PDA

Zobacz pełną wersję : 1D MK II N poziome paski - jestem zdołowany



Juicy
26-12-2006, 16:47
Witam,
Od kilku dni bawię się nowiutkim 1d MKII N. CAłyczas byłem zachwycony możliwościami do czasu kiedy nie zobaczyłem tych strasznych poziomych pasków na zdjęciach (uzylem funkcji szukaj najpierw). Problem pojawia sie przy iso 800-1600 przy niedoswietlonych zdjeciach. Jestem załamany, sprzet za tyle kasy.. W 20d nic takiego sie nie dzialo. Prosze o rade czy walic z tym do serwisu? co sadzicie czy to ma prawo sie zdarzac w ogole? jescze na dodtaek wczoraj mi Err 99 wywalil.. z gory dzieki za odpowiedz

Kubaman
26-12-2006, 16:56
To zwykły szum, nie wiem czego się spodziewłeś - wszak wiadomo, żę 20/30D mają najniższy szum na rynku. Po prostu rób prawidłowo naświetlone zdjęcia.

Err 99 to błąd szkła.

KMV10
26-12-2006, 17:01
A zobacz choćby tutaj: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=16557&highlight=banding
O to chodzi? [trudno zgadywać bez pokazania jakiegoś przykładowego zdjęcia]

Jac
26-12-2006, 17:11
Witam,
Od kilku dni bawię się nowiutkim 1d MKII N. CAłyczas byłem zachwycony możliwościami do czasu kiedy nie zobaczyłem tych strasznych poziomych pasków na zdjęciach (uzylem funkcji szukaj najpierw). Problem pojawia sie przy iso 800-1600 przy niedoswietlonych zdjeciach. Jestem załamany, sprzet za tyle kasy.. W 20d nic takiego sie nie dzialo. Prosze o rade czy walic z tym do serwisu? co sadzicie czy to ma prawo sie zdarzac w ogole? jescze na dodtaek wczoraj mi Err 99 wywalil.. z gory dzieki za odpowiedz

nie chce cie martwic ale problem nie jest aparat a fotograf ;-)

poziome paski pojawiaja sie przy "wyciaganiu" niedoswietlonych zdjec nazywa sie to banding)... 1EV to jedna dzialka ISO jesli 1600 wyciagasz o 2EV to uzyskujesz tak jakby ISO 6400 ;-) wiec chyba nie mozesz miec do nikogo pretensji poza soba...



jeszcze na dodtaek wczoraj mi Err 99 wywalil.. z gory dzieki za odpowiedz

niekoniecznie jest to blad obiektywu - jednak najczesciej jest to blad obiektywu ;-) - przeczysc styki w obiektywie/aparacie - powinno pomoc

Juicy
26-12-2006, 18:03
dzięki za odpowedź wszystkim. Nie pisalem nigdzie ze mam jakies pretensje.., rzecz jasna celowo prowokowalem te niedoswietlenia zeby zobaczyc dokladnie w jakich okolicznosciach powstaja. No i porownywalem zdjecia do tych z 20d na ktorych taka rzecz nie ma miejsca.
Uspokoiliscie mnie dzieki serdeczne

Vitez
26-12-2006, 21:42
No i porownywalem zdjecia do tych z 20d na ktorych taka rzecz nie ma miejsca.

W moich mocno niedoswietlonych 1600 z 20D tez sa paski.. widac nie masz az tak bardzo niedoswietlonych a pozniej rozjasnianych.

muflon
26-12-2006, 23:03
Wszystko jest kwestią obróbki :-P To chyba jakaś plaga świąteczna, bo parę dni temu bite pół godziny zajęło mi tłumaczenie znajomemu, który uparcie wyciągał ISO100 o, tak na oko, jakieś 5EV auto-levelsami, że nie, nie ma "zepsutego" 300D :mrgreen:

DZWIEDZIU
27-12-2006, 00:10
witam - pośpiesznie sprawdzilem moją jedynke na tą przypadlosc - no i faktycznie są delikatne paski,ale tak ledwo widocznie (dopiero przy powiększeniu i rozjasnieniu) ze nawet bym o nich nie wiedzial -tak wiec paniki niet:-)-pozd.

marnow
27-12-2006, 06:21
To ja tez mam "popsutego" Marka :-)

--
Marnow

kanonier
27-12-2006, 07:49
Moj niestety nie ma zadnych paskow nawet przy 3200ISO.
Moze testy robilem niefachowo ?!

DZWIEDZIU
27-12-2006, 14:41
Kanonier zapodaj foto zobaczym - bo jak to co mowisz jest prawdą... zasypiem serwis jedynkami :-)(nie no chyba bym sie nie decydowal tego naprawiac:))pozdr.

Juicy
29-12-2006, 00:57
dopiero wróciłem i wrzucam fotke zebysmy wiedzieli o czym rozmawiamy.
Probowalem powtorzyc efekt ktory wyszedl kilka dni temu i jakos mi sie nie udalo. Meczylem na iso 800, 1600 i wychodzi normalny szum ktory ma to do siebie ze jest dosyc rownomierny w ciemnych partiach ale nie pojedynczy pasek albo kilka takich jak na tym zdjeciu. Nie wiem co to bylo i nie chce tego wiecej widziec. Dodatkowo robilem 20D na 3200 i tez nic takiego nie ma.
Pierwsza fotka zrobiona 1d mk II na iso 1600, druga iso 800, rownomierny szumek i nagle krecha pozioma (mam nadzieje ze jakos to widac przy tej rozdzielczosci). Czy mieliscie podobne efekty ?

Vitez
29-12-2006, 13:08
Tworzenie/odtworzenie efektu:

- idziesz w ciemne miejsce np do klimatycznej knajpki... pokoj domowy oswietlony jedna lampka biurkowa w nocy tez wystarczy.
- iso 3200, tryb Av, korekta naswietlania -2 EV, pomiar matrycowy, RAW
- RAWa w komputerze korygujesz na +EV tyle ile konwerter daje (np Breezebrowser +2 EV, ACR czyli Photoshop chyba +3 o ile dobrze pamietam)

Przy takim potraktowaniu poziome paski powinny wyjsc bardzo ladnie.

Ale ogolnie moglbys napisac czy robisz w RAW i w jakim programie pozniej ogladasz zdjecia?
Najczesciej to w ACR wlaczone wszelkie automatyczne dopasowania powoduja na sile wyciaganie zle naswietlonych zdjec i tego typu efekty.

muflon
29-12-2006, 13:16
Moment moment... to o czym wcześniej mówiłeś to raz, ale to co jest na drugim zdjęciu to normalne już nie jest :roll: I to niezależnie od ciągania suwakami w konwerterze raw :(

McKane
29-12-2006, 13:57
To z 1 zdjecia tez niezbyt wyglada ... pewnie siada matryca albo zasilanie.

Juicy
29-12-2006, 16:12
Zdjęcia to jpgi bez obróbki żadnej, na monitorze aparatu widać to samo. Dlatego jak mi wcześniej Jac mówił że problem leży w fotografie to bez urazy hamowałem się żeby brzydko nie odpowiedzieć.. nie rozumiem takich komentarzy. Nie wazne, moja pechowa jedynka lezy juz na zytniej i mam nadzieje ze nie beda nic krecic tylko naprawia co trzeba i bede sie mogl w pelni cieszyc nowym aparatem. Musze przyznac ze przezywam ta sytuacje dosyc mocno :cry: tyle czekalem a teraz.. zycze Wam jak najmniej usterek i dzieki za odpowiedzi. Aha oczywiście te czerwone paski to zaznaczenia zrobione przezemnie zeby pokazac gdzie biegna krechy a nie wada aparatu :mrgreen:

muflon
29-12-2006, 16:17
jak mi wcześniej Jac mówił że problem leży w fotografie to bez urazy hamowałem się żeby brzydko nie odpowiedzieć.. nie rozumiem takich komentarzy.

