PDA

Zobacz pełną wersję : Battle na zdjęcie roku CB ;)



Kubaman
22-12-2006, 22:55
Cześć
rzucam luźny temat: ponieważ powstał wątek z najlepszymi - zdaniem autorów - zdjęciami naszych forumowiczów za 2006 rok, proponuję może małe głosowanie na najlepszą - zdaniem ogółu - fotkę roku CB. Temat niezwykle subiektywny, jednoznaczna ocena trudna. Potraktujmy więc może to z przymróżeniem oka, ale myślę, że pomysł może dać nam nieco radości i zabawy.

Co myślicie?

kami74
22-12-2006, 22:57
Na bazie tamtego wątku ? OK tyle, że trzeba będzie wymyślić coś na obejscie 10 osobowego ograniczenia w ankietach

sergi
23-12-2006, 00:02
chętnie bym zagłosował bo kilka zdjęć jest naprawdę dobrych...

matka_Wariatka
23-12-2006, 00:09
z dwoma ankietami do jednego battle bez sensu sie okazuje, wg mnie.
pozniej co dogrywka? mozna obejsc te 10 zdjec do jednej ankiety?

Jac
23-12-2006, 00:12
wielki turniej mial 4 ankiety a pozniej dogrywki itd... i dalo rade ;-) a tu skoro Kubaman sie zadeklarowal :mrgreen: to pewnie tez nie bedzie problemu ;-)

wiec ogolnie jestem za mimo tego ze juz autorzy zdjec sa znani ;-)

muflon
23-12-2006, 00:21
Mi się średnio widzi pomysł porównywania fotek z tak różnych działek ;-) No ale technicznie to się da na kilka sposobów.. Przykład: N ankiet po 10 pytan, kazde typu "glosuje na fotke z posta #XX w wiadomym watku". Tylko potem ktos musialby sprawdzic czy ktos nie glosowal podwojnie ;-)

Tutaj rozgrywki grupowe to średnio dobry pomysł. No bo kto ustali grupy i według jakich kryteriów, jeśli zdjęcia i autorzy już są? :)

kjoanna
23-12-2006, 01:39
a co jak okaze sie ze ludziska glosuja na ulubionych autorow a nie zdjecia? ;)

liquidsound
23-12-2006, 02:43
A moze po prostu zrobimy temat w ktorym kazdy user wypowie sie na jaka fote glosuje i dlaczego (z wczesniej nominowanych) i wtedy podliczymy glosy?? Zieloni na kalkulatorkach, a reszta w pamieci:grin: bez dupowchodzenia i tak sie nie obejdzie to moze przynajmniej wszyscy beda widziec oficjalnie kto komu rowa lize:-| bedzie kupa smiechu i dobrej zabawy

muflon
23-12-2006, 06:25
bez dupowchodzenia i tak sie nie obejdzie to moze przynajmniej wszyscy beda widziec oficjalnie kto komu rowa lize:-| bedzie kupa smiechu i dobrej zabawy
"Dobrej zabawy" :lol: Przy znanych autorach zdjęć skończy się to awanturą taką, że ostatnia runda "wielkiej battle" to pikuś :mrgreen: Jeśli już, to prędzej wątek, w którym każdy po prostu wpisze numerek posta z wątku z fotkami :)

Tomasz Golinski
23-12-2006, 06:34
Zupełnie bez dyskusji? Nawet w sąsiednim wątku? Toż to faszyzm ;)

Nemeo
23-12-2006, 12:40
Przy znanych autorach zdjęć skończy się to awanturą taką, że ostatnia runda "wielkiej battle" to pikuś :)

Przecież ma to być raczej w formie zabawy, a nie walki na śmierć i życie.

matka_Wariatka
23-12-2006, 12:43
faceci nie potrafia sie bawic :razz: rywalizacja lezy w ich naturze.

kjoanna
23-12-2006, 13:24
faceci nie potrafia sie bawic :razz: rywalizacja lezy w ich naturze.

otoz to;)

piszczal
23-12-2006, 13:41
faceci nie potrafia sie bawic :razz: rywalizacja lezy w ich naturze.

