PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyć compact z odiektywem dSLR



adam_k
30-12-2006, 20:57
Może ktoś się z tym spotkał, Mmyślę o połączeniu kompakcika np. z 7mpx i obiektywem od dSLR np. 70-200 2.8 IS i jeszcze aby marzenie się spełniło powinno wszystko działać AF, IS itd. W całej tej zabawie chodzi o mega zoom i małe rozmiary:-P Teoretycznie odległość ogniska w dSLR jest wieksza i mechanicznie da sie to zrobić ale jeszcze pozostaje sterowanie. Myślałem nad takim rozwiązaniem aby wykorzysać manualną puszkę która ustawi ostrość,przysłonę i wyzwoli migawkę a za nią przeszczepić małą matrycę i kompakcika to chyba najprostrze rozwiązanie.
Kiedyś były chyba takie adaptery które można było włożyć zamiast tylnej ścianki do lustrzanki może to jest rozwiązanie ale nie mogę tego nigdzie odszukać.
Fajnie by było mieć takiego cropa np. x5

pazurek
30-12-2006, 21:10
To 1 stycznia ma byc czy 1 kwietnia? Bo sie pogubilem... :roll:

O sterowaniu AF/IS/etc mozesz zapomniec. Nie wiem gdzie Ty widzisz "male rozmiary" w 70-200/2.8? Manualna puszka nie ustawi Ci ostrosci bo jest manualna, moze Ci chodzilo o analogowa puszke?

Jedyne wyjscie to cyfrowa scianka. Mysle jednak, ze latwiej bedzie podlaczyc kompakt do lornetki czy lunety.

adam_k
30-12-2006, 21:31
fakt chodziło mi o analogową puszkę ale wymiary bedą extra małe bo z 70-200 wyjdzie np. 400-1000
Kiedyś słyszałem że w kompaktach są migawki elektroniczne więc jeden problem był by załatwiony. IS potrzebuje tylko napięcia na stykach i pewnie gdyby podpiąć odpowiednio kabelki to działał by nawet bez aparatu tylko z bateryjką. Oczywiście to zabawa dla kogoś kto ma o tym pojęcie, chyba przejdę się do P. Kadeji może on coś wymyśli.
Zamiast filmu moze coś takiego
http://www.allegro.pl/item153039987_plyty_glowne_z_nikon_coolpix_3100.ht ml
do analogowej puszki, pozostaje wtedy synchronizacja albo robota na B w cyfraku.

pazurek
30-12-2006, 21:40
Ktos tam podlaczal kiedys manualny obiektyw do kompakta po uprzednim wyrwaniu z niego standardowego szkielka. Nie wiem tylko jak wtedy taki aparat sie zachowuje, podejrzewam ze glupieje chociazby ze wzgledu na brak przeslony.

BARDZO watpie w to ze IS dziala ot tak sobie, jesli nawet bez specjalnego chipa nie mozna puszki przekonac do potwierdzania ostrosci...

adam_k
30-12-2006, 21:48
kiedyś widziałem jak ktoś wymienił w kamerze video sony
ob. Zaisa na nikonona i podobno z dobrym skutkiem.

Chip jest potrzebny ale on jest w obiektywie.
Myślę ze łatwiej podpiąć małą matrycę pod analogową puszkę wtedy odpada problem naswietlania AF i IS i pozostaje
problem synchronizacji.

muflon
30-12-2006, 21:57
A swego czasu popularny był link jak to kamerkę Canona (XL1 czy jakoś tak) podpinali do 1200/5.6 :) Również w kombinacjach z TC :-D

pazurek
30-12-2006, 22:00
No, czyli po prostu cyfrowa scianka domowej roboty. Pozostaje Ci tylko oszukac kompakt ze ma obiektyw i oszukac lustrzanke ze ma film.

Bagnet007
30-12-2006, 22:56
No, czyli po prostu cyfrowa scianka domowej roboty. Pozostaje Ci tylko oszukac kompakt ze ma obiektyw i oszukac lustrzanke ze ma film.

Niekoniecznie. Analog również bez filmu wyzwala migawkę z ustawionym czasem, działa AF itd... Ale ciekawi mnie w tym jedna rzecz: Jakie mydło dałoby takie połączenie :p Myślę, że nawet super elka przy takim zagęszczeniu pixeli na CCD byłaby nieostra.

adam_k
31-12-2006, 00:24
raczej obiektywy w kompaktach nie są najlepsze więc myślę
ze moze być lepiej.
Miałem kiedyś jeszcze taki pomysł aby z jakiegoś kompakcika zdemontować z obiektywu pierwszy człon lub soczewkę i przy
pomocy jakiejś tulejki dopasować szkło z większą ilością mm coś np. z ruskiej 200mm może by się to jakoś zgrało.
Kompakcik ma w 2 członie zooma migawkę i przysłonę
więc jeśli tylko zgrało by się ostrość takiego zestawu to powinien działać.

krzypol
31-12-2006, 00:34
Może ktoś się z tym spotkał, Mmyślę o połączeniu kompakcika np. z 7mpx i obiektywem od dSLR np. 70-200 2.8 IS i jeszcze aby marzenie się spełniło powinno wszystko działać AF, IS itd. W całej tej zabawie chodzi o mega zoom i małe rozmiary:-P Teoretycznie odległość ogniska w dSLR jest wieksza i mechanicznie da sie to zrobić ale jeszcze pozostaje sterowanie. Myślałem nad takim rozwiązaniem aby wykorzysać manualną puszkę która ustawi ostrość,przysłonę i wyzwoli migawkę a za nią przeszczepić małą matrycę i kompakcika to chyba najprostrze rozwiązanie.
Kiedyś były chyba takie adaptery które można było włożyć zamiast tylnej ścianki do lustrzanki może to jest rozwiązanie ale nie mogę tego nigdzie odszukać.
Fajnie by było mieć takiego cropa np. x5

Takie rzeczy daje tylko Era:-D

Bagnet007
31-12-2006, 10:46
raczej obiektywy w kompaktach nie są najlepsze...

Może nie są najlepsze, ale mają na pewno dużo wyższe wymagania co do rozdzielczości.
Przykład:
PowerShot SD800 IS CCD 1/2.5" 5.76mm*4.29mm 7.1MPix - wychodzi ~537 pixeli/mm.
EOS 30D CMOS APS-C 22.2mm*14.8 mm 8.2MPix - ok. 157 pixeli/mm.

Kolekcjoner
31-12-2006, 14:50
Może nie są najlepsze, ale mają na pewno dużo wyższe wymagania co do rozdzielczości.
Przykład:
PowerShot SD800 IS CCD 1/2.5" 5.76mm*4.29mm 7.1MPix - wychodzi ~537 pixeli/mm.
EOS 30D CMOS APS-C 22.2mm*14.8 mm 8.2MPix - ok. 157 pixeli/mm.

Tylko żeby z tego ktoś nie wyciągnął wniosku, że L-ki w związku z tym mają niższą jakość optyczną niż szkła do kompaktów :lol:.

Bagnet007
31-12-2006, 15:11
Tylko żeby z tego ktoś nie wyciągnął wniosku, że L-ki w związku z tym mają niższą jakość optyczną niż szkła do kompaktów :lol:.

Trzeba uświadomić ludzi, że wywalają pieniądze w błoto :mrgreen: :!: Ja już montuje do mojej puszki 7.4-88.8mm z FZ-30. Będzie fajny cyrkularny fisheye (tak to się nazywa ?) :lol:

adam_k
31-12-2006, 15:26
he he zyskasz hiper zooma i centralną migawkę więc synchro z lampą masz z każdym czasem:wink:

wallson
16-01-2007, 17:22
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale...
widziałem ostatnio wynalazek mojego przyjaciela, który zmontował sobie
ładny adapter makro do Canona A530. Adapter składa się z metalowej listwy
wygietej pod katem 90st. oraz odwróconego obiektywu, który został wydłubany
z aparatu Fed 5. Efekt macie tu: http://www.onephoto.net/info.php3?id=287598

A tak swoją drogą muszę poprosić kolegę, żeby zaprezentował światu owe cudo.

kanonier
16-01-2007, 17:39
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale...
widziałem ostatnio wynalazek mojego przyjaciela, który zmontował sobie
ładny adapter makro do Canona A530. Adapter składa się z metalowej listwy
wygietej pod katem 90st. oraz odwróconego obiektywu, który został wydłubany
z aparatu Fed 5. Efekt macie tu: http://www.onephoto.net/info.php3?id=287598

A tak swoją drogą muszę poprosić kolegę, żeby zaprezentował światu owe cudo.

A jeszcze lepiej, zeby pokazal zdjecia z tego cuda :^)

Znaczy z tego cuda z podlaczonym full EF IS obiektywem, wylamany ruski obiektyw to nie byl temat postu.