PDA

Zobacz pełną wersję : body do kalibracji



marekb
30-12-2006, 19:43
może temat juz był ale nie mam czasu szukać- wysyłam po N. Roku do serwisu body,
bo po moich "testach" mam BF z 50/1,4 i 17-40-(podobny na ile można porównać)
z tamronem od 28 do ok 50mm jest ale znośny a potem coraz lepiej i osiągając 75mm jest ok.
i teraz pytanie czy wysłać tylko z 50/1,4 czy z dwoma canonami (wtedy tamron przejdzie chyba w FF?? ) , czy ze wszystkimi szkłami (wtedy boję się że uśrednią i bedzie kicha ze wszystkimi)
doradźcie coś:)

Jac
30-12-2006, 20:32
najlepiej do nich zadzwonic i sie spytac - raczej powinni poprosic o caly zestaw zeby sprawdzic czy wszytko jest OK z kazdym szklem

marekb
30-12-2006, 21:29
dzwoniłem i miła pani poinformowała mnie że najlepiej z obiektywem- wywnioskowałem,że ze wzgl. na małą GO przy używaniu 50-tki wyślę właśnie ją a boję się że jak wyślę wszystkie trzy to uśrednią i ustawią mniejsze zło i potem na żadnym nie bedzie na "zero". mam zamiar kupić 70-200 i wtedy znów bede wysyłał wszystkie by skalibrować?? ponadto z tamronem i tak mi nic nie zrobią...:(

szandor
31-12-2006, 11:32
Na Żytniej kalibrują body do obiektywu referencyjnego ( prawdopodobnie jest to C85/1,8 ), a następnie do tak skalibrowanej puszki kalibrują szkła. Tak przynajmniej było w moim przypadku. Życzę ci, zadowolenia z tej operacji, oraz wszystkiego najlepszego w nowym roku

marekb
31-12-2006, 11:58
dzieki za życzenia i wzajemnie, ale jeszcze jedno pytanko czy jesli kalibruja potem szkła do body to czy skalibrują też tamrona czy tez bez sensu jest go wysyłać??

szandor
31-12-2006, 12:28
W serwisie na Żytniej kalibrują tylko szkła canona. Mojego tamrona nie chcieli kalibrować.

amper
31-12-2006, 14:18
podłącze sie z małym pytaniem
z moim 30D mam "odchył" 4mm z jednym obiektywem na "+" z drugim na "-"
czy z tak małym "odchyłem" lepiej udac się na kalibracje czy przesadzam?

tymin3
05-01-2007, 11:08
podłącze sie z małym pytaniem
z moim 30D mam "odchył" 4mm z jednym obiektywem na "+" z drugim na "-"
czy z tak małym "odchyłem" lepiej udac się na kalibracje czy przesadzam?

to zalezy z jakiej odleglosci, gdzies bylo napisane ze to jest w "normie" w dosyc dlugim artykule o zasadach dzialania Af

sadaman
05-01-2007, 12:16
Tymin napisał

to zalezy z jakiej odleglosci, gdzies bylo napisane ze to jest w "normie" w dosyc dlugim artykule o zasadach dzialania Af

A czy mógłbyś w wolnej chwili odnaleźć wskazywany przez ciebie artykuł i podać do niego link - za co byłbym ci bardzo wdzięczny!!
Dziękuję:)

marekb
07-01-2007, 01:09
wysłałem sprzęta ze wszystkimi szkłami na Żytnią i zobaczymy co bedzie jak wróci...??

JaBlam
07-01-2007, 12:41
A ja mam do tego kilka innych pytan. Cieszylem sie jak glupi z mojej 30D, robilem sobie testy na wydrukowanej podzialce, wszedzie lapalo gdzie chcialem na najwiekszej dziurze , Niezaleznie czy byla to 50 1.8 Canona czy 105 2.8 Sigmy czy 28-75 2.8 Tamrona. A zawod spotkal mnie w momencie kiedy zaczalem pstrykac na odleglosc. Fotografowalem tablice ogloszeniowe (ze wzgledu na ostre krawedzie literek) znajdujace sie o jakies 10 metrow i okazalo sie ze we wszystkich przypadkach zdjecia byly nieostre. Przy duzych dziurach jak i przy mniejszych. DOpiero gdzies tam w okolicach F 10 bylo tak w sumie ok. Sam nie wiem czy za duzo oczekuje? wydawalo mi sie ze nawet jesli mam pelna dziure i ostrze w punkt to on powinien byc ostry? Odlegloscc za duza?

A drugie moje pytanie jest takie. Czy probowal ktos na zytniej kalibrowac body "od reki"? Mam rodzine w Wawie wiec jakbym jechal do nich na 3 dni, to bym chcial w tym czasie skalibrowac body zamiast wysylac i czekac nie wiadomo ile. Czy zdarzyly sie przypadki ze zamiast poprawic to cos spartolili? Np. Ostrzy na odleglosc a przy zblizeniach juz nie :))

CO w momencie kiedy fotki w ogole ostre nie sa? Zalozmy ze AF lapie punkt ostrosci prawidlowo potwirdza ostrosc dzwiekiem , ale mimo tego foto nie jest ostre (np litery maja miekkie brzegi .

