PDA

Zobacz pełną wersję : canon s3 is



KAPSiO
03-01-2007, 16:41
czesc mam taki problem jak podłacze aparat do komputera to w moim kompoterze nic mi nie wyskakuje chodzi mi o wirtualny dysk ze zdjeciam
jesli ktos wie niech mi pomoze z gory dzieki

Mam Xp profesional z SP2

Mac
03-01-2007, 18:08
Gdyby wyskakiwało to mogłoby być niebezpieczne ;)

Vitez
03-01-2007, 23:23
Zajrzyj na strone 22 instrukcji.
Jest tam zdanie zaczynajace sie od "Jeżeli okno nie wyświetla się..."

No i upewnij sie ze PRZED pierwszym podlaczeniem aparatu do komputera wykonasz czynnosci opisane na stronie 20 instrukcji.
Oj... chyba juz podlaczyles zanim zajrzales do instrukcji... no to formacik :roll: .

KAPSiO
04-01-2007, 14:21
robiłem tak jak w instrukcji i jak naciskam start programy camerawindow to wyskakuje mi okienk ze kompute nie widzi aparatu ale aparat sie zainstalował w kompie bo wyskoczyło ze sprzet jest gotowy do uczyc to ja niewiem co ja mam juz robic

Vitez
04-01-2007, 16:59
No to wina albo portu USB w komputerze, albo kabla albo portu w aparacie. Jesli na innym porcie USB to samo to pozostaje serwis.

KAPSiO
04-01-2007, 20:06
to nie wiem bo byłem u kolegi i go podłaczyłem to wszystko działa a port mam dobry bo mam podłaczone tam inne sprzety i jak podłacze aparat to wyskakuje ze gotowy do uzycia

ErnestPierwszy
04-01-2007, 21:29
Może pomogę, bo mój brat kupił A430 i miał to samo. Źle zainstalował programy.

Upewnij się, że nie masz podłączonego aparatu do komputera!

Odinstaluj wszytkie programy Canona do aparatu - wszystkie.

Zresetuj kompa.

Zainstaluj ponownie soft Canona z płyty Canona.

Podłącz aparat i go włącz. Pojawi się okienko z jakiego programu chcesz korzystać i wybierz CameraWindow.

Powinno działać, przynjamniej działa z A430:)

e-adam
05-01-2007, 08:13
Jeżeli podpinasz się w boczne gniazda USB obudowy komputera to upewnij się czy są one podłączone do płyty głównej (często to tylko atrapy). Najlepiej bezpośrednio w gniazda na płycie.
Pozdrowienia Adam

spinacz
05-01-2007, 09:29
Jak już wszystko sprawdziłeś o czym napisano wyżej i nadal nic a masz Windowsa XP to sprawdź w: Start -> Ustawienia-> Panel sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Usługi składowe -> Usługi lokalne
W usługach lokalnych widać listę wszystkich usług, uruchomionych i nie.

Aby Twój Canon i komputer mogły nawiązać łączność musisz mieć WŁĄCZONĄ usługę: "Canon Camera AccessLibrary 8". Ale to nie wszystko, może się zdażyć, że ta usługa nie daje się włączyć, błąd nr:1068 i inne , jest ona zależna od innych usług które także mogą być wyłączone. Musisz wtedy otwierać Właściwości poszczególnych usług i w zakładce Zależności sprawdzać powiązania i je uruchomić.

Jest to praca nudna i żmudna ale przynosi efekty a radość ze zdalnego operowania aparatem jest ogromna, do szczęścia brakuje tylko zdalnie sterowanej, obrotowej głowicy. Wszystko dobrze działa na USB1 ale na USB jest większy luksus.
Dla kamery S3IS niepotrzebna jest aplikacja od Eosa, wyboru dokonujemy przy instalowaniu oprogramowania.

Jeżeli elektrycznie i programowo wszystko jest w porządku to podłączenie aparatu do komputera, wtedy gdy jest uruchomiony program ZoomBrowser, spowoduje pojawienie się okienka z możliwością wyboru dalszych czynności.

Dodatkowa informacja (jeżeli ktoś nie doczytał), aparat sygnalizuje połączenie z komputerem, świeceniem lampki sygnalizacyjnej, na pomarańczowo (tej lampki przy wyłączniku zasilania), wtedy można z poziomu Windowsa zobaczyć pliki i je przynajmniej skopiować na dysk ale to chyba już wszyscy zainteresowani wiedzą.


Powodzenia