PDA

Zobacz pełną wersję : Blue Box?



Terrmos
04-01-2007, 20:51
Po kolei- robie sobie błękitne tło, potem je oświetlam, potem pstrykam kobitki, potem chcę usunąć tło w PS CS2, odpalam mgiczną gumkę i jest wszystko fajnie dopóki...
dopóki nie dojdę do wyciania tła spomiędzy rozwianych włosów. Czy jest narzędzie umożliwiające usunięcie konkretnego koloru z całego obrazka, zupełnie na zasadzie kluczowania z obrazu video? Po prostu zadaję kolor, okreslam tolerancję i heja- blue box znika.
Hełp...

rysiaczek
04-01-2007, 20:56
1) PS->select->color range
2) maskowanie z uzyciem kanalow,
3) filter->extract
4) kombinacje w/w metod

qwerty1237
04-01-2007, 22:03
Wtyk do PS pod nazwa fluidmask

Jester
04-01-2007, 22:26
Po kolei- robie sobie błękitne tło, potem je oświetlam, potem pstrykam kobitki, potem chcę usunąć tło w PS CS2, odpalam mgiczną gumkę i jest wszystko fajnie dopóki...
dopóki nie dojdę do wyciania tła spomiędzy rozwianych włosów.

Do szparowania włosów są specjalne programy, bo Photoshop "z palca" średnio daje radę, a można prościej niż wahlowanie warstwami. Knockout na przykład (teraz to się chyba Corel Knockout nazywa) - pozwala na szparowanie przeźroczystych przedmiotów typu szklanka z wodą, z zachowaniem zadanej przeźroczystości. Jest jeszcze parę, ale nie pamiętam nazw. Use Google, Luke..

J

Mutt
04-01-2007, 23:13
(ciach) Czy jest narzędzie umożliwiające usunięcie konkretnego koloru z całego obrazka (ciach)

można zrobić za pomocą Zaznacz/Zakres koloru próbkujesz kolor i zwyczajnie usuwacz zaznaczony obszar...



...albo możesz też Obrazek/dopasuj/wymień kolor i bawisz się barwą, nasyceniem i jasnoiścią wybranego koloru z daną tolerancją :smile:

Terrmos
05-01-2007, 10:52
Dzięki, dzięki...zaraz wypróbuję...

A ten fluid mask... bajerrrrr... video tutoriale robią wrażenie.

Ściągnąłem Fluida i.... kurcze, to jest dopiero narzedzie. Nie dośc, że arcydokładne to jeszcze wszystko potem wygląda miooodzio.

Polecam!!!!!