Markub daj koniecznie odpowiedz jak juz dostaniesz spowrotem. Mam 2 szkla Canona i 2 Sigmy oraz tego Tamrona 28-75 . Akurat Sgma jest Macro no i wiadomo. W tej dziedzinie chyba ostrosc to sprawa pierwszorzedna.

Vitez
07-01-2007, 13:19
A drugie moje pytanie jest takie. Czy probowal ktos na zytniej kalibrowac body "od reki"?

Z tego co muflon opisywal to nie jest takie hop-siup, bo trzeba pokrecic troche w body i porobic troche fotek az sie skalibruje... watpie by sie az tak nudzili. No chyba ze nazywasz sie Gudzowaty czyjakmutam ;) .
Minimum 24 godziny. W 3 dni powinni sie wyrobic o ile czegos nie spartola ;) .


Czy zdarzyly sie przypadki ze zamiast poprawic to cos spartolili? Np. Ostrzy na odleglosc a przy zblizeniach juz nie :))

http://canon-board.info/showpost.php?p=103795&postcount=232
Jak i caly watek polecam.
Wprawdzie p13ka w polowie 2005 roku z nimi sie meczyl. Moze juz sie upowszechnil ten "problem" i nauczyli sie sprawnie i poprawnie kalibrowac.
Cos dawno nie widzialem narzekania a i kilka pochwal widzialem na skutecznosc kalibracji na Zytniej, wiec szansa spora jest na sukces.

marekb
07-01-2007, 13:38
wysłałem też z tamronem wg sugestii Pani z serwisu ale chyba w nim nie bedą grzebać?? jutro mam dzwoinić co i jak..8) A tamron na gwarancji jeszcze i może ktoś wie czy w razie FF lub BF można go reklamować??

himi
07-01-2007, 15:36
Pytanko może lamerskie, ale jak przy wysyłce sprzętu do kalibracji wyglądają koszty i kto je ponosi jeśli body jest na gwarancji?

JaBlam
07-01-2007, 19:24
Jesli body jest na gwarancji no to z tego co wiem koszty wysylki i kalibracji spadaja na Canona... Ale u nas w dziwnym kraju to roznie bywa

MMM
07-01-2007, 19:32
Zauważyłem dosyć dziwną rzecz w pracy AF 30D. Kiedy jest mieszane źródło światła np. zwykłe żarówki + halogeny to AF głupieje i robi cały czas front focus. Po wyłączeniu halogena zaczyna wszystko wracać do normy. SZOK!
I teraz tak mi się przypomniało że panowie na Żytniej 15 mają swoją tablicę ustawioną w pomieszczeniu ze światłem z sufitu ponieważ tam normalnie pracują ludzie a sama tablica jest doświetlona takim małym halogenem 150W. Przy którejś z rzędu wizycie gośc z serwisu zauważył przy mnie że jest jakieś przesunięcie AF względem tego co on ma na tablicy!
Czy ktoś zauważył coś podobnego u siebie? Dodam że tak samo miałem z innym korpusem 30D.

liquidsound
07-01-2007, 20:06
Eh te autofokusy...wiecie co ostatnio patrzac na zdjecia myslalem ze mam BF...ale tak jednak wysililem umysl i wpadlem na to ze lapanie ostrosci i przekadrowywanie to nie jest dobry pomysl jak to wszyscy mowia...tyle zdjec spieprzonych, ale jak to mowia "jak sie nie sparzysz to sie nie nauczysz":D JaBlam Ty tez czasem tak nie robisz?? Bo to raczej niemozliwe zeby na wiekszej odleglosci 10m nie trafial Ci w ostrosc bo to juz jesthiperfokalna (zalezy jaka ogniskowa).

MMM
07-01-2007, 20:27
Eh te autofokusy...wiecie co ostatnio patrzac na zdjecia myslalem ze mam BF...ale tak jednak wysililem umysl i wpadlem na to ze lapanie ostrosci i przekadrowywanie to nie jest dobry pomysl jak to wszyscy mowia...tyle zdjec spieprzonych, ale jak to mowia "jak sie nie sparzysz to sie nie nauczysz":D JaBlam Ty tez czasem tak nie robisz?? Bo to raczej niemozliwe zeby na wiekszej odleglosci 10m nie trafial Ci w ostrosc bo to juz jesthiperfokalna (zalezy jaka ogniskowa).
50tka na f/1.4 ma hiperfokalną ponad 90 metrów i na tej przysłonie i odległościach powyżej 30m też mi źle trafia.

marekb
08-01-2007, 10:25
Pytanko może lamerskie, ale jak przy wysyłce sprzętu do kalibracji wyglądają koszty i kto je ponosi jeśli body jest na gwarancji? wysyłasz DHL-em na ich koszt

SebaWolf
08-01-2007, 10:46
A drugie moje pytanie jest takie. Czy probowal ktos na zytniej kalibrowac body "od reki"? Mam rodzine w Wawie wiec jakbym jechal do nich na 3 dni, to bym chcial w tym czasie skalibrowac body zamiast wysylac i czekac nie wiadomo ile. Czy zdarzyly sie przypadki ze zamiast poprawic to cos spartolili? Np. Ostrzy na odleglosc a przy zblizeniach juz nie :))

ja zaniosłem aparat o 10 a odebrałem o 15 kalibracja pod obiektyw referencyjny niestety współpracy z Tamronem to nie poprawiło

JaBlam
08-01-2007, 11:32
No ja w tej chwili uzywam Tamrona 28-75 2.8 XR Di ktory pracuje mi gorzej z D30 niz pozostale obiektywy (Canon 50 czy Sigma 105) oczywiscie nie zakladam ze bede focil na 28 mm z dziura 2.8, ale mimo wszystko tak do F8 to jest srednio. Podobno takie dobre szklo. CHyba ze mi sie gorszy egzemplarz trafil. na 50mm i wiecej dziala BJUTI. Nie wiem czy ten obiektyw da sie wyregulowac.. Czy w Canonie moga to zrobic.

