PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zdarzyło Wam się?



wizja
16-01-2005, 15:40
Hej,

zdarzyło Wam się (ale nie fotoreporterom) być w centrum jakichś wydarzeń, porobić foty i sprzedać je jakiejś gazecie? Chodzi mi o takie spacerowe wyjście z aparatem a tu nagle jakaś akcja - pstryk - telefon do gazety. Hm? :D

gietrzy
16-01-2005, 20:16
Hej,

zdarzyło Wam się (ale nie fotoreporterom) być w centrum jakichś wydarzeń, porobić foty i sprzedać je jakiejś gazecie? Chodzi mi o takie spacerowe wyjście z aparatem a tu nagle jakaś akcja - pstryk - telefon do gazety. Hm? :D

Ja miałem aparat w chwili wypadku drogowego, ale nie mogłem. Zbyt tragicznie było.

pejot
17-01-2005, 01:03
Ja żałuję bardzo, że się spieszyłem w pewne miejsce- jechałem autobusem, i zaraz przy przystanku polizei zakuwało w kajdany dwóch panów w dresach. A już mi się aparat sam w plecaku włączył... :)

Na drugi dzień się okazało, że to był jakiś spektakularny pościg przez pół miasta, i oczywiście na pierwszych stronach gazet- ale bez zdjęć... wtedy zacząłem żałować, że jednak nie wysiadłem. Ze zrobieniem zdjęć nie miałbym pewno problemu, bo mam legitymację prasową....

gonzo44
17-01-2005, 10:25
bo mam legitymację prasową....
Jak szary zjadacz chleba, chcacy zostac "wolnym strzelcem" moze taka legitymacje zdobyc??

pejot
17-01-2005, 14:24
Zapewne jest więcej na to sposobów, ja swoją zdobyłem studiując dziennikarstwo.

Leprekan
17-01-2005, 14:43
Witam.
W czasach liceum, jako członek fotoklubu XTL w Świnoujściu, robiłem zdjęcia na manifestacji anty-radzieckiej, (w czsach gdy Ruscy opuszczali bazy wojskowe). Potem zdjęcia ukazały się w miejscowej gazecie, ale pieniążków nie dostałem :evil:

DoMiNiQuE
17-01-2005, 15:01
tez zdazalo mi sie charytatywnie dawac fotki do lokalnej gazety :roll: i tak sobie teraz mysle czy taka gazeta nie moze wystawic legitymacji prasowej ?

wizja
17-01-2005, 18:18
czyli żeby robić foty na manifach etc trzeba legity - ok. Ale bardziej interesowało mnie czy gazety są skłonne kupować takie zdjęcia od 'wolnych strzelców' jeśli nie było tam ich reportera? Słyszeliście o czymś takim?

adamek
17-01-2005, 19:10
czyli żeby robić foty na manifach etc trzeba legity - ok.

Nie trzeba.
Jeszcze nikt jej ode mnie nigdy nie wymagał.
tzn. mam ją w kieszeni, ale wyjmować nigdy nie musiałem (bo i po co?)
A robiłem zdjęcia min na Marszu Równości w Poznaniu - wtedy co Młodzież Wszechpolska chciała bić "Równych",oraz rzucała jajkami i kamieniami.
Bardziej od legitki przyda się...czapka (by w raze kamienia ranma nie była cięta).

woland
17-01-2005, 19:23
Wizja jesli temat wolnostrzelectwa Cie interesuje to zerknij tutaj, znalazlem ostatnio coś takiego:
http://www.fotografiaprasowa.pl/show.php?dzial=art&id=9
Przeczytaj artykul i komentarze.

Pzdr.