PDA

Zobacz pełną wersję : A640, IXUS 900 czy G7



martini
26-12-2006, 23:46
Przepraszam za wątek.





Witam, stanalem przed zakupem aparatu kompaktowego i do tej pory bralem pod uwage rozne firmy. Ostatecznie chyba wybor padnie na canona wiec tutaj prosilbym o rady, a najlepiej o spostrzerzenia uzytkownikow ww aparatow. Glownie chodzi mi o wady, a nie zalety :) nie ukrywam ze szukam "bardziej" zaawansowanego aparatu kompaktowego, czyli np. g7. Ale naczytalem sie duzo o nim, i nabralem pewnego dystansu. Widze ze i na tym forum nie pozostawiacie na nim suchej nitki :p . Nie wiem czy slusznie, ale sadze ze jakosc zdjec ww aparatow bedzie bardzo zblizona, moze g7 bedzie przewazac. Szukam glownie aparatu malego rozmiarami, ktory nie bedzie mi przeszkadzal na roznego rodzaju wycieczkach lub na wakacjach, gdzie bede mogl go bez problemu wziasc do kieszeni. A640 ma obracany lcd, za to 900 ma digic III (glownie fotografuje ludzi a digic III moze mi w tym znacznie pomoc). Nie wiem natomiast jakiej jakosci jest optyka ww aparatach, ktora "najlepsza" w sensie jasnosci obiektywu. Jak wyglada jkosc filmow z 900 ? bo ogladalem chyba z 800 i 850 i bylem mile zaskoczny. A640 nie ma stabilizacji -,- ?! .Nie wiem czy to prawda ale ma wyjsc niedlugo ixus 1000 warto czekac ? I jeszcze jedno pytanie (wiem duzo tych pytan), jak z zywotnoscia akumulatorkow w tych aparatach, nie chce by po 100 zdjeciach moje focenie sie skonczylo, a i jeszcze jedno :D wie moze ktos z was jak wypada syndrom czerownych oczu w ixusie ? bo czytalem pewien test co prawda z modelu 800 i bylo to dosc czesty problem.

Mam nadzieje ze mnie nie zabijecie za ten temat, ale w porownaniu do dzialu dslr malo sie na tym forum dzieje, a szkoda bo "aparaty dla idiotow" to tez aparaty. Nie kazdego stac na to zeby za 5000zl fotografowal kwiatki do albumu :D

Mac
27-12-2006, 01:25
Spoko będziesz żył i to aż do samej śmierci.
Teraz zupełnie serio chcesz porównać trzy aparaty zupełnie z innych zakresów cenowych i dla różnych zastosowań. G7 to coś bardzo zaawansowanego, IXUS 900 to solidny kompakt tzw. stylowy o A640 to bardziej zaawansowany kompakt dla początkujących. Może jeszcze powinieneś pomyśleć o S3 IS.
Sam uzwam IXUS'a ale 40, do dobra zabawka do dokumentacji w pracy ale poza tym wypada on tak sobie, chociaż niewątpliwie zaletą są jego małe wymiary. Miałem możliwość testowania jeszcze IXUS' 700 ale to nadal mały aparacik. Cenię sobie serię A, model 640 to ciekawa propozycja warto rozpatrzenia a w niej przydatną rzeczą jest obracany ekranik LCD. Do serii G mam spory sentyment ponieważ miałem G2 i mamnadal G5 o G7 pisano sporo i nie zawsze dobrze. Dziś gdybym miał kupić kompakt to myślałbym o A640 lub S3 IS lub G7, jednak zdecydowanie skłaniałbym ku dwu perwszym modelom.
Twoje wymagania są trochę trudne do spełnienia przez mały kieszonkowy aparacik, optyka niestety nie daje się oszukać.

martini
27-12-2006, 02:16
no wlasnie optyka nie daje sie oszukac, dlatego aparaty bez "wysuwanego" obiektywu odrazu odpadaja, mimo swoich b. porecznych rozmiarow.

co do s3 is jest dla mnie za duzy, chce czegos mniejszego, szkoda ze tak chlodno wypowiadasz sie o ixusie, bo to narazie byl moj faworyt, sam juz nie wiem, najlepiej musialbym pojechac i wymacac wszystkie 3 modele :) czy a640 ma stabilizator ? ogladalem video test a640 i taki sporu klocek z niego :p da sie przezyc, no wlasnie i ten nieszczesny g7.

chavez
27-12-2006, 15:17
A640 nie ma stabilizacji. IMHO ma za mały zoom, żeby opłacało się ją pakować do aparatu.

