PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!Canon a530



sirbzyk
31-12-2006, 15:40
Mam KIlka pytań do posiadaczy tego modelu>
-przy robieniu zdjęć mam kłopoty z ustawieniami
-dlaczego pokazuje mi się non stop ikonka czerwonego apartu.
-przy nagrywaniu filmików wszysko jest ok ale jak zgram na kompa obraz jest rozmazany
-przy włączonej redukcji czerwonych oczu-niektóre zdjęcia i tak wychodzą z czerwonymi oczami.

Czy może mi ktoś doradzić-bo z instrukcji niewiele wiem-a chce się nauczyć robić fajne foty
POMocy dzięki!!

stolo
31-12-2006, 17:52
-przy włączonej redukcji czerwonych oczu-niektóre zdjęcia i tak wychodzą z czerwonymi oczami.


włączenie redukcji czerwonych oczu wcale nie gwarantuje 100% sukcesu. Przedbłyski jakie generuje lampa maja za zadanie zwęzić źrenice a tym samym zminimalizować powstawanie tego efektu. Nie jest to niezawodny sposób. To nie jest zaden błąd - po prostu tak jest i tyle.

Co do reszty Twoich problemów... wybacz ale nie posiadam tego aparatu więc ci nie pomogę.

8) stolo 8)

Mortiis
31-12-2006, 18:14
Ikonka czerwonego aparatu zapala się wtedy gdy aparat stwierdzi, że jest niebezpieczeństwo zrobienia poruszonego zdjęcia (tzn. że jest ustawiony za długi czas), pomóc może zwiększenie czułości ISO lub włączenie lampy ewentualnie użycie statywu. Na statywie czerwony aparacik też będzie się palił ale można to olać.
Co do robienia filmików to raczej nie oczekiwał bym cudów. Robienie filmów w takich aparatach to taki gadżet, nie oczekiwał bym cudów.
Twoje pierwszy pytanie jest za bardzo enigmatyczne, musisz je bardziej sprecyzować tzn. jakie kłopoty i z jakimi nastawieniami.
Pozdrawiam i życzę fajnych fotek z Sylwestra i dużo udanych w Nowym Roku :mrgreen: