PDA

Zobacz pełną wersję : Szumiiiiiiiii Ta G5, Nienaturalnie Na G5 Czy Nie?



Waters
05-01-2007, 01:14
.....Witam wszystkich...i prosze o jakies informacje:-( niestety...

Od trzech miesięcy staram sie okiełznac moj nabytek G5...ogolnie zadowolony ale ale....szumyyyyyyy w zwykłych warunkach pogodowych nie powiem wybitnych świetlnie nie radzi sobie, zresztą zobaczcie Sami...

http://img116.imageshack.us/my.php?image=canonmw4.jpg


http://img236.imageshack.us/my.php?image=canon3dv6.jpg

iso 50 mniej się nie da:p ....

Jak mozecie coś doradzić czekam8)
Pozdrówki

TomS
05-01-2007, 09:02
A robisz na programach tematycznych czy na manualu?
Bo ja jeszcze na początku jak robiłem na tematycznych to szumy się zdażały. A na manualu było ok .

AdrianP
05-01-2007, 09:15
Uważam że przesadzasz, ja tam nie widzę szumów (jak już to minimalne)

heh, dopiero kupiłeś Canona, a już stajesz się szumofobem :D to u nas rodzinne :D

Waters
05-01-2007, 12:21
grrr nie nie manual i tylko manual:) aj są są szumowinki, być może sugeruję sie sprzetami kolegów i znajomych ale i tak wg nich szumy są zbyt wielkie....zobaczcie moje zdjecia na ck fotoforum...tylko zaznaczam wiekszośc z nich jest juz odszumiona oto link

http://www.fotoforum.forumer.pl/viewtopic.php?t=425

irma
05-01-2007, 23:50
Też trochę jestem szumofobem i min. dlatego zonie kupiłem F30.
Ten fujik to porostu wymiatacz jeśli idzie na ISO 400 a nawet na 800.
Na ISO 200 poprostu zabił mego starego G5.
Niestety dla G5 świat idzie do przodu :)

quant
07-01-2007, 00:59
Ważny jest również konwerter. Osobiście używam ostatecznie ZoomBrowser'a dołączanego na płycie do aparatu - małe szumy, jednocześnie zdjęcia są ostre (nie dotyczy to wątku, ale kolory są najwierniejsze). Bawiłem się Photoshopem (CS, CS2), Capture One, Pixmantec Raw Shooterem i wyniki były gorsze pod tym względem, szczególnie w przypadku Photoshopa.

Vitez
07-01-2007, 12:11
Ważny jest również konwerter. (...) Bawiłem się Photoshopem (CS, CS2), Capture One, Pixmantec Raw Shooterem i wyniki były gorsze pod tym względem, szczególnie w przypadku Photoshopa.

Bo pewnie nie wylaczyles opcji auto w ACR i ci rozjasnial na sile zdjecia wg wlasnego widzimisie powodujac spory przyrost szumow :p . Znany problem.
A tak poza tym to po zalaczonych zdjeciach widze, ze rozmawiamy jednak o JPG w kompaktach a nie RAW wiec nie ma co roztrzasac konwerterow...

quant
07-01-2007, 14:27
Jednak króciótko roztrząsnę temat konwerterów:) w tym wątku, tym bardziej, że nie spotkałem się z podobną opinią na tym forum.

Jeśli chodzi o opcje AUTO w ACR to je wyłączałem, co więcej, bawiłem się nawet
suwakiem 'Luminance smoothing' i 'Sharpness' :). W swoim czasie poświęcałem też dużo czasu na wybór najlepszego konwertera (do plików CRW dla G5, możliwe, że moje spostrzeżenia nie stosują się do innych aparatów). Aby uzyskać Photoshopem wyniki podobne do Zoom Browsera (ostrość i nie duże szumy), używałem po konwersji ACR w samym już PS pluginów Noiseware, Noise Ninja i Neat Image.
Możliwe, że Zoom Browser ma wbudowane jakieś mocno ingerujące w zdjęcie algorytmy odszumiające a'la Noiseware etc., których ACR w trosce o nie przekłamywanie zdjęć nie używa. Dlatego to, co piszę, w najmniejszym stopniu nie ubliża ACR.

