PDA

Zobacz pełną wersję : Co czytacie ? Czasopisma / gazety / gazeta / miesieczniki /



Parteq
18-01-2005, 00:59
Witam,

Stalem dzis w empiku przed regalem i przegladalem wiele roznych gazet, czasopism, miesiecznikow i innych..

W sumie zirytowany nic nie wybralem, mierzily mnie artykuly na pol czasopisma o nikonie, choc do marki nic nie mam. Ale malo miarodajny przekaz. W innym testy kompaktow typu HP 433 i A80 - do nich tez nic nie mam, ale nie tego szukalem. Interesuje mnie cos na temat aparatow klasy "G" i lustrzanek cyfr. Zakladam ze trudno to bedzie razem pogodzic i zebrac w jedno, ale moze byc i osobno.

Czy znacie/czytacie jakies tytuly traktujace o takiej fotografi (dwa x "i" ?) cyfrowej ktore mozecie polecic ? Czy jest jakas w miare obiektywna gazeta/czasopismo/miesiecznik/kwartalnik ktory warto kupic, zaprenumerowac ?


Jedna sprawa to sprawa sprzetu, a druga to sprawa techniki i doskonalenia robienia zdjec. To zwykle nie idzie w parze, bo jak wiadomo nie aparat robi zdjecia. . . :wink:

Cos z tego tematu w formie gazetowo/pisemnej ?


Pozdrawiam,
Parteq


ps: temat taki dziwny zeby innym bylo lepiej cos znalezc, ja szukalem ale jakos nic nie znalazlem, jak gdzies temat byl poruszany to prosze o linka i z gory przepraszam za zawracanie glowy..

lucien
18-01-2005, 01:22
"Czy znacie/czytacie jakies tytuly traktujace o takiej fotografi (dwa x "i" ?) cyfrowej ktore mozecie polecic ? Czy jest jakas w miare obiektywna gazeta/czasopismo/miesiecznik/kwartalnik ktory warto kupic, zaprenumerowac ? "

Chodzi Ci o pisma o tym jak robić zdjęcia czy z testami aparatów ? Patrząc na te właśnie półki w empiku ... nic bym nie kupował. Standardorwe pismo składa się z opisu najnowszych modeli różnych firm, jakiegoś testu , w którym o dziwo w zależności od pisma polecają różne aparaty, często samo zestawienie aparatów jest dziwne (ostatnie FVD - porównują lepsiejsze kompakty, ale zabrakło im tam Minolty A2 i A200 :) ??? ) . Z resztą same te testy nie są miarodajne - w czerwcu (?) pisali w tymże FVD , że eos 300d jest cacy, a w ostatnim numerze, że jest be. Pozostaje jeszcze Foto pozytyw, ale tam są same zdjęcia i wywiady, test jeden się znajdzie i zawsze wyjdzie im ok (takie są moje wrażenia). Testów sprzętu szukałbym w sieci a o fotografii są ciekawe podręczniki i ew. coś o obróbce zdjęć - oszczędność czasu i pieniędzy i nie musisz chodzić do empiku ;)

Offtopic: Bardzo podobają mi się testy gitar w polskiej prasie , bas za 900 zł - jest ok super, fajnie gada, ok , bas za 5000 zł też jest fajny i ok - więc po co przepłać :) ??[/code]

Vitez
18-01-2005, 06:03
Czy znacie/czytacie jakies tytuly traktujace o takiej fotografi (dwa x "i" ?) cyfrowej ktore mozecie polecic ? Czy jest jakas w miare obiektywna gazeta/czasopismo/miesiecznik/kwartalnik ktory warto kupic, zaprenumerowac ?

Cos z tego tematu w formie gazetowo/pisemnej ?


Czy koniecznie musi byc forma papierzasta?
Ktos kiedys na grupie wspomnial ze wszystko w necie mozna znalec, bardziej obiektywnie i szybciej niz gazety :? .
Ja czytam np fotopolis, dpreview, fora i grupy dyskusyjne - gdzie jak tylko pojawi sie cos nowego to zaraz ktos podrzuci linka z wiecej info.
Zdjecia? Na zywo to wystawy, w necie to photosig, onephoto, fototok, z rzadka fotosabat, by sie posmiac to plfoto 8) .