Gdybys od razu pokazal ta druga fotke nie byloby niedomowien :) A tak wpadles do worka p.t. "mam szumy na (efektywnym) ISO 12800, co robić??" ;-) Powodzenia w serwisie.

Jac
29-12-2006, 16:30
Zdjęcia to jpgi bez obróbki żadnej, na monitorze aparatu widać to samo. Dlatego jak mi wcześniej Jac mówił że problem leży w fotografie to bez urazy hamowałem się żeby brzydko nie odpowiedzieć.. nie rozumiem takich komentarzy.
No a co moglem powiedziec o wyciaganiu niedoswietlonych zdjec, na wysokich iso, przeciez to jest wlasnie banding i jest to spowodowane w glownej mierze przez fotografujacego... przynajmniej tak to opisales, natomiast u Ciebie problem jest inny i nie wynika raczej z wysokiego ISO - te zdjecia ktore pokazales - no coz chyba pozostaje tylko serwis.

Juicy
03-01-2007, 22:14
Dziś wymęczyłem informacje z żytniej że najprawdopodobniej padnięta jest matryca i pewnie będą ją wymieniać. Jestem ciekaw czy takie załatwienie sprawy by Was satysfakcjonowało czy może podjęlibyście walkę o noyw aparat? Przypomne ze usterka wyszla na jaw kilka dni po zakupie, aparat nie zdazyl zarobic na siebie zlotowki a juz bede mial nie nowy tylko naprawiany, rozbierany- jak nowy.. troche mnie to drazni.. chetnie poznam wasze zdanie
początkujący :mrgreen:

McKane
03-01-2007, 22:27
Wymiana na nowy to dobra wola sprzedawcy niestety (chyba ze kupowales przez net). Inaczej zostaje naprawa. Ja osobiscie w przypadku takiego zakupu zaczalbym od proby wymiany.

KMV10
03-01-2007, 22:44
Nie robiłbym problemu jeśli naprawa rozwiąże problem. Awarie się zdarzają - po to jest m.in. gwarancja.

kris75
03-01-2007, 23:23
KMV10 gwarancja jest jesli sprzet ulegnie awarii -czy w Twoim wypadku aparat ulegl awarii ?! Inaczej ujmujac, czy w chwili zakupu byl to sprzet sprawny czy nie? Zauwaz, ze jesli placisz za pelnowartosciowy towar, to ma on byc w 100% sprawny. Jesli towar jest sprawny inaczej to jest on niezgodny z umowa.

Bagnet007
04-01-2007, 09:38
KMV10 gwarancja jest jesli sprzet ulegnie awarii -czy w Twoim wypadku aparat ulegl awarii ?! Inaczej ujmujac, czy w chwili zakupu byl to sprzet sprawny czy nie? Zauwaz, ze jesli placisz za pelnowartosciowy towar, to ma on byc w 100% sprawny. Jesli towar jest sprawny inaczej to jest on niezgodny z umowa.


...Przypomne ze usterka wyszla na jaw kilka dni po zakupie

Podobno jednak był sprawny w momencie zakupu.

Juicy
04-01-2007, 10:26
teraz to już nie ma znaczenia ale poprostu podczas testowania w sklepie tej wady nie wykryłem jako że ujawnia się w dosyć specyficznych warunkach. Zobaczyłem to 3 dni po zakupie.

kanonier
04-01-2007, 11:14
Z pewnoscia wymieniony na nowy poprawilby Ci humor.
Ale jak naprawia w Canonie to w sumie tez dobrze,
w Japonii tez je ktos sklada do kupy.

Wazne zeby zdjecia byly czyste - czego Ci zycze z Nowym Rokiem :^)

Juicy
04-01-2007, 15:46
Z pewnoscia wymieniony na nowy poprawilby Ci humor.
Ale jak naprawia w Canonie to w sumie tez dobrze,
w Japonii tez je ktos sklada do kupy.

