PDA

Zobacz pełną wersję : Sylwester o północy ... gdzie?



Mr_Black
26-12-2006, 20:17
Witam.

Czy możecie polecić jakieś miejsce na mazowszu ( wawa i okolice do 200 km... a może i dalej), z którego miałbym widok na jakieś większe miasto, najlepiej z góry, z którego można bez większych przeszkód i co najważniejsze w spokoju (o co trudno w Sylwestra ;)) ustrzelić kilka ciekawych fotek? Mówiąc w skrócie ciekawy punkt widokowy :D Najlepiej pojechać w góry, ale wolałbym bliżej ... chyba że nic nie znajdę.

katonczyk
26-12-2006, 20:28
Hm, moze z gory smieci cos byloby widac? no, tej na polnocnym zachodzie... to sie nazywa radiowo czy cos? niedelako huty. Pisze o warszawie oczywiscie :)

snow
26-12-2006, 20:34
Może Kazimierz Dolny?:) Chociaż to raczej małe miasteczko :)

Mac
26-12-2006, 20:49
Hmmm w Trójmieście mógłbym Tobie doradzić ale na mazowieckiej ziemii to raczej trudne, ze względu na ukształtowanie terenu. Kazimierz może być ciekawą propozycją, podobnie Lublin.

snow
26-12-2006, 20:51
Lublin z góry odpada, chyba że ktoś ma wejście na elektrociepłownie ;) Bo zamek to raczej tylko z dołu :)

Mr_Black
27-12-2006, 02:03
Hm, moze z gory smieci cos byloby widac? no, tej na polnocnym zachodzie... to sie nazywa radiowo czy cos? niedelako huty. Pisze o warszawie oczywiscie :)

Wici zapuszczę i się zorientuję co to za miejsce, coś słyszałem.


Może Kazimierz Dolny? Chociaż to raczej małe miasteczko

Ostatnio byłem, fakt "gór" tam trochę jest, miasteczko ładne, ale żeby cykać w spokoju to chyba nie da rady tam o tej porze, ale pomyślę, chociaż mam do niego 400 km :-?

kanonier
27-12-2006, 10:21
Hm, moze z gory smieci cos byloby widac? no, tej na polnocnym zachodzie... to sie nazywa radiowo czy cos? niedelako huty. Pisze o warszawie oczywiscie :)

Bylem tam kiedys, widok byl praktycznie zaden.
No chyba, ze bardzo duzo tej gory dosypali.

Jest taka stara gora smieciowo-poelektrowniana na Siekierkach.
Nigdy ta nie bylem, ale widok z tamtej okolicy na miasto jest duzo lepszy.

Mac
27-12-2006, 11:32
Spacerkiem po POlsce, to może kopce wokół Krakowa, wejść można na Kopiec Kościuszki czy na inne nie wiem ale napewno koledzy z grodu Kraka szybko uzupełnią naszą wiedzę. Poza tym w Szczecinie jest ciekawy widok z okolic hotelu Panorama oraz w Gdańsku z fortów napoleońskich, blisko dworca PKP. Widoczek też jest w Jeleniej Górze ale tutaj przydałaby się wiedza oddecha.

Jac
27-12-2006, 11:42
no nie potrzeba odrazu gory smieci ;-) wystarczy jakis bloczek? moze sylwestra robia w mariocie - to sie mozna wkrecic ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/pictures/IMG_4925_IMG_4952.jpg)

Fan nr 1
27-12-2006, 12:12
W Bielsku takich miejsc od groma, (np wzgórze " Trzy lipki", z drogi na przełęcz " Przegibek" albo ekstremalnie z Szyndzielni) no ale to zdecydowanie nie mazowsze.

Pawlo
27-12-2006, 14:29
W Bielsku takich miejsc od groma, (np wzgórze " Trzy lipki", z drogi na przełęcz " Przegibek" albo ekstremalnie z Szyndzielni) no ale to zdecydowanie nie mazowsze.

No najlepiej to chyba na Trzech Lipkach bo widac cale miasto jak na dloni i nie ma tak duzej odleglosci jak z Szyndzielni (w zaloznosci kto chce jaki efekt uzyskac)... ja w tym roku bede gdzies w na Kepie Halcnowskiej, moze mi tez sie uda cos zrobic ciekawego :)

Mac
27-12-2006, 21:33
Zrobisz jeśli Twój IS będzie odpowiednio zasilony...

goobie
27-12-2006, 22:12
może to nie mazowsze, ale obok - i bliżej niż do krakowa... :

Toruń, ma nową obwodnicę, z wielkim i długim bardzo wiaduktem....
pięknie widać z niego panoramę całego miasta wraz z szeroko rozlaną rzeką
i odbiciami w niej... nic nie zawadza i nie włazi w kadr - wszytko widać jak na dłoni... - to taka całkiem luźna propozycja....

jednak gdyby ktoś chciał skorzystać jest to świeża trasa S10 i trzeba na nią wjechać z trasy nr. 1 - (jadąc od strony Ciechocinka będzie to skręt w lewo) w kierunku drogi 645 - na mapie ładnie wszystko widać... i nawet rzeka jest ;)

(most jest szeroki z pasem awaryjnym, więc raczej można auto zatrzymać, na tę wiekopomną chwikę ;)

Pozdrawiam i życzę udanej realizacji :razz:

warto mieć jednak w tym miejscu coś w okolicach 200mm - na wszelki wypadek... bo jest pewien dystans...


PS... ma ktoś może pomysł a propos okolic Poznania ???? :!:

Mac
27-12-2006, 22:38
Jeśli chodzi o Toruń to polecałbym teren klubu żeglarskiego od strony dworca kolejowego Toruń Główny. Jest tam nieduża platforma i dobry widok na starą część Torunia. Idealne miejsce na sylwestrowe focenie.

goobie
28-12-2006, 09:48
trasa S10 i trzeba na nią wjechać z trasy nr. 1 - (jadąc od strony Ciechocinka będzie to skręt w lewo) w kierunku drogi 645


sorry; Oczywiście będzie to skręt w PRAWO (jadąc od Ciechocinka ;)
- no cóż, zdarza się i starym baranom... :oops: :lol:

Rafałek
30-12-2006, 01:33
A ja tak sobie myślę co będzie lepsze :D

Focić samemu z balkonu domu gdzie będzie jumpresska czy iść na dół i fetować powitanie nowego roku :D

A z tą elektrociepłownią w Lublinie to ktoś przesadził :D
Wystarczy wysoki wieżowiec :D

Mac
30-12-2006, 01:37
Dziś sprawdziłem miejsce w Gdańsku dobre to sylwestrowego panoramowania czyli Gradowa Góra.
Chętnie zobaczę zdjęcia z Torunia.

Mr_Black
30-12-2006, 02:52
Nie miałem czasu wcześniej zajrzeć ... Z wymienionych najbliżej mam do Torunia 300 km ;-) Prawie tyle co do Kazimierza, ale tam już fociłem troszkę, zaciekawił mnie ten wiadukt, kto wie, może się wybiorę. W samym toruniu tez jest chyba co focić, więc wieczorny wypadzik ze statywem przed północą nikomu nie zaszkodzi. Chyba że w ostateczności wawę pstryknę z brzegu Wisły bo najbliżej a z czasem krucho.

Dzięki za ciekawe pomysły.

oddech
31-12-2006, 11:27
Spacerkiem po POlsce, to może kopce wokół Krakowa, wejść można na Kopiec Kościuszki czy na inne nie wiem ale napewno koledzy z grodu Kraka szybko uzupełnią naszą wiedzę. Poza tym w Szczecinie jest ciekawy widok z okolic hotelu Panorama oraz w Gdańsku z fortów napoleońskich, blisko dworca PKP. Widoczek też jest w Jeleniej Górze ale tutaj przydałaby się wiedza oddecha.

Co do Jeleniej Góry, to jest masa miejsc gdzie widać całe miasto.
Najlepszy jednak widok jest z Góry Szybowcowej. Jest tylko jedno ale. Spedziłem tam ostatni tydzień i ani razu nie udało mi się złapać pogody na ujęcie miasta z góry. Za to mam mase fot z prawdziwą mgłą i ze szczytami w chmurach. Ale to kiedyś gdzieś przy okazji pokażę.
Reasumując. Nie napalałbym się na JGA. To kotlina i widoczność przy takiej pogodzie jak teraz jest bardzo mizerna. A w Sylwestrowa noc ma na dodatek padać.

Mac
03-01-2007, 14:34
W Gdańsku nie padało i gdyby nie to, że pokopałem ISO i ustawiłem 400 zamiast 100 to zdjęcia były bardzo udane. Obrobię i wrzucę kilka ujęć. Jacowi nie dorównam ale pokaże swoje ostatnie foty.

Mr_Black
05-01-2007, 22:24
Zacząłem ten wątek, więc pochwale się rezultatem ... W drodze do Torunia, dokładnie w połowie drogi 150 km od domu i od celu zepsuł się samochód :evil: Takim sposobem nie dojechałem :rolleyes: A w drodze powrotnej wlokłem się 40 km/h, stając średnio co 5 km:lol: Mam nadzieję, że innym bardziej wyszło. Jeszcze raz dzięki za miejscówki.