potrafia się bawić...
sami sobą i swoimi aparatami ;-P

akustyk
23-12-2006, 14:38
no wlasnie jakos do mnie tez nie dociera koniecznosc robienia takiego turnieju. sa fajne zdjecia. kon jaki jest kazden widzi. po kiego czorta dorabiac do tego od razu mundial? zeby zwyciesca mogl uwazac swojego "ptaszka" za wiekszego niz inni...

kurcze, fotografia to jest sztuka, a to nie musi byc koniecznie kielznane normowaniem, ocenianiem, porownywaniem, wyznaczaniem ekstremum. ot jest. i wystarczy

liquidsound
23-12-2006, 14:46
kurcze, fotografia to jest sztuka, a to nie musi byc koniecznie kielznane normowaniem, ocenianiem, porownywaniem, wyznaczaniem ekstremum. ot jest. i wystarczyPieprzysz wasc glupoty:D chodzi tylko i wylacznie o rywalizacje, kto ma ostrzejsze szklo, kto ma celniejszy AF, kto ma szybsze serie:!: Robimy ten wate
Przy znanych autorach zdjęć skończy się to awanturą taką, że ostatnia runda "wielkiej battle" to pikuśNo to wprowadzic zasade ,ze kazdy moze napisac jednego posta a reszta bedzie kasowana i nie dojdzie do klotni. To bedize na zasadzie wyboru bez komentowania czyjejs opini etc.

akustyk
23-12-2006, 14:58
Pieprzysz wasc glupoty:D chodzi tylko i wylacznie o rywalizacje, kto ma ostrzejsze szklo, kto ma celniejszy AF, kto ma szybsze serie:!:
w du... jeza. to dopiero teraz mi o tym mowisz?

to czemu ja tyle kasy na paliwo i wyjazdy zagramaniczne wydaje, jak wystarczylo wpakowac w 1D Ultra Turbo III Smarka, zeby miec zaje... foty...

gupi bylem...

liquidsound
23-12-2006, 15:12
Bo Ty sie jeszcze musisz duzo nauczyc o "prawdziwej fotografi":wink: (na marginesie to ironizujemy ale odnosze wrazenie ze spora wiekszosc tak sobie mysli)

mungo
23-12-2006, 15:49
Battle pomysłem dobrym jest. Tylko wykasować wątek w galeriach proponuje, aby ludzie choć trochę na kogo głosują nie pamiętali.

muflon
23-12-2006, 16:11
Przecież ma to być raczej w formie zabawy, a nie walki na śmierć i życie.
Podobnie jak wszystkie dotychczasowe battle na forum ;-)

liquidsound
23-12-2006, 16:13
No to muflon krotko trzymac buractwo za geby. Macie wladze i nie potraficie sobie poradzic??

matka_Wariatka
23-12-2006, 16:47
potrafia się bawić...
sami sobą i swoimi aparatami ;-P

to sie ubawilam swoimi aparatami :mrgreen:

snow
23-12-2006, 16:50
A może to wy nie umiecie się z nami bawić? :razz:

Kubaman
23-12-2006, 17:00
kurczę, widzę że sporo zamieszania powstało.

Moja propozycja miała na celu narawdę zabawę. Bez rywalizacji - zero, null. Myślałem o zabawie z otwarte głosowanie na jawne zdjęcia. Dlatego zupełnie mi nie przeszkadza różna tematyka zdjęć. Chodzi o to, co nam się ot tak zwyczajnie podoba. Powiedzmy, że są święta, siedzimy trawiąc i oglądamy na luzie fotki. Kolędnicy śpiewają, prezenty odp[akowane, a my tu sobie klikamy - OK, ta jest fajna. Bez bagażu brania na serio tego wszystkiego.

Konkurs niemiarodajny - o to mi chodzi. Zero arthyzmu.

Lodek
23-12-2006, 17:04
Panie i Panowie..... sonda albo kilka jeśli trzeba i do "boju".....
Potraktujmy to jak zabawę i będzie fajnie..... mam już faworyta

i nie głosujmy na samych siebie..... (honorowo)
dajmy jeszcze tylko czas niech więcej osób się dołaczy :-P

Driver
23-12-2006, 17:53
i nie głosujmy na samych siebie..... (honorowo)



Jak nie ??

