PDA

Zobacz pełną wersję : A430 problemy z ustawieniem makro i innych



Cosmo
25-12-2006, 16:19
Witam wszystkich. od pewnego czasu jestem posiadaczem aparaciku Canona A430. niestety mam pare problemow z jego obsługą :-(
W specyfikacji piszą dane na temat zwykłego makro jednak nie mogę przsełączyc się z funkcji super makro na nią. podobnie zecz sie ma jesli chodzi o ustawienie czasu migawki - zakres jest szeroki ale czy da sie ją korygowac samemu? i ostatnie pytanko - aparat robi dobrze zdjecia tylko przy wlaczonej lampie blyskowej co jednak przy wystarczającym oswietleniu bardzo pociemnia zdjecie. da się to jakos ominąc? przy wyłączonej lampie kazde zdjecie wychodzi nieostro nawet gdy postawie aparat i wlacze migawke z opóźnieniem.

jestem laikiem w tych kwestach więc proszę o wyrozumiałośc ;-)

Mac
26-12-2006, 14:09
A430 jest bardzo zautomatyzowany co oznacza, że sam decyduje za Ciebie jak sfotografuje wybrany przez Ciebie obiekt. Czas otwarcia migawki jest szeroki ale to aparat ustala sobie jaki zastosuje, podobnie jak sam dobierze przesłonę.
ozwiązaniem problemu z lampą jest jej wyłączenie, taka opcja powinna być dostępna w A430, sprawdź w instrukcji.
Podobnie przełączenie się z super makro na makro.
Z utratą ostrości przy wyłączonej lampie sprawa wygląda dzwinie ale nie do końca. Sam aparat jest bardzo lekki i się kołysze, dlatego kiedy go stawiasz i uruchamaisz samowyzwalacz a stosujesz zarem długie czasy aparat się trzęsie i stąd masz nieostre zdjecia.
Rada...hmmm...statyw i pilot do wyzwalania migawki.