Waters
08-01-2007, 19:40
......mam rozumieć że nikt mi nie doradzi? rzeczowo:( :( no nic

quant
08-01-2007, 21:15
Możliwe, że jestem na forum ostatnim używającym tego zabytku. Więc znowu się odezwę.

W przypadku pierwszego ze zdjęć widzę ISO 100, to tłumaczy chyba wyjątkowo duże szumy. ISO 50 to chyba max dla tego aparatu.

Drugie zdjęcie jest dla mnie OK, jak ktoś używał innych aparatów, to pewnie będzie marudził :).

tojo
08-01-2007, 22:39
Ja tez jeszcze go uzywam:cry:
Jesli chodzi o szumy to wydaje mi sie, ze zdjecia sa niedoswietlone - zwlaszcza pierwsze. A w takiej sytauacji szumy wychodza ze zdwojona sila - moim zdaniem.
Mysle, ze powinienes popracowac nad lepszym naswietlaniem zdjec, to powinno rozwiazac twoje problemy. Staraj sie tak naswietlac aby histogram byl bardzej z prawej.
G5 szumi, ale dopiero od 200 ISO. Na 100 ISO ja nie zauwazylem u siebie szumów.
Pozdrawiam.

quant
08-01-2007, 23:12
Szumy G5 w zależności od ISO są ładnie pokazane na stronie:
http://www.dpreview.com/reviews/canong5/page12.asp.

Dopiszę się do ważnej uwagi Tojo dotyczącej niedoświetlenia pierwszego zdjęcia.

Waters
09-01-2007, 15:55
...wielkie dziękuje za uwagi ....niedoświetlenie powiadacie:roll:hmmm nic tylko sie starac bardziej8-)

quant
09-01-2007, 19:14
ooops, jeśli wiesz lepiej, a pytasz tylko po to, by ponabijać się z odpowiedzi, to bardzi przepraszam. Nieładnie to jednak świadczy o kulturze osoby pytającej.

Waters
10-01-2007, 10:01
....nie,nie zupełnie NIE...chyba mnie nie zrozumiałeś Quant!!....z nikogo się nie nabijam....przecież nie po to pytam by się zbijać HMM :(...to moje: "nic tylko sie bardziej strać"...to tylko zdanie o mnie. Tak wieć jak widzę nieporozumienie...Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi:))

quant
10-01-2007, 10:21
OK :) ,
życie z tymi szumami G5 jest dołujące, stąd i moje posty są takie, jakie są :)

suchyHc
21-01-2007, 13:38
Troszeczkę minę się z meritum, ale polecam programik Neat Image, najlepiej jako plug in do cs2 :) Dziala cuda z ziarnem ;)

Vitez
21-01-2007, 15:39
Troszeczkę minę się z meritum, ale polecam programik Neat Image, najlepiej jako plug in do cs2 :) Dziala cuda z ziarnem ;)

Ano troszeczke... bo PS CS2 , nawet upgrade, kosztuje sporo wiecej niz G5 :p

suchyHc
22-01-2007, 09:33
Ano troszeczke... bo PS CS2 , nawet upgrade, kosztuje sporo wiecej niz G5 :p

Jest tez Neat Image jako samodzielny programik :)

Vitez
22-01-2007, 13:48
Jest tez Neat Image jako samodzielny programik :)

To wiemy, ja tylko odnioslem sie do kosztow wersji, ktora polecales.

suchyHc
22-01-2007, 14:21
Nawiasem mówiąc, to kiedyś zrobiliśmy z kolegą taki mały pojedynek na ziarno. Różne warunki - przede wzsystkim nocne. G5 vs Oli c-4000. G5 poniósł klęskę, chociaż sporo droższy ;)

Obiektyw
20-02-2007, 08:19
...co do szumow z fotek. Dolaczylbym sie do uwagi o niedoswietleniu (tym bardziej, ze piszesz o tym, ze fotki robisz w trybie Manual... i moglo to umknac na ekraniku).

Jeszcze jedno pytanie, czy nie wydluzyles sobie nadmiernie czasu ekspozycji przez wlaczenie szarego filtra? To mogloby wytlumaczyc "przypadkowe niedoswietlenie".