Jurek Plieth
18-01-2005, 09:22
Czy koniecznie musi byc forma papierzasta?
Często musi.
Polski magazyn, który uwielbiam czytać (i oglądać!) to Pozytyw. Spróbuj znależć coś takiego w sieci jak felieton Gierałtowskiego z tegoż magazynu!
Impossible

Vitez
18-01-2005, 10:10
Spróbuj znależć coś takiego w sieci jak felieton Gierałtowskiego z tegoż magazynu!
Impossible

Rzecz gustu... mi sie tam fotograf niedzielny podoba na fotopolis 8)

adamek
18-01-2005, 10:12
A ja czytam Biuletyn Fotograficzny - krótko i zwięźle to co najważniejsze dla mnie....
Chociaż fakt - o sprzęcie tam nie ma nic.

DoMiNiQuE
18-01-2005, 10:46
Raz z czystej ciekawosci i checi poczytania zakupilem Chip Foto-Video ...tragedia :roll: zdecydowanie szkoda kasy.

eternus
18-01-2005, 10:54
Ja wychodze z zalozenia, ze Internet mi wystarczy. Tu sie nie musze denrewowac, ze pol magazynu jest nie o tym co chce. Poza tym opinie "prawdziwych" uzytkownikow sa dla mnie szczegolnie cenne. A jesli dodac zrodla anglojezyczne, to juz jest to prawdziwa bezdenna studni wiedzy :)

Anonymous
19-01-2005, 09:19
...

Czacha
19-01-2005, 10:13
czasem jednak przeginaja z ta "artystycznoscia" zamieszczanych zdjec... a o Gudzowatym gadac mi sie nie chce ;-)




prawda jest taka - wszystkie miesieczniki pisza o tym samym... mniej wiecej w tym samym czasie.. pojawia sie kalendarz pirelliego - napisza o tym wszystkie gazety.. wyniki world press photo - rowniez znajdziemy o tym w kazdym z miesiecznikow... itp itd etc ... upraszczajac mozna powiedziec ze nasze gazetki foto roznia sie jedynie forma podania..

dla amatorow polecam chip foto-video .. obecnie jest to jedyna gazetka gdzie osoba bedaca lajkonikiem jest sie w stanie czegos dowiedziec...

fotokurier to gazeta stricte sprzetowa... i niestety poziom testow odbiega czesto od rzeczywistosci

foto - czasem wrzucaja fajne foty... jest troche sprzetu, ale mniej technicznym jezykiem

biuletyn fotograficzna - zero sprzetu, sporo pieprzenia o dupie maryni ;-)



jest jeszcze kilka tytulow... ale zaden nie jest idealny.. podobnie jak te powyzej ;-)
co czytac? wszystko.. ale podchodzic do wszystkiego z "pewana doza niesmialosci" ;-)

tpop
19-01-2005, 10:41
dla amatorow polecam chip foto-video

tylko nie czytajcie testow. Generalnie wszystkie testy przeprowadzane przez redakcje CHIP sa dla mnie jakies takie "bez jajec".

Cychol
19-01-2005, 14:41
Taaa, to się nazywa: testy sponsorowane :lol:. Sama nazwa już mówi co to za test, a po przeczytaniu porównań dowiadujemy się kto za nie zapłacił :mrgreen:

adamek
19-01-2005, 16:03
biuletyn fotograficzna - zero sprzetu, sporo pieprzenia o dupie maryni ;-)


Się znaczy o fotografii aktów?
;P

Algier
19-01-2005, 17:59
W lutowym numerze "chip foto-video" będzie "Wielki test lustrzanek".
Przetestowanych zostanie 9 modeli obecnie dostępnych na rynku.

Ciekawe gdzie znajdzie się 20D :)

Spontan
19-01-2005, 18:01
"biuletyn fotograficzna - zero sprzetu, sporo pieprzenia o dupie maryni"


No popatrz to "zacny" BGF znalazl sie w gazetce gdzie pieprza o dupie maryni :mrgreen: ?



