoływaniu część też dokonywał mechanicznie tj. malując po gotowym zdjęciu;) zgodze sie skipper dla mnie to juz jest obraz nie fotografia teraz moznaby to nazwać grafiką ale jednak mimo wszystko to malowanie obrazem to tak prawie jak teraźniejsze lalki Widmańskiej. Zerknijsie teraz na strone www.saudek.com jest tam teraz galeriia Sary Saudkowej odmienna mimimalnie od Jana ;)

amroz
12-12-2007, 19:39
czytałem kiedyś jakiś wywiad z Saudkiem. Mówił że dużo pije i dla tego takie dzieła powstają.

chocolata
12-12-2007, 21:49
Trochę dziwne ale fajne :)