Paprochwbody
08-01-2007, 11:44
Z tego co wiem, to na Żytniej kalibrują tylko obiektywy Canona.

marekb
08-01-2007, 12:05
właśnie dzwoniłem i pani zakomunikowała że tamronem zajmą się odpłatnie..I tu mam pytanie co zrobić czy sie zgadzac bo tamron jeszcze na gwarancji i jak coś pogrzebią i potem jakby tak nie daj Boże to niech Pan Bóg broni...??

JaBlam
08-01-2007, 12:13
A nie podawali ci kosztow jakie trzeba poniesc za kalibracje obiektywow innych niz Canon?

marekb
08-01-2007, 12:25
A nie podawali ci kosztow jakie trzeba poniesc za kalibracje obiektywow innych niz Canon?

mam dzwonić po 12-tej to od razu napisze. Nie wiesz czy jak mam tamrona na gwarancji i np FF to czy tamron cos zadzaiała podobno jest serwis w Gdańsku??

JaBlam
08-01-2007, 12:36
Niestety nie wiem. Ale ty masz FF na calej dlugosci? Kurcze szkoda ze blizej Kraka nie mieszkasz. Bo widze ze moznaby porownac szkla. Moj Tamron dobrze sobie radzi na dluzszych no i nie wiem czy taka jego przypadlosc czy wszystkie tak maja. Szkoda bo chcialem go uzyc na koncercie z niezbyt duza scena no i ten szeroki na malych dziurach troche mnie martwi

marekb
08-01-2007, 13:28
jablam- ja krakus jestem i firme tez mam w kr ale czau potwornie mało zwłaszcza w tym tyg.W przyszłym tyg może chwile bym znalazł :) narazie mam BF w tamronie niewielki do ok 50mm a przy 75mm jest już prawie ok.Ale jak nie dam kalibrować tamrona (gwarancja) to po kalibracji body pewnie pojawi sie FF.

no i dowiedziałem sie ....NIC tylko tyle, że po kalibracji canonow jesli z tamronem bedzie coś nie tak to bedą sie ze mną kontaktować...najpóżniej do 19.01.2007 no bo i mają 14 dni...

JaBlam
08-01-2007, 13:46
No w tym tygodniu to nieeeee... Jak juz aparat dostaniesz..:) I jak bedzie wiadomo co i jak.!

marekb
11-01-2007, 13:24
ale jaja:confused: dostałem sms-a z żytniej- z bramki sms by sie nie narazić na koszty:(- abym sie skontaktował z serwisem i nr-y jak niżej. dzwonie od 9-tej i albo zajęty albo wolny i po wybraniu serwisu na muzyczce sie kończy!! wywaliłem już chyba ze 2 dychy na połączenia z sekretarką i kicha. dzwonie cały czas i szlag mnie juz trafia!! a może ktoś zna inny nr tel oprócz tych: 22/ 862 41 39; 38, ??? na infolinie sie nie dodzwonię bo tylko z komorki dzwonie:confused: A miało być tak pieknie:(

no udało się.- pani w koncu odebrała i tak sie sprawa ma JaBlam: 17-40 miał BF i 50/1,4 tez tamrona niezrobia chyba,że dopasuja body do tamrona (zakazałem) a potem szkła canona do body-bzdura!! podciągneli body i 17-40 jest oki:mrgreen: coz racji wiekszej GO i tak nie było tragicznie a 50/1,4 jak ostrzy z nieskonczonosci jest ok a jak od zera to ma lekki FF- niech mi ktos powie czy tak ma być?????? wg mnie to też bzdura!! Ale pan technik stwierdził, że mogę się z tym zgadzać albo nie ale te szkła taką bezwładność mają:twisted: jak odeśla - sprawdzę i.....??? A co zrobić z tamronem - bo teraz ma podobno cholerny FF - jest na gwarancji do maja- czy do sklepu reklamować??- no chyba tak...!!??

MMM
11-01-2007, 14:41
50/1,4 jak ostrzy z nieskonczonosci jest ok a jak od zera to ma lekki FF- niech mi ktos powie czy tak ma być?????? wg mnie to też bzdura!! Ale pan technik stwierdził, że mogę się z tym zgadzać albo nie ale te szkła taką bezwładność mają:twisted: jak odeśla - sprawdzę i.....???
Tak, wiele egzemplarzy 50/1.4 to taka właśnie tandeta. Wymieniałem 4 razy i 5 sztuka jest już ok, tzn. nie przestrzela, ale dla odmiany mam z nim stały BF i dopiero po sprawdzeniu z innym body będę się zastanawiał co z tym zrobić.

marekb
11-01-2007, 17:19
Tak, wiele egzemplarzy 50/1.4 to taka właśnie tandeta. Wymieniałem 4 razy i 5 sztuka jest już ok, tzn. nie przestrzela, ale dla odmiany mam z nim stały BF i dopiero po sprawdzeniu z innym body będę się zastanawiał co z tym zrobić.
szkoda , że dopiero teraz sie o tym dowiaduje:( trza było zostać przy plastiku za 3setki:(

JaBlam
11-01-2007, 17:20
A tyle kasy za to cha..:( Ja sie obawiam czy mnie podobne numerki nie spotkaja z Canonem 70-200. Niby Ela ale podobno tez sie zdarza dostac co sie teges.

