PDA

Zobacz pełną wersję : EOS Solution Disk - skąd?



bartekkaszub
01-01-2007, 23:37
Witam

wiecie może skąd pobrać obraz tej płyty (od 20D) bo mojej nie mogę znaleźć, cholipa chyba wyparowała :-( , na stronie canona tylko poprawki - a może znajdzie się ktoś chętny i zrobi obraz :roll: i podeśle :smile:

pozdrawiam

snow
02-01-2007, 00:25
Do 300d było cos na osiołku

bartekkaszub
02-01-2007, 17:59
sprawa załatwiona przez PW

dzięki za pomoc

EOT

kgelec
18-05-2009, 10:09
Witam,

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Mam podobny problem z EOS Solution Disk v.19 do 50D. Ktoś mógłby pomóc ? (oryginalna płytka pękła sobie na pół)

Z góry dziękuję.

qb4hkm
18-05-2009, 13:00
Ściągnij sobie programy ze strony canona i teraz potrzebny będzie winrar... jeśli masz winrara już zainstalowanego to prawym klikasz na ściągnięty plik i wypakowujesz go sobie, następnie wchodzisz w odpowiedni folder i tam powinno być np. setup.exe...

kgelec
18-05-2009, 14:44
Bardzo fajnie jeśli mógłbym sobie ściągnąć soft ze strony canona. Np. tu:
http://software.canon-europe.com/products/0010677.asp
są tylko updater'y...Może chodziło Ci o inną stronę ? Ja niestety innej nie znam...

Janusz Body
18-05-2009, 15:32
Spróbuj tak:

1. Start->Run->regedit
2. W folderze HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE zrób nowy klucz "Canon" (Edit->New->Key)
3. W folderze właśne zrobionym zrób nowy klucz (Edit->New->Key) "Zoombrowser EX" albo "EOS Utility"
4. Uruchom upgrade.

Program tylko sprawdza istnienie klucza w rejestrze. Jest klucz to się instaluje i tak całość tj.cały program "od nowa".

Powinno działać.

ewg
18-05-2009, 16:08
Powinno działać.
Kiedyś działało. Dziś każdy program pakietu musi mieć własny wpis a nieodżałowany :mrgreen: ZoomBrowser od niedawna szuka w rejestrze nawet trochę głębiej (jednego z dwu możliwych wpisów - poniżej jest tylko ...\Install]).

Gdy trzeba zainstalować któryś z updatów zwykle mam pod ręką swój od czasu do czasu aktualizowany update_hack.reg (plik tekstowy) o następującej zawartości (uaktualniany w kwietniu wiec wszystko powinno działać):

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\DPP]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\EOS Utility]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\PhotoStitch]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\ZoomBrowser Ex]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\ZoomBrowser Ex\Install]

* na systemach 64-bitowych ścieżka wygląda tak: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432NODE\Canon\

A dawny sposób z WinRARem też już nie działa - przynajmniej u mnie.

qb4hkm
18-05-2009, 16:44
Bardzo fajnie jeśli mógłbym sobie ściągnąć soft ze strony canona. Np. tu:
http://software.canon-europe.com/products/0010677.asp
są tylko updater'y...Może chodziło Ci o inną stronę ? Ja niestety innej nie znam...
Bo to są updatery, ale zawierają kompletny program... wystarczy rozpakować winrarem... przy klasycznej instalacji "sprawdzają"* czy masz już poprzednią wersję zainstalowaną...

*w rzeczywistości sprawdzają tylko wpis w rejestrze... całą procedurę jak to ominąć opisał kolega powyżej... ja jednak uważam że jeśli ktoś nie jest obczajony w temacie to niech lepiej nie grzebie w rejestrze...

Oo... sposób z winrarem już nie działa? trudno... warto by jednak sprawdzić...

Vitez
18-05-2009, 17:56
Spróbuj tak:


www.google.com
wpisać: "EOS Solution Disk download"

Miłego ściągania :) .

sirlukas
21-05-2009, 17:30
Jest w ogóle jakikolwiek sens instalowania dołączonego oprogramowania (w moim przypadku)?
Używam Adobe LR2 i ACDSee 10, od zakupu aparatu w grudniu w ogóle nawet nie myślałem żeby instalować oryginalne oprogramowanie bo niby po co?

qb4hkm
21-05-2009, 17:38
eos utility się przydaje... jak ktoś robi w jpg to jeszcze edytor picture style...

Vitez
21-05-2009, 19:28
Jest w ogóle jakikolwiek sens instalowania dołączonego oprogramowania (w moim przypadku)?
Używam Adobe LR2 i ACDSee 10, od zakupu aparatu w grudniu w ogóle nawet nie myślałem żeby instalować oryginalne oprogramowanie bo niby po co?

Skoro Ty nie widzisz sensu w jego instalowaniu to po coś ktoś ma Ciebie przekonywać?
Oprogramowanie instaluje się takie, które jest potrzebne :roll: .

cioski
19-10-2011, 12:23
EWG - mam prośbę. Chciałbym prosić o szerszy opis instalacji Twojego wpisu. Nie każdy jest geniuszem komputerowym i ja do tej grupy należę :)
A boję się coś poknocić w rejestrze..:/

Merde
19-10-2011, 12:29
A co chcesz zainstalować? Samo DPP?

dziobolek
19-10-2011, 12:30
EWG - mam prośbę. Chciałbym prosić o szerszy opis instalacji Twojego wpisu. Nie każdy jest geniuszem komputerowym i ja do tej grupy należę :)
A boję się coś poknocić w rejestrze..:/

Po co się męczyć, skoro... http://www.canon-board.info/showthread.php?t=1994&page=4

Pozdrówka!

cioski
25-10-2011, 23:08
Ściągnąłem, zainstalowałem, wszystko lata - gitara!
Śliczne dzięki Dziobolek:)
również pozdrawiam :D