PDA

Zobacz pełną wersję : Fotostation



palermo
03-01-2007, 00:32
Witam - chcialbym Was zapytac czy ktos mial nastepujaca sytuacje z programem FotoStation Pro -otoz niepoprawnie odczytuje infomacje o zdjeciach - konkretnie wskazuje np. F2.8 gdy rzeczywiscie byla F3.5 oraz wskazuje na uzycie flesza w zdjeciach gdzie nie zostal uzyty... sprzet wykorzystany do zdjec to Canon 30D , szkla canona i lampa rowniez Canonowska

plech
08-01-2007, 23:04
witaj,
no niestety problem jest i nie ma chyba jak go na razie rozwiazac. u mnie w redakcji sa jeszcze fotostacje na maca i one tego problemu nie maja ale sa to starsze wersje fotostacji. te nowe na pc i te nowe na macu wariuja. niestety nie pomoge co z tym zrobic.

sleep
22-08-2007, 14:59
Witam

Sorki, że zawracam gitarrrę :wink: ale czy może ktoś mi odpwiedzieć na pytanko.

Posiadam Fotostation Pro - mam założene archiwum z 1000 zdjęć. Jako że są to zdjęcia z przed kilku lat - chciałem je jakoś spakować, zarchiwizować żeby sobie poczekały na lepsze czasy. I teraz co trzeba zrobić w tym programie, jak spakować z opisami zdjęcia, tak żeby można było do nich wrócić w każdej chwili czyli nie wiem jak to powiedzieć - spakować ale szukamy po opisie zdjęcia w tym archiwum. Śliczne dzięki za pomoc. Wiem że są instrukcje po angielsku, a ale znam go w stopniu podstawowym.

Może ktoś kto ma w gazecie lub zajmuję się fotoedycją... udzieliłby kilka wskazówek.

Pozdrawiam

rzepek
30-12-2007, 16:06
Witam

Posiadam Fotostation Pro - mam założene archiwum z 1000 zdjęć. Jako że są to zdjęcia z przed kilku lat - chciałem je jakoś spakować, zarchiwizować żeby sobie poczekały na lepsze czasy. I teraz co trzeba zrobić w tym programie, jak spakować z opisami zdjęcia, tak żeby można było do nich wrócić w każdej chwili czyli nie wiem jak to powiedzieć - spakować ale szukamy po opisie zdjęcia w tym archiwum. Śliczne dzięki za pomoc. Wiem że są instrukcje po angielsku, a ale znam go w stopniu podstawowym.

Pozdrawiam

Najlepiej będzie zrobić archiwum offline. Wchodzisz: Archives->Offline Manager. Wybierasz lokalizację gdzie trzymasz zdjęcia (np. płyta CD), wybierasz czy program ma utworzyć tylko miniaturki, czy także podgląd dużych obrazów, wpisujesz informacje o źródle offline - Added by, Location i Decription, (np. w Location wpisujesz naklejkę z płyty CD co pozwala ci łatwo znaleźć płytę), klikasz OK.
Dzięi temu rozwiązaniu na dysku masz tylko miniatury zdjęć, które możesz zawsze oglądać, przeszukiwać, boz potrzeby wkładania płyty/płyt do napędu. Jeśli będziesz potrzebował oryginału zdjęcia, na podstawie miniatur i opisu łatwo znajdziesz dokładną lokalizację gdzie się ono znajduje.