Chyba Kubaman mial taki dylemat czy Zoom czy stalki.. no i teraz pomysl masz 3 stalki i kazda inna. Jedna FF druga BF trzecia ok... i sie nie da wszystkich podpasowac...klops

himi
11-01-2007, 23:08
ja chyba się nie podejmę kalibracji, bo to zdaje się błędne koło. Uczę się z tym żyć.

JaBlam
11-01-2007, 23:17
Himi. A jak twoj Tamron> masz duzy problem przy 17? Bo u mnie w moim 28 to sie okazalo ze nawet 5.6 jest do dupi.. Badziew.

marekb
11-01-2007, 23:21
może cichy cos doradzi... co zrobić z tamronem na gwarancji z FF?? Gość ze sklepu mi powiedział że tamron bedzie chciał body by go skalibrować do szkła:mrgreen: korpus który wraca skalibrowany do canon-szkieł ma byc ustawiony do tamrona.To jakas choroba...?? Jesli tamron robi mocowanie do canona to chyba on sie powinien dostosować do canona a nie odwrotnie .. chyba że się mylę..??

JaBlam
11-01-2007, 23:40
No wlasnie ja dzisiaj pokusilem sie o podpiecie pozostalych szkielek i of kors zrobilem te glupie testy linijki. Mowta co chceta. Niewazne czy fotografuje linijke czy fotografuje co innego FF i BF bedzie zawsze tym samym. A jak mam go uzyc do portretu to oczekuje ze bedzie po prostu ostry. kupilem 28-75 a nie 50-75

himi
11-01-2007, 23:50
u mnie w miarę ok. I na testach i w praktyce.

JaBlam
12-01-2007, 00:04
Ja zeby nie byc goloslowny podaje link do fotek. Wdzieczny bylbym jakby kto mi sprawdzil czy sie myle co do FF mojego Tamiego


http://www.arte.superhost.pl/jblaminsky-com/auto


Dzieki za opinie

Oczywiscie robione ze statywu z ustawieniem na priorytet przyslony, Oneshot, AF na centralny punkt

tadek
12-01-2007, 00:08
Ja zeby nie byc goloslowny podaje link do fotek. Wdzieczny bylbym jakby kto mi sprawdzil czy sie myle co do FF mojego Tamiego


http://www.arte.superhost.pl/jblaminsky-com/auto


Dzieki za opinie

Oczywiscie robione ze statywu z ustawieniem na priorytet przyslony, Oneshot, AF na centralny punkt


niestety nie mylisz sie

cos mi sie zdaje ze jeszcze 2-3 lata i negatywy tak stanieja ze wszyscy odkurzymy analogi

marekb
12-01-2007, 00:12
kupilem 28-75 a nie 50-75
no własnie!!!!

lukep
12-01-2007, 00:12
W!

Dawno nie widzialem tak zwalonego szkla jakie Ty masz... Pech. FF az przykro patrzec. Kalibruje sie zwykle szkla do korpusu dlatego ze niestety body sa dosc specyficzne w dzialce xxx oraz xx. nie da sie samego szkla dokladie skalibrowac... No moze tele szybciej ;/

Zdrowoko

marekb
12-01-2007, 00:19
ło qrwa to ze 25mm FF i co tera?? ja nie wiem jaki bede miał jak z serwisu wroci

na FF sposób to ostrzyć na 75mm a potem rozszerzać, na 50tke i jej FF jak ostrzy od zera na FF - ostrzyć z nieskonczoności:mrgreen: a najlepiej to ku...a na MF - na to ostatnie jeszcze żaden serwisant chyba nie wpadł:mrgreen:

Richie
12-01-2007, 00:58
niestety nie mylisz sie

cos mi sie zdaje ze jeszcze 2-3 lata i negatywy tak stanieja ze wszyscy odkurzymy analogi

Za 2-3 lata to aparaty pokroju 5D bedzia w takich cenach ze nie bedziemy się martwili frontfocusami czy backfocusami.Sam Cichy stwierdził ze 28-75 na 300D,350D a nawet 20D,30D potrafi za każdym razem inaczej ustawic ostrość. T28-75 na 5D jak twierdził Cichy trafiał praktycznie w 100% celnie.

Wierzę,że doczekamy się wreszcie porządnych układów AF w amatorskich body i przestaniemy narzekac na te dziwne dolegliwości.