Algier, jak to niewiesz? Gdzieś na dole, napewno przed Nikonem D70 8) :lol:

Czacha
19-01-2005, 19:32
co ma piernik do wiatraka, spontan? ;-)

Spontan
19-01-2005, 19:44
niewiem.. niechce mi sie teraz zastanawiac.. ot tak sie czepiam... i jestem agresywny ale wiesz dlaczego :mrgreen:

kongi
19-01-2005, 22:11
prawda jest taka - wszystkie miesieczniki pisza o tym samym... mniej wiecej w tym samym czasie.. pojawia sie kalendarz pirelliego - napisza o tym wszystkie gazety.. wyniki world press photo - rowniez znajdziemy o tym w kazdym z miesiecznikow... itp itd etc ... upraszczajac mozna powiedziec ze nasze gazetki foto roznia sie jedynie forma podania..

ja bym jednak dodał niejakie 'fotografia' (jakis dodatek pc-format zdaje sie)
nie jakieś wysokie loty, ale i o 'jak robić żeby było fajnie' i 'jak poprawiać żeby było fajniej'
do tego nowosci, jakieś tam testy czasem - 17pln co miesiąc o ile pamiętam

alahari
23-01-2005, 19:30
dla amatorow polecam chip foto-video .. obecnie jest to jedyna gazetka gdzie osoba bedaca lajkonikiem jest sie w stanie czegos dowiedziec...
Dla początkujacych amatorów fotografii cyfrowej, dodatkowo zainteresowanych tematyka komputerową, polecam Komputer Świat EKSPERT :mrgreen: W lutym bedzie artykul o aparatach cyfrowych i ich funkcjach. W/g mnie zdecydowanie dla początkujacych, wbrew temu co mowi tytuł :? A w marcu druga część - jak fotografować w róznych sytuacjach ;)

rewizor
23-01-2005, 20:52
Witam
Ja swoje zakupy ostatnio ograniczylem wyłacznie do "Fotografia & aparaty cyfrowe" Jest to wydanie specjalne PCFormat. (miesiecznik). Sporo tam o roznym sprzecie ale ja polecam z powodu rozbudowanych dzialow szkoly fotografii (no chyba ze juz ktos wszystko wie) oraz warsztatow Photosopa, photoshop Elemends oraz Pain Shop pro.
Co do reszty pisemek zgadzam sie z przedmowcami. Pełno artykulów, jak ja to nazywam sztuka dla sztuki lub sponsorowanych ze wazelina uszami wychodzi :oops:

Hm a co do netu to racja chyba juz nie ma takiej rzeczy ktorej nie mozna w nim znalesc ale nie kiedy wole usiasc sobie spokojnie w fotelu niz gapic sie w monitor.

Pozdr.
rewizor

Kubaman
23-01-2005, 23:29
zgadzam się, że fotografia jest jednym z lepszych pism, jeśli chodzi o praktyczne poznawanie PS. Nic ambitnego, ale można sie sporo nauczyć. Jednakże pismo to ma dwie poważne wady. Po pierwsze zupełnie brakuje darmowych programów na CD, tylko dema (Chip tutaj wygrywa). Po drugie jak w większości takich pisemek, są to głównie przedruki czasopism zachopdnich, głównie niemieckich. A ponieważ większość z obecnych na rynku niemieckim pism ma tego samego wydawcę (pozorna konkurencja), w każdym jest dokładnie to samo w tym samym czasie :? No i co do testów to spotkałem się z taką opinią: zamiast benchmarking'u - benchmarketing :wink:

Oczywiście żadne z tych pism nie jest o fotografii, tylko o fotografowaniu. Polecam Pozytyw dla spragnionych doznań estetycznych, jak również eseje na The Luminous Landscape (http://luminous-landscape.com)

akustyk
24-01-2005, 02:05
offline nie czytuje. za to czesto dlubie w necie i czytam opinie o fotografowaniu.

polecane:
http://www.luminous-landscape.com - zwlaszcza Mike Johnson daje rade
http://www.outbackphoto.com - duzo o obrobce zdjec i ogolnie technikalia
http://www.kenrockwell.com - facet jest tendencyjnym "zoltkiem", ale raczej dobrze pisze
http://www.photo.net - skarbnica wiedzy. a Atkins jest znakomity - szczegolnie warto przeczytac ten poradnik: http://www.photo.net/canon/10D/new_user.html . dobra zabawa gwarantowana

poza tym, to u mnie na stronie jest sporo linkow do dobrych stron. jak jutro rano kopne admina, zeby postawil serwer, to bedzie dzialac i cos jeszcze powklejam.

