PDA

Zobacz pełną wersję : Systemy Cokin [sonda]



Zakk Wylde
30-12-2006, 13:49
Witajcie!

Własnie się zastanawiam kto używa systemu Cokin (A albo P) na codzień. Czy to jest powszechne narzędzie używane przez fotografów czy tylko używane jest sporadycznie. Oraz ciekawi mnie czy używa się oryginalnych czy podrobkowych holderow.

Zapraszam do Ankiety.

akustyk
30-12-2006, 14:16
uzywam systemu filtrow prostokatnych, aczkolwiek filtrow z etykietka Cokin unikam jak ognia bo to przereklamowane, drogie, kiepskiej jakosci go..o. zreszta, uchwyty tez nie sa jakims tam cudem wykonania.

ogolnie, prostokatow (rozmiar 85, czyli kompatybilny z Cokinem P) uzywam bardzo duzo i sa na tyle podstawa mojego warsztatu, ze w plener sie bez portfela z polowkami nie ruszam


co mam zaznaczyc?

snow
30-12-2006, 14:22
w plener sie bez portfela z polowkami nie ruszam


co mam zaznaczyc?

Pierwsze ;)

Ja wogóle nie posiadam :)

Pszczola
30-12-2006, 14:24
Cokin P - od czasu, do czasu

akustyk
30-12-2006, 14:29
a nie wydaje sie Wam, ze taka ankieta bez pytania o rodzaj fotografii jakim sie kto zajmuje jest bez sensu?

bo na moje oko korelacja miedzy landszafciarzami (i w mniejszym stopniu studyjnymi) a uzywaniem bedzie mocno dodatnia, a praktycznie zerowa przy innych dzialkach fotografii. gdzie babranie sie w prostokaty jest kompletnie bez sensu, a ceny takich eksperymentow duzo powyzej rozsadku?

Krzychu
30-12-2006, 14:39
Ja podobnie jak akustyk - bez Cokin P + kompatybilne (HiTech) w plener nie ruszam... Oprócz tego używam jeszcze tylko polaryzacyjnych - żadnych innych filtrów nie posiadam i nie czuję potrzeby posiadania...

Zakk Wylde
01-01-2007, 16:52
a nie wydaje sie Wam, ze taka ankieta bez pytania o rodzaj fotografii jakim sie kto zajmuje jest bez sensu?

bo na moje oko korelacja miedzy landszafciarzami (i w mniejszym stopniu studyjnymi) a uzywaniem bedzie mocno dodatnia, a praktycznie zerowa przy innych dzialkach fotografii. gdzie babranie sie w prostokaty jest kompletnie bez sensu, a ceny takich eksperymentow duzo powyzej rozsadku?
akustyk, możliwe. Sądzę jednak, że są i tacy i tacy. Jedni wolą fotografować drzewo inni kostkę Rubika w studio.

A gdyby patrzeć właśnie tak jak napisałeś, to wiele tematów na CB można było by tak opisane, że to nie dobre bo jedni tego nie robią itp.

Pozdrawiam

szycho
01-01-2007, 19:43
Cokin P - od czasu, do czasu
Tak samo;) Chociaż ostatnio dostłem białej gorączki przy posługiwaniu się szarą połówką zamontowaną do kita:-x

Mac
02-01-2007, 00:45
Cokin P używam w plenerze zwłaszcza połówek chociaż ostatnio kupiłem kilka innych filtrów, system bardzo dobry mam oryginalny holder ale filtry Hitech.
Niestety z kitem nie użyjesz Cokina.