JaBlam
12-01-2007, 02:26
No nic z tego wniosek ze Tamron pojdzie na Allegdrogo i moze komus sie przyda. A ja firmie Tamron chyba na razie podziekuje. Wyslalem do nich maila o tym ze bardzo jestem zawiedziony jakoscia sprzetu jaki zakupilem, Wiem ze maja to w d. Ale mysle ze w koncu przyjdzie czas kiedy w koncu ludzie otworza oczy i przestana kupowac ten szmelc. Nie wiem tylko na jakiej podstawie ten chlam otrzymal opinie konkurencyjna do eLki Canona. Nie rozsmieszajcie mnie!


na FF sposób to ostrzyć na 75mm a potem rozszerzać, na 50tke i jej FF jak ostrzy od zera na FF - ostrzyć z nieskonczoności:mrgreen: a najlepiej to ku...a na MF - na to ostatnie jeszcze żaden serwisant chyba nie wpadł:mrgreen:


marek. To powinno byc normalnie a nie jakies obchodzenie na okolo.. Jak bede focil ludzi idacych to bede szybko ustawial ostrosc na 75 a potem schodzil na 28? przeciez to idiotyzm. Jak mowie wyslalem bardzo niemilego maila do firmy Tamron. ciekawe czy w ogole pofatyguja sie odpisac.

Vitez
12-01-2007, 15:15
Jablam, marekb - prosba.

Uzywajcie przyciskow
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/vb3bluesaint/buttons/edit.gif) gdy chcecie cos dodac do swojego posta i
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/vb3bluesaint/buttons/multiquote_off.gif) gdy chcecie zacytowac kilka osob, zamiast walic jeden post za drugim psujac przez to estetyke forum :? .

qwerty1237
12-01-2007, 15:23
Podejrzewam ze jakby zrobili hybryde canonowskiej elki z usm z optyka tamrona to byloby to jedno z lepszych pod wzgledem jakosci obrazu szklo. No coz ja ze swojego jestem bardzo zadowolony chociaz tez na poczatku rzucalem kur... pod adresem Tamrona bo z moja 350D robil co chcial a nie co ja chcialem. Zanim trafilem na dobre szklo to przebralem 4 rozne i testowalem je z roznymi puszkami. W przypadku tego szkla to jedyna metoda aby kupic zadowalajace. A elki Canona. No coz z tego co czytuje na tym forum to tez zdarzaja sie siupy z nimi ale nie ma co plakac. I nie ma co generalizowac bo puszka puszce nierowna i na jakosc obrazu ma wplyw wiele czynnikow a nie samo tylko szklo. A jak szklo zle to wymieniac albo szukac dalej.

JaBlam
12-01-2007, 17:57
Jablam, marekb - prosba.

Uzywajcie przyciskow
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/vb3bluesaint/buttons/edit.gif) gdy chcecie cos dodac do swojego posta i
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://canon-board.info/vb3bluesaint/buttons/multiquote_off.gif) gdy chcecie zacytowac kilka osob, zamiast walic jeden post za drugim psujac przez to estetyke forum :? .

Przepraszam. Bede pamietal.

A przy okazji- dostalem odpowiedz z glownej siedziby Tamrona. Napisali ze jest im bardzo przykro z tego powodu ale zebym tylko im wyslal obiektyw a oni podkalibruja go pod podobne Body jak ja mam i nie powinno byc klopotu. Kongratulejszyn

aptur
12-01-2007, 18:26
Przepraszam. Bede pamietal.

A przy okazji- dostalem odpowiedz z glownej siedziby Tamrona. Napisali ze jest im bardzo przykro z tego powodu ale zebym tylko im wyslal obiektyw a oni podkalibruja go pod podobne Body jak ja mam i nie powinno byc klopotu. Kongratulejszyn

To ich standardowa odpowiedź na ten problem :) Jeśli chcesz na ponad miesiąc rozstać się z Tamronem to możesz spróbować ale równie dobrze po powrocie z Tamron USA może być to samo. Przynajmniej takie doświadczenia mają ludzie z dpreview.

JaBlam
12-01-2007, 19:05
totez napisalalem kongratulejszyn! Napisali mi tez ze nigdy nie slyszeli zeby body dostrajac do obiektywu. Ze zwykle jest odwrotnie

qwerty1237
12-01-2007, 19:09
totez napisalalem kongratulejszyn! Napisali mi tez ze nigdy nie slyszeli zeby body dostrajac do obiektywu. Ze zwykle jest odwrotnie

Hęęęę??? No to ciekawostka, bo mi w serwisie Tamron powiedzieli dokladnie odwrotnie! Ze w razie co to beda mi kalibrowali body do szkla no co ja im stanowczo acz uprzejmie podziekowalem.

marekb
12-01-2007, 21:51
oki Vitez- przyjąłem do wiadomości -ale to pierwsze i jedyne forum na jakim jestem i nie za bardzo żem lotny w tych niuansach:)


To ich standardowa odpowiedź na ten problem :) Jeśli chcesz na ponad miesiąc rozstać się z Tamronem to możesz spróbować ale równie dobrze po powrocie z Tamron USA może być to samo. Przynajmniej takie doświadczenia mają ludzie z dpreview. jak masz gwarancje to chyba nie masz mieciąc czekać- mają na to 2tyg.!!!

JaBlam
13-01-2007, 00:51
oki Vitez- przyjąłem do wiadomości -ale to pierwsze i jedyne forum na jakim jestem i nie za bardzo żem lotny w tych niuansach:)

jak masz gwarancje to chyba nie masz mieciąc czekać- mają na to 2tyg.!!!