[ Dodano: 24-01-2005 ]

Brawo, bo juz myslalem ze teraz to tylko piksele i photoshop sie licza.

wiesz co... ostatnio na fotocommunity.de glosujacy odrzucili moje zdjecie z galerii (tam dziala to na zasadzie pewnego gremium, ktore glosuje nad zdjeciami wybieranymi do galerii). jedyne uzasadnienie kontr jakie znalazlem to "bo zdjecie bylo za male". rece opadaja...

nastepne zdjecie jakie tam wrzuce bedzie z dedykacja dla osob oceniajacych zdjecia po ilosci pikseli, nie po pomysle i pieknie :D z zyczeniami dla glosujacych, aby ich aparaty mialy jeszcze wiecej megapikseli. sobie dla odmiany bede zyczyl lepszego swiatla, bo to mi wystarcza do dobrych zdjec ;-)

darpla
31-01-2005, 17:47
Ja zaprenumerowałem FVD Digital Photo i wzupełności mi to wystarcza.Ale bez forum Canoan ciężko by było sobie poradzić.Tu się człowiek dowie wszystkiego a jeśli czegos ktoś nie wie to sie dowie. :)

aqua
04-03-2005, 00:07
Jestem wzrokowcem wiec tylko parze na obrazki

DoMiNiQuE
04-03-2005, 00:28
Jestem wzrokowcem wiec tylko parze na obrazki

a na forum posty czytasz czy tylko ogladasz awatarki ? :mrgreen:

aqua
04-03-2005, 00:36
Jak Ci odpowiadam to chyba czytam?

fredi
11-04-2005, 14:38
Jak juz pisali niektorzy, kupowanie gazet dla testow sprzetu to bezsens. Bo to sa glownie podane dane techniczne plus jakas mocno subiektywana i belkotliwa ocena. Wsztko to mozna znalesc za darmo w sieci i w wiekszej ilosci. Jezeli ktos chce doskonalic technike i poglebiac wiedze o fotografii to polecam ksiazki (takze takie do znalezienia tylko w antykwariatach) i kursy, kolka zainteresowan, szkoly... Mozna latami czytac gazetki i sie nie nauczyc tyle techniki i jednoczescnie dystansu do wlasnej tworczosci co po paru spotkaniach z bardziej kompetentymi od siebie, ktorzy poprowadza, pomoga znalesc kierunek...

Jednak sa gazety ktore polece, gazety ktore zamieszczaja ciekawe zdjecia i teksty o fotografii. Pozytyw (ma tez artykuly o technice - ale to sa bardziej rekalmy niz artykuly, te strony smialo mozna wyrwac zaraz po kupnie :) ) i bardziej ambitna Fotografie (mowie o kwartalniku "Fotografia", a nie o miesieczniku "Fotografia & aparaty cyfrowe").

jdw
12-04-2005, 18:05
Kupuje foto pozytyw, pomimo bardzo dużej różnicy zdań na temat poziomu zdjęć jest to jedyny miesięcznik poświęcony przedewszystkim fotografii, a nie testom sprzętu i "jak zrobić cień w fotoszopie...." Prócz tego kwartalnik fotografia

Isera
17-05-2005, 12:23
Polecam "pozytyw" , "foto" zgadzam się że kiepskie, z zagranicznych to może "art review"

Alv
18-05-2005, 21:42
kupowanie gazet dla testow sprzetu to bezsens. Bo to sa glownie podane dane techniczne plus jakas mocno subiektywana i belkotliwa ocena. Wsztko to mozna znalesc za darmo w sieci i w wiekszej ilosci.

jak bardzo bez sensu widac po ostatnim "fotografia&aparaty cyfrowe - katalog wiosna -lato 2005". Tylu bzdur juz dawno nie czytałem :shock: A jakie byki :roll: Ale pomysł na wyciągniecie kasy z kieszeni naprawdę przedni :rolleyes:

KMV10
18-05-2005, 23:45
Czytam niekiedy Fotokurier i Foto.
Głównie ten pierwszy z racji tego, że go łatwo można kupić na giełdzie w Stodole.