Chcesz bez głosu zostać ?? :lol: :lol:

mungo
23-12-2006, 18:11
To kiedy zaczynamy?;)

KMV10
23-12-2006, 19:31
no wlasnie jakos do mnie tez nie dociera koniecznosc robienia takiego turnieju. sa fajne zdjecia. kon jaki jest kazden widzi. po kiego czorta dorabiac do tego od razu mundial? zeby zwyciesca mogl uwazac swojego "ptaszka" za wiekszego niz inni...

kurcze, fotografia to jest sztuka, a to nie musi byc koniecznie kielznane normowaniem, ocenianiem, porownywaniem, wyznaczaniem ekstremum. ot jest. i wystarczy
Oj, nie wiesz że dzisiaj nawet benzyna musi mieć lepszą liczbę oktanową ;)

Nemeo
23-12-2006, 19:35
To kiedy zaczynamy?;)

No właśnie, kiedy ?

b'Art
07-01-2007, 21:01
No właśnie, kiedy ?

Kubaman, proponowałeś sprawę. Dociągniesz do końca? rgds

Pikczer
08-01-2007, 12:41
Wlasnie Kubaman... ciagnij :)

A podsumowujac cala dyskusje, to zamiast: "najlepsze zdjecie roku", battle moze byc zrobiony pod haslem: "to zdjecie podoba mi sie najbardziej".

Nemeo
09-01-2007, 14:51
A już tak dobrze żarło i zdechło.:D :D

Mac
22-01-2007, 22:23
Po co robić battle'a? Te zdjęcia są kompletnie różne, nie widzę sensu. One są po prostu dobre. Co nam da taki battle? Tak naprawdę to jeśli już ktoś bardzo chce to zróbmy głosowanie, które zdjęcie najbardziej przypadło mi do gustu etc.
Poza tym mamy ponad 100 zdjęć a aktywnych uczestników jest około 300 to daje nam statystycznie po 3 głosy na zdjęcie. Warto to robić?

MacGyver
22-01-2007, 23:20
... Poza tym mamy ponad 100 zdjęć a aktywnych uczestników jest około 300 to daje nam statystycznie po 3 głosy na zdjęcie. Warto to robić?
No cóż, argument nie do odparcia, bo idąc tym tropem moglibyśmy robić dogrywki tak mniej - więcej do lata.

MMM
22-01-2007, 23:22
No cóż, argument nie do odparcia, bo idąc tym tropem moglibyśmy robić dogrywki tak mniej - więcej do lata.
Można podzielić battle na kategorie: portret, krajobraz, architektura, makro itd.

MacGyver
22-01-2007, 23:29
Można podzielić battle na kategorie: portret, krajobraz, architektura, makro itd.
No można, ale te zdjęcia już wszyscy widzieli, wiadomo czyje są, więc battle nie będzie już tak ciekawe jak te, w których pojawiają się anonimowe, premierowe fotki.

Nemeo
23-01-2007, 00:02
No można, ale te zdjęcia już wszyscy widzieli, wiadomo czyje są, więc battle nie będzie już tak ciekawe jak te, w których pojawiają się anonimowe, premierowe fotki.

No to trzeba dać inne fotki.

MacGyver
23-01-2007, 00:09
No to trzeba dać inne fotki.
A jak tak, to czemu nie. Uczestników zrobi się pewnie trochę mniej i battle zrobi się bardziej spójny.

Driver
23-01-2007, 01:55
No to trzeba dać inne fotki.


No niby fakt. Tylko jakie to brdzie bettle. Na wice-naj fotke ? :lol:

jacech1
24-01-2007, 20:18
proponuje tak:
1. określić ilu chętnych np max 50 osób
2. stworzyć 5 grup po 10 osób wg mnie b dużo (kto pierwszy ten lepszy) czas głosowania np 5 dni.
3. wybór 2 zdjęcia z grupy do finału (suma 10 pozycji) głosujemy np 5 dni.
4. Wielka Gala w Teatrze Wielkim i wręczenie nagrody :D :D :D :D

Tylko kto podejmie się utworzenia ? :D
oczywiście wrzuciłbym wszystko do jednego worka, a jeśli nie to kategorie i wszystko oceniać osobno ale to duuużo roboty