No ale nie na trasie USA - POLSKA

marekb
13-01-2007, 01:10
No ale nie na trasie USA - POLSKA
morał z tego taki: kupujcie w kraju chłopaki:)

JaBlam
13-01-2007, 10:07
Jak nie ma pewnego zrodla w US albo kogos kto sprawdzi to nie ma sensu. CHyba ze oszczednosc oscyluje w granicach 30% i wiecej bo wtedy nawet jesli cos nie tak to mozna komu innemu na Alledrogo pchnac.

donald7000
15-01-2007, 16:58
Trzeba zatem kupowac te szkla w sklepach gdzie maja na polce 40 sztuk, bo od "zwyklego" sprzedawcy chyba brac nie bede.

marekb
22-01-2007, 20:21
no i odesłali badziew: poprawili BF ale nie do konca - jest minimalny na szkłach canona ale za to niewielki FF na tamronie. myśle, że dobrze zrobili tylko po kilku fotkach z 50/1,4 stwierdzam że mydło w zakresie f1,4-2.8 dalej nie próbowałem (ponoć wymienili jakiś pierścień), jutro jeszcze sie pobawie i jak tak dalej bedzie to z powrotem poleci na Żytnią:(

no bo chyba nie może być że tamron przymknięty do f 3.2 jest ostrzejszy od 50-tki (zrobiłem kilka fotek i takie mam wrażenie ale jutro jeszcze raz się pobawię :( ),

i jeszcze jedno pytanie: czy wraz ze zwiększeniem odległości BF (w wartościach bezwzględnych) też wzrasta , czy też jest wartością stałą??

MMM
22-01-2007, 21:16
i jeszcze jedno pytanie: czy wraz ze zwiększeniem odległości BF (w wartościach bezwzględnych) też wzrasta , czy też jest wartością stałą??
Wzrasta, ponieważ ze wzrostem odległości maleje dokładność. Przyjrzyj się skali odległości na obiektywie.

marekb
23-01-2007, 10:38
Jak nie ma pewnego zrodla w US albo kogos kto sprawdzi to nie ma sensu. CHyba ze oszczednosc oscyluje w granicach 30% i wiecej bo wtedy nawet jesli cos nie tak to mozna komu innemu na Alledrogo pchnac.
ja myślę, że oszczedność powinna oscylować w granicach 50proc. inaczej można wiecej wydać na naprawy

JaBlam
23-01-2007, 23:21
Ja wczoraj oddalem moj 30D z FF na Zytnia. Powiedzialem ze specjalnie przyjechalem do Wawy do serwisu i czy by nie dalo sie jakos na wtorek srode zrobic, no wiec Pani (z wasem) poszla i sprawdzila cos tam podyskutowala, na jutro ma byc zrobiony. Zobaczymy. Zostawilem u nich 50mm i 70-200. Mam nadzieje ze jak te plaszczyzne przesuna to juz bedzie ok, a przynajmniej lepiej. Jutro sie okaze. Nie zostawialem Tamrona 28-75 bo wlasnie sie go pozbylem, a i Sigmy 105 mm tez nie bo i tak planuje sie z nim rozstac wiec nie bylo sensu zeby cos krecili pod niego. Jak napisalem: Jutro odbieram zobaczyli co naknocili a co naprawili. Ale jak na razie nie moge sie skarzyc zeby bylo nieprzyjemnie czy chamsko....

marekb
23-01-2007, 23:28
ja wymieniam 50-tke : mydlana jak nie stałka!!

JaBlam
23-01-2007, 23:46
ja wymieniam 50-tke : mydlana jak nie stałka!!

No ja niestety mialem w torbie tylko 50mm ,70-200 i te Sigme 105. Z dwojga zlego wolalem zeby mi dostroili do 2 canonow (tym bardziej ze na Canony mam jeszcze gwarancje) niz do jednej Sigmy, z ktora jak pisalem wystepuje o rozwod na rzecz Canona 100 2.8 Macro. U mnie ta 50 nie byla mydlana tylko te piekielne body dawalo lekki FF niezaleznie co do niego dopinalem. Nawet ludzie w sklepie tracili cierpliwosc bo sie okazywalo ze 10 roznistych obiektywow ma FF. Dobrze ze sie w koncu puszka ujawnila. Moze latwiej mi bedzie juz teraz szkla kupowac.

amper
24-01-2007, 13:21
Ja wczoraj oddalem moj 30D z FF na Zytnia. Powiedzialem ze specjalnie przyjechalem do Wawy do serwisu i czy by nie dalo sie jakos na wtorek srode zrobic, no wiec Pani (z wasem) poszla i sprawdzila cos tam podyskutowala, na jutro ma byc zrobiony. Zobaczymy. Zostawilem u nich 50mm i 70-200. Mam nadzieje ze jak te plaszczyzne przesuna to juz bedzie ok, a przynajmniej lepiej. Jutro sie okaze. Nie zostawialem Tamrona 28-75 bo wlasnie sie go pozbylem, a i Sigmy 105 mm tez nie bo i tak planuje sie z nim rozstac wiec nie bylo sensu zeby cos krecili pod niego. Jak napisalem: Jutro odbieram zobaczyli co naknocili a co naprawili. Ale jak na razie nie moge sie skarzyc zeby bylo nieprzyjemnie czy chamsko....

no to mam nadzieje że Panowi/Panie na żytniej nie pomylą zestawów ;)
oddałem wczorej 30D + 70-200 + 50 z BF

Też mam nadzieje że będzie ok

JaBlam
24-01-2007, 20:33
no to mam nadzieje że Panowi/Panie na żytniej nie pomylą zestawów ;)
oddałem wczorej 30D + 70-200 + 50 z BF

Też mam nadzieje że będzie ok

No ja dzisiaj mojego odebralem. Wszystko bylo calkiem sympatycznie, bez klotni i rekoczynow a chyba dlatego ze po prostu jakie by nie bylo te serwisowanie nalezy chyba troche kultura sie wykazac...

nO wiec panowie z Canona nie zrobili NIC. Podali mi 2 wykresy na papierze (Body +canon 50 1.8 oraz Body + 70-200 L) ktore do konca niestety nie umiem odczytac, poza tym oglosili mi ze aparat nie cierpi na zadne problemy zwiazane z Autofocusem, moja 50 mm jak tez 70-200 jest jak najbardziej ok i rzekomo wykresy potwierdzaja.

Czy jak podam linki do skanow tychze testow pomoze mi kto wysnuc wnioski? Moim zdaniem wystepuje FF, moze jest delikatny ale czy nie bedzie to potem rokowac przy fotkach makro?. Najgorsze jest to ze facet ktory wydaje sprzet jak sam powiedzial nie ma wcale pojecia o fotografii no wiec....

Czekam na odpowiedz.

Skipper
24-01-2007, 20:51
Czy jak podam linki do skanow tychze testow pomoze mi kto wysnuc wnioski? Moim zdaniem wystepuje FF, moze jest delikatny ale czy nie bedzie to potem rokowac przy fotkach makro?. Najgorsze jest to ze facet ktory wydaje sprzet jak sam powiedzial nie ma wcale pojecia o fotografii no wiec....

Czekam na odpowiedz.

qrcze stary Ty sie wykończysz... i powaznie to pisze :) nie powinienes był sie pojawiac na tym forum bo Ci tylko krzywde zrobiło :) zyłesz sobie szczelsiwie, a zrobili z Ciebie tu wariata :)

daj te skany zobaczymy co da sie zorbic :)

ale jak dla mnie polecam odwyk. schowaj kompa, schowaj aparat przynajniej na jakis czas bo szkoda Twojego zdrowia :)

marekb
24-01-2007, 20:56
bo oni najlepiej robią .... wykresy. ja swoją 50/1,4 wymieniam na inny bo przed regulacją miałem BF a teraz jest totalne mydło,qr...a jego m..:(

JaBlam
24-01-2007, 21:00
qrcze stary Ty sie wykończysz... i powaznie to pisze :) nie powinienes był sie pojaiac na tym forum bo Ci tylko krzywde zrobiło :) zyłesz sobie szczelsiwie, a zrobili z Ciebie tu wariata :)

daj te skany zobaczymy co da sie zorbic :)

ale jak dla mnie polecam odwyk. schowaj kompa, schowaj aparat przynajniej na jakis czas bo szkoda Twojego zdrowia :)

Skipper. Dzieki za porady, moze nie skorzystam. Po prostu tyle roznych wersji iz adne konkrety. Czy wydruk z paskami i i kolorowymi liniami z serwisu canona jest wystarczajacym dowodem na to ze sprzet jest ok? No chyba ze moze za duzo oczekuje :) Przy okazji mam 2 pytania:

1. Pozbylem sie Tamrona , zostala mi teraz sigma 105 ktora tez wyprzedaje) zostala mi 50 1.8 Canona i 70-200. Chcialbym kupic cos co ma szeroki kat ale mowie raczej o zoomach. Jesli trafilby mi sie Tamron 17-50 sprawnie dzialajacy to byloby ok. Canon 17-40 jest fajnym obiektywem ale po pierwsze ciemny a po drogie znow nie taki dlugi. Tak naprawde majac 17-40 i 70-200 nie ma co pomiedzy nimi wlozyc. Na razie nie mge sobie pozwolic na zakup szkla po 4000.. Widzialem ze teraz sprzedaja 18-85 Canona ze stabilizacja obrazu ale ze swiatlem 4-5.6 Przegladalem tez testy - jakos slabo to bardzo wypadlo.

2. Jaka jest glebia ostrosci przy 50 mm x 1.6 przy przyslonie 1.8 i 2?

Linki

1. www.arte.superhost.pl/50.jpg

2. www.arte.superhost.pl/70.jpg

Darks
24-01-2007, 21:16
Panowie z serwisu są najlepsi w wykresach i programowym sprawdzaniu sprzętu.
Jak miałem problemy ze swoim aparatem to też najpierw mi odesłali z opisem, że ich soft wykazał brak jakichkolwiek wad.
Dopiero jak im wysłałem fotki i dokładnie powiedziałem ich technikowi co i jak ma testować...........wymienili matrycę.

Skipper
24-01-2007, 21:38
Skipper. Dzieki za porady, moze nie skorzystam.
a powinienes odpoczał bys chwile i spojrzał na to z wiekszego dystansu :)


1. Pozbylem sie Tamrona , zostala mi teraz sigma 105 ktora tez wyprzedaje) zostala mi 50 1.8 Canona i 70-200. Chcialbym kupic cos co ma szeroki kat ale mowie raczej o zoomach. Jesli trafilby mi sie Tamron 17-50 sprawnie dzialajacy to byloby ok. Canon 17-40 jest fajnym obiektywem ale po pierwsze ciemny a po drogie znow nie taki dlugi. Tak naprawde majac 17-40 i 70-200 nie ma co pomiedzy nimi wlozyc.

masz 50 :) a tak naprawde tej dziury nie zauważysz. niemniej jednak wracając do swiatłą f4 to odpowiedz sobie jakiego rodzaju zdjęcia robisz i czy tak naprawde jest Ci to 2.8 potrzebne?
ja kupiłem Tamrona ze wzgledu własnie na swiatło a później jak przejrzałem fotki to generalnie przymykałem go do 4-5,6 i w góre, dlatego przestałem sie swiatłęm tak przejmowac w razie czego masz 50.1.8 a landszaftów na f2.8 tak czy tak sie nie robi bo za mała głebia :)
masz 30 D i niskie szumy więc swiatło mozna ratowac przez podniesienie ISO czy wreszcie lampą błyskowa


Na razie nie mge sobie pozwolic na zakup szkla po 4000.. Widzialem ze teraz sprzedaja 18-85 Canona ze stabilizacja obrazu ale ze swiatlem 4-5.6 Przegladalem tez testy - jakos slabo to bardzo wypadlo.

i dziekuj bogu ze nie masz kasy na ten obiektyw... wiekszego gniota za wieksza kase nie widziałem... najgorszy stosunek jakosci do ceny i to nie tylko moja opinia:)


2. Jaka jest glebia ostrosci przy 50 mm x 1.6 przy przyslonie 1.8 i 2? tu sie nie wypowiem bo sie najnormalniej w swiecie nie znam ale było kilka wątków o tym

z tego trafisz do reszty http://canon-board.info/showthread.php?t=18967

Linki

1. www.arte.superhost.pl/50.jpg

2. www.arte.superhost.pl/70.jpg[/QUOTE]

z wykresu wygląda jakby było ok szczyty wypadają na zero ale co znacza linie obok to pojęcia nie mam :)

JaBlam
24-01-2007, 21:45
masz 50 :) a tak naprawde tej dziury nie zauważysz. niemniej jednak wracając do swiatłą f4 to odpowiedz sobie jakiego rodzaju zdjęcia robisz i czy tak naprawde jest Ci to 2.8 potrzebne?
ja kupiłem Tamrona ze wzgledu własnie na swiatło a później jak przejrzałem fotki to generalnie przymykałem go do 4-5,6 i w góre, dlatego przestałem sie swiatłęm tak przejmowac w razie czego masz 50.1.8 a landszaftów na f2.8 tak czy tak sie nie robi bo za mała głebia :)
masz 30 D i niskie szumy więc swiatło mozna ratowac przez podniesienie ISO czy wreszcie lampą błyskowa


Wiesz no z jednej strony masz racej ze te 1.8 praktycznie zastosowania nie bedzie mialo, chociaz ostatnio robilem fotki na koncercie i powiem ze te 2.8 sie przydawalo. Wiem ze mala glebia ale i tak wyszlo ok.

i dziekuj bogu ze nie masz kasy na ten obiektyw... wiekszego gniota za wieksza kase nie widziałem... najgorszy stosunek jakosci do ceny i to nie tylko moja opinia:)

No mnie jakos nie pasowal, co prawda ma IS ale ogolnie przgladalem testy i mizernie to wygladalo.


tu sie nie wypowiem bo sie najnormalnie w swiecie nie znam ale było kilka wątków o tym

z tego trafisz do reszty http://canon-board.info/showthread.php?t=18967

Linki

1. www.arte.superhost.pl/50.jpg

2. www.arte.superhost.pl/70.jpg[/QUOTE]

z wykresu wygląda jakby było ok szczyty wypadają na zero ale co znacza linie obok to pojęcia nie mam :)[/QUOTE]

Tego wlasnie tez nie wiem. Jak to ma sie sklai 1:1.. czy roznica miedzy 0 i 1 to 1 mm? Wiesz Skipper ja nie jestem sprzetowym onanista ale skoro podlaczasz Tokine, Sigme Tamrona i na wszystkich ci wylazi FF no to zaczyna mnie to wiercic. O ile moge to olac w krajobrazie o tyle po prostu nie daje mi spokoju jak to bedzie przy fotkach makro? tam kazda strata ostrosci rzutuje na finalnej foto

Skipper
24-01-2007, 21:54
[CWiesz no z jednej strony masz racej ze te 1.8 praktycznie zastosowania nie bedzie mialo, chociaz ostatnio robilem fotki na koncercie i powiem ze te 2.8 sie przydawalo. Wiem ze mala glebia ale i tak wyszlo ok.

na koncercie to raczej dłuższe ogniskowe wiec 50 juz mogłbys sie ratowac a jak pisałem... zawsze ISO można podniesc :) choc ja na koncertach fot nie robie wiec tu sie autorytarnie nie wypowiem, mnie sie zawsze najbardziej podobały fotki z ulicy, reportarze B/W i portrety dziwnych ludzi :)
takie skrzywienie ;)


O ile moge to olac w krajobrazie o tyle po prostu nie daje mi spokoju jak to bedzie przy fotkach makro? tam kazda strata ostrosci rzutuje na finalnej foto jakis czas temu pisałes ze podpiałeś Canona 100mm macro i było ok, wiec martwic sie bedziesz dopiero jak obiektyw macro kupisz... argument ten co wczesniej... szkoda zdrowia :)