Dodatki fotograficzne do znanych tytułów komputerowych typu Chip, itd, omijam szerokim łukiem jak i te gazety w wersjach oryginalnych. Rzadko jest w nich coś nowego, zwykle wiem to z .netu wcześniej lub ze swoich kanałów.
W tych dodatkach zwykle jest numerologia, a nie ma nic o specyfice robienia fotografii, dzielenie się doświadczeniami fotograficznymi, itd. Czytanie kolejnego artykułu o tym, że jakaś firma np. Pentagram (!!!) zrobiła aparat z 5 mln pixeli za 1000 zł mnie nudzi. Do tego wystarczy przejrzeć co jakiś czas dpreview.com lub www.steves-digicams.com. (Prawie) Za darmo.

Polaco
21-05-2005, 06:40
Witam,

Stalem dzis w empiku przed regalem i przegladalem wiele roznych gazet, czasopism, miesiecznikow i innych..

[ciach]
Czy znacie/czytacie jakies tytuly traktujace o takiej fotografi (dwa x "i" ?) cyfrowej ktore mozecie polecic ? Czy jest jakas w miare obiektywna gazeta/czasopismo/miesiecznik/kwartalnik ktory warto kupic, zaprenumerowac ?


Jedna sprawa to sprawa sprzetu, a druga to sprawa techniki i doskonalenia robienia zdjec. To zwykle nie idzie w parze, bo jak wiadomo nie aparat robi zdjecia. . . :wink:

Cos z tego tematu w formie gazetowo/pisemnej ?

Jak byles w EMPIK'u to powinienes zalwazyc ze jest tez taka gazeta jak Practical Photography, IMHO jest swietna, piekne zdjecia, jakies tam artykuly o sprzecie, PS'ie, itp. Niestety jezyk angielski wymagany. Ceny juz nie pamietam, ale tania nie byla...

bebop
03-06-2005, 07:40
ja polecam z gazet niekoniecznie polskich Practical Photography. drogie jak cholera (ponad 30 zl w Empiku), ale dużo testów i porad od zawodowych fotografów. zaprenumerowałem to po kupnie 3 numerów w Empiku i wyszło mi taniej: z 20 zł za numer. dodatkowo prenumeratorzy dostają prezent (zwykle można wybrać - np. statyw velbon (dość średni), jakiś czytnik, teraz był plecak Orion Trekker. w zeszłym roku było DVD z tutorialami dla prenumeratorów... dużo bardzo praktycznych porad i nie są to tylko teksty w stylu "kup sobie 600mm/L to będziesz robić dobre zdjęcia dzikiej natury". polecam podejść do Empiku i obejrzeć sobie jeden numer.

PS tak, pewnie większość z tych rzeczy można znaleść w necie za darmo.

pysiek
26-06-2005, 13:19
Ja rowniez polecam Practical Photography, jak rowniez Photography Monthly (http://tinyurl.com/9jw2m) i Amateur Photographer (http://tinyurl.com/33j3g). Zdaje sobie sprawe ze moze to byc dosc drogie, ale zawsze mozna sobie przekartkowac w Empiku. No i jak pisze bebop, w prenumeracie jest duzo taniej. Podoba mi sie w nich to ze sa to bardziej gazety o zdjeciach, robieniu zdjec, fotografi itp. a w duzo mniejszym stopniu o sprzecie. Oczywiscie w pewnym momencie rady zaczynaja sie powtarzac ('uzyj filtr polaryzacyjny', 'uzyj filtr polowkowy', 'crop', itp...) ale sa naprawde doskonale dla poczatkujacych i srednio zaawansowanych.

Dodatkowo polecam Professional Photograper (http://tinyurl.com/ck4c4). Dla tych ktorzy chcieli by (tak jak ja) sprobowac kiedys sil w branzy.

Przy okazji... poniewaz zmieniam mieszkanie, mam spora sterte tych wlasnie gazet do oddania w dobre rece, jesli ktos jest zainteresowany. Odbior osobisty. W Dublinie ;-) .

pozdrawiam, Jarek.