Wazne zeby zdjecia byly czyste - czego Ci zycze z Nowym Rokiem :^)

Dzięki serdeczne, pozdrawiam

martini
04-01-2007, 20:44
zrobia mu teraz psikusa na zytniej i jakis praktykant wsadzi matryce z 300d :mrgreen:


joke ofc bo to technicznie niemozliwe, zeby ktos nie pisal potem :P

lacze sie w bolu i zycze pozytywnego zakonczenia, bo to przybijajace zeby w nowym aparacie za tyle kasy usterka trafila akurat na nas ;/

Mutt
05-01-2007, 21:41
zrobia mu teraz psikusa na zytniej i jakis praktykant wsadzi matryce z 300d :mrgreen:



wsadzic sie wsadzi, ale gorzej bedzie z robieniem zdjęć :mrgreen:

Juicy
12-01-2007, 19:32
no i mam nowe wieści.. NIEcierpliwie wyczekałem 2 tyg na naprawę mojej NIEpokochanej jeszcze jedynki. Wczoraj otrzymałem smsa o treści "Aparat naprawiony czeka na odbiór" - nic innego tylko dziś z samego rana wybrałem się na żytnią. Wpadam, daje NIE miło wyglądającej Pani karteczkę, mija 30 sek i aparat leży już przede mną. Wymienili matrycę więc myślę sobie jest extra ale zrobię test.. wpinam szkiełko, wkładam kartę, iso 1250, i robię lekko niedoświetlone zdjęcie.. patrzę a w poziomie leci gruba krecha, no więc zaczynam zmieniać kolory i tętno skacze. Jeszcze spokojny lecz już drżącym głosem sygnalizuje Pani problem (wspomnę że aparat był testowany przez technika i był niby ok). Kobita zabrała aparat i powiedziała że zawoła technika.. czekam 5 minut i zaczynam się gotować, pani siedzi technika i aparatu brak, sygnalizuje że chce widzieć technika w tym momencie, pani znowu leci na zaplecze, wraca i mówi że technik już podchodzi bo coś sprawdza !! kolejna sygnalizacja i pani już więcej nie zobaczyłem podobnie jak i technika z resztą.
Wyszła do mnie natomiast kompetentna i miła Pani dyrektor serwisu. No i zaczyna mówić że nie wiedzą o co chodzi, że korespondują z canon Europa ale bez odpowiedzi jeszcze wiec moze canon Europa utnie sobie pogawędkę z canon Japonia i w końcu padają słowa który koją moje nerwy - Pani dyrektor spokojnym tonem oświadcza że wymieni mi aparat na nowy tyle ze bedzie dopiero za jakies 2 tygodnie bo brak narazie. Nrazie dostalem swoje body a jak bedzie nowe to zadzwonią.. no i w ten sposób zjadłem troche nerwow szczegolnie kiedy przez ok 15 min nie wiedzialem co sie dzieje z moim sprzetem ktory teoretycznie jest sprawny. Ponoc koszt matrycy to ok 5000zł :mrgreen: powiem szczerze ze jakos nie wierze ze rzeczywiscie ja wymienili. A rozważałem zakup w USA, fajnie bym miał teraz.. Życzę Wszystkim jak najmniej wizyt na Żytniej ;)

McKane
12-01-2007, 19:35
To ja moze sie nieproszony odezwe ... jak dadza Ci juz ten nowy a zapomną o zabraniu starego zepsutego to chetnie go przygarne :D

Juicy
12-01-2007, 19:42
To ja moze sie nieproszony odezwe ... jak dadza Ci juz ten nowy a zapomną o zabraniu starego zepsutego to chetnie go przygarne :D

hyhy mam taką nadzieje że zapomną; może chociaż aku uda mi się drugi dostać w prezencie

adamek
13-01-2007, 01:10
taaaa.
a jak ktoś następny przyjdzie z zepsutym 1d to pewnie dostanie Twoje. ;]