PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wywolujecie RAWy na Apple?



DominoAqq
24-12-2006, 01:15
Witam,

Chcialbym sie dowiedziec czym wywolujecie RAWy na makach? Jest Aperture, Lightroom itd., ale nie wiem na co sie zdecydowac, biorac pod uwage fakt iz mam Powerbooka G4 1,5GHz i 2GB RAM.

Wg specyfikacji Aperture powinno chodzic bez problemu, ale realia sa inne. Chodzi, ale w sposob bardzo irytujacy - w moim przekonaniu bardzo powoli.

Jesli macie doswiadczenie z podobnym sprzetem do mojego to bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

DoMiNiQuE
24-12-2006, 02:42
Polecam przetestowac triala Aperture. Ja osobiscie sie do niego przekonalem. Wczesniej uzywalem Lightrooma, ale zaczal bardzo przymulac przy duzym library. Aperture lepiej sobie radzi pod tym wzgledem i jednak bardziej mi odpowiada. Jest zdecydowanie szybszy (G5 1.8, 1GB). Proponuje jednak przetestowac obydwa programy.

DominoAqq
24-12-2006, 12:28
Wiem, ze Aperture jest ok - widzialem na zywo prezentacje Appla - ale szukam alternatywy. Na G5 mysle, ze duzo szybciej chodzi niz na G4. A ja raczej w najblizszym czasie nie przewiduje zmiany na szybszy komputer.

Jester
24-12-2006, 13:02
Wiem, ze Aperture jest ok - widzialem na zywo prezentacje Appla - ale szukam alternatywy. Na G5 mysle, ze duzo szybciej chodzi niz na G4. A ja raczej w najblizszym czasie nie przewiduje zmiany na szybszy komputer.

Photoshop albo Lightroom, niestety. Aperturę na swoim Powerbooku to możesz najwyżej potestować i narobić sobie smaku, chociaż 1.5 podobno przyśpieszyla. Podobno, nawet mi się sprawdzać nie chce.

J

mungo
24-12-2006, 13:23
Na PowerBooku G4 i MacPro Adobe ligthroom śmiga elegancko. Narazie biblioteka jest mała, więc nie wiem jak będzie póżniej. Lightroom śmigał mi także na pececie(1 ghz celeron, 512 mb RAMu). Ogólnie polecam lightroom najnowszą wersję beta;)