PDA

Zobacz pełną wersję : karta SD jako przenośny dysk?



klero
15-01-2005, 09:28
Witam!

ma ktos sterowniki (pod winXP) do Canona Ixus 40 tak, aby po podłączeniu USB windows "widział" go jako przenosny dysk twardy tak jak jest to w Minolcie czy Sonym, a nie jako aparat fotograficzny?

prosze o odpowiedź

pozdrawiam

Cychol
15-01-2005, 12:15
Nie wiem jak jest z kompaktami, ale w lustrzankach tak się nie da. Żeby używać katry z aparatu jako dysku musisz mieć czytnik. Zresztą wg mnie to lepsze rozwiązanie :lol:

Tomasz Golinski
15-01-2005, 12:31
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1457
może działa

Vitez
15-01-2005, 16:22
Witam!

ma ktos sterowniki (pod winXP) do Canona Ixus 40 tak, aby po podłączeniu USB windows "widział" go jako przenosny dysk twardy tak jak jest to w Minolcie czy Sonym, a nie jako aparat fotograficzny?

Canony tak maja i dlatego niektorzy nie lubia tej firmy ;) .
Co mnie dziwi bo czytnikiem i tak o wiele szybciej sie zgrywa pliki wiec to zaden argument :? .
Sposob z Total Commanderem z watku podanego przez Tomka dziala - mi sie udalo tak podlaczyc 10D, pliki zgralem, wgrywac nie probowalem ale aparat byl widoczny w TC jako dysk a nie jako aparat.

Jurek Plieth
15-01-2005, 16:33
Sposob z Total Commanderem z watku podanego przez Tomka dziala - mi sie udalo tak podlaczyc 10D, pliki zgralem, wgrywac nie probowalem ale aparat byl widoczny w TC jako dysk a nie jako aparat.
Działa, ale w praktyce jest bezużyteczny z powodu wielokrotnie mniejszego transferu niż w przypadku korzystania z czytnika CF. Nie robiłem dokładnych pomiarów, ale na oko jest to co najmniej 10x wolniej :cry:

Vitez
15-01-2005, 21:09
Działa, ale w praktyce jest bezużyteczny z powodu wielokrotnie mniejszego transferu niż w przypadku korzystania z czytnika CF. Nie robiłem dokładnych pomiarów, ale na oko jest to co najmniej 10x wolniej :cry:

Przeciez to mniej wiecej napisalem w zdaniu ktorego nie zacytowales :P

klero
16-01-2005, 13:37
dzięki wielkie..

a wszystkie czytniki kart są widziane jako przenośne dyski twarde?
aa i jeszcze takie pytanie mam: czy pod windows 98 taki czytnik potrzebuje sterowników? czy tylko podłączam i kożystam?

dzieki za odpowiedź

Tomasz Golinski
16-01-2005, 13:46
klero, wszystkie byłoby za mocnym stwierdzeniem, bo może ktoś ma inny, ale większość (najlepiej upewnić się przed zakupem) pracuje jako dysk bez sterowników pod nowymi windowsami. nie jestem pewien jak jest z 98

Vitez
16-01-2005, 16:13
a wszystkie czytniki kart są widziane jako przenośne dyski twarde?
aa i jeszcze takie pytanie mam: czy pod windows 98 taki czytnik potrzebuje sterowników? czy tylko podłączam i kożystam?


Wg mnie powinienes wybrac sprzedawce od ktorego chcesz wziac czytnik i jemu zadac takie pytania.

To co mi sie wydaje to: 99,9% czytnikow jest widzialne jako dysk przenosny. Ten 0.1 % to jakies udziwnienia 8) .
Czaytniki potrzebuja sterownikow chyba tylko do win95 i 98 nie SE. Jak masz 98 SE albo wyzej to nie powinny potrzebowac sterownikow (ja mam ME - bez problemow sie wykrywa) ale z czytnikiem i tak zazwyczaj dostarczona jest CD ze sterownikami (juz dwa kupowalem - oba mialy CD).

wizja
16-01-2005, 19:32
Działa, ale w praktyce jest bezużyteczny z powodu wielokrotnie mniejszego transferu niż w przypadku korzystania z czytnika CF. Nie robiłem dokładnych pomiarów, ale na oko jest to co najmniej 10x wolniej :cry:

dokładnie 170kBps zasysanie z aparatu


ps. wysłać 'na' aparat się nie da

miku
27-10-2006, 12:09
Sorry, ze podbijam taki stary watek, ale czy moglby ktos napisac jeszcze raz ten sposob na "twardy dysk", bo podany link w tym watku juz nie dziala :/

mmdl
19-10-2007, 16:01
ja tez bym chcial sie dowiedziec bo mam taki problem ze musze usunac jakies zabezpieczenia przed zapisaem ale gdzie to zrobic??http://img518.imageshack.us/img518/5177/11uq8.jpg

pietro.s
19-10-2007, 18:17
a zdjęcia robisz normalnie? bo być może przesunęło Ci się zabezpieczenie na karcie np przy wyciągniu z aparatu czy coś. ja osobiście do karty SD kingstona tej szybszej używam czytnika takiego jak tu:
http://www.allegro.pl/item253680682_kingston_7w1_super_czytnik_sd_mmc_pe ndrive_usb_2_0.html
i nie narzekam. Kupiłem go nawet taniej niż tutaj jest.

topezo
24-10-2007, 10:31
a ja karty SD uzywam jako przenosnej pamieci dzieki takiemu czytnikowi Kingstona, w ktory sie wklada karte SD i wyglada to jak pendrive :D