Marfackib
27-06-2005, 12:17
Koleżanka żony pracując w kiosku z gazetami i wiedząc jakie mam zainterEsowania, podrzuca żonie różniego rodzaju miesięczniki Foto (i nie tylko). Ja je czytam a potem oddaję. Ale układ !!! MI SIĘ PODOBA.

Jurek Plieth
30-06-2005, 14:03
Koleżanka żony pracując w kiosku z gazetami i wiedząc jakie mam zainterEsowania, podrzuca żonie różniego rodzaju miesięczniki Foto (i nie tylko). Ja je czytam a potem oddaję.
Tylko musisz uważać, żeby nie zniszczyć jak Ci ślinka pocieknie przy oglądaniu reklamy jakiegoś nowego szkła :mrgreen:

Marfackib
30-06-2005, 14:28
I tak tak te gazetki idą do zwrotu do kolportera, a tem pewnie je niszczą.

Arecki
08-07-2005, 17:09
Ja czytam nieregularnie, foto, fotokurier, pozytyw, zoom - pcwk i inne wydania specjalne odnośnie fotografii, niestety z angielskim u mnie kiepsko więc prasę foto anglojęzyczną jedynie przeglądam ze względu na ciekawe zdjęcia...

perlpa
03-08-2005, 09:11
Przez 4 lata kupowałem "Foto" ale stwierdziłem ze juz dosyć.
Zdecydowana większość stron to reklamy. Drażnią mnie też pseudo artystyczne zdjęcia niby to znanych i cenionych twórców - kwestia gustu.
Zdecydowanie bardzij podoba mi się Chip Foto Video Digital. Owszem testy sprzetu sa marne ale jest sporo ciekawych tekstów o technice fotografowania, obróbce. niby dla poczatkujacych ale nie tylko

Harnash
03-08-2005, 10:30
Ja ostatnio wpadłem na coś takiego: Link (http://www.osiolek.com/?id=5574)

Ładnie się czyta - można zamówić prenumeratę (analogicznie jak Practical Photography) do tego płytka CD z tutorialami itp... no i myślę że więcej materiału niż w PP.

Pozdrawiam.

Zielony
07-08-2005, 06:40
Jeśli chodzi o FotoVideoDigital, to bardzo denerwujące są reklamy/testy/zapowiedzi jakiś gupich gadżetów itp. Bardzo zbędne !
Takie nowinki każdy może znaleźć sobie w necie. Tak jak w zasadzie wszystko, o czym już wspomnieli moi przedmówcy.
Jeśli chodzi o forme to zdecydowanie lepiej mi się czyta wersje papierzaste niż czytanie z monitora. FVd zaprenumerowała mi mama więc czytam co nieco z konieczności...
Głupio by było... :roll:
W zachodnich wydawnictwach podobały mi się praktyczne tuturiale, głównie PS'owskie. Są gazetki poświęcone temu w 80%. Można podłapać wiele ciekawych umiejętności... ;)

Czytałem swego czasu Amateur Photographer, a inne przeglądałem 8-)
Ogólnie to drogie to wszystko...

Il fuoco
11-09-2005, 13:17
a ja FVD, ale też mnie powoli zaczynają wkurzać newsy że chińczycy robią 80mp telefon i wysadzany diamentami obiektyw...
szukam czegoś poważniejszego i właśnie o ps. znacie coś naprawdę konkretnego albo w naszym ojczystym języku albo w ingliszu?

Coronado
11-09-2005, 17:28
Czy znacie/czytacie jakies tytuly traktujace o takiej fotografi (dwa x "i" ?) cyfrowej ktore mozecie polecic ? Czy jest jakas w miare obiektywna gazeta/czasopismo/miesiecznik/kwartalnik ktory warto kupic, zaprenumerowac ?

Mam prenumerate Outdoor Photographer (chyba juz z 10 rocznikow - moja ulubiona) oraz Popular Photography & Imaging. Wszystkie takie gazetki po rowno juz traktuja o analogu i cyfrze. Mialem jeszcze pare stricte cyfrowych ale zrezygnowalem. Jak sie czasami uda z Polski jakis numer Foto zciagnac to z checia sie popatrze, ale to glownie z sentymentu (swego czasu popelnilem tam kilka artykulow). Jak ktos ciekawy tych dwoch powyzszych to podaje linki - sporo jest online:

www.popphoto.com (http://www.popphoto.com)
www.outdoorphotographer.com (http://www.outdoorphotographer.com)

Pozdrawiam
Coronado

Scaramanga
16-09-2005, 22:22
Fotografii,umowmy sie,nauczylem sie sam.Pomogl mi w tym znany na odleglosc,niestety nie osobiscie,William Cheung z Practical Photography,a teraz z Photography Monthly. Jego rady i uwagi krytyczne pozwolily mi na zbudowanie swojego wlasnego widzenia fotograficznego w ciagu tych "paru" lat.Kiedy byl naczelnym PP pismo stalo na wysokim poziomie merytorycznym.Teraz po przetasowaniach i zmianie redakcji oraz przeprowadzce do konkurencyjnego pisma widze stopniowa i nieuchronna komercjalizacje obu tytulow.Z innych periodykow polecam Amateur Photographer i Outdoor Photographer.

Hoody
16-10-2005, 11:47
Ja pomimo, iż spędzam dużo przed komputerem (taki mój los... :-) )
od zawsze kupowałem i bede kupował papierowe gazetki,

przede wszysktkim Chip FotoVideo może nie jest jakieś mega mega, ale cos tam można sobie rano w kl..pie czytnąć...
jesli chodzi o branżowe :-)
I od czasu do czasu e Empiku jak coś fajnego trafię

nie wspominając o Enterze, Chipie zwykłym czy Pc World'dzie

bebop
16-10-2005, 13:38
nie wiem czy już było Black&White Photography. cena 3.8funciaka po przeliczeniu w Empiku 35 PLN... :-( w numerze wrześniowym m.in. niepublikowany dotąd wywiad z HCB...

satriani
13-12-2005, 10:00
Odkąd otwarli mi w mieście Epmik, ide na kawusię, biorę ze 2 kilo gazetek foto i robie prasówkę ;) Kupowałem namiętnie chip foto-video, ale tak od 2-3 miesięcy poziom tego czasopisma poleciał na łeb na szyję.

dentharg
31-01-2006, 11:32
Prenumerata Outdoor Photographer lub Practical Photography jest jakos dostepna w Polsce? Czy tylko po sieci/

bebop
31-01-2006, 11:41
Prenumerata Outdoor Photographer lub Practical Photography jest jakos dostepna w Polsce? Czy tylko po sieci/

chyba możesz zaprenumerować przez Empik. tylko mi przez sieć wyszło x2 taniej no i gift do wyboru na starcie (jakieś pierdoły, ale zawsze przydatne).

chuckyy
31-01-2006, 12:12
Chip FVD uznałem za totalny chłam po lekturze art o artystycznych aktach. Zdjęcia zamieszczone przy art. podobne do zdjęć czeczota ze szkoły fotografii CB. A opis wykonania fotek? W skrócie: "do zrobienia takich zdjęć potrzebne jest dobre światło i pomysł". SERIO??????!!! I nic więcej. Nic o tym jakie światło, co ma je dawać, jak ustawione... Nic... DNO!!!

LFB
31-01-2006, 12:22
Ja też jakiś czas temu zakończyłem moją przygodę z CHip Foto-Video, nie wiem czy to poziom poleciał w dół czy też moja wiedza i umiejętności sprawiły że nie mam już ochoty czytać o każdym nowym kompakcie cyfrowym wchodzącym na rynek, i o tym jak przesłona / ogniskowa wpływa na GO :D

Kubaman
31-01-2006, 13:01
Zdjęcia zamieszczone przy art. podobne do zdjęć czeczota ze szkoły fotografii CB. A opis wykonania fotek? W skrócie: "do zrobienia takich zdjęć potrzebne jest dobre światło i pomysł". SERIO??????!!! I nic więcej. Nic o tym jakie światło, co ma je dawać, jak ustawione... Nic... DNO!!!

może podeślemy im linka ;) i jeszcze na tym pare osób zarobi :mrgreen:

chuckyy
31-01-2006, 13:06
może podeślemy im linka ;) i jeszcze na tym pare osób zarobi :mrgreen:


Myślę, że mogliby spokojnie drukować art. ze szkoły CB. Wtedy byłoby profesjonalnie :)