PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria karty sd kingston 512MB



Rafałek
27-12-2006, 14:02
Witam. Mam problem, nie pierwszy z resztą ze swoją kartą SD.

Po jej zakupie zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć swoim canonem (s2), zgrałem je na kompa po czym włożyłem do odtwarzacza mp3. Zgrałem sobie muzę, było ok. Przyszedł czas na robienie zdjęć więc muzę wywaliłem i włożyłem kartę do aparatu. Tutaj czekał na mnie zonk. W aparacie wywala mi błąd karty pamięci. Nie mogę jej sformatować w aparacie, ponieważ przez ten błąd zablokowała mi się funkcja formatu.

Próbowałem formatować w kompie poprzez odtwarzacz mp3, ale bez rezultatów:
"System windows nie był w stanie dokończyć formatowania [...]"

Przez aparat w kompie jej nie sformatuję, ponieważ nie wyświetla mi się oddzielny dysk, tylko Canonowski kreator...

Nie wiem co robić i czy przypadkiem nie czeka mnie wizyta w sklepie... :/

Jeśli wiesz co mogę jeszcze zrobić to proszę, odpisz. Będę dozgonnie wdzięczny :)

Jac
27-12-2006, 14:12
to mozesz sie dopisac :/
http://canon-board.info/showthread.php?t=10011

IMHO tylko wymiana na nowa karte

Rafałek
29-12-2006, 02:21
Nie ma to jak dobre rady :D

Kartę dzisiaj wymieniłem, od razu zakupiłem czytnik, co by uniknąć problemów w przyszłości. Krótko mówiąc- gra gitara, temat do kasacji :D

cwanakubwa
31-12-2006, 11:48
[QUOTE=Rafałek;259750]Witam. Mam problem, nie pierwszy z resztą ze swoją kartą SD.

Próbowałem formatować w kompie poprzez odtwarzacz mp3, ale bez rezultatów:
"System windows nie był w stanie dokończyć formatowania [...]"

Tak niestety bywa w trakcie formatowania w komputerze. Też sobie sformatowałem Pretec'a - na szczęście "tylko" 64-o Megowego. Dlaczego tak się dzieje? - specjaliści od krasnoludków popylających w komputerach (a naprawde dobrzy specjaliści) niepotrafili mi dać jednoznacznej odpowiedzi. I niema znaczenia czy jest to Kingston; Pretec czy Sandisk. A już niedaj Bóg jak się położy NTFS. Są jakieś programy do "ratowania" kart, jak znajdę to "zalinkuję", ale za efekt nie ręczę :/
Zresztą producenci małym druczkiem zalecają formatowanie w urządzeniach, a nie w komputerach - via czytnik. :)
Tak że obawiam się że czeka Cię sklep

Rafałek
01-01-2007, 20:41
Kartę dzisiaj wymieniłem
Nie ma to jak przeczytać cały temat, nawet tak krótki jak ten :D

Mortas
08-01-2007, 18:45
Mam ten sam problem. Gdzie mogę wymienić kartę Kingston 512MB? Już nie pamiętam gdzie ją kupowałem... Wymienią za darmo?

PrzemeS
08-01-2007, 19:27
Wymienic mozesz tam gdzie kupowales. Z tego co kojaze, to prawdopodobnie konsorcjum FEN zajmuje sie serwisowaniem tych kart. W sklepie raczej nie wymienia, bo prawdopodobnie nie sa gwarantem, wiec nie moga podejmowac takich decyzji, a co za tym idzie, karta zostanie wyslana do serwisu.