Mac
27-12-2006, 18:54
Jeśli chcesz mieć duży zoom do jednak G7 lub S3. S3 nie jest aż taki duży a to naprawdę udany model.
Jednak najlepiej pojechać do MM i pomacać wszystkie aparaty, które wchodzą w orbitę Twoich zainteresowań.

Vitez
28-12-2006, 12:17
A640 nie ma stabilizacji. IMHO ma za mały zoom, żeby opłacało się ją pakować do aparatu.

A co twoje IMHO powie na fakt wsadzenia stabilizacji do IXUSow 800, 850 ? ;)


Jeśli chcesz mieć duży zoom do jednak G7 lub S3.

A640 = 4x, G7 = 6x, S3 = 12x .
Jesli chcesz duzy zoom to... ? :p

Mac
28-12-2006, 13:43
Przejrzałem raz jeszcze specyfikacje kompaktów oraz popatrzyłem na same aparaty w sklepie. Zdecydowanie najgorzej wypada IXUS 900, nie wygodny w uchwycie i raczej to takie małe cacko do zabłyśnięcia w towarzystwie. Osobiście skłaniałbym się do A640 lub G7. Jeśli jednak chcesz mieć duży zoom to spójrz na to co napisał Vitez. W takim przypadku właściwie powinien to być S3 ewentualnie kosztem połowy mniejszego zoom'a G7.

swnw
28-12-2006, 14:59
Witam,

Jestem po wyborze, kupiłem żonie G7 ale sam obejrzałem go dokładnie. Pierwsze wrażenia to świetny design, solidna budowa - nie ma chyba podobnego aparatu, doskonałe zdjęcia - w wielu wypadkach lepsze niż np. 300D + Kit, znakomity LCD - widać dokładnie wszystko bo ma rozdzielczość 207 000 pikseli, nawet mocno oświetlony pozwala spokojnie kadrować. Pytasz o filmy chyba nie widziałem lepszych w kompakcie, zwłaszcza w rozdzielczości 1024 x 768, camcorder niepotrzebny. Obiektyw ekwiwalent 35 - 210 mm to całkiem sporo, oprócz zoomu optycznego jest cyfrowy, który ku memu zdumieniu daje dobre zdjęcia - czytelne, nie tak ostre jak przy 70-200 L na przykład ale jednym pociągnięciem z 200 robi się 800 mm. Do tego IS, który działa tak skutecznie, że przy tych 800 zrobiłem zdjęcie prawie nieporuszone. Co mi sie nie podoba to czekanie na błysk lampy, pewnie mniej niż pół sekundy ale nie jestem przyzwyczajony - oczywiście mowa o wbudowanej bo do G7 można stosować wszystkie zewnętrzne Canona.Ale warto czekać bo ta mała lampka bardzo ładnie sobie radzi nawet z bliska. Podoba mi się dużo opcji do których łatwo można sie dostać przez typowe menu Canona i zmiana ISO gustownym zewnętrznym pokretłem. ISO do 400 użyteczne, powyżej czytelne ale DSLR nie ma porównania. Piszesz o fotografowaniu ludzi, G7 ma opcję "face dedection", która też mnie zaskoczyła skutecznością - rzeczywiście szybko wykrywa twarz lub twarze i dokładnie ustawia ostrość.
Jak widać moje pierwsze wrażenia bardzo dobre, żona jest zachwycona dlatego mogę polecić.

Powodzenia, swnw.

chavez
28-12-2006, 16:03
A co twoje IMHO powie na fakt wsadzenia stabilizacji do IXUSow 800, 850 ? ;)
No cóż... rozezannia wsród IXUSów nie mam. Ale wsadzenie tam stabilizacji jest też (przede wszystkim?) posunięciem maretingowym.

martini
28-12-2006, 17:31
Powodzenia, swnw.

wielkie dzieki za info, rozjasniles mi kilka rzeczy !
podrawiam.

Mac
28-12-2006, 18:52
martini to teraz czekamy na Twoje wrażenia po kupnie G7. To co napisał swnw brzmi bardzo zachęcająco.

Vitez
29-12-2006, 12:40
No cóż... rozezannia wsród IXUSów nie mam. Ale wsadzenie tam stabilizacji jest też (przede wszystkim?) posunięciem maretingowym.

Czyli jednak ma sens (marketingowy), niezaleznie od wielkosci zooma. I o